Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Nosiłem się z zamiarem założenia bloga już od dłuższego czasu i dziś nastał ten dzień. Kilka osób pewnie mnie już kojarzy inni dopiero poznają. W kilku słowach o sobie mogę powiedzieć, że traduje głównie pre play piłkę kopaną (MO, CS, U/O),do tego gra w przerwach. Od czasu do czasu tenisa in play jak mnie najdzie. Nie mam pojęcia z jaką regularnością będę prowadził tego bloga i jaki przyjmie on ostatecznie kształt. Celem jego jest doskonalenie swoich umiejętności, zdobywanie nowego, cennego doświadczenia i wyłapywanie swoich błędów. Nie będę się dalej rozpisywał tylko podam od razu moje typki na jutro:

1. Spadek CS 1-1 Arsenal - Liverpool 7,4/7,6 jak uda się, że skupią 7,6 to liczę na 2/3 ticki

2. Spadek CS 1-1 Sunderland - Newcastle 7,4/7,2 chcę złapać 1 może uda się 2 ticki

3. Spadek Aston Villa - póki co spokojnie obserwuje, muszę jeszcze poszukać info i poczytać, ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że dobre parę ticków za wysoko.

Tyle typków na razie, jak będę miał czas to jeszcze przyjrzę się Bundeslidze.

Zapomniałbym... po wakacjach, a z drugiej strony, żeby "nie kusiło" startuje z kapitałem około 200€, może we wrześniu jak się ligi rozkręcą zwiększę znacznie swój budżet, ale to się zobaczy ;)

post-366-0-62360200-1313770705_thumb.png

post-366-0-06173200-1313770831_thumb.png

post-366-0-35827700-1313770975_thumb.png

Edited by mazitbg

Zdecydowałem się wycofać póki co z Aston Villi ponieważ wykres mi się nie podoba, taki boczniak cały czas i jak wybije to w jedną albo w drugą, do tego mam mało info o tym spotkaniu i kursy u buków też nic konkretnego nie sygnalizują.

Myślę jeszcze o spadkach "Wieśniaków" w spotkaniu z Augsburgiem, ale tutaj radzę się ustawić co najmniej na 2,6. Ponadto lekko pogram chyba pod wzrost Borussi Dortmund i Chelsea.

post-366-0-14680600-1313824341_thumb.png

post-366-0-41843900-1313824358_thumb.png

post-366-0-87561100-1313824367_thumb.png

post-366-0-07528600-1313824375_thumb.png

Popołudniu chyba nie będę miał za dużo czasu, więc może już teraz małe podsumowanie:

1. CS na Arsenalu tak jak przewidywałem kupno po 7,6 sprzedaż po 7,4

2. CS na Sunderlandzie kupno 7,4 sprzedaż po 7,2, tutaj żałuje bo można było spokojnie po 7,0 nawet 6,8

3. Aston Villa odbiła do 1,83 a obecnie spada tak jak przewidywałem i jest 1,74, szkoda, ale jak to mówią lepiej stracić okazję niż pieniądze.

4. Na Borussii typowe skalpy pewnie jeszcze pobawię się na tym rynku w ten sposób.

5. "Wieśniaków" żałuje miałem ustawione po 2,6 i się wystraszyłem dużej kasy na backu a tutaj ładnie wróciło i można też było zarobić

Spróbuje jeszcze pograć na 2-0 Borussii, choć to zależy jak będzie się zachowywał over 2,5.

post-366-0-00108200-1313836059_thumb.png

Niestety nie skupili mi nic 2-0 Borussii po 7,8 i 8. Za to na szybko polecam dla tych co lubią długoterminowo grać (choć niekoniecznie) lay Arsenal to qualify w CL z Udinese, obecnie 1,38 ;)

Na Chelsea wyszedłem na zero, choć można było ticka urwać. Na to qualify Arsenalu już można greenować, trochę już odsprzedałem, resztę póki co zostawiam ustawioną na 1,44 i 1,45.

Dziś już raczej nic nie będę tradować, na jutro wstępnie pożyczam typ od cyca na spadek Mainz z Schalke 2,54 oraz zastanawiam się nad wzrostem City, obecnie 1,83/1,84.

post-366-0-56701100-1313858286_thumb.png

post-366-0-34900900-1313858305_thumb.png

Na początek małe podsumowanie wczorajszego dnia, który był na plusie, ale najbardziej żałuje rynku Aston Villi, bo można było tam ładnie zarobić. Parę grosików wpadło i dzień na zielono, a to najbardziej cieszy.

Dziś już udało łatwo i przyjemnie zgreenowałem Mainz i tutaj mogę tylko żałować, że nie wstałem wcześniej bo łapało nawet po 2,34 (u mnie 2,52 -> 2,40). W tym miejscu chciałbym się z wami podzielić takim moim spostrzeżeniem, nie wiem czy się zgodzicie, ale to tylko moje prywatne zdanie. Chodzi mianowicie o to, że opłaca się zostawiać otwartą pozycję na noc i często jest to profitowe. W większości przypadków kiedy zakupię dany kurs wieczorem, rano mogę się cieszyć z ładnego greena, czasami wychodzę na zero, rzadko zdarza się red, a jeśli już nie jest on jakiś pokaźny. Ja sobie to tłumacze w ten sposób, że na giełdzie spore przetasowania kursowe (jeśli chodzi o mecze PN) często występuje w godzinach 10-11.30 czasu polskiego. Jest to spowodowane tym, że wtedy mieszkańcy wysp brytyjskich zasiadają do swoich komputerów i się zaczyna... Może to tylko taka moje mała "teoria spiskowa", a może po prostu trafiam na takie rynki, jednak mimo wszystko taka sytuacja często mnie spotyka.

Co do drugiego typu to City póki co trochę wzrosło i potem spadło, utrzymuje się praktycznie cały czas w pewnym zakresie kursowym, więc ja tam sobie delikatnie skalpy robię. Nie wiem jak dziś będzie u mnie z czasem na trading, więc póki co nie rozglądam się za niczym nowym na rynku.

post-366-0-30971900-1313920527_thumb.png

post-366-0-05565500-1313920548_thumb.png

Wczoraj mieliśmy przez dłuższy okres dnia przerwę w działaniu forum, a mój trading też nie wygladał jakoś okazale, ale zawsze na plus. Zagrałem na spadek St. Pauli, gdzie udało mi się złapać 2 lub 3 ticki, potem jeszcze kombinowałem i w efekcie mały green. Jeszcze większa kombinatoryka w moim wykonaniu wystapiła na rynku mo MU - Tottenham, gdzie koniec końców udało mi się wyjść z greenem na... 0,03 € W tym samym meczu chciałem też pograć na CS 2-0, ale nikt nie skupił mojego kursu, więc odpuściłem.

Na dziś wybrałem sobie mecz Villarreal - Odense, a konkretnie CS 3-0, gdzie ustawiłem się na 8,8. Część już została skupiona i powoli wystawiam kontry po 8,4 i 8,2. Do tego przy tak niskim kursie na gospodarza i spadających overach zastanawiam się nad zakupem AU.

post-366-0-20198300-1314088163_thumb.png

post-366-0-43039200-1314088170_thumb.png

Chodzi mianowicie o to, że opłaca się zostawiać otwartą pozycję na noc i często jest to profitowe. W większości przypadków kiedy zakupię dany kurs wieczorem, rano mogę się cieszyć z ładnego greena, czasami wychodzę na zero, rzadko zdarza się red, a jeśli już nie jest on jakiś pokaźny. Ja sobie to tłumacze w ten sposób, że na giełdzie spore przetasowania kursowe (jeśli chodzi o mecze PN) często występuje w godzinach 10-11.30 czasu polskiego. Jest to spowodowane tym, że wtedy mieszkańcy wysp brytyjskich zasiadają do swoich komputerów i się zaczyna... Może to tylko taka moje mała "teoria spiskowa", a może po prostu trafiam na takie rynki, jednak mimo wszystko taka sytuacja często mnie spotyka.

Nie jestem jakimś specjalnym znawcą tematu ale uważam że po prostu trafiasz na takie rynki jakby to określić w miarę spokojne, gdzie nie ma wind jak np w Brazylii. Ale grając konkretne ligi np Bundeslige lub jeszcze jakąś myślę że to będzie miało sens. Wiadomo że w nocy czasu EU jest spokojnie więc może to o to chodzi w Brazylii inna godzina i jakieś info wypływa a w eu każdy śpi.

Powodzenia, bardzo elegancki blog i dobre typy :) pozdro

Dzięki santos87wuwua za dobre słowa ;)

Mój handel na Cs-ach skończyłem na dziś, wynik mnie zadowala, więc raczej nic już nie będę kombinować:

CS 2,0 - 8,8 -> 8,4 i 8,2

CS AU - 4,3 -> 4,0

Żałuje, ze nie pograłem tych spadków Apoelu, za to gratuluje Cycowi i Matiasowi, bo o ile dobrze pamiętam to oni wypatrzyli ten typ ;)

Na jutro jeszcze nic konkretnego nie patrzyłem, cały czas sobie skalpuje na tym to qualify Arsenalu, jutro pokażę efekty, które w największym stopniu osiągnąłem handlem na tym rynku zaraz po sobotniej porażce kanonierów.

post-366-0-87620900-1314115647_thumb.png

W końcu forum działa :D W takim wypadku czas na małe podsumowanie ostatnich kilku dni, w których w sumie zbyt wiele związanego z tradigiem się nie działo. W czwartek nic nie tradowałem, ponieważ miałem jednodniowy wypad nad jezioro ze znajomymi. W tym miejscu chciałem się "pochwalić" tym, co zrobiłem z pięknego greena na ponad 7 €, którego zamieniłem na reda w wysokości ponad 4 € ... Wszystko to miało miejsce na polecanym prze mnie rynku to qualify Udinese - Arsenal, a stało się to przez zwykłą chciwość... Myślałem, że już się tego oduczyłem, jednak gdzieś to siedzi głęboko w człowieku. W każdym razie muszę jeszcze nad tym popracować. Przechodząc do sedna, mając ugrane swoje praktycznie po sobotnim meczu, powinienem zamknąć ten rynek, a jednak zacząłem "cudować". Widząc, że praktycznie od początku dnia, kurs na Arsenal sukcesywnie spadał, ja nadal nie reagowałem i liczyłem na odwrócenie trendu, co było niczym innym jak czystą głupotą, gdyż wszystkie znaki nie wykazywały żadnej zmiany. W skrócie straciłem prawie 10tickow 1,42 (lay) i backowalem przy 1,33 i mam kolejna nauczkę na przyszłość, która tylko skutecznie mam nadzieje pozwoli mi się całkowicie wyleczyć z chciwości.

Poza tym udało mi się ugrać troszkę na CS 1-1 Rubin - Lyon i do tego malutki zysk na tenisie, pochodzący z typu, który otrzymuje jako członek grupy, którą zorganizował Stoyan.

Tak jak wcześniej pisałem w czwartek nie było tradingu, w piątek też bardzo skromnie, coś tam wpadło na CS-ach Barca - Porto i Hertha - Sttutgart. Wczoraj tradingu też nie było, ponieważ bawiłem się na weselu.

Dziś póki co w oczy wpadł mi rynek MU - Arsenal a konkretnie CS 2-0, gdzie stoję w kolejce na 8,4, a w razie "potrzeby" przeniosę się na 8,2. Tutaj będę grał na 1, góra 2 ticki. Potem jeszcze przepatrzę ofertę, to może coś ciekawego wpadnie w oko ;)

post-366-0-96416500-1314520690_thumb.png

post-366-0-51080800-1314520704_thumb.png

Na dziś jeszcze sobie wypatrzyłem CS-y 0-3 i AU Zaragoza - Real:

0-3 -> 10.5 i zastanawiam się nad wejściem jeszcze na 10

AU -> stoję na 4,2; 4,3 i 4,4

post-366-0-74329100-1314528850_thumb.png

Mazi w jaki sposob wyszukujesz rynki CS? Porownujesz jak stoi u bukm czy poprsotu zwykla intuicja?

Na to składa się wiele czynników, więc może po kolei:

1. Ogólna sytuacja, jak grają ostatnio drużyny, ile bramek strzelają, czy jest faworyt, jeśli tak to jak wyraźny (jak kształtują się kursy na MO, jeśli taki poniżej 1,4 to śmiało można atakować AU i 3-0 - w tym wypadku dobrze zobaczyć jakie są kursy u buków na 3-0), jak nie ma faworyta to zazwyczaj 0-0, 1-1 czy 2-2, a który z nich to zależy od drugiego punktu.

2. Jak kształtuje się głównie U/O 2,5 i czasami jak liga/mecz wydaje się overowy to 3,5 jak underowa liga lub mecz to 1,5.

3. Sprawdzanie archiwalnych wyników pomiędzy drużynami oraz moich zapisków, które prowadzę odnośnie danej ligi czy zespołu oraz ogólne kursów na CS u buków.

4. Jeśli jest faworyt lub poszarpany wykres na Mo to lubię zajrzeć, co się dzieje na handi azjatyckich.

5. Intuicja też czasami pomaga, ale tutaj bardziej w odniesieniu do tego jak rozkłada się kasa w koszykach, choć w rynkach o dobrej płynności nie ma to aż takiego znaczenia.

6. Z poprzednim punktem ma też trochę znaczenie dobór stawki i decyzja o wejściu w rynek. Niestety ale CS-y, nie są tak "płynne" do grania jak MO, czy nawet O/U. Tutaj o swingach raczej można zapomnieć (choć zdarzają się), raczej gra na 1-2 ticki, tylko w tym przypadku np tick z 11 na 10.50 trochę ju waży ;) Ja staram się grać te najważniejsze ligi + puchary + mecze topowych drużyn w ligach o mniejszej płynności, a już rzadko mecze reprezentacji.

To chyba wszystko, czym kieruje się wyszukując rynki CS, a jeszcze w kwestii podsumowania wczorajszych rynków chciałem napisać, że na bonu można było fajnie zarobić.

Na dziś ustawiłem się już na:

- CS 1-1 w meczu Erzgebirge - Cottbus -> 7,6 i trochę na 7,8 (gra na 1-2 ticki)

- CS 3-0 Barcelona - Villarreal -> 9,6/9,8 (stoję na 9,8, ale zastanawiam się czy nie brać 9,6 ponieważ średnia u buków około 7,5 i tendencja spadkowa)

- AU Barcelona - Villarreal -> 2,98/3,05 (póki co skalpy i tutaj bardziej do obserwacji, bo niestety ale uciekł mi rynek przez noc nie skupując nic, a 3,50 było dostępne od reki... ehh znowu wyszła moja pazerność :(

post-366-0-72994600-1314607528_thumb.png

post-366-0-27940100-1314607641_thumb.png

post-366-0-90504800-1314607650_thumb.png

Dzisiejszy dzień dostarczył pierwszego obfitego reda na moim blogu, ale po kolei:

W tym sezonie póki co płynność w 2 Bundeslidze trochę słabsza niż w poprzednim i ciężko się handluje na CS-ach, ale swoje udało się wyrwać, jak na stawkę, którą tam dało się handlować. Z Barcelona zawaliłem jednak już wczoraj, a dziś troszkę się namęczyłem żeby tam coś ugrać. Pierw nie brałem z wyłożonego jak na tacy 9,6 przy wyniku 3-0, bo ustawiłem się na 9,8 (ahh ta moja chciwość :D). Tego bardzo żałuje, bo można było oddać nawet po 7,6... Za to zacząłem skalpować na AU i w pewnym momencie zostałem złapany na dużym wzroście overa 3,5 za czym rynek też poszybował w górę. Dobrałem trochę na górce i oddałem przed rozpoczęciem spotkania, zgodnie z przewidywaniami zrobiła się masówka i nie było kłopotów. Na koniec zostawiam coś, co w gołe nie wymaga komentarza, a mianowicie rynek HJK... Zamiast oddawać zgodnie z założeniem stop loss, to ja liczyłem na cud i odbicie przed meczem. Skończyło się jak to cycu mawia "dzwonem!" hehe ;)

Wnioski, które postaram się stosować w przyszłości to częstsze ufanie samemu sobie, które to poparte jest wykonywaną solidnie dokładną analizą zdarzenia, zamiast pazerności o parę groszy więcej.

Jutro licha oferta jeśli chodzi o piłkę, póki co nic mi nie wpadło w oko, może później coś się znajdzie.

post-366-0-38188100-1314648946_thumb.png

post-366-0-43392200-1314648955_thumb.png

post-366-0-37016800-1314648963_thumb.png

Na dziś uboga oferta, ale fajnie wygląda spadek Southampton w Carling Cup. Chyba baros19 też już o tym wspominał. Tutaj jeden mecz decyduje o wszystkim (nie ma rewanżu) goście są zespołem zdecydowanie lepszym, o czym świadczy fakt, że są w czołówce zespołów zaplecza angielskiej Premier League, natomiast gospodarze w ogonie League Two. Ustawiam się obecnie na 1,79 i 1,80.

Zastanawiam się też nad drugim spotkaniem Aldershot - Carlisle, gdzie wydaje mi się troszkę przeszacowany kurs na gości, ale tutaj raczej póki co do obserwacji.

post-366-0-42097900-1314681867_thumb.png

Mazi dodalem Ci piwko za wyjasnienie CS - dzieki wielkie. HJK - no comments. Czemu az tak wielu ludzi sie na to nabralo? To jeszcze nie wszystko. Czemu nie zastosowalismy SL widzac co sie swieci? hmmm - ja zganiam to na poniedzialek: poki co pozostaje smiac sie z wlasnej glupoty. pzdr

Dziś w końcu zdecydowałem się tradować tylko rynek Southampton, więc opisując po kolei... Pierw był spadek do 1,72, potem wybiło do 1,85 i piękny spadek (przynajmniej do 18 godziny, potem już nie widziałem). Ja trochę zarobiłem na pierwszym spadku, potem zostałem złapany na wzroście i był redzik, dobrałem trochę na górce po 1,84 oraz 1,85 i oddałem przed 15 po 1,79, a jak zobaczyłem o 18, że kurs wynosi trochę ponad 1,60 to krew mnie zalała... Oddawałem tak wcześnie ponieważ nie byłem pewien, czy będę miał czas popołudniu/wieczorem zamknąć pozycję, stąd też taki skromny green, ale lepsze to niż nic, albo co gorsza red. Podsumowując rynek jak najbardziej udany, kto skorzystał ten zarobił ;)

post-366-0-66374300-1314736122_thumb.png

Na dziś nic ciekawego nie widzę, może dopiero wieczorem liga Brazylijka. Corinthians i Vasco pewnie poleci parę ticków, ale o tym dopiero pomyślę popołudniem/wieczorem.

Rzuciłem okiem już na eliminacje piątkowe i nie wiem czy nie zacznę powoli ustawiać się na:

- CS 0-2 Brazylia - Anglia po 7,8

- spadek Izraela z Grecją (tutaj ostrożnie, raczej za trendem z bukami)

- wystawie CS 3-0 po 8,6 lub 8,8 Rosja - Macedonia

- Belarus - Bosnia & Herzegovina -> spadek gości

- wystawienie CS 3-0 po 8,8 lub 9,0 oraz AU 3,30 Niemcy - Austria

- Ireland - Slovakia spadek gospodarzy

• Create New...