Jump to content
News Ticker
 • This is a news ticker

gomess

Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Posts posted by gomess


 1. Najprościej mówiąc jest to stop loss który wędruje wraz z zyskiem. Czyli jeśli nadal założymy że jest on ustawiony na 5 wówczas maksymalna strata bedzie właśnie 5 ticków i wystąpi  gdy rynek od razu pójdzie w przeciwną stronę o wartość większą bądz równą 5. Jeśli rynek pójdzie na plus chociaż o 1 tick i wtenczas spadnie o nasze 5 to zostanie zamknięta ze stratą 4 ticków. 

   

  Jeśli rynek pójdzie na plus więcej niż 5 ticków to pozycja zostanie zamknięta już z zyskiem - czyli jesli nastąpi breakout i rynek skoczy np o 20 ticków  to pozycja będzie otwarta do momentu gdy aktualna cena nie spadnie o 5 ticków.


 2. Czołem!

   

  Trailing stop loss to taki wędrujący stop loss - ustawiasz powiedzmy na 5 ticków i jeśli rynek pójdzie 10 ticków w zysk a następnię cena spadnie o te 5 ticków to pozycja zostanie automatycznie zamknięta - czyli profit 5 ticków.

   

  Jeśli np rynek skoczy 3 ticki z zyskiem a następnie cena spadnie 5 to będzie to strata 2 ticki.

   

  Pozdrawiam


 3. Witam!

   

  Wyścigi konne dzielą się na kilka rodzajów z czego dwa główne to :

   

  1  Flat racing - wyścigi po płaskiej nawierzchni bez przeszkód

   

  2 Jump racing - wyścigi gdzie konie muszą zmagać sie z przeszkodami 

   

  Wszystkie gonitwy dzieli sie na kilkanaście typów (klas) wyścigów, te zaś różnia się wyskością przyznawanych nagród, doświadczeniem koni czy dżokejów, charakterem gonitwy itp.

   

  Podział ten jest naprawdę dość obszerny – postaram się wymienić te ważniejsze.

   

  Najbardziej prestiżowe wyścgi to Group 1, Group 2 oraz Group 3 dla flat (Grade 1, Grade 2, Grade 3 dla jumps) oraz  Listed races. Są to gonitwy, w których startują najlepsze konie. W takiej gonitwie teoretycznie wygrywa najbardziej utalentowany koń bowiem wszystkie dźwigają tę samą wagę.

   

  W wyścigach typu handicap (Hcap) konie startujące w jednej gonitwie dzwigają różne  obciążenia – te zaś okreslane są na podstawie miejsca danego konia w rankingu.

  Maiden (Mdn) – gonitwa w której startują konie, które nigdy jeszcze nie wygrały danego typu wyścigu.

  Hurdle (Hrd) wyścig przez elastyczne przeszkody, zazwyczaj krzaczki wyższe niż 3,5 stopy. Przeszkód jest zawsze min 8 a minimalny dystans biegu to dwie mile.

  Steeplechase (chase) – gonitwa typu jump, gdzie przeszkody są większe niz w Hurdle, dodatkowo mogą być za nimi „rowy†z wodą.

  NHF o który pytasz,  to wydaje mi się jest to National Hunt Flat race – wyścig bez przeszkód, ale biorą w nim udział konie oraz dzokeje startujące w jumps po to tylko, by zwiększyć  swój poziom doświadczenia. 


 4. Witam!!

   

  Nigdy nie obstawiałem nic w pinnaclesports.com ale o ile mi wiadomo to jeden z lepszych buków do rzeczy typu arbitraż, kontry itp.

   

  Wprawdzie nie dają oni żadnego bonusa dla nowych graczy ale ogłaszają się jako bukmacher z dobrymi, konkurencyjnymi kursami oraz serdecznie zapraszają wszystkich wygrywających graczy oraz arbitrażystów - obiecując nie narzucaniem limitów itp. Na sportsbookreview.com mają note A+ więc na pewno są godnymi zaufania. 

   

  W bet365 zostałem zlimitowany po niecałych dwóch miesiącach obstawiania - znani są z tego że nie lubią graczy którzy wygrywają.

   

  pozdrawiam!!!! 


 5. Witam!

   

  Bet Angel ma 14 darmowy trial i posiada funkcje training mode.

   

  Należy tylko pamiętać, że nadużywanie tej funkcji może się zakończyć zamknięciem konta przez BF. Osobiście nie znam takich przypadków ale wiem że jest taka wzmianka w regulaminie. 

   

  Jak zwykle chodzi o pieniądze - w trybie trainig mode pobierane są duże ilosci danych natomiast nie daje sie nic w zamian - BF nie może skasować żadnych prowizji.

   

  Kolejny argument za tym, żeby załadować konto za parę groszy i handlować za prawdziwe pieniądze. 

   

   

  Pozdrawiam


 6. Czesc!

   

  Tak jak pisał yavor to może być problem w in - play na koniach. Problem jest natury technicznej w sofcie ( ja uzywam Bet Angel ale mysle ze jest podobnie w innych). 

   

  Moze sie zdarzyc ze pomimo ustawienia stop loss powstanie w rynku tzw luka - nikt nie bedzie oferowal pieniedzy w koszyku gdzie jest Twoj stop i wówczas rynek bedzie dalej szedł przeciwko Tobie a program niestety bedzie trzymaj zlecenie powyżej rynku a strata bedzie rosnąć.


 7. Czołem!

   

  Ja absolutnie nie jestem tutaj rozgoryczony - po prostu napisałem co o tym myślę. A moją opinię na ten temat opieram na własnym doświadczeniu z wyścigami konnymi oraz doświadczeniu innych - moich znajomych oraz autorów książek o gamblingu.

   

  Osobiście nie zainwestowałbym swoich pieniędzy i czasu w Twój system bo dla mnie jest to po prostu loteria. 

   

  A Tobie się chyba wydaje, że skoro obstawiasz laye rzędu 100, to skoro wygrałeś już 100 wyścigów pod rząd to przechytrzyłeś teorię prawdopodobieństwa i teraz przy następnych 100 przegrasz najwyżej raz albo nawet wogóle. 100 wyścigów to zdecydowanie za mało by stwierdzić, że system działa. Winning streak nie trwa wiecznie i na dłuższą metę o ile Twoje lay bety nie mają w sobie "value" to taki system jest bardzo ryzykowny.

   

  Nasuwa się więc pytanie czy potrafisz czytać wyścigi in play? Tego akurat nie wiem bo nie pisałeś. Jeśli tak, to Twój system może mieć sens.

   

  Pozdrawiam


 8. Bez obrazy Starun ale masz typowy umysł gamblera.

   

  Gambler zawsze myśli, że np przy rzucie monetą jeśli pierwszy raz obstawi powiedzmy reszkę a wypadnie orzeł, to przy kolejnym rzucie ryzyko, żę znowu wypadnie orzeł jest mniejsze, bo przecież już wypadł. Błąd.

   

  Niestety matematyki nie da się oszukać i jak pisał yavor to tylko kwestia czasu zanim nie trafisz i stracisz grubą kasę.

   

  Jeśli Twój system sprawdził się w 100 przypadkach to wcale nie znaczy, że przy kolejnych 100 znowu zadziała. Może się zdarzyć, że nie trafisz kilka razy pod rząd.To, że kurs jest w miarę wysoki nie gwarantuje, że nie jest to prawdopodobne.

   

  O ile w handlu pre play możesz spekulować i manipulować ceną, natomiast gdy konie już wystartowały, nie masz żadnego wpływu na przebieg zdarzenia.


 9. Witam!

   

  Z ciekawością śledzę wszystkiego co się tyczy koni.

   

  Powyższy system na razie daje Ci zyski ale nie znasz dnia ani godziny.

   

  By system działał czy to w tradingu czy bukmacherce trzeba mieć tzw. "edge" nad rynkiem - w Twoim systemie tego nie widać. Póki co dopisuje fart i są zyski natomiast cała strategia to czysta loteria.

   

  Pamiętam jak na szkoleniu Peter Webb wspomniał że dla zabawy systematycznie backuje konie z kursami 1000 na BF i każdego roku trafia.

   

  Pozdrawiam


 10. Gdybyś czechmar miał choć trochę wiedzy o giełdzie i rynkach to zapewne zauważyłbyś że BF to giełda w najczystszej postaci.

   

  Rynki finansowe czy papierów wartościowych mają nałożone liczne regulacje, które zabraniają traderom stosowania niektórych technik.

   

  Póki co na BF o ile mi wiadomo nie ma takich ograniczeń i wszystkie chwyty są dozwolone.

   

  Jeśli chcesz zniechęcić forumowiczów do grania na BF to chyba Ci się nie uda...


 11. Widać, że Tobie nie wyszło na BF i masz o to żal do innych...

   

  Jeśli Twój scenariusz się spełni (w co wątpię) to jak zwykle ucierpi tylko na tym nasz kraj.

   

  Profesjonaliści mieszkający w PL którzy utrzymują się z  BF wyjadą za granicę a ich zarobione pieniądze będą wydawać właśnie tam wspierając tamtejszą gospodarkę...


 12. Czołem!

   

  Właśnie odpaliłem BetAngel i po krótkim dochodzeniu chyba wiem gdzie leży problem. Sytuacja, która opisujesz ma miejsce gdy opcja PLACE FILL OR KILL BETS nie jest zaznaczona. Nie wiem czy jest to błąd czy zamierzone działanie w każdym razie jak ją zaznaczysz i  wprowadzisz wartość SECONDS DELAY powinno zadziałać.

   

  Jeśli nie chcesz tracić cennego miejsca w kolejce daj odpowiednio dużą wartość opóźnienia  i w tym momencie kontrolujesz zakład ręcznie.

   

  Mam nadzieję, że to pomoże.


 13. Witam,

   

  Szukałem i nie znalazłem, dlatego zakładam temat.

  Jak ustawić offset w tym programie, żeby wystawiał kontrę dopiero jak przyjmie beta. Jak daję wszystkie opcje do wyboru tj. offset, offset with greening itd. to automatycznie wystawia back i lay, a to jest lipa, bo już raz mi pierwsze przyjęło kontre, a kurs poleciał... Proszę o pomoc

  Czołem!

   

  Używam BetAngel już od jakiegoś czasu i powiem szczerze, że parę razy spotkało mnie coś podobnego choć zazwyczaj działa to bez zarzutów. Na co dzień nie używam tej opcji więc nie drążyłem tematu.  Postaram się to rozgryźć i jak do czegoś dojdę dam znać. Nie będzie to jednak szybciej jak w przyszłym tygodniu bo właśnie wyjeżdżam na krótki odpoczynek.


 14. Słów jeszcze kilka o najczęstszych (wg mnie) błędach popełnianych przez początkujących.

   

  Osobiście uważam, że najważniejszą sprawą w łowieniu bonusów jest odpowiednie dobranie strategii oraz ocena  zysków i ewentualnego ryzyka.

  Niestety duża część bonusów ( a zwłaszcza tych najtłuściejszych) niesie za sobą pewne wymogi co do wielkości depozytu jaki musimy zainwestować oraz jego obrotu przed ewentualną wypłatą w przyszłości. Nierzadko narzucone są również ramy czasowe w jakich musimy się zmieścić.

  Większość  łowców przyjmuję strategię obstawiania wydarzeń o wysokich kursach rzędu 10 i więcej, wierząc, że zakład u buka nie wejdzie a bonus powędruje nam na BF i po sprawie. Żeby to osiągnąć  potrzeba dużego kapitału oraz najważniejszego – szczęścia.  Naszym zadaniem jest wyciągnięcie nie jednego a nierzadko kilkadziesiąt bonusów a przy większej ilości zdarzeń zaczyna już działać statystyka. A jak mówił mój wykładowca od matematyki – statystyka jest rodzaju żeńskiego i potrafi być złośliwa...

   

  Może się zdarzyć ze próbując wyciągnąć duży bonus przy wysokim kursie znajdziemy się w sytuacji gdy nasz kapitał powędruje do bukmachera. Efekt jest taki ze obróciliśmy pewnie tylko ułamek kwoty a nasz bank jest zamrożony. Jeśli dysponujemy dodatkowymi środkami na giełdzie sportowej jesteśmy w stanie poradzić sobie i ewentualnie dokonać dalszego obrotu w celu odzyskania pieniędzy. Istnieje jednak kolejne ryzyko. Bukmacherzy maja sztab analityków którzy próbują nas niestety rozszyfrować i w razie jakichś wątpliwości narzucają limity na konta. A chyba nie ma nic gorszego niż próba obrotu kilku tysięcy za pomocą 1 EURO. Czytając liczne fora anglojęzyczne napotkałem ludzi z podobnymi problemami .

   

  Mój sposób na takie bonusy jest następujący. Obstawiamy zdarzenia o w miarę niskich kursach (nie niższych niż wymogi bonusa oczywiście) rzędu 2 – 2.5, najlepiej na faworyta. Efekt jest taki ze przy większej ilości zakładów zgodnie z teoria prawdopodobieństwa  nasze konto u buka nie powinna się zmienić drastycznie a kwota będzie zbliżona do pieniędzy które zdeponowaliśmy. Dodatkowo obstawiając faworytów nie wybijamy się z tłumu co obniża ryzyko zdemaskowania. Pamiętajmy ze często możemy podzielić nasz bonus i obracać mniejszymi kwotami.

   

  Ograniczeniem tej strategii jest jej opłacalność przy zakładach typu STAKE NOT RETURNED. Dlatego przed  każdym bonusem należy porobić kalkulacje i ocenić korzyści i ewentualne ryzyko. Kiedy zajmowałem się łowieniem wiele bonusów po prostu odpuściłem gdyż były nieopłacalne. Przy dużych zakładach prowizje na BF zjadają duża cześć naszego potencjalnego zysku.

   

   

  Kolejna rzecz, która może zadziałać na nasza niekorzyść  to obstawianie jawnych pomyłek traderow.  Wiele razy zdarzyło mi się zauważyć spore różnice w kursach pomiędzy bukiem a BF. Mowie tu oczywiście o dużych różnicach bo jak wiadomo rzesza ludzi zarabia pieniądze na arbitrażu. Jeśli prześledzić regulamin buków to chyba wszyscy maja w nich zastrzeżenie ze w trakcie takich pomyłek zakłady zostają unieważnione. Pokusa łatwych pieniędzy może się okazać bardzo kosztowna.

   

   

  Wielu zapewne słyszało o surebetach i szeroko dostępnych internetowych kalkulatorach. Problem jest taki ze obliczane przez nie stawki nie są „okrągłe†. Jak łatwo można się domyśleć konto gracza który obstawia zakładany na kwoty np. 163.28 PLN nie potrwa za długo.

   

   

  Kolejna rzeczą jest znajomość rynków które zamierzamy obstawiać. W wydarzeniach sportowych zdarzają się różne nietypowe sytuacje, tez zaś rożnie są traktowane i rozliczane przez bukmacherów i czasami możemy zostać naprawdę rozczarowani. Osobiście obstawiałem wyścigi konne jednak nie sa to rynki dla poczatkujących łowców. Z tego co mi wiadomo najbezpieczniejsza jest piłka nożna.

   

   

  Na koniec chciałbym podkreślić jak ważne jest ostrożne wypełnianie formularzy podczas rejestracji u bukmacherów. Czasami mała pomyłka może nas kosztować duże pieniądze. Ważne jest wprowadzanie aktualnych danych. Musza się one zgadzać z tymi w portfelu internetowym itp. Bukmacherzy maja prawo zamknąć konta naprawdę z różnych czasem głupich powodów.

   

   

  Inna bajka to otwieranie kilku kont w celu czerpania korzyści z bonusów. Jak wiadomo bonusy dostajemy raz na powitanie. Dobre buki oferują free bety raz na jakiś czas z różnych okazji. Nie jest to jednak stały dochód. Dlatego są tacy którzy próbują to obejść poprzez oszustwa. Zapewne stad wynika ciągła ostrożność buków. Przestrzegam niedoświadczonych przed taka działalnością. Na to jednak tez są sposoby J.

   

  Powyższe uwagi to moje przemyślenia i niekończenie należy si e do nich stosować. Mam jednak nadzieje ze niejednemu poczatkującemu okażą się pomocne!


 15. Witam!

   

  Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami w łowieniu bonusów. Jak już wspomnieliście jest to świetny sposób na zdobycie "darmowej kaski". Wymaga to jednak trochę pracy, pewnej wiedzy i czasami również sporo stresu...

   

   

  Obecnie mieszkam w UK - w kraju w którym jest więcej betting shop-ów niż spożywczaków a co za tym idzie ogromny wybór bonusów, bukmacherów, itp. Niestety duża część z nich nie proponuje bonusów powitalnych dla osób rejestrujących się z Polski. A szkoda bo są one czasami naprawdę duże...

  Bardzo często jest to ta sama kwota tyle że w bardziej opłacalnej walucie - dla porównania bet365 oferuje tutaj 200 funtów zamiast 200 pln. 

   

  Łowienie bonusów należy zacząc od wyboru dobrego buka. Inwestujemy nasze pięniądze w zwiazku z czym powinien on być wiarygodny, mieć dobrą reputacje itp. Chodzi tu przede wszystkim o to by nie zamknął nam konta z byle jakiego powodu. Regulamin jest zawsze po ich stronie i jeśli oskarżą nas o "bonus abusing" nic nie możemy praktycznie zrobić. Nie daj Boże mamy tam pokaźną kwotę którą musimy obrócic....

   

  Osobiście uważam, że najlepszą stronką zawierającą ranking bukmacherów jest SportsbookReview.com. W zakładce ranking znajdzeicie tam zdecydowaną większość dostępnych bukmacherów online wraz z oceną. Czołówka to grupa A+, potem A , A-, B+, itd. aż do F. Ranking ten jest ciągle aktualizowany więc należy go sprawdzać w miare często - bukmacherzy zmieniają tam pozycję w zależnoći od tego jak sie "sprawuja". Dodatkowo zespół SBR pomaga w ewentualnych sporach pomiędzy klientem a bukiem. 

   

  Do łowienia bonusów stosowałem buków z grupy A+ aż do B- i póki co nie miałem większych niespodzianek. Dodam tylko, że praktycznie nia mam doświadczenia z bukami z poza Europy. 

   

  Kolejny krok to przestudiowanie regulaminu samego buka jaki i warunków przyznania samego bonusa oraz jego ewentualnego obrotu. Jak już wspomniałem wielu z nich nie przyznaje bonusów naszym rodakom. Dodatkowo czasami  bonusy nie są przyznawane przy depozytach z MB oraz Paypal.

  Odnośnie samego bonusa należy sobie zadać pytanie czy jest to "free bet", "deposit bonus", "first bet refund" itp. gdyż każdy z nich kieruję sie innymi zasadami.

   

  Ostatni etap to "wyciąganie" naszego bonusa. Dokonujemy depozytu po czym przystępujemy to wyszukania odpowiednich kursów. Na tym etapie pomocna jest stronka freebets4all.com. W zakładce automatcher dokonujemy wyboru buka, giełdy dla pokrycia "drugięj strony zakładu", rodzaj i wysokość bonusa, po czym stronka wyszukuje nam najbardziej opłacalne kursy. Po kliknięciu na konkretne zdarzenie sportowe mamy dokładny przepis co zrobić krok po kroku.

   

  To by było na tyle tak pokrótce. Łowienie bonusów to dość długi temat jednakże w internecie  jest sporo serwisów poświeconych tej tematyce. Pamiętajcie żeby byc ostrożnym i robić wszystko z głową. Buki nie lubią jak się goli ich z kaski. Zawsze istenieje ryzyką, że możemy stracić na "darmowych bonusach".  

   

  W razie pytań służę pomocą. 

   

  Pozdrawiam!

×
×
 • Create New...