Jump to content
  • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Test Test

Test Test

Surebety - czyli jak zbudować bank pod trading!

Recommended Posts

Zapewne wielu z was stanęło swego czasu przed problemem braku pieniędzy aby móc rozpocząć handlowanie. Wiadomo, że na początek nie trzeba dysponować dużym bankiem, jednakże ważne jest, aby nie ćwiczyć "na sucho" ale operując prawdziwymi pieniędzmi. Buduje to w waszej psychice pewne schematy i jedynym problemem jest umiejętne zwiększanie stawki. Po pewnym czasie potraficie już generować małe zyski, ale dysponując kwotami kilkunastu czy kilkudziesięciu euro nie jesteście w stanie osiągać dniówek na przyzwoitym poziomie.

Wtedy najczęściej pojawiają się pomysły, aby zaryzykować i skokowo powiększyć swój stan posiadania. Wizja dwukrotnie większego bankrooll'a popycha do nieracjonalnych zachowań znanych potocznie jako "wóz albo przewóz" lub "raz babie śmierć". Niepowodzenie takiej "akcji" i wyzerowane konto może skutecznie zatrzymać młodego adepta na długie miesiące. Nie tędy droga. Na przestrzeni trzech kolejnych artykułów przedstawię po krótce jak szybko łatwo i przyjemnie powiększać bank pod trading. Innymi słowy - jak pokonać bukmachera jego własną bronią.

Artykuły:

1. Co to są surebety i jak je mogę wykorzystać?

2. Surebety między bukami a potencjalne niebezpieczeństwa

3. Surebety giełda-buk + surebety oczekiwane

O ofertach bonusowych obecnie dostępnych u bukmacherów można poczytać na forum w dziale promocje lub kliknąć na jeden z banerów.

1. Co to są surebety i jak je mogę wykorzystać?

Skądinąd wiem, że na forum znajduje się wielu pasjonatów surebetów, którzy osiągają z takowej działalności znaczne profity. Mając do pomocy wyszukiwarki kursów, pomocne programy i pewne doświadczenie rzeczywiście można na tym zarabiać. W teorii wygląda to na bardzo łatwy sposób czerpania zysków. Ot, siadasz do kompa, znajdujesz mecz, obstawiasz u dwóch bukmacherów i już możesz liczyć zyski. Ba, łatwiejsze niż trading! Wszyscy którzy jednak spróbowali takiego sposobu grania wiedzą, ze tak różowo nie jest. :lol:

Zacznijmy jednak od początku: co to jest surebet? Surebet to zakład, którego rozstrzygnięcie, bez względu na wynik, przynosi nam określony zysk, a w najgorszym wypadku - nie generuje strat. Rzecz jasna, aby takie warunki zaistniały musimy obstawić wszystkie możliwe rozstrzygnięcia. Jeśli w meczu Oman- Chiny (zdjęcie 1) obstawimy wszystkie 3 możliwe wyniki (1x2) to:

Oman 2,55 x 1zł = 2,55zł - strata 0,45zł

Remis 3,00 x 1zł = 3zł - strata/zysk 0zł

Chiny 2,55 x 1zł = 2,55zł - strata 0,45zł

tylko w wypadku gdy padnie remis wyjdziemy na "zero". Pozostałe dwa możliwe rezultaty wygenerują nam straty. Jasne jest zatem, że surebety muszą być zawierane pomiędzy dwoma lub więcej różnymi bukmacherami, które na to samo zdarzenie oferują różne kursy.

Najtrudniejsze w tym wszystkim to znaleźć bukmacherów, którzy w tym samym czasie będą oferowali kursy, pozwalające stworzyć surebet. W tym celu można wykorzystać porównywarki kursów lub wyszukiwarki surebetów. Na obrazku poniżej (zdjęcie 2) widać wynik poszukiwań dla wyszukiwarki wybierzkurs.pl. Mówi ona, że jeśli na gospodarzy postawimy w buku bet365 po kursie 1,67, zaś remis i zwycięstwo gości zagramy w betsafe.com to osiągniemy pewny zysk na poziomie 1,82%. Do obliczania stawek można posiłkowac się kalkulatorami surebetów, które bez problemu można znaleźć w internecie. Temat surebetów był już poruszany, dlatego ograniczę się tylko do takowego opisu.

Zapytacie pewnie po co tracić czas, aby po mozolnym wyszukiwaniu, ominięciu wszelkich pułapek ( o których będę mówił później), zanotować zysk na poziomie 1-2%. Przecież trader może osiągać zyski rzędu 1-5% dziennie bez ryzyka. Po to, by obracać bonusami! Każdy szanujący się bukmacher, który chce przyciągnąć do siebie klientów kusi ich bonusami w formie freebetów, podwojenia depozytów lub pieniędzmi bez potrzeby obracania. Co prawda ofery skierowane dla nas są nieco uboższe niż u naszych zachodnich sąsiadów to i tak lekko licząc od 5 popularnych bukmacherów (Betclic, Bet365, Bwin, WH, Betsson) można zabrać ok. 1300zł.

Zadaniem początkującego tradera jest zatem wytransferowac te środki od bukmachera i przeznaczyć na grę na giełdzie. Pzryznacie,że bankroll 1300zł (ok, 330euro) pozwala już pograć na giełdzie dość sensownie? Nawet jeśli nie uda się wytransferwoac pieniędz od buka w bezpośrednim graniu surebetów, będzie to można zrobić później - wszakże nasz obrót, będzie już wykonany i pozostanie zlecić wypłatę na konto. piwo.gif

Post został wypromowany jako artykuł

post-9-0-85490800-1308837339_thumb.jpg

post-9-0-97388900-1308837350_thumb.jpg

Świetny pomysł z tym wątkiem.Brakuje mi tylko przykładów wykorzystywanych do obrotu bonusu.Jak możecie to wrzucajcie tu jakieś propozycje....Będę wdzięczny jak ktoś wrzuciłby do pobrania kalkulator do surebetów między bukiem a betfair,bo ja przejrzałem pół internetu i nie mogę za bardzo znaleźć(są ale tylko zwykłe) tutaj wrzucam link do zapoznania się z tym tematem http://lowcabonusow.blogspot.com/2009/07/surebet-przesuniety-w-czasie.html Moim zdaniem bardzo bezpieczny sposób do zbudowania ładnego kapitału na betfair...mam nadzieję że nie napisałem tego sam do siebie :-D

• 4 weeks later...

2. Surebety między bukami a potencjalne niebezpieczeństwa

Granie surebetów między bukami to z reguły jeden z wygodniejszych sposobów na niewielki ale pewny zarobek. Odpowiednie rozłożenie stawek zapewnia nam kalkulator, który możemy znaleźć choćby pod tym adresem: http://stealbet.com/surebet-kalkulator.php. Przy okazji jest on również wyposażony w opcje odliczenia prowizji, dlatego polecam go również do gry między bukiem a giełdą. Jeśli uda nam się znaleźć surebet, np. taki (zdj 1.) nie pozostaje nic innego jak obliczyć stawki i cieszyć się z zysku rzędu 1,12%.(zdj 2.)

Niestety, życie nie wygląda tak kolorowo i na amatorów łatwego pieniądza bukmacherzy przygotowali masę "atrakcji", które mogą skutecznie wyperswadować graczowi ten sposób zarabiania.

1. Wyobraźmy sobie, że znaleźliśmy surebet między bukami, gdzie zysk wynosi 5%. Mało tego, obydwa buki przyjęły nasz zakład, a my mamy już przed oczami łatwy i niemały zysk, który wypracowaliśmy dzięki gapiostwu oddsmakerów. Nic bardziej mylnego. Pamiętajcie, że większość buków ma w regulaminie punkt, który pozwala im unieważnić taki zakład. Wówczas zostajemy z jednym otwartym zakładem i mamy ogromny ból głowy co robić dalej. Wniosek: Nie grac surebetów, gdzie zysk jest większy niż 2-3%!

2. Często zdarza się, że udaje nam się znaleźć surebet na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania. Ścigamy się wówczas z czasem, aby dobrać odpowiednią stawkę i obstawić mecz. Bardzo rzadko zwracamy uwagę na godzinę i datę rozegrania spotkania, co może zaowocować niemożnością obstawienia kontry w drugim buku i koniecznością wejścia na live. Pół biedy jeśli mecz jest dostępny do gry "na żywo", co jednak, gdy takowego dostępu nie ma? Wniosek: Zwracać uwagę na datę meczu i czas do rozpoczęcia!

3. Swoje stawki warto zawsze wprowadzać stopniowo u kilku buków na raz. Tzn. jeśli w buku A mamy postawić 1000zł, w buku B 500zł a u bukmachera C 100zł, róbmy dzieląc każdą stawkę na 3 trzy i wprowadzać u buka A 330zł, B-167zł, C-33zł i powtarzamy tę operację trzykrotnie. Dzięki temu uchronimy się przed nagłą zmianą kursu u jednego z buków (zminimalizujemy stratę) oraz niespodziewanym limitem. Wniosek: Nie wprowadzać całej stawki od razu

4. Nie oszukujmy się - mając niewielki budżet można myśleć tylko o obrocie bonusami. Utrzymywanie się z surebetów zarezerwowane jest tylko dla najbardziej wytrwałych. Nie tyle chodzi mi o kwestie techniczne, co psychologiczne. Kto będzie miał tyle motywacji, aby mając niewielki budżet budować go przez kilkanaście miesięcy, aby po 2-3 latach i zebraniu odpowiedniego kapitału rozpocząć sensowną grę? Po drodze natykając się na limity/zmiany kursów/zwroty - które mogą skutecznie cofnąć nas na naszej drodze. Z moich wiadomości wynika,że aby mieć przyzwoity kapitał do surebetów należy posiadac na kilkunastu kontach około 20 000zł. Wniosek: Mały budżet - szybkie zniechęcenie

Może zatem warto obrócić te bonsuowe środki u bukmacherów i zaraz potem wpłacić na giełdę niż brnąć w surebety buk-buk, które tylko w teorii są prostsze niż trading. piwo.gif

post-9-0-64243000-1311794214_thumb.jpg

post-9-0-84555400-1311794220_thumb.jpg

• 1 month later...

Dodałbym punk piaty po własnych niedawnych doświadczeniach w william hill:

5. Limity u bukmacherów na kwotę zakładu.

Mamy pięknie wyliczonego surebeta i nic tylko postawić pieniądze. W jednym buku przyjęte, a w drugim mamy problem bo bukmacher zamiast naszych 200euro proponuje zaledwie 10 i mamy problem. Możliwe, że wysoki kurs, który pozwolił na surebeta właśnie za chwilę spadnie i buk już nie chce przyjmować duzych zakładów po wysokim kursie. A może po prostu jest nałożony limit na to spotkanie. Wytłumaczenia nie znam, ale są takie sytuacje. Uwaga!

Jako, że obrobiłem bukmacherów surebetami nie tylko na swój dowód, ale również na dowody rodziny i znajomych to pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze.

Proponuje dokładnie czytać regulamin przyznawanego nam bonusu. To co dla nas ważne:

1. Po jakim minimalnym kursie należy obrócić bonusem i naszą pierwszą wpłatą. U jednych może to być 1.01, gdzie indziej 1.5, a np. w BAH'u pamiętam, że było 2.0.

2. Jeżeli korzystacie z wyszukiwarek surebetów to może się zdarzyć, że powstaje surebet między bukami, które tak naprawdę nie mają dobrej oferty kursowej. Czasami okazuje się, że bukmacherzy mają inny regulamin odnośnie tej samej dyscypliny, np. baseball, hokej, tenis. Są tam pewne graniczne różnice i przy niesprzyjającym wyniku przegrywamy zakład u obu bukmacherów (jeżeli to był zakład dwudrogowy). Inny przypadek to taki, że np. w piłce nożne w meczach pucharowych jeden bukmacher podaje 1x2 na 90 minut podczas gdy drugi buk podaje 1x2 razem z dogrywka.

3. Unikajcie bukmacherów o złej renomie. Warto poczytać na forach jakie maja opinie od użytkowników. Oczywiście nie brakuje takich, którzy robili wały, a później dziwili się, że zablokowali im konto.

4. Powtórzę to co było u góry! LIMITY. Tutaj można się niemile zaskoczyć. Dobrze mieć jakąś kasę na MB, którą możemy wpłacić na szybko do jakiegoś innego buka, żeby zrobić kontrę w razie gdybyśmy gdzieś dostali limit.

Jeżeli chodzi o surebety to proponuję stawiać zakłady trzydrogowe piłki nożnej, gdzie każda z możliwości jest powyżej 2 no i kilka zakładów z mniejszymi stawkami. Wtedy mniej więcej u każdego buka mamy wykonany podobny obrót. Unikamy sytuacji, że u jakiegoś buka zgromadzimy cały kapitał i nie będziemy mieli możliwości dokonać obrotu.

W związku z tym, że czyściłem bonusy na wiele dowodów to rzadko kiedy korzystałem z surebetów. Szukałem raczej w miarę korzystnych kursów na jakieś spotkanie, gdzie wychodziłem z delikatna stratą, ale ostatecznie po dokonaniu obrotu na plus. Pozytyw tego był taki, że bukmacherzy nie wycofywali takich spotkań z oferty i ja unikałem wpadki. Czasami jest tak, że buka się pomyli i usuwa wcześniej wystawiony kurs i anuluje wszystkie zakłady postawione po tym kursie. Ich regulamin na to pozwala bez podania przyczyny :). Z naszym kontem też mogą zrobić co chcą jeśli im się tam umyśli :).

Polecam bonusy w bet365, bwin, betfair :D, betclic, betway (kiedyś było spoko, ale później to już sam nie wiem), betsson (zablokowali mi jedno konto za wały, ale ogólnie OK i nie mam im tego za złe :P), Bet-at-home (duży minimalny kurs do obrotu, ale zawsze ich promocje można wykorzystać jeżeli zastosuje się moją zasadę, że wszystkie drogi powyżej 2), expekt (za moich czasów dawali nawet 150zł, ale wiem, że później wiele się zmieniło), betsafe (tutaj też mi się zdarzyło grać), unibet (tutaj założyłem konto bez bonusu, ale czasami dają oferty dla zarejestrowanych, więc warto) i jeszcze parę innych, ale już dokładnie nie pamiętam ;). To co pisał Homik bardzo przydatne, więc polecam się dostosować.

HihotK lepiej bym tego nie napisał, bo przerabiałem praktycznie te samą historię ;) Dodałbym tylko, że jeśli obracam bonusami to staram się to robić pomiędzy bukami w których mam bonusy. Plus tego takie, że szybciej idzie i ewentualnie mniejsza strata pieniędzy bonusowych jak coś ;)

• 3 months later...

Wiem, że bawię się w archeologa, odkopując temat sprzed pół roku, ale mam pytanie dotyczące pkt 3:

3. Surebety giełda-buk + surebety oczekiwane

Nie został on nigdzie wyjaśniony, dlatego mam takie pytanie: Mam konto obecnie na Betfair (euro) i B365 (zł). I zastanawiam się czy jest sens w ogóle grać surebety z np: oddmonkey, jeżeli będę musiał uwzględniać prowizje betfair, inne waluty i potem jeszcze po wrzuceniu kasy na konto w mooneybookers (zł) z betfaira i tak stracę na przewalutowaniu :( Nie mówiąc już o sposobie obliczania ile zł postawiać na back ile ojro na lay z uwzględnieniem prowizji.

Jak wy sobie z tym radzicie?

cze ktos z Was orientuje sie czy majac MB juz od kilka dobrych lat w zlotowkach jest jakas mozliwosc zeby zamienic walute na funty? czy musze zalozyc nowe konto? szczerze mowiac nie jestem pewnien czy zalozenie nowego konta nie poskutkuje banem

Tak, tylko mb mam w zł bo nie chce przy każdej transakcji kartą tracić na przewalutowaniu a betfair nie da się w zł mieć. No i b365 nie da się także już z zł na euro zamienić :(

da się da, bo ja tak zrobiłem :)

Czyli napisać do supportu i mi na b365 z zł na ojro zmienią? Bo opcji żadnej w ustawianiach nie ma a wyczytałem, że odp ludzie dostawali, że nie ma opcji. Ale może oni kasę mieli na koncie. Ja po wypłacie tam jestem.

Konto netteller w euro - jak z mojego banku środki na netttelera wrzucę to i tak mi przewalutuje i stracę na tym. Poza tym portfel wole mieć jeden, z kartą żeby normalnie płacić można było a nie zastanawiać się, czy środki są tu czy tam i martwić że konto w euro a ja książkę za 34,99zł kupuje i dostaje za przewalutowanie. Chyba, że coś źle myślę?

Czyli napisać do supportu i mi na b365 z zł na ojro zmienią? Bo opcji żadnej w ustawianiach nie ma a wyczytałem, że odp ludzie dostawali, że nie ma opcji. Ale może oni kasę mieli na koncie. Ja po wypłacie tam jestem.

Konto netteller w euro - jak z mojego banku środki na netttelera wrzucę to i tak mi przewalutuje i stracę na tym. Poza tym portfel wole mieć jeden, z kartą żeby normalnie płacić można było a nie zastanawiać się, czy środki są tu czy tam i martwić że konto w euro a ja książkę za 34,99zł kupuje i dostaje za przewalutowanie. Chyba, że coś źle myślę?

piszesz do supportu i ci zmieniaja, ja mialem kase na kocnie to mi przewalutowali.

No to super, tak zrobię :) A nowe konta jak będę zakładał to od razu w euro.

A co sądzicie o surbetach bukamcher/betfair? Na dłuższą metę będzie z tego zysk pozwalający na trading? Na razie ciułam na layach na betfair i niejednokrotnie mam tak, że layowałem za 11 a kurs na back wynosi 13 przed meczem. Tylko gram za małe stawki i zrobienie greenbooka mniej się opłaca niż dogranie zakładu do końca (gram kursy 3-13, średnio 7 z sr=89%, więc lepiej dograć). Na razie obróciłem bonusem na b365 używając Labouchere'a ale, kursy mnie nie zadowalały, więc myślę o surbetach.