Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
HoMiK155

Wyresy - wyścigi konne

Recommended Posts

Po rozmowach na SB n.t. analizy wykresów wyścigów konnych, kapitansb zaproponował założenie tematu o tym traktującego. Jako, iż temat jak się okazuję istnieje to postanowimy go rozruszać trochę.

Na SB omawialiśmy poniższy wykres. Nie wiem z jakiego to wyścigu ani czy dotyczy faworyta czy też nie. Widać na nim początek trendu do dołu w punkcie 6,1 i przebicie wsparcia na 5,0 które automatycznie staję się oporem. Została wykreślona linia trendu tzw. outer trendline, w okolicach 4,2 następuje breakout i w tym momencie należałoby poczekać na potwierdzenie na wykresie świecowym i wejść layem na rynek po kursie powiedzmy 4,3 a jako moment wyjścia założyć sobie 4,9 lub 5,0. Widać że do rozpoczęcia wyścigu (zielona linia na wykresie) ten opór nie został przebity, 5,0 jest okrągłą liczbą a to dodatkowo wzmacnia siłę tego oporu.

Tyle z mojej strony.

post-758-0-91187200-1309113549_thumb.jpg

Wrzucajcie tutaj wykresy i swoje analizy. Nie każdy kuma po angielsku więc temat na pewno będzie dla wielu przydatny.

Doloze swoje trzy grosze do tego wykresu ,jako ,ze handlowalem ten wyscig i zaraz na poczatku powiedzialem ,ze linia kluczowa jest linia 5.0 .

Cena odbila sie od tej linii trzy razy ,by za czwartym razem ja przebic .Wczesniej uksztaltowal sie wierzcholek nizej od wierzcholka na 6.0 i jak cena zmierzala w kierunku 5.0 po WOM mozna juz bylo sadzic ,ze ta linie przebije - po czym byl moment zawahania i klasyczny techniczny powrot do przebitego wsparcia i znow w okolicach w tej chwili juz oporu pojawily sie duze pieniadze spychajace cene w dol .

Tuz przed 4.0 trend stracil momentum(impet) ( bardzo ladnie to bylo widac na swiecach i pieniadzach na drabince ) i tak jak pisze Benks nastapilo przebicie spadkowej lini trendu i marsz do oporu z zakonczeniem nerwowymi oscylacjami wokol 5.0 .

Piekny techniczny rynek -wypada tylko sobie zyczyc ,zeby wiele razy rynki zachowywaly sie w podobny techniczny i przewidywalny sposob.

Jednak kluczem do udanych tradow na tym rynku -jak mowi guru Wall Street Mike Baghdady- byl najwazniejszy element : identify market condition -w tym przypadku przynajmniej dla mnie bylo to latwe ,bo linia 5.0 bylo latwa do wyodrebnienia i po 2.-im wierzcholku w ok. 5.3 zdalem sobie sprawe ,ze rynek wchodzi w trend .

Mozna wiec bylo :

1.wejsc po przebiciu 5.0 (back)

2.wejsc na nawrotce do oporu (back)

(te dwa wejscia moim zdaniem najmniej ryzkowne bo z trendem )

3.w momencie gdy trend stracil impet i przebil linie spadkowa trendu ( w tym przypadku jak widac bylo troche nerwowo w okolicach 4.6 )(lay)

4.skalpowac jak cena wrocila w ok 5.0 -moim zdaniem najbezpieczniej- back

Edited by kapitansb

Wrzucajcie tutaj wykresy i swoje analizy. Nie każdy kuma po angielsku więc temat na pewno będzie dla wielu przydatny.

Tak ja napisal Benks , mysle ,ze wiele osob wlaczy sie do tematu -i po jakims czasie zaczniemy zauwazac pewne powtarzajace sie schematy ,bo czesto w ferworze walki cos sie widzi ,jednak nie jest to utrwalone a w spokojnej analizie po wyscigu wyodrebnimy jakies punkty szczegolne .

Powiem szczerze ,ze natchnal mnie Jim Makos swoim wideo i aczkolwiek probowalem swiec na Bet Angel to nie wydawalo mi sie ,ze akurat interwal 5 sek bedzie tak trafnie odzwierciedlal psychike rynku .Probujac 15 sek i wyzej zniechecilem sie -bo praktycznie nic nie moglem z nich wyczytac .

Poza tym Makos pokazal ,ze jednak warto podchodzic technicznie do nawet tak glupich wydawaloby sie instrumentow jakimi sa wyscigi konne .

Milo bedzie rowniez ,jak przeanalizujemy jakis rynek i okaze sie ,ze po jakims czasie rynek X zachowywal sie podobnie jak na jakims wykresie ,ktory juz zesmy przeanalizowali .

No i miejmy nadzieje ,ze jak do tej pory puste tematy o wykresach na wszystkich dyscyplinach nabiora zycia .

Ja ,niestety zanim calkowicie wlacze sie w temat musze najpierw rozgryzc programik e-painter -mam nadzieje,ze w przypadku klopotow ,znajdzie sie spec .

A wiec do boju !

Wykres z pierwszej dzisiejszej gonitwy.

Na wykresach zaznaczyłem mój moment wejścia - po kursie 5.5 i wyjścia po 6.4. Tworzył się trend wzrostowy po przebiciu oporu na 5,5 postanowiłem się ustawić po tym właśnie kursie, kurs zgodnie z oczekiwaniami wrócił do 5,5 i poszybował dalej. Pierwszy wykres przedstawia wykres linii trendu oraz linii wsparcia/oporu i mój moment wejścia na rynek. Drugi wykres przedstawia jak to się potoczyło dalej.

post-758-0-80401800-1309182436_thumb.jpg

post-758-0-90560400-1309182270_thumb.jpg

Edited by Benks

Opisze kolejny wykres i moją frajerską stratę.

post-758-0-19991100-1309183493_thumb.jpg

Na wykresie zaznaczyłem moje wejście Layem po kursie 5.1 i była to dobra decyzja. Jednak kurs się trochę zakręcił i przystopował na tym poziomie. Urodziła się myśl w głowie że będzie przebicie więc wyszedłem z laya i zaatakowałem backiem. Zaraz po tym kurs wywalił na 6.2. Dziękuję i do widzewa -20 E. Nie wiem skąd się biorą takie błędy z mojej strony. Jak przyglądam się jak wygląda wykres i swoją decyzję opieram na trochę dłuższej analizie to jest ok, ale drugie wejścia na szybko to już kompletna porażka.

Na wykresie widac piekny trend wzrostowy faworyta -(HH-HL) , cena dochodzac do linii oporu w ok. 2.50 odbila sie i powstala formacja tzw. filizanki z uchem .Gwaltowne wybicie -wzrosl WOM .Wczesniej trend pokazal swoja sile zatrzymujac sie na 2.25 -jak widac tam mozna sie bylo spodziewac wsparcia -nie narysowalem tej linii ,zeby nie zaciemniac wykresu .

Spoznialscy jak widac mogli skutecznie probowac szczescia w przedziale zniesien 33-50%.

Tuz przed offem moim zdaniem mozliwe bezpieczne scalpy na linii wsparcia 3.00-i jak zwykle uwazam ,ze bezpieczniej z trendem czyli lay .

Czy mozna bylo dobrze zarobic na tym wyscigu kierujac sie podstawami analizy techn .? Oczywiscie ,ze tak .

Poniewaz juz druga osoba na shoutboxie podwaza w ogole sens takiej gry czy analizy ,przypome jeszcze raz ,ze jakikolwiek trading(forex,gielda ,cokolwiek ) to PROBABILITY GAME ,a trader powinien tak prowadzic gre ,zeby prawdopodobienstwo sukcesu bylo jak najwieksze . Uczestnicy tej gry kupuja czy sprzedaja kurs tego konia tak samo jak cokolwiek innego ,kierujac sie chciwoscia i strachem .

Oczywiscie ,ze ruchy na innych koniach maja wplyw na kurs ,ale czesto jest tez tak ,ze jak jest silny trend ,to raczej trendujacy kon "rzadzi "rynkiem .

PS. W pospiechu zle rozciagnalem elipse -chodzilo mi o uwypuklenie obszaru skalpow tuz przed offem .

Edited by kapitansb

Benks i Kapitan - bardzo dobry pomysl z tym watkiem. Tego brakowalo na Forum. Sam dosc sceptycznie podchodze do takiego czytania wykresow. Moze dlatego, ze wciaz siedze na pilce a jak wiadomo koniki to zupelnie inna bajka.

Gdy tylko znajde chwile przyjrze sie konikom i tez postaram sie wrzucic swoje przemyslenia.

Pzdr

Na wykresie zaznaczyłem moje wejście Layem po kursie 5.1 i była to dobra decyzja. Jednak kurs się trochę zakręcił i przystopował na tym poziomie. Urodziła się myśl w głowie że będzie przebicie więc wyszedłem z laya i zaatakowałem backiem. Zaraz po tym kurs wywalił na 6.2. Dziękuję i do widzewa -20 E. Nie wiem skąd się biorą takie błędy z mojej strony. Jak przyglądam się jak wygląda wykres i swoją decyzję opieram na trochę dłuższej analizie to jest ok, ale drugie wejścia na szybko to już kompletna porażka.

Najlepiej nie wyprzedzac rynku i czekac na potwierdzenie ,az sam ruszy .

Super znalazles wsparcie ,lecz zauwazasz ,ze cena byla pod wsparciem tylko przez krotki czas po czym wracala ,najprawdopodobniej jakby wybilo w dol to tam byloby kolejne wsparcie . Zauwaz jak cena sie zatrzymala byl dlugi wzrost ,potem krotszy spadek .Wtedy dobrze jest patrzec na WOM,swiece i jak wchodza pieniadze i jak rusza przylaczyc sie .

Ale na bledach sie razem uczymy .

Ja tego rynku nie handlowalem ,ale mimo wszystko trudny rynek .

Udalo mi sie zrobic screeny jak poruszal sie rynek ,o tyle to dla mnie przyjemne ,ze udalo mi sie zrobic 5 scalpow z tick-offsetem .

Wyk.1 .-Widze trend spadkowy -uksztaltowalo sie wsparcie ok4,5 i nastepne na 4.3 i opor na 4,7 ,postanawiam skalpowac od gory (back)-biorac pod uwage ,ze te strefy moga byc mocne ,trzy konie maja kurs ok.5.0 i raczej na swing w dol nie ma co liczyc .

Wyk.2- Tutaj zrobilo mi sie troche zal ,bo latwo pekly dwa wsparcia ,niejako z marszu a podswiadomie czulem ,ze bedzie w dol .Pojawily sie pieniadze na dole i prawde mowiac liczac na nawrotke ustawilem sie znowu na 4.5,w zasadzie tak na wariata

Wyk3.-Doszlo ,udalo mi sie poskalpowac

Wyk4. Zdziwilem sie, ze tak latwo spadlo -ale pojawila sie znowu jak widac duza kasa na lay ,ja oczywiscie znowu na 4.5 :-)

Wyk5.-Znowu wrocilo ,w tym momencie pomyslalem sobie ,ze teraz pewnie wywali w gore

Wyk6-Wrocilo w trading range ,chyba zrobilem jeszcze jeden skalp -potem czas juz byl na minusie nie kusilem losu

Kolejny ,ladnie technicznie rynek

Trend spadkowy z wyznaczeniem minimum dolkiem 1 ,nastepnie test tego dolka w punkcie 2 z pojawieniem sie duzych pieniedzy ,po czym nastepuje nastepuje prawie jednoczesnie przelamanie spadkowej linii trendu i oporu w ok.3.3 ,mamy cos na ksztalt filizanki i juz tylko do gory .

Bardzo ladnie przebija 3.50 i broni tego poziomu .

To ja przedstawię mój sposób patrzenia na ten rynek

post-465-0-02275800-1309351504_thumb.jpg

1. Poziom wsparcia jak widać, dlatego warto jest wejść lay w 5.0. (nie wchodzimy w 5.1) - w myśl zasady lepiej stracić okazję niż kasę

2. Poziom 5.0 został przełamany dlatego warto wejść w back (jest dość wysoko dlatego wchodzimy i czekamy aż trend się zatrzyma !

3. Szybki spadek i odbicie w 4.2 dlatego można layowac w tej pozycji z próbą złapania 1-2ticka. Ewentualnie czekamy na drift z 4.2 pozycja (4) do pozycji (5)

Dzisiaj zauwazylem ,ze schemat handlu na wielu wyscigach powtarza sie -mamy trading range -jeden lub dwa ,rzadko trzy i co ciekawe bardzo czesto jest tak ,ze jak cena wyjdzie z TR1 i osiagnie potwierdzony pulap TR2 przed offem najczesciej jest bardzo daleko od tego pulapu .Wynika z tego wniosek ,ze transakcje takie na gornej linii powinny byc bardzo zyskowne .Zachecam do obserwacji i moze znajdzie sie kilku praktykow co podzieli sie swoimi spostrzezeniami .

Kilka wykresow :

wykresspadkowy.jpg

Wstawię swój pierwszy wykres, skopiowałem go z filmiku:

Jako, że wcześniej nigdy nie rysowałem linii trendu, oporu, wsparcia itp. jeśli coś źle narysowałem to proszę mnie poprawić.

Tutaj mamy widoczny wyraźny spadek, pytanie tylko w którym momencie wejść do rozpędzającego się pociągu. Ja zazwyczaj jak widzę taki rynek, to lubię sobie wejść kilka razy. Np. stawka, stawka, stawka. Widzę,podtrzymanie trendu i że zaczyna spadać i następna stawka, stawka itd. Zazwyczaj w tym przedziale kursowym jest dużo pieniędzy i można wejść sobie za całkiem sporą stawkę. Daje sobie max. 6-7 ticków straty jak coś.

wykresspadkowyzliniawsp.jpg

Dodatkowo narysowałem linię wsparcia na poziomie ok. 2.25, widać że za pierwszym razem nie zostaję przebita ta linia, za drugim także i lekkie odbicie następuje. Dopiero za 3 razem zostaje przełamana. Linie wsparcia (lub oporu) często występują na poziomie kursów lub w ich pobliżu w taki sposób jaki zmieniają się kursy u bukmacherów np. 2.88 ; 2.75 ; 2.62 ; 2.5 ; 2.44 ; 2.38 ; 2.25 ; 2.2 ; 2.1(albo2.12) 2.0. Zauważyłem także jak nie ma jakiegoś wyraźnego trendu,jak kurs raz spada, raz wzrasta, to często lubi oscylować pomiędzy takimi poziomami, ale jest to tylko ogólnikowe stwierdzenie.

Chciałem się także odnieść co do wykresu kapitanasb z filiżanką;)

http://www.traderzy.pl/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=2309

Jak tam ładnie napisał przebiło 3.5 i broniło tego poziomu. Też w pewien sposób jest to związany moim zdaniem z kursem u bukmacherów, który w tym przedziale mniej więcej zmienia się tak. 3.5 ; 3.75 ; 4. Można zobaczyć że po 3.5, doszło do 3.75, zostało przy tym poziomie przez chwilę, by później przebić 4,0 i ten kurs w tym momencie stał się linią wsparcia. Dlatego jak ktoś wejdzie np. z backiem, po 3.75-3.9, to warto mieć na uwadze, że jak kurs przebije 4.0 to często lubi bronić tej lini wsparcia i niechętnie spada, dlatego w takich momentach im wcześniej zrealizujemy stratę tym lepiej.

Edited by FlySky

Na szybko dwa wykresy z ostatniej chwili :

1.Sandown Park -wykres wpisuje sie w kategorie poprzednich -dwa TR ,zamkniecie na off daleko od gornej linii ograniczajacej obszar 2 .

Z tych wykresow powoli wyciagam wniosek ,ze ciezko jest ruszyc fav zdecydowanie w gore ,musza byc naprawde jakies mocne powody .

2.Warwick -ja widac w dol jest duzo latwiej

Jak ja lubie takie rynki ! gralem tylko dwa wyscigi po gymie ,ten drugi to wlasnie ten :

Punkty 1,2,3,4 pokazuja nam jaki jest trend na rynku ,mamy mniej wiecej opadajaca linie trendu i jak widac uksztaltowal sie opor na wysokosci punktu 2 ,ktory jak sie pomylimy po przelamaniu grubej linii w dol powinien stanowic opor i nasze ryzyko .

Po przelamaniu wsparcia cena odbija sie od poziomu bedacego juz oporem i spoznialscy i niedowiarki maja jeszcze szanse na wejscie jak cena zjezdza ponizej poziomu wyznaczonego przez punkt 5 .

W ok 1.75 powinien byc jak widac zrealizowany zysk i jest miejsce na skalpy -oczywiscie jak zawsze najbezpieczniej od gory czyli z poprzedzajacym trendem .