Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
HoMiK155

Wyresy - wyścigi konne

Recommended Posts

Faktycznie,- do pełnej klasyki mu trochę zabrakło. Ale znów pojawiła się prawidłowość iż było obicie (lekkie) w miejscu przecięcia się z początkiem wykresu ( na powyższych wykresach widać to samo). Na pewno to jest sygnał by zamknąć pozycję, jeśli weszliśmy z backiem.

post-22-0-40034600-1310477136_thumb.png

Kapitan, jak miałbyś chwilę czasu- czy mógłbyś opisać jak interpretować formacje świecowe? Wiem co przedstawiają, lecz nie potrafię z nich nic wyczytać :)

Kapitan, jak miałbyś chwilę czasu- czy mógłbyś opisać jak interpretować formacje świecowe? Wiem co przedstawiają, lecz nie potrafię z nich nic wyczytać :)

Scorpi ,zeby nie wywazac otwartych drzwi i miec pocieche z mojego lenistwa ,czy moze drogi po najmniejszej linii oporu znalazlem takie dwa linki :

http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-405_Jak-czytac-wykres-swiecowy.aspx

http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-418_Jak-tworza-sie-swiece.aspx

dalej nie przegladalem na tym forum ,ale mysle, ze jest wiele sensownych rzeczy gdyz swiece sa zgrabnie i przystepnie ujete .

Co do tego konkretnego wykresu to zaczely sie tam pojawiac piny i to duzo z zamknieciem na dole a poniewaz przedzial jest 5 s swiadczy to o duzej presji backujacych .Zreszta jak spojrzysz na ten caly spadek to masz 34 swiece czarne lub piny i tylko 3 biale -na odcinku prawie 3 min .Dlatego nic dziwnego ,ze korekta po tym byla bardzo plytka .

Umieszczam formację podwójnego szczytu która dość często występuje na wykresach i można na niej naprawdę nieźle zarobić.

2xgorka.png

Opis + legenda

Gruba niebieska linia oznacza długość formacji i to na tym odcinku ją analizujemy. Dużo osób popełnia błąd analizując tylko część tej formacji którą oznaczyłem kolorem zółtym. Jest to formacja odwrócenia trendu co jest doskonale widoczne. Gdy widzimy początkowy wzrost, który kończy się się wysokim wybiciem wierzchołka a następnie spadkiem powinien powodować w naszej głowie zapalenie czerwonej lampki. Następnie obserwujemy dalej wykres i jeżeli ostry spadek będzie wynosił około 50% wysokości poprzedniego wzrostu świadczy to o tworzeniu się tej właśnie formacji. Backujemy gdy drugi wierzchołek utworzy się i możemy spokojnie czekać do spadku około 80% pierwszego wzrostu ( tutaj akurat było 100%, 80% to takie minimum) . Niekiedy pojawia się także trzeci wierzchołek, ale nie jest to sygnałem do zamykania pozycji, trzymamy spokojnie dalej i czekamy na spadek. Ta sama formacja może także wystąpić do góry nogami.

l

Dzisiejsza gonitwa 21:05 Naas

Na wykresie widac trend wzrostowy, ładnie wyznaczony kanał trendu, dzieki temu linia trendu miała w tym wypadku duze znaczenie, gdy cena przebiła linie od góry pojawił sie sygnał sprzedaży jesli ktos miał otwarty zakład lay, w tym momencie ja czekałem, widzac że cena zatrzymuje sie na lini tredu od dołu otwarłem pozycje po 3,75. Wstępnie naszkicowałem linie nowego trendu, ceny spadły do poziomu 2,90 widzac że trend spada ponizej ceny otwarcia i zatrzymuje sie sprzedałem po 2,94. Na samym koncu był wyrazny skok kursu ale abrdzo slinie odparty po czym mozna było wnioskowac że nowa cena nie przyjeła sie i trend dobiega konca. Taka sytuacja ma czesto miejsce.

post-272-0-41517800-1311190005_thumb.jpg

Edited by tokarz1989

wykreshg.png

Dziś próbując grać na tym 1 tickowym wykresie zauważyłem coś ciekawego co pokazuje wykres powyżej. Jak widać trend jest kontynuowany gdy szczyt następnej górki jest mniej więcej na poziomie 4-6/10 wysokości poprzedniej górki.

Wrzucam wykres z wyścigu o 15.45. Koń - Spock.

Ja wybrałem dwa wejścia w ten rynek pierwsze tak jak zaznaczyłem - dla mnie formacja podwójnego szczytu i liczyłem na odwrócenie trendu. Tak się jednak nie stało - red. Druga formacja to formacja głowy i ramion (wg. mnie) i tu już kurs poszedł po myśli.

Byłoby OK - gdybym przy pierwszym złym wejściu uciął stratę w odp. momencie i wszedł w rynek po ukształtowaniu prawego ramienia. Ja standardowo pozwoliłem na powiększenie się straty z pierwszego wejścia tak że już drugie wejście odpuściłem.

Często zaglądam do tego tematu więc wrzucam to dla was i dla siebie dla przestrogi.

Mile widziane komentarze co do rozpoznanych formacji.

post-758-0-93443100-1312898442_thumb.jpg

Kapitan, to jest geek? jeśli tak to jak skonfigurować wykres tak jak wyżej, jest on w osobnym oknie? teraz się bawię z tym ale nie mogę się coś przybliżyć do Twojej wersji końcowej

Kapitan, to jest geek? jeśli tak to jak skonfigurować wykres tak jak wyżej, jest on w osobnym oknie? teraz się bawię z tym ale nie mogę się coś przybliżyć do Twojej wersji końcowej

Matiaspl niedawno ustawial i jest dzial jak poustawiac Geeka ,tam wszystko znajdziesz .(jest tam moderatorem to go troche pomecz :-D )

Dodatkowo najnowsza wersja 1.2.3 jest z instrukcja po polsku .

Wykresy to wolumen i swiece .

Matiaspl ,range zmienilem ,zeby bylo widac wszystko od momentu jak wlaczylem dana gonitwe ,w rzeczywistosci na PC mam 120 ,na lapku 60 .

PS. A tak przy okazji pod wykresem wszystko jest nie na temat -moja propozycja -albo przenies to z jakas notka do dzialu jak ustawic Geeka ,albo skasuj .

Czy ma ktoś wykresy kapitana? Na forum jeszcze 2-3 miesiące temu były i dziwnie "wsiąkły". Czyżby były zbyt dobre...?

Administracja forum na PW mnie olała...

Pomyślałem , że można spróbować reaktywować temat, może ktoś się przyłączy i się rozrusza.

Bardzo fajny technicznie rynek.

Na wykresie widzimy : cena naruszyła linię 5.0 po czym silnie poszła do góry, zatrzymując się na oporze po czym nastąpiła korekta to pkt blisko 6.0 , jest to bardzo ważna linia na rynku, cena parokrotnie kręciła się wcześniej wokół niej.

Następnie cena mocno wybija do góry przełamując opór,

koretka i odbicie się od wsparcia , które przemieniło się z przebitego wcześniej oporu,

teraz ważna sprawa, cena bardzo mało przebija poprzedni szczyt co zaznaczyłem niebieskimi liniami, co sugeruje nam iż iż trend słabnie,

koretka i odbicie od 7.0 po czym cena zatrzymuje się jak można było się spodzeiwać na 8.0, która następnie próbowała kilkukrotnie przebić,

w dalszym przebiegu widzimy tworzącą sie formacje głowy i ramion z testem tej formacji

Moim zdaniem najbezpieczniej można było wejść :

1. po korekcie i odbiciu się od wsparcia pod 7.0

2. po teście głowy i ramion

post-2164-0-94148600-1362342725_thumb.jp

post-2164-0-91357200-1362343214.jpg