Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
maniutek

Scalping pre-play

Recommended Posts

Jako że większość osób na forum gra pre, konie, piłkę czy tenis. Zakładam temat o scalpingu. Mam nadzieje że wspólnie znajdziemy najbezpieczniejszy sposób.

Ja od siebie dodam screen z odpowiednim rozstawieniem stawki, oczywiście opcja offset nie zbędna, jeśli kurs ucieka z podanego przedziału należy niezwłocznie ciąć stratę, ważny jest też dobór rynku i kurs na jakim gramy, oraz płynność, na koniach będzie to konsolidacja rynku na piłce przerwa meczu lub kilka minut przed. Lepiej wybrać wyższy kurs ponieważ nie ucieka aż tak mocno. Ważnym wskaźnikiem jest WOM, obserwacja sił na drabince, "testowanie nowej ceny"- mam tu na myśli przesunięcie sie kursu o tick, ponowny powrót i najważniejsze czy dalej wraca na nowe maximum a może konsoliduje sie. W pierwszym przypadku tniemy strate na tic i bezpieczniej anulowac pozostałe pozycje a w drugim realizujemy zysk. Zapraszam do pisania swoich przemyslen .pozdrawiam

post-272-0-79310200-1312792032_thumb.jpg

Edited by tokarz1989

Dzis próbowałem scalpowania pre na koniach, na cztery sposoby, mianowicie:

- rozmieszczenie stawek jak w pierwszym poscie, okazało sie dobre ale tylko na spokojnych rynkach i wyzszym kursie

- kierowanie sie gotówka na drabince jesli ruszył mocny trend, widzac mocego backa czy tez laya starałem sie wejsc w kojelna skupowana pozycje, warunkiem tego była duza kasa za plecami, i mała na kolejnej pozycji na ktorej chciałem sprzedac swoj zakład, trzeba bacznie obserwowac ukłąd sił i pieniędzy na drabince,z zmiana sytuacji musi oznaczac natychmiastowe cięcie bo kurs poprostu moze znacznie odskoczyc w druga strone. Czyli jesli nikt nie połozy większej kwoty na kurs po ktorym kupilismy albo jest ta pozycja bardzo mocno skupywana a na nastepnej kasy przybywa i nie jest mocno kupowana nalezy wyjsc

-ustawienie sie z pieniędzmi dwie trzy pozycje od skupowanej ceny, jesli kurs zbiza sie do naszej pozycji obserujemy czy ktos kłądzie kase na nasze pieniądze czy nie i jak wyglada sytuacja po przeciwnej stronie, tak abysmy mogli sprzedac zakład. Jesli kurs idzie "ostro" tj WOM rosnie nalezy swoje pieniadze przesuwac wyżej lub niżej w zależnosci po ktorej stronie sie ustawilismy, z tego co widze nie nalezy tu grac przeciw trendowi gdy słabnie bo to mzoe byc korekta, swoje pozycje lepiej ustawiac w kierunku trendu ktory wyhamował. po obu stronach mozna sie ustawiac przy konsolidacji

- położenie swoich pieniędzy po tej stronie drabinki gdzie jest wiecej pieniedzy i zajecie kolejki, jesli kurs sie nei poruszy nasze pieniadze zostana przyjęte, i jesli następni położa pieniadze na nasze mamy pewnosc że sprzedamy, natomiast jak ostro nasza pozycja zostanie wykupywana trzeba uciekac

Ogólne ciężko powiedziec ktora metoda jest najlepsza, na koniach przy niższych kursach lepie sprawdza się druga metoda ale tylko jesli kurs znajduje sie w trendzie, przy wyzszych kursach trzecia i czwarta metoda, a pierwsza na mniej płynnych rynkach, piłce 10 min przed meczem czy w przerwie, ewentualnie na tenisie w przerwach czy pre.

Edited by tokarz1989

Odświeżam temat, bo może niedługo w Polsce zmieni się coś w kwestii hazardu.

To co napisał tokarz1989, to scalping w pigułce na koniach.

Rada ode mnie, to czytać czytać i jeszcze raz czytać powyższe rady - nawet po kilkadziesiąt razy aż "nastanie jasność" i się ich sztywno trzymać.

Jak trzeba ciąć stratę, to tnij - nie bój się tego, czerwony kolor nie gryzie.