Skocz do zawartości
News Ticker
 • This is a news ticker

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. taurus

  www.matchbook.com

  Szkoda gadać. Trzeba spieprzać na Orbitex. Pozzdr.
 3. kejsok

  www.matchbook.com

  @taurus jest tak jak mowisz matchbook nie nadaje sie do tradingu poza krykietem. Ale ma premium charges 60% miesiecznie po osiagnieciu zyskow 20k wiec sie nie nadaje do niczego w dluzszej perspektywie Zeby zniechecic do grania w nim dodam ze 0,75% commision jest tylko wtedy gdy wystawisz sie w koszyku i ktos cie "zje". Jesli wchodzisz od reki, wtedy placisz 1,5% commision.
 4. Ostatni tydzień
 5. taurus

  www.matchbook.com

  No, ale mnie nie o to chodzi. Ja wiem, że commission musi być i nie mam nic przeciwko temu. Ale niech to comission będzie od wygranej ( a nawet i przegranej ), ale nie od wysokości postawionej kwoty na zakład. Np. biorę backa po kursie 3,20 za 1000j. Następnie sprzedaję go po kursie 3,16 ze zobowiązaniem 1012,66. Daje mi to greena w wysokości 12,65j . Załóżmy, że comission wynosi 0,75 %. Betfair obliczał to tak : 0,75 % z kwoty 12,65j., czyli od zysku. Comission wynosi 0,09 j. A Matchbook oblicza to tak : 0,75 % z kwoty 2012.66, czyli od sumy kwot postawionych na zakład. Comission w tym przypadku wynosi 15,09j. Czyli jestem w sumie na minusie 2,44j. Mimo wypracowanego zysku jestem w plecy, bo comission przewyższa greena. Pomijam tu szczegóły, takie jak wysokość comission w zależności od tego, czy wystawiam zakład, czy biorę już wystawiony i inne sprawy. Chodzi mi o sam mechanizm naliczania comission. Zresztą, niedawno " rozmawiałem " na czacie. Piszę "rozmawiałem " w cudzysłowiu, ponieważ nie znam angielskiego, ale przez translatora dowiedziałem się, że faktycznie moje comission było naliczone od wysokości postawionych kwot, a nie od zysku ! I że jest naliczone prawidłowo. Przecież to jest chore, albo ja faktycznie nic już nie kapuję ?
 6. kejsok

  www.matchbook.com

  wszystko masz rozpisane na ich stronie https://www.matchbook.com/page/getting_started/howcommissionrateiscalculated/ tam bez comission jest tylko krykiet chyba
 7. taurus

  www.matchbook.com

  Witam wszystkich. Chciałbym zwrócić uwagę na pewne dziwne zasady handlu na Matchbooku. A więc tak : scalping na tick , dwa. Zrobiłem dwa handle : 1. back 3.30 ----> lay 3.26 2. back 3.20 ----> lay 3.16 Green wyniósl 0.93. I na tym postanowiłem zakończyć handel. Widać to na screenie z geeksa : Jakież moje zdziwienie, gdy na stronie Matchbooka okazuję się, że jestem 0.20 w plecy ( mam reda ). Kilka rachunków i okazuje się, że marża 0.75 % jest naliczana nie od wygranej sumy ( greena ) lecz od postawionej kwoty na zakład. To też widać na screenie z Matchbooka : Na back postawiłem w sumie 75 $ , laya miałem w sumie 75.93 $ zobowiązania. Daje to razem 150.93 $ postawionych kwot. Z tego marża : 150.93 x 0.0075 = 1.13 $ ( po zaokrągleniu ). 0.93 $ ( mojego zysku ) - 1.13 $ ( marży ) = - 0.20 ( na czysto , czyli red ) Nie chcę dalej rozwijać wątku, ale po krótce : wynika z tego, że aby być na plusie trzeba grać dłuższe trady. Skalpowanie odpada. Co na to powiecie ? Czy to jest normalne ? Czy tak działa giełda ? Albo czegoś nie rozumiem. Pozdr.
 1. Pokaż więcej aktywności
×