Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker

(S)kopany blog

  • wpisów
    9
  • komentarzy
    22
  • wyświetleń
    1820

O blogu

Piłka kopana w każdej odsłonie

Wpisy na tym blogu

skeleton

Euro 2016

Back Rep Of Ireland @5.80

https://www.betfair.com/exchange/plus/#/football/market/1.122272097

Po dzisiejszych meczach widzę value w Irlandczykach. Zdecydowanie lepsi od Szwedów, przeważali przez większą część meczu i dość pechowo tylko zremisowali.

Belgowie jak dotąd chyba największe zaskoczenie in minus, bezproduktywny De Bruyne, osamotniony Lukaku, chimeryczny Hazard...Włosi wypunktowali wszystkie słabości Belgów.

Jak dla mnie kurs na Irlandczyków wygląda bardzo zachęcająco :-)

skeleton

1st summary

Po kilku miesiącach od założenia tego bloga, przyszedł czas na małe podsumowanie. Nie pojawią się tutaj konkretne kwoty, bardziej chcę położyć nacisk na aspekt psychologiczny. 

Zakładając bloga miałem wyznaczone zasady działania, jednak sam do końca nie wiedziałem jak to przełoży się na praktykę. Nie mam niestety podsumowania za październik, dlatego obejmuje ostatnie 3 miesiące, gdzie stawka początkowa wynosiła ok. 140% stawki z początku października. 

Jak prezentowały się kolejne miesiące ?

listopad: 

28 rynków - 18 greenów/ 5 redów/ 5 na '0'

budżet miesiąc do miesiąca: +16%

grudzień:

28 rynków - 14/7/7

budżet m/m: +18%

styczeń:

34 rynki - 22/7/5

budżet m/m: +57%

 

1 listopad - 31 styczeń - budżet +116%

 

Co udało się osiągnąć ?

Przede wszystkim trading jest dużo spokojniejszy niż we wcześniejszych okresach, jest mniej nieprzemyślanych wejść choć takie też czasami się jeszcze zdarzają. Przede wszystkim spotkanie Liverpool - Exeter, gdzie po ogłoszeniu składów ruszyła winda z 1.30 do 1.33, szybkie podpięcie się pod nią a w głowie już liczyłem ile ticków na tym złapie. Minutę później red na 10% banku ;-) Poprawiła się również akceptacja redów i cięcie strat - jeśli idzie nie po mojej myśli, zamykam ze stratą i szukam kolejnych rynków - w dłuższej perspektywie widać, że przynosi to wymierne korzyści. Nie ma również presji na wynik, przy obecnej ilości czasu jaki mogę poświęcić na trading, wynik jest w pełni zadowalający.

Elementy do poprawki:

- ustalenie stawki na wejście - przy większych kursach gdy trend idzie w drugą stronę, "głowa" ma problem ze zbyt szybko narastającym redem

- domyślnym założenie tego bloga miała być gra in - na to póki co brak czasu, aby przez dłuższy czas obserwować wieczorem konkretne spotkanie, mam nadzieję że w następnych miesiącach uda się spróbować swoich sił również w tej dziedzinie

 

póki co to byłoby na tyle, jeśli coś sobie przypomnę - dopiszę ;-)

skeleton

Ligowe rozterki

Przerwa reprezentacyjna za nami, pierwszy miesiąc z synem za mną, pomału można wracać do penetrowania rynków :-)

lay Sevilla @ 1.85

https://www.betfair.com/exchange/plus/#/football/market/1.121924965

spotkanie w niedzielę, kurs wg mnie zbyt nisko

+ Sevilla w tym sezonie gra mocno w kratkę

+ Wśród nieobecnych na to spotkanie: Beto, Carrico, Escudero, Kakuta, Krohn Delhi

+ kursy na sevillę w ostatnich latach u siebie zawsze kształtowały się powyżej 2.0

sevilla.thumb.jpg.f02ae96f6366a1137f000b

Sevilla co prawda jest mocna u siebie, ostatnie 4 spotkania to bilans 4-0-0, w tym Real i Barcelona na rozkładzie. Nie mniej jednak kurs powinien nieco wzrosnąć, po ostatnich porażkach z Mgladbach i Sociedad.

 

Edit:

Rynek na minus - 1.75

skeleton

Champions League 20-21.10

Lay Porto 1.18

https://www.betfair.com/exchange/plus/#/football/market/1.121000383?loginStatus=SUCCESS&ott=ggCtg0Og%2B0vt7BBsOF44tldIvd4CJlYWOOU5pVabmZSIkWbUl1pBmFR4Uf53vJZF

 

porto.thumb.jpg.9d4c1a10e06248b4d0084f1a

Na najbliższe dni według mnie ciekawie prezentuje się kurs na Porto, który już za bardzo nie ma gdzie spadać. Chelsea grają kilka tygodni temu przeciwko Maccabi na tym etapie stała podobnie, by przed meczem osiągnąć kurs ok. 1.30. 

portoodds.thumb.jpg.d3bf10282d24c770e789

skeleton

Początek

Na razie mało chętnych do założenia bloga, trzeba wyjść przed szereg. W dodatku zabieram się za jedną z najbardziej hardkorowych dziedzin do grania – piłka nożna, zarówno pre jak in. Do tej pory na kopanej siedziałem głównie pre i pojawia się chęć spróbowania in-play. Tym samym pojawia się okazja do krytyki, bo przecież na kopanej nie da się zarobić ;-) Jednak ostatnimi czasy mam bardzo mału czasu na nauke innych dyscyplin, a w dodatku pod koniec miesiąca zaczną się nieprzespane noce i to nie z powodu tradingu ;-)

Budżet przeznaczony na in ok. 100€, na jedno spotkanie 2-5% aktualnego banku w zależności od rynku. W grze pre stawka uzależniona od tego, na ile w moim odczuciu jest pewny typ, przy zachowaniu stoploosa 3-4 ticki.

×