Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
baros19

Baros trading

Recommended Posts

Coś na jutro:

1. Coventry vs. Reading - Spadek Reading - aktualny kurs 2.44

2. Burnley vs. Southampton - Spadek Southampton - aktualny kurs 2.30

Zielonego życzę :)

Oba rynki dały zarobić :)

1. Coventry vs. Reading

Kupiłem po 2.44, do rana kurs jednak nie spadł, więc postanowiłem sprzedać. Okazało się to błędem bo niedługo potem poleciało do 2.38.

Zysk: 0 ticków

post-877-0-92016100-1316900018_thumb.jpg

2. Burnley vs. Southampton

Przyjemny rynek. Zakupione wczoraj wieczorem za 2.30 a dzisiaj rano sprzedane za 2.22 i na dobry początek dnia ugrane 4 ticki :)

Zysk: 4 ticki

post-877-0-92976900-1316900110_thumb.jpg

Na jutro niestety nic nie wpadło mi w oko. Można przyjrzeć się:

1. Saragossa vs. Malaga - Spadek Malaga - aktualny kurs 2.22

2. De Graafschap vs. Groningen - Spadek Groningen - aktualny kurs 2.40 (rynek jak na razie malutki)

Zwracam uwagę na poniedziałkowy mecz Getafe - Betis, który już wcześniej zaproponował mazitbg. Aktualnie kurs w granicach 2.90-2.92. Po 4 wygranych z rzędu Betis zajmuje niespodziewanie pierwsze miejsce w tabeli Primiera Division, natomiast na drugim biegunie jest Getafe. Tak wysoki kurs na lidera to jakieś nieporozumienie. Polecam już dzisiaj ten mecz.

1. Saragossa vs. Malaga - Spadek Malaga - aktualny kurs 2.22

2. De Graafschap vs. Groningen - Spadek Groningen - aktualny kurs 2.40 (rynek jak na razie malutki)

Podsumowanie dnia:

Saragossa vs. Malaga

Kupione po 2.22, w pewnym momencie spadło do 2.18 i miał być green, niestety po chwili winda i strata 3 ticków

Strata: 3 ticki

De Graafschap vs. Groningen

Rano nic się nie zmieniło z kursem, więc postanowiłem odpuścić sobie ten rynek

Na jutro:

1. Getafe vs. Betis - Spadek Betis - aktualny kurs 2.94

Mimo,że dzisiaj kurs wzrósł na gości, dalej uważam, że jest on zdecydowanie za wysoki i to właśnie tu ulokowałem wszystkie swoje pieniądze.

1. Getafe vs. Betis - Spadek Betis - aktualny kurs 2.94

Mimo,że dzisiaj kurs wzrósł na gości, dalej uważam, że jest on zdecydowanie za wysoki i to właśnie tu ulokowałem wszystkie swoje pieniądze.

Tak, jak już wiadomo rynek okazał się wielką padaką :) Jak do tej pory mój największy red i największa nauczka. Od teraz liczy się tylko analiza techniczna, wykresy itp. Nieważne są składy, forma, plotki i inne rzeczy, które "mówią Nam", że dany kurs spadnie.

Strata: Ogromna

A oto screen :)

post-877-0-29160700-1317152792_thumb.jpg

Na jutro warto przyjrzeć się:

1. Ac Milan vs. Plzen - Wzrost Ac Milan - aktualny kurs 1.35

2. Cardiff vs Southampton - Spadek Southampton - aktualny kurs 2.66 - 2.70

Na weekend przyjrzyjcie się:

1. Tottenham vs. Arsenal - Spadek Tottenham - aktualny kurs 2.22 - 2.24

Zapraszam do działu "rynki tradera"- przygotowaliśmy mini konkurs, byłoby miło gdybyś wziął udział.

P.S. Popieram typ na Tottenham.

Edited by Stoyan

1. Ac Milan vs. Plzen - Wzrost Ac Milan - aktualny kurs 1.35

Strata: 2 ticki

Niestety po raz kolejny już, źle oceniona sytuacja. Kurs spadł nawet do 1.29. Na szczęście udało się trochę zmniejszyć stratę.

post-877-0-04119500-1317245267_thumb.jpg

2. Cardiff vs Southampton - Spadek Southampton - aktualny kurs 2.66 - 2.70

Niestety rynek mógł zakończyć się redem. Z tego co mogłem zauważyć kurs wzrósł do poziomu 2.74 - 2.78. Na szczęście ustawiłem się wczoraj znacznie wyżej i widząc co się dzieje, odpuściłem.

Żeby nie było, że ostatnio same porażki, dziś udało się też coś zarobić. Ciekawym rynkiem okazał się mecz:

1. Brazil vs. Argentina - Spadek Brazil

Zysk: 6 ticków

Ustawiłem się po 1.71 po chwili oddając za 1.67. Widząc, że kurs dalej spada, kupiłem backi za 1.66 i 1.65 sprzedając każdy z nich 1 tick niżej.

post-877-0-10611700-1317245949_thumb.jpg

2. Kvitova vs. Szarapowa - Spadek Kvitova

Zysk: 1 tick

post-877-0-25077500-1317247475_thumb.jpg

Zakupione po 2.20 i sprzedane po ok. 2 godzinach (!!!) za 2.18, a wcześniej uskubane jeszcze jakieś grosze. Ważne, że na plus :)

Odnośnie tego rynku zaciekawiła mnie pewna sprawa. Otóż sytuacja wyglądała następująco:

post-877-0-86275600-1317246292_thumb.jpg

Chwilę później ustawiłem się z backiem na 2.20 za 150e, a po stronie laya i kursie 1.83 na Szarapową automatycznie pojawiło się dodatkowe 180e. Za każdym razem kiedy znikało moje 150e znikało też 180e z laya Szarapowej i odwrotnie.

post-877-0-54920000-1317246503_thumb.jpg

Ktoś może mi to wyjaśnić? Jakiś program?

Jako, że nieuchronnie zbliża się koniec miesiąca, czas na małe podsumowanie oraz wyznaczenie sobie pewnych zasad, których od teraz zawsze będę przestrzegał:

Po pierwsze: Dokładna analiza rynku.

Ostatnio zdarzało mi się wchodzić w rynki "na hurra". Patrzyłem chwilę na wykres i automatycznie widząc chociaż lekki spadek ustawiałem się już ze swoimi pieniędzmi, stąd późniejsze straty.

Po drugie: Stop loss i akceptacja straty

Zasada powtarzana jak mantra przez wszystkich doświadczonych graczy. Z ciekawości przeglądałem wczoraj kilkanaście wykresów z rynków MO piłki nożnej. W 90 % przypadków widać, że kiedy kurs nagle zaczyna rosnąć/spadać nie wraca już do tego samego poziomu, kontynuuje trend albo utrzymuje się na stałym poziomie. To przestroga dla tych co myślą "A może wróci". Nie, nie wraca :) Przynajmniej w większości.

Po trzecie: Akceptacja zysku

Chodzi tu o to, żeby nie być za chciwym :) Nie raz już czekałem na "jeszcze 1 tick", nagle przyszła winda i z plusa robił się minus, a jak wiadomo lepiej mieć niż nie mieć :)

Po czwarte: Odpoczynek i spokój w tradingu

To co zauważył i ciekawie opisał na swoim blogu plomien

Jeszcze coś na jutro:

1. Rapid Bucharest vs. PSV - Spadek PSV - aktualny kurs 2.20

2. Ath Bilbao vs. PSG - Spadek PSG - aktualny kurs 3.00

Edited by baros19

Baros wydaje mi sie ze na tym layu to po prostu byla Twoja

150 e * 2,2=330

180 e * 1,83=330

wychodzi na to samo, ustawiales back ale BF przyjmowal to tez jako lay, gdyz kurs na Kvitowa jako back 2,2 czy lay 1,83 wychodzi na to samo, zrob sobie podobna symulacje np na kursie 3,0 i zobaczysz ze automatycznie pojawi sie tez kasa na lay 1,5, mowie oczywiscie o zdarzeniu 2-drogowym, czyli tenis albo under w pilce

Ostatnio w tradowaniu i pisaniu na blogu przeszkadzał brak czasu. Mimo wszystko po nieudanym okresie na betfair znów pojawia się dobra passa. Oto 2 rynki, które ostatnio grałem:

1. Rapid Bukareszt vs. PSV - Spadek PSV

Zysk: 5 ticków

post-877-0-19128400-1317494335_thumb.jpg

2. Ath. Bilbao vs. PSG - Spadek PSG

post-877-0-08034800-1317494599_thumb.jpg

Dziś wieczorem spróbuję wrzucić ciekawe rynki na jutro :)

Pozdrawiam

Na jutro warto przyjrzeć się:

1. Bolton vs. Chelsea - Spadek Chelsea - aktualny kurs 1.50

2. Groningen vs. Ajax - Spadek Ajax - aktualny kurs 1.79

3. Tottenham vs. Arsenal - jak na razie, przez dłuższy czas kurs utrzymuje się na tym samym poziomie, dlatego warto obserwować zmiany i iść z trendem. Tak naprawdę ciężko ocenić co może się tu wydarzyć :)

Przy okazji dziękuję za 2 głosy oddane na blog miesiąca :)

Dzisiejszy dzień bardzo udany. Trading trochę z doskoku, na uczelni :) i w domu.

2 minusy to wynik obstawiania a nie handlu :)

post-877-0-86980200-1317587895_thumb.jpg

Na meczu Ajaxu przyjęło mi tylko 40 e, stąd taki wynik.

1. Groningen vs. Ajax - Spadek Ajax

2. Bolton vs. Chelsea - Spadek Chelsea

Zysk: 2 ticki

Poza tym idealnym rynkiem okazał się mecz:

1. Colon vs. Estudiantes - Spadek Estudiantes

Zysk: 7 ticków

post-877-0-58952000-1317588122_thumb.jpg

Zakupione po 3.05 i sprzedane po 2.88. Co ciekawe w pewnym momencie na betfair kurs wynosił 3.00 a pinek spuścił aż do 2.78, mimo tego na rynku nic się nie działo, dopiero po 30 min natychmiastowy spadek.

2. Atletico GO vs. Botafogo - Spadek Botafogo

post-877-0-03572800-1317588702_thumb.jpg

Szybki scalp. 2.60 zakupione, sprzedane po 2.58. Jak widać, później kurs jeszcze spadł.

3. Espanyol vs. Real Madrid - Wzrost Real Madrid

post-877-0-24444700-1317588677_thumb.jpg

Kupione po 1.37 i sprzedane po 1.39

Za godzinkę spróbuję wrzucić coś na jutro.

Edited by baros19

gratulacje Baros. Swietne wyniki. W nastepnym glosowaniu razem z Leno powinniscie startowac z +10 glosami :D

Cycu nie spodziewałem się nawet 1 głosu, a 2 przeszły moje najśmielsze oczekiwania :)

Jutro słabo z propozycjami, ale mimo wszystko zawsze coś się znajdzie :)

1. Ivanovic vs. Kuzniecova - Spadek Ivanowic - aktualny kurs 1.78

2. Gil Vicente vs. Beira-Mar - Spadek Gil - aktualny kurs 2.12 - 2.16 - proponuje wstrzymać się do jutra. Co ciekawe kurs na 5Dimes 1.97 :)

1. Ivanovic vs. Kuzniecova - Spadek Ivanowic - aktualny kurs 1.78

2. Gil Vicente vs. Beira-Mar - Spadek Gil - aktualny kurs 2.12 - 2.16 - proponuje wstrzymać się do jutra. Co ciekawe kurs na 5Dimes 1.97 :)

1. Ivanovic vs. Kuzniecova

Zysk: 4 ticki

Z tego co widziałem kurs spadł aż do 1.68, ja sprzedałem natomiast po 1.74

2. Gil Vicente vs. Beira-Mar

Zysk: 0

Niestety nie miałem czasu żeby wejść w ten rynek czego bardzo żałuje bo kurs spadł do 2.04

Wczoraj natomiast zdecydowałm się na handel w poniższym meczu:

1. Arsenal Fc vs. Union Santa Fe

Strata: 2 ticki

Wykres wskazywał spadek Union. Niestety kurs poszedł w górę i pojawił się red w wysokości 10 ticków ;/ na szczęście zastosowałem się do zasad tradera, sprzedałem ze stratą, by po chwili zakupić back na Arsenal i iść z trendem. Zaowocowało to stratą tylko 2 ticków.

brawo! piekne odrobienie reda, pomimo ze czesciowe. ja sie wku.. yyy. zezloscilem i wylaczylem geeka :D przy czym ustawiony bylem na union stosunkowo wysoko wiec stracilem 2 ticki.

Dzięki Yavor :)

Wczorajszy dzień:

1. Aurora vs. Vasco da Gama

post-877-0-57533400-1317922907_thumb.jpg

Polecany przez Cyca typ okazał się hitem. Sam zakupiłem po 2.38 a po chwili sprzedałem po 2.34, niestety brak czasu spowodował, że nie mogłem dalej obserwować rynku.

2. Cruzeiro vs. Sao Paulo

post-877-0-55397200-1317923029_thumb.jpg

Szybko ugrane 2 ticki, tym razem za mniejszą stawkę.

Dzisiejszy dzień mimo posuchy na piłce można zaliczyć do udanych.

1. Chorwacja U21 vs. Hiszpania U21

Właściwie tylko eliminacje Euro U21 nadawały się do gry. Wejście niedługo (1h) przed meczem. Zakupione po 1.38 chwilę później sprzedane po 1.37, a spadło bodajże do 1.35.

2. Islandia U21 vs. Anglia U 21

Zakupione po 1.59, udało się sprzedać za 1.57

post-877-0-91277500-1317926670_thumb.jpg

Później postaram się wrzucić propozycje na jutro.

Anglia u21 byla super do skalpow nie? w niecale pol godziny za mala stawke (100) zrobilem 12funi! superek! Pomimo niezbyt duzego rynku (50k) plynnosc byla bliska do tej jak na live :D

Baros - bardzo dobry blog. Nie piszesz duzo ale tresciwie. pzdr i juz witam w blogach profesjonalnych za miesiac :D

Anglia u21 byla super do skalpow nie? w niecale pol godziny za mala stawke (100) zrobilem 12funi! superek! Pomimo niezbyt duzego rynku (50k) plynnosc byla bliska do tej jak na live :D

Baros - bardzo dobry blog. Nie piszesz duzo ale tresciwie. pzdr i juz witam w blogach profesjonalnych za miesiac :D

Cycu nie przesadzaj z tymi blogami profesjonalnymi :) Szału nie ma, a tylko od czasu do czasu wpisuje się ktoś inny niż ja :) Na Anglii siedziałem tylko chwile bo normalnie brakuje mi na wszystko czasu. Stąd wpisy na blogu zazwyczaj w porze nocnej.

Hmm...pisze konkretnie bo i tak każdy uczy się na swoich błędach, więc co tu się rozpisywać :) Liczy się tylko praktyka. Im więcej błędów popełnimy na początku tym coraz mniej ich będzie później.

A teraz po krótkim wywodzie coś na jutro. 2 typy widziałem już gdzieś na forum (Sidney?)

1. Rumunia vs. Białoruś - Spadek Rumunia - aktualny kurs 1.58

2. Serbia vs. Włochy - Spadek Serbia - aktualny kurs 2.26

3. Czarnogóra vs. Anglia - Spadek Anglia - aktualny kurs 1.73

4. Grecja vs. Chorwacja - Spadek Chorwacja - aktualny kurs 2.90

W przypadku poz. 1-3 wstrzymuje się do rana. Back Chorwacja zakupiony już dzisiaj po 2.90. Podejrzewam, że to może być rynek dnia.

@baros19 ja czasem z przymusu muszę śledzić wszystkie wpisy na forum ale... Twój blog naprawdę fajnie się czyta. Dobrze prowadzisz swój dziennik i mam nadzieję, że dzięki temu nabierzesz większego doświadczenia - wtedy większe greeny same przyjdą.

Po dzisiejszym typach widzę, że różnie to wygląda - nie wiem jakimi stawkami operowałeś i jaki jest P&L ? Rynki w meczach międzynarodowych mają swoje prawa - osobiście wolę ligi, chyba, że MS czy ME, które będą w czerwcu... Pochwal się jak dzisiaj wyszedłeś z podanych rynków...

No i na koniec standardowo powodzenia w najbliższej przyszłości;-) Greenów;-)

• Create New...