Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
HoMiK155

Wyresy - wyścigi konne

Recommended Posts

Wczoraj piontek na SB pokazywal wykres z naruszeniem wsparcia -szkoda ,ze go tutaj nie wkleil .

A jak widze wystepuje to dosyc czesto ,wlasnie przed chwila byly dwa wyscigi z takim set-up'em w tym "przytrafilo" sie to dosyc mocnemu faworytowi :-)

Na poniższym wykresie również można zauważyć naruszenie wsparcia. Co w takim przypadku? Ryzykować czy też nie?

Ja zrobiłem tu dwa wejścia w rynek, zaznaczone na wykresie. Sprzedane po ticku lub po dwa każde. Zysk nie za wielki a swing ładny. Zakładałem w każdym przypadku sprzedaż w okolicach 4. Problem jest w tym że jak cena zatańczy trochę lub większa gotówka się pojawi na backu panikuje i sprzedaje.

post-758-0-16407900-1309970281_thumb.jpg

Następny mój wyścig i wtopa na -11.

Stwierdziłem że na 4,1 mamy wsparcie, więc lay. Kurs przebija to wsparcie i w tym momencie się wycofałem i zrobiłem back. Tej drugiej lini wsparcia nie widziałem wówczas, widzę ją teraz przy analizie. Po backu oczywiście na wsparciu (linia 2) odbicie do góry, czekałem jeszcze z nadzieją że odbije się od 4 i pójdzie w dół. Jednak poszło na pełnej k... do góry.

post-758-0-32367900-1309973664_thumb.jpg

Następny mój wyścig i wtopa na -11.

Stwierdziłem że na 4,1 mamy wsparcie, więc lay. Kurs przebija to wsparcie i w tym momencie się wycofałem i zrobiłem back. Tej drugiej lini wsparcia nie widziałem wówczas, widzę ją teraz przy analizie. Po backu oczywiście na wsparciu (linia 2) odbicie do góry, czekałem jeszcze z nadzieją że odbije się od 4 i pójdzie w dół. Jednak poszło na pełnej k... do góry.

Tylko pragne zauwazyc ,ze oba rynki gral ten sam trader ,i mala zagadka -kto ?:-)

Newmarkt 14.20

Ciekawy rynek. Trzy konie po kursie 3.50. Czekałem na wyłamanie z konsoli bo jak to kapitan napisał przeważnie silne ruchy są wtedy. Tutaj nastąpiło przebicie i udało mi się od razu złapać 3.5 kurs, podpowiedzią do wejścia był wskaźnik WOM.

post-758-0-17937500-1310041699_thumb.jpg

Na koniki pre zaglądam coraz częściej.

Na tym tynku wszedłem dwukrotnie. Gdy impet trendu zaczął wygasać i nie przebił wsparcia,- dałem lay'a. Kierując się podobną metodyką wszedłem po raz drugi gdy wzrost wyhamowywał. Niech ktoś bardziej doświadczony mnie poprawi w tej chłopskiej analizie.

post-22-0-75149300-1310060619_thumb.png

Edited by Scorpi

Scorpi moim zdaniem bezpieczniej :

1 . jak cena wyhamowala i znalazla juz minimum wejsc w momencie jak przebija ostatnie lokalne maksimum a wiec pare tickow wyzej

2. analogicznie na gorze jak przebija ostatnie lokalne minimum

Ale oczywiscie jak widzisz silny WOM i co sie dzieje na drabinie mozna wczesniej .

http://www.jimmakos.com/gr/betfair-trading/technical-analysis-in-betfair-horse-racing-charts.html

Tłumaczenie: Scorpi

technicalanalysisbetfair1.gif

Wyśćig startuje o 12:50. Son of fllicka miała początkowo tendencję spadkową w przedziale od 2,00 do 1,75. W momencie gdy kurs odbija możemy łatwo zobaczyć, że złamał niebieską przerywaną linię, która została zdefiniowana przez poprzednie szczyty. W ten sam sposób rysujemy linię trendu, który pokazuje nadchodzący trend, łącząc poprzednie minimum. Dodatkowo, 1,75 będzie poziomem wsparcia, któremu jeśli przyjrzymy się bliżej,- odbił się na początku notowań. Wszystkie te określenia szczytów na wykresie Betfair są bardzo ważne w analizie technicznej.

technicalanalysisbetfair2.gif

Nasz chart pokazuje ruchy kursu po rozpoczęciu wyścigu kilka sekund przed tym jak konie przekroczyły linię mety. Na początku kurs spotkał wsparcie na poziomie około 2,20 i trudno mu było spaść poniżej, mimo tego, że górki są coraz krótsze. To właśnie jest głównym wskazaniem, że będzie silny trend, jak tylko poziom wsparcia zostanie uszkodzony. Tak stało się, gdy poziom wsparcia na 1,65 został złamany. Jeśli zapytałbyś się mnie, czy możemy używać analizy technicznej w handlu in-play rynkach wyścigów konnych,- Nie odpowiem teraz. Ale jeśli odważysz spróbować i będziesz odpowiednio szybki- możesz osiągnąć sukces

technicalanalysisbetfair3.gif

O 13:20 mieliśmy bardzo ciekawy wykres z możliwością dochodowych i łatwych transakcji. Na tym wykresie możemy zrozumieć, gdy linia trendu przyspiesza. Zwróć uwagę na pierwszą niebieską linię, która wygina się w górę, gdy połączymy dolne kursy, wskazuje, że nie tylko tendencja została ustalona, ale także także będzie przyspieszać. Tak jest w tym w przypadku, gdyż w kilka sekund kurs wzrósł z 4,70 do 6,60! W kolejnych minutach kurs porusza się wewnątrz "tunelu", który jest zdefiniowany przez poziomy wsparcia i oporu.

technicalanalysisbetfair4.gif

W kolejnym wykresie Betfair widzimy, że gdy poziom oporu jest 'nadgryziony',- najprawdopodobniej będzie to przekształcone w poziom wsparcia. Zwróć uwagę na pierwszą niebieską poziomą linię. To trudny wykres na handel, ponieważ gdy tendencja skierowana jest w dół, a poziom wsparcia jest uszkodzony, kurs w każdej chwili może wystrzelić do góry. Gdybyśmy mieli stosować stop loss, możemy zminimalizować nasze straty. Jednakże, jeśli zdefiniowano stop loss na poziomie oporu, musielibyśmy złapać tendencja spadkowa, ponieważ poziom oporu nie został złamany. W tym miejscu należy podkreślić, że zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę szczytu powyżej lub poniżej linii oporu lub wsparcia.

technicalanalysisbetfair5.gif

O 13:40 widzimy powolny trend wzrostowy określony przez linię trendu łączącej upadki, który powrócił po upadku i nie stracił prędkości w zależności od linii trendu. Należy również zauważyć, że kurs nie naruszył linii wsparcia na 2,25.

technicalanalysisbetfair6.gif

Ostatni wykres z 15:50. Był trudny rynek do handlu na faworycie. Mimo że poziom wsparcia jest bardziej niż oczywisty, byłoby niemożliwe do zauważenia pierwszych tendencji spadkowej bez poważnych wskazań, podczas gdy druga tendencja również nie była tak oczywista. Z drugiej strony, ponieważ kurs zaczął ponownie spadać z 2,40, może to być dobra okazja, aby zamknąć pozycję handlową na poziomie wsparcia.

technicalanalysisbetfair1.gif

bardzo analogiczny wykres do dzisiejszego Chepstown 20:00,- niestety zakłady na tego konia zostały anulowane:

Mogłbym rzec- klasyka. Na wykresie widzimy stabilny trend spadkowy uprzedzony wybiciem do 1.85. Przedtem znalazł sobie punkt oporu na 1.75. Trend zaczął tracić na sile, co możemy wywnioskować po mniejszych górkach, gdy dotarł donaturalnej linii oporu,- poszedł w dół. W tym miejscu backowałem(1), zamykając na samym dole(2). WoM dość szybko się zmienił i kursik wrócił do linii wsparcia. To był wyraźny sygnał, że będzie odbicie, lecz nie byłem w 100% pewny. Dopiero gdy ono nastąpiło- dałem lay'a(3).

post-22-0-91538800-1310162880_thumb.png

Gonitwa sprzed kilku dni. Zieloną linią zaznaczyłem rysujący się trend spadkowy.,- drugi szczyt był niżej niż poprzedni, lecz niestety dołek nie przekroczył 'trend line', stając na wsparciu, a więc formacja była niepełna. Oczywiście można było zarobić,- odpowiednio ustawiając się się na drugim szczycie. Potem mogła być loteria, lecz kurs nigdy nie jest pozostawiony przypadkowi i oscylował w granicach 2.00-2.25 ponownie próbując ponownie przełamać dolną granicę.

Chłopakom zeszło powietrze? Wstawiać wykresiki! :)

post-22-0-55010000-1310387351_thumb.png

Edited by Scorpi

Dzięki kapitan za dedykację;)

Faworyt, wyścig z przed chwili. Dwa wejścia: na niebiesko back po przebiciu 2.50 i na nawrotce na różowo lay po 2.54 wyjście po 2,74.

Faworyt. Nie wiem czy dobrze zaznaczyłem TR. Ale tak mi się to widziało. Kurs uciekł jednak wyżej.

post-758-0-51505300-1310402398_thumb.jpg

Nie handlowalem tego wyscigu -ale przy takim wykresie i duzym obrocie podejrzewam ,ze wyscig jest ustawiony -nie widze nazwy konia ,ale dla mnie na 95 % ten kon powinien przegrac .

W sobote jak mialem czas zapisywac podobne sytuacje bylo 8/8 ,wczoraj 6/7.

Jak wroce do systemu Marii chyba glownie na tym sie bede opieral .

Ostatnia gonitwa dzisiaj. Faworyt - Lujano.

Na wykresie oznaczyłem moje wejścia.

1. Back po 4,7 lub 4,8 i wyjście po 4,5 na wsparciu.

2. Lay 4,5 sugerując się wskaźnikiem WOM i wsparciem, była chwila strachu bo lekko przebił

3. Lay 4,5 ponownie licząc na wsparcie, niestety przebicie i cały wypracowany zysk poszedł w zapomnienie

4. Próba wejścia Lay po 4,1 (zasugerowałem się świecowym oraz WOM) niestety nie skupiło i handel zakończyłem mizernym zyskiem.

post-758-0-19064600-1310416266_thumb.jpg

Warto wchozić w każde przełamanie wsparcia/oporu? Jak ropoznać czy za sekundę nie przełamie w drugą stronę?

To jest wlasnie bol kazdego tradera .

Czesto po przebiciu idzie zdecydowanie ,czesto tez jest powrot do przebitej linii i potem wlasciwy ruch, sa tez i falszywe wybicia .

Dlatego trzeba byc caly czas czujnym i szybko reagowac ,ale w wiekszosci przypadkow pomaga WOM .

Mysle tez ,ze po pewnym czasie napatrzymy sie na "akcje" w tych regionach i bedzie zdecydowanie latwiej .

Najtrudniejsze mysle jest to ,ze rynki najczesciej sa bardzo dynamiczne .

Też w takich sytuacjach nie wiem co robic, WOM wzrasta tak samo przy fałszywym sygnale, może ułatwieniem bedzie obserwacja kursow w bukach, drugiego faworyta? i wtedy dobrac kierunek, jedno jest pewne że kupujac w okolicach wsparcia i oporu bedzie duzo minusowych tranzakcji niestety