Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
fruwak

VIDEO KURS BETFAIR API - dla początkujących

Recommended Posts

Chciałem zapytać się Was jak zapatrujecie się na taki kurs? Kurs składałby się z kilkunastu lekcji. Każda trwałaby około 45 minut.

każda lekcja wnosiłaby coś nowego, i tak na pierwszej np instalacja i konfiguracja betfair api itd

Na lekcjach przedstawione by zostało wykorzystanie API z php oraz z C#.

Warto dodać, że za kurs musimy zapłacić gdyż zamierzamy sprowadzić profesjonalne osoby, no i nie ma tutaj niestety żadnego obejścia jednak taka wiedza kosztuję i myślę, że każdemu z nas się przyda. Jeśli będzie sporo chętnych to składka powinna być dość niska.

Chcę poznać wasze zdanie na ten temat oraz zorientować ile osób byłoby chętnych na takie lekcje?

Dodam, że lekcje odbywać się będą w czasie rzeczywistym, także na bieżąco można prowadzącemu zadawać pytania.

Interesujaca propozycja, na pewno bym z checia zobaczyl co i jak.

Mam jednak dwa pytanka,

1. Kiedy cos takiego mialoby sie odbyc? Za ile tygodni/miesiecy?

2. Czy jesli ktos nie znalazl by czasu na uczestniczenie, to czy bylaby mozliwosc sciagniecia video z jakiegos serwera, albo w jakis inny sposob obejrzenia kursu?

Hej

Myślę że jest to ciekawy pomysł i warty przemyślenia. Zastanawiam się tylko w jakich godzinach byłyby prowadzone te wykłady. Chyba najlepszym pomysłem byłyby godziny wieczorne ponieważ co jak co, nie wszyscy forumowicze są jeszcze studentami albo niebieskimi ptakami, spora grupa pewnie pracuje :)

1. Kiedy cos takiego mialoby sie odbyc? Za ile tygodni/miesiecy?

Zastanawiam się tylko w jakich godzinach byłyby prowadzone te wykłady

Termin oraz godzina do ustalenia

2. Czy jesli ktos nie znalazl by czasu na uczestniczenie, to czy bylaby mozliwosc sciagniecia video z jakiegos serwera, albo w jakis inny sposob obejrzenia kursu?

Z racji tego, że byłby to płatny kurs to myślę, że raczej taka opcja nie wchodzi w grę. Być może na sam koniec udostępnilibyśmy film (zbiór wszystkich) lekcji.

Kuchar, wlasnie cos takiego najbardziej by mi odpowiadalo.

Znajac zycie, trudno bedzie dogodzic wszsytkim chetnym, a tak to kazdy moglby w dogodnym dla niego momencie przysiasc i zajac sie tematem.

Czy orientujecie sie o koszt wynajcia coacha na takie szkolenie?

Lekcje prowadzone będą na zasadzie e-learningu (videokonferencja).

Poniżej prezentuje zakres lekcji. Jeżeli macie jakieś uwagi, pomysły proszę je dopisywać. Wspólnie ustalimy to czego chcemy się nauczyć.

1. Wprowadzenie – co to w ogóle jest API do czego służy jakie dane oraz co można z tego wycisnąć

2. Omówienie różnic między free API a płatnym

3. Zarządzanie sesją oraz mechanizm sesionId

a. KEEPALIVE – podtrzymywanie sesji

b. SESSIONID – najważniejsza rzecz

4. Logowanie do system wraz z przykładem

5. Podstawowe dane wyciągane z konta po zalogowaniu oraz podtrzymywanie sesji

6. Omówienie rynków oraz zasada ich pobierania

7. Tworzenie menu z rynków

8. Pobieranie danych o rynków.

9. Mechanizm pobierania ceny, wolumenu danego rynku

10. Sposoby pobierania danych oraz omówienie ich mechanizmu dekompresji

11. Mechanizm obstawiania – wystawianie, pobieranie, kasowanie zakładów.

12. Jak zbudować najprostszego boota który będzie grał za nas z wykorzystaniem serwisu hostingowego (nie jako program windowsowy ale działający jako skrypt php)

13. Jak napisać prostego system do stawiania poprzez swoją stronę czyli prosty Geek

14. Najważniejsze informacje i sugestie oraz tajniki gry.

Każdy z powyższych punktów będzie podparty przykładem, do którego będzie wykorzystane php, mysql dlatego też aby osoba z kursu mogła sobie przećwiczyć przykłady będzie musiała posiadać hosting z usługą php oraz mysql.

Wszystkie przykłady, które będą omawiane mogę opisać krok po kroku jak należy je napisać żeby osoba mogła zrozumieć.

Tak jak widzicie cały kurs trwać będzie około 15 godzin. Czekam na wasze uwagi i propozycje.

Wedlug mnie PHP nie nadaje sie do takich zastosowac. Praktycznie wystarczy jeden powod - brak wielowatkowosci, a co za tym idzie nie da sie w naturalny sposob asynchronicznie odpytywac betfair. Przy jakimkolwiek bardziej zaawansowanym projekcie jest to krytyczny problem. Brakuje w tym planowaniu dosyc istotnej rzeczy jaka jest obsluga bledow.

Wydaje mi sie ze glownym celem takiego szkolenia powinno byc stworzenie frameworka na ktorym mozna bazowac, jako podstawy dla wlasnych rozwiazan.

Bylbym jak najbardziej zainteresowany - tylko mam nadzieje ze odpowiednie info na temat dnia i godziny szkolenia + nagrania bedizemy mogli dostac? Pracuje praktycznie cale dnie :S