Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
ozon

Serwer API

Recommended Posts

API za darmo jest dość okrojone, są limity które powodują że nie da się nie których pomysłów w pełni wykorzystać :) API w rozszerzonej wersji kosztuje aż 2000 Euro rocznie. Pomyślałem czy dałoby się zrobić tak aby znaleźć kilka chętnych osób które programują lub potrzebują w rozszerzonej wersji API i wykupić pakiet rozszerzony dzieląc wydatki na te kilka osób. Jak to widzę. Wykupujemy rozszerzoną wersje, co rozumniejsi tworzą oprogramowanie i stawiamy serwer dzięki któremu osoby które opłacą cześć tego abonamentu będą mogły korzystać z pełnego API w swoich programach. Co o tym myślicie? Czy jest to w ogóle wykonywalne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to do zrobienia ale raczej byloby wiele problemow. Sa dwie wersje platnego API - za 100 funtow na miesiac (read only) i za 200. Handlowac na wspolnym koncie raczej by sie nie dalo :) Tyle tylko, ze jest to platne jeszcze nie oznacza ze nie ma na nim zadnych limitow. Jest ogolny limit na maksimum 20 requestow na sekunde - przekroczysz placisz. Trzebaby wtedy przy wielu uzytkownikach konta dzielic sie limitem w czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sytuacja z limitem requestów na sekundę - rozumiem że to jest przypisane do jednego adresu IP tak?

W przypadku gdy mamy 10 adresów IP to już jest 200 rq na sekundę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest ograniczenie na konkretne konto. Betfair liczy w kolejnych sekundach czy wywolania metod wykonane przez API mieszcza sie w limicie. Dodatkowo takie funkcje jak 'Get Current Bets', 'Get MU Bets', 'Get Bet History' wywolane z id rynku rownym 0 (bez filtrowania na konkretny rynek) sa liczone jako 5 wywolan. Oprocz API mozna jeszcze wykorzystac pobieranie danych ze strony betfair - te odwolania liczone sa jako 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli zamierza sie miec odpalone 2/3 w miare zawansowane boty i geeksa jednoczesnie na jedno konto, jest w wmiare duze prawdopodobienstwo ze bedzie sie lapac na oplaty za transfer , 20 rq an sekunde to naprawde nie jest duzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...