Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
nikifor

Dekalog tradera sportowego

Promowane odpowiedzi

Zaczynając swoją przygodę z handlem na giełdzie zakładów Betfair, warto mieć na uwadze poniższe rady:

I Staraj się grać tylko na rynkach głębokich i płynnych Rozumiem przed to nie pakowanie się w zakłady na rynku gdzie przyjęte jest mniej niż 20 000e. Sam się boleśnie przekonałem, że nie ma nic gorszego niż dobrze odczytany trend, a nie ma możliwości zamknięcia pozycji, bo z rynku zieje pustką.

II Nie wchodź In Play Najważniejsza z moich zasad i najczęściej łamana niestety. Wiąże się przede wszystkim ze złudnymi oczekiwaniami, że tuż po rozpoczęciu gry uda się zamknąć pozycje, lub uciąć straty. Często się udaje, ale do czasu... :roll:

III Zawsze kalkuluj potencjalne ryzyko Jeden z moich głównych problemów polega na tym, że wnosząc zakład oczyma wyobraźni już widzę, zyski jakie osiągnę, tymczasem w momencie gdy rynek idzie nie po mojej myśli wpadam w panikę, bo nie brałem pod uwagę strat na danej transakcji i wtedy dopuszczam się karygodnych błędów.

IV Akceptuj kolor czerwony Przegrywać też trzeba umieć, kolor czerwony dobrze studzi zapędy i nie pozwala poczuć się zbyt pewnie. Nikt nie jest alfą i omegą. Jeśli red pojawia się w odpowiednich proporcjach jest dobrą formą naszej nauki i należy wyciągać wnioski z każdego nieudanego trade'u.

V Dyscyplina Cholernie ciężko jest Ci czasem zapanować nad emocjami i robisz ruch, którego na spokojnie nigdy byś nie zrobił? Też to znam... Czasami lepiej odejść od komputera, niż w jeden dzień roztwonić cały zarobek. :!:

VI "Kto rano wstaje, temu..." Najczęsciej handluje na rynakch dokładnego wyniku, stąd też ważne jest dla mnie aby jak najwcześniej wnieść zakład i być pierwszy w kolejce. Jeśli dobrze znam dany rynek, mogę wcześniej zareagować i jeśli dobrze odczytam trend moje konto wzbogaci się bardziej, niż gdybym czekał do ostatniej chwili. Czasami robię zakupy nawet 2-3dni wcześniej. 8-)

VII Bądź myśliwym, nie zwierzyną Najlepiej jest polować na dobrze znanych sobie łowiskach, gdzie odpowiednio wcześniej można zastawić wnyki i czekać na ofiarę - która na pewno przyjdzie. Jeśli zapuszczasz się do obcego lasu, miej na uwadze, że tam ktoś inny zastawił sidła, a ty zamiast zwierzyny sam możesz wpaść w pułapkę. :-x

VII Bazuj na doświadczeniu innych Lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na swoich. Warto i trzeba korzystac z wiedzy innych, którzy przed nami przeszli już daną ścieżkę. Nie mam jednak złudzeń, że każdy sam musi się sparzyć, aby do końca życia zapamiętał nauczkę jaką dał mu rynkek - z traderem jest więc jak z dzieckiem.

IX Zacznij z małym budżetem Wielu moich znajomych postanowiło wpłacić od razu po kilkaset euro i szybko stracili większą część sumy. Problem w tym, że płynąc pontonem ciężko przepłynąć morze i można szybko zatonąć w odmętach BF. Ja swoją łódkę buduje przy brzegu i raz od czasu testuje ją na otwartym morzu. Jak będzie gotowa to wypłynę na szerokie wody. :arrow:

X Pracuj nad sobą Rób notataki, zrzuty z ekranu, zbieraj informację, konsultuj się - jednym słowem doskonal swoje umiejętnośći. Szybko odkryjesz prawidłowości na danym rynku i zaczniesz wykorzystywać je do własnych celów.

Powyższe rady odnoszą się przede wszystkim do strategii gry, jaką ja obrałem, czyli handel pre play na rynkach CS piłki nożnej.

Post został wypromowany jako artykuł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak w każdej innej dziedzinie życia tak i w tradingu powinny obowiązywać jakieś zasady. Zasady dzięki którym będziemy mogli zniwelować swoje przegrane, zasady dzięki którym będziemy kroczyć od sukcesu do sukcesu. Poniżej przedstawiam Wam 10 żelaznych zasad naszego kolegi Homika155.Zaczynając swoją przygodę z handlem na giełdzie zakładów Betfair, warto mieć na uwadze poniższe rady:

I Staraj się grać tylko na rynkach głębokich i płynnych

Rozumiem przed to nie pakowanie się w zakłady na rynku gdzie przyjęte jest mniej niż 20 000e. Sam się boleśnie przekonałem, że nie ma nic gorszego niż dobrze odczytany trend, a nie ma możliwości zamknięcia pozycji, bo z rynku zieje pustką.

II Nie wchodź In Play

Najważniejsza z moich zasad i najczęściej łamana niestety. Wiąże się przede wszystkim ze złudnymi oczekiwaniami, że tuż po rozpoczęciu gry uda się zamknąć pozycje, lub uciąć straty. Często się udaje, ale do czasu... :roll:

III Zawsze kalkuluj potencjalne ryzyko

Jeden z moich głównych problemów polega na tym, że wnosząc zakład oczyma wyobraźni już widzę, zyski jakie osiągnę, tymczasem w momencie gdy rynek idzie nie po mojej myśli wpadam w panikę, bo nie brałem pod uwagę strat na danej transakcji i wtedy dopuszczam się karygodnych błędów.

IV Akceptuj kolor czerwony

Przegrywać też trzeba umieć, kolor czerwony dobrze studzi zapędy i nie pozwala poczuć się zbyt pewnie. Nikt nie jest alfą i omegą. Jeśli red pojawia się w odpowiednich proporcjach jest dobrą formą naszej nauki i należy wyciągać wnioski z każdego nieudanego trade'u.

V Dyscyplina

Cholernie ciężko jest Ci czasem zapanować nad emocjami i robisz ruch, którego na spokojnie nigdy byś nie zrobił? Też to znam... Czasami lepiej odejść od komputera, niż w jeden dzień roztrwonić cały zarobek. :!:

VI "Kto rano wstaje, temu..."

Najczęściej handluje na rynkach dokładnego wyniku, stąd też ważne jest dla mnie aby jak najwcześniej wnieść zakład i być pierwszy w kolejce. Jeśli dobrze znam dany rynek, mogę wcześniej zareagować i jeśli dobrze odczytam trend moje konto wzbogaci się bardziej, niż gdybym czekał do ostatniej chwili. Czasami robię zakupy nawet 2-3dni wcześniej. 8-)

VII Bądź myśliwym, nie zwierzyną

Najlepiej jest polować na dobrze znanych sobie łowiskach, gdzie odpowiednio wcześniej można zastawić wnyki i czekać na ofiarę - która na pewno przyjdzie. Jeśli zapuszczasz się do obcego lasu, miej na uwadze, że tam ktoś inny zastawił sidła, a ty zamiast zwierzyny sam możesz wpaść w pułapkę.

VII Bazuj na doświadczeniu innych

Lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na swoich. Warto i trzeba korzystac z wiedzy innych, którzy przed nami przeszli już daną ścieżkę. Nie mam jednak złudzeń, że każdy sam musi się sparzyć, aby do końca życia zapamiętał nauczkę jaką dał mu rynek - z traderem jest więc jak z dzieckiem.

IX Zacznij z małym budżetem

Wielu moich znajomych postanowiło wpłacić od razu po kilkaset euro i szybko stracili większą część sumy. Problem w tym, że płynąc pontonem ciężko przepłynąć morze i można szybko zatonąć w odmętach BF. Ja swoją łódkę buduje przy brzegu i raz od czasu testuje ją na otwartym morzu. Jak będzie gotowa to wypłynę na szerokie wody. :arrow:

X Pracuj nad sobą

Rób notatki, zrzuty z ekranu, zbieraj informację, konsultuj się - jednym słowem doskonal swoje umiejętnośći. Szybko odkryjesz prawidłowości na danym rynku i zaczniesz wykorzystywać je do własnych celów.

Powyższe rady odnoszą się przede wszystkim do strategii gry, jaką ja obrałem, czyli handel pre play na rynkach CS piłki nożnej, ale z powodzeniem można dostosować je do swojej strategii gry.

Kliknij tutaj aby zobaczyć Artykuł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta