Jump to content
News Ticker
 • This is a news ticker

firence

Użytkownik
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Posts posted by firence


 1. http://www.igamingbusiness.com/news/slovakia-urged-cut-prohibitive-licence-fees

  Cytuj

  However, the RGA is concerned that a fee of €3m for a single licence, which is at least 10 times higher than those available in a number of other European markets, will deter many operators.

  “Secondly, the text sets out a one-year black-out period for online sports betting. Online gaming licences (casino and poker) will be made available upon the entry into force of the text, which is planned for January 2019, whereas online sports betting licences will only be made available a year later.

  prawda to? czy może zmienili?


 2. 20 minut temu, markm napisał:

  Na Czechy wypieli się nie z powodów, że mały kraj tylko z powodów prawnych. Porównajmy Bułgarię i Danię, gdzie mają licencję ze Słowacją. Bułgaria 7mln ludzi (dochód 23tys $), Dania 5 mln (dochód 51tys), Słowacja 5mln (dochód 35tys). Porównywalne. Zresztą jak opłaca im się robić rynki zamknięte gdzie liczbę grających można policzyć na palcach to nie ma o czym mówić :D 

  Ważne jest coś innego. Aby giełda BF mogła działać decydują detale. Przykład. Załóżmy, że obecna ustawa przechodzi bez zmian, jest w niej ten zapis, że giełda może działać i teraz powstaje takie pytanie. Jak jest rozliczany podatek od gracza ? Od pojedynczego zakładu czy całego wydarzenia sportowego ? Jeśli od pojedynczego to dupa blada. Takie detale decydują się na poziomie rozporządzeń. Na razie jest dobrze, ale do marca jest jeszcze trochę czasu.

  Ustawę pchają prawidłowo, wystąpili o notyfikację, więc na pewno Słowaków czekają zmiany. 

  markm

  a wiadomo jak to właśnie od strony gracza wygląda (podatek dochodowy) już coś?


 3. 22 godziny temu, markm napisał:

  Mają tak jak u nas cenzurę na strony hazardowe. W czasie prezentacji projektu tej nowej ustawy chwalili się że blokada to pełny sukces, coś jak u nas PiS :D Tylko kasa była pusta :D Ale wiadomo, że mają miękkie serce, obywatele chcą większej konkurencji to zliberalizują rynek. Takie pitu, pitu.

  Mimo wszystko trochę dziwna jest ta liberalizacja bo Fortuna jest chyba słowacka. Najwidoczniej nie mają tam takiego przebicia jak u nas nasze rodzime super firmy bukmacherskie.

  markm

  a BF wejdzie z licencją do małego kraju? Na czechy chyba się wypieli.


 4. no włąśnie ciekawe czy revolut jest w tym programie CRS?

  image.thumb.png.eeb71bac5eb62344433317122fe7ee44.png

  The automatic exchange of information (AEOI) is the new international standard in tax matters. From 2017/2018, tax relevant data from bank clients will be automatically exchanged between tax authorities of participating countries.

   

  Z tego co rozumiem to nawet nie trzeba zapytania skarbówki tylko automatycznie dane lecą.


 5. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dni-ministra-finansow-pawla-szalamachy-sa-policzone/305r673

  – To, że Szałamacha będzie musiał pożegnać się z rządem było wiadomo. Pytanie brzmiało tylko kiedy to dokładnie nastąpi – mówi nasz rozmówca z PiS. Ale termin właśnie zapadł – do dymisji ma dojść za kilka tygodni. 

  Kto zastąpi ministra finansów? Brane są pod uwagę dwa scenariusze. Pierwszy zakłada, że miejsce Szałamachy zajmie jego obecny zastępca Wiesław Janczyk (52 l.). Choć ma wysokie notowania u prezesa PiS, postrzegany jest jako człowiek Beaty Szydło (53 l.)  :lol::lol::lol:

   

×
×
 • Create New...