Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

co sądzisz o Irlandia-Słowacja 0:0 9.8 i Białoruś-Bośnia 0:0 za 9?, ja obie te opcje zakupiłem

Witaj mathis ! ;)

Co do meczu Irlandii, to under i płynność jak najbardziej za, tylko obawiałbym się, że nastąpi delikatny trend spadkowy na gospodarzy, który bardziej może pociągnąć 1-0 w dół i niż 0-0. Grałbym w twoim przypadku na 1 góra 2(przy dobrych wiatrach) ticki patrząc też po tym jak rozkłada się kasa w koszykach.

Co do drugiego meczu tutaj bałbym się o płynność i to jest główne zagrożenie na tym rynku, troszkę też nisko kupiłeś. Kurs na Bośnię tak jak przewidywałem spadł (oczywiście oddałem znowu za wysoko) i w sumie teraz nastąpiła konsolidacja, jak przełamie wsparcie to pewnie dalej poleci albo odbije i jeśli wystąpi ten drugi przypadek 0-0 powinno polecieć poniżej 9,2, tak myślę :)

Póki co na rynkach CS jakieś tam grosze mi poprzyjmowało, ale wszystko po myśli praktycznie, zobaczymy jakie będą efekty ;)

p.s. W moim poprzednim poście wkradł się chochlik, mianowicie "CS 0-2 Brazylia - Anglia po 7,8" oczywiście nie Brazylia, tylko Bułgaria, chyba myślałem o czymś innym kiedy pisałem tego posta :D

Edited by mazitbg

ja Białoruś kupiłem za 9.4 więc nie jest tak źle, kupiłem też za grosze bo płynność jest jaka jest

Powodzenia:)

Krótkie podsumowanie propozycji podanych do eliminacji Euro 2012, większość była udana i udało się zarobić (można było jeszcze więcej wycisnąć). Trochę namęczyłem się na Rosji, ale green jest :) Największa porażkę zaliczyłem na CS Anglików... wszystko szło dobrze, był już green, ale zachciało mi się więcej, kurs na wyspiarzy zaczął rosnąc i nie było w sumie czego już potem zbierać. Tutaj mój błąd bo powinienem zbierać manatki, a ja czekałem i myślałem, że to tylko korekta. Trudno, kolejna cenna lekcja i doświadczenie na przyszłość. Taki duży przypływ gotówki na MO to obrót bonusem pomiędzy bet365 a betfair, także nie ma się czym zachwycać. W sumie wyszło mniej więcej na zero, a szkoda, bo jeden rynek popsuł cały "wysiłek". Takie coś boli, ale cóż... idziemy do przodu, za niedługo planuje zwiększyć stawki i chyba zaczne prowadzić podsumowania procentowe lub kwotowe.

post-366-0-48660100-1314996194_thumb.png

Dziś gra wiele niższych lig, ja jednak skupiłem się na jedynym dzisiejszym meczu eliminacji Euro 2012, czyli Szkocja - Czechy. Kursy na gospodarzy wzrastają ( to też można wykorzystać), ja jednak wybrałem sobie tradycyjnie niemal CS-y:

0-0 -> po 9,8 (czekam) i 9,6 (przyjęte) przy tak niskim underze zdecydowanie za wysoko, u buków średnio lekko ponad 7, najwyższy kurs to 8.

1-1 -> czekam po 7,4 i 7,6, ale tutaj już delikatniej, raczej gra z tick offsetem.

p.s. mathis jak tam wczoraj Twoje CS-y bo zapomniałem zapytać ?

post-366-0-93933600-1315040019_thumb.png

z białorusi wyszedłem z groszami ale na plus, ten typ zagrałem opierając się o statystyki i trochę mnie dziwiło że under nie spadał tak jak mi sie wydawało że będzie spadał, Irlandie sprzedałem na ponad godzine przed meczem za 9.4 ale podejrzewam że mogło spaść trochę niżej ale musiałem wyjść z domu.

Dzisiaj też zagrałem 0-0 na szkocji, patrząc na under na poziomie 1.59 kurs 9.6 to promocja (ale czasem giełda zachowuję się wbrew logice-przeważnie wtedy kiedy zagram i jestem pewny że spadnie:D)

z białorusi wyszedłem z groszami ale na plus, ten typ zagrałem opierając się o statystyki i trochę mnie dziwiło że under nie spadał tak jak mi sie wydawało że będzie spadał, Irlandie sprzedałem na ponad godzine przed meczem za 9.4 ale podejrzewam że mogło spaść trochę niżej ale musiałem wyjść z domu.

Dzisiaj też zagrałem 0-0 na szkocji, patrząc na under na poziomie 1.59 kurs 9.6 to promocja (ale czasem giełda zachowuję się wbrew logice-przeważnie wtedy kiedy zagram i jestem pewny że spadnie:D)

Została godzinka do meczu, więc tak... under zaczął niespodziewanie rosnąc, co pociągnęło ze sobą wzrosty na 0-0, zresztą buki też skorygowały i podniosły kursy, co widać na screenie. 0-0 po 9,6 oddałem za tyle samo, udało mi się zrobić ticka z 9,8 na 9,6. Chciałem grać tam dalej na 1 ticka wraz z przesuwającym się kursem, jednak jest już 10, a strata ticka z 10 na 10,50 może być już bolesna, więc wycofałem się z tego rynku. Nieśmiało podejrzewam, że 1-0 może troszkę spaść, ale to jest ostatnia godzina i będę bacznie obserwować co się dzieje na Mo i być może wejdę razem z trendem. Póki co zarobek z CS niewielki, ale zawsze green ;)

Zapomniałem dodać, że z cs 1-1 szło zarobić co najmniej z 7 na 6,8. Ja stałem na 7,2 nic nie skupiło, więc dałem sobie spokój z tym rynkiem.

post-366-0-26353400-1315054714_thumb.png

post-366-0-29346500-1315054756_thumb.png

Edited by mazitbg

Dziś oferta z kopanej również nie rozpieszcza, ale znalazłem jedno ciekawe spotkanie, z nie najgorszą płynnością, mianowicie Charlton - Sheffield Wed. w League One. Tym razem odpuszczam CS-y, za mała płynność (może coś później), a proponuje tutaj zakupić back na gospodarzy na rynku MO, dlatego, że:

- forma gospodarzy b.dobra, na 5 meczów w lidze do tej pory wygrali 4 i 1 zremisowali.

- goście na wyjazdach do tej pory 2 mecze i oba przegrane

- miejsce w tabeli (choć na tym etapie rozgrywek nie ma to aż takiego znaczenia)

- spadające kursy w buków, w tym także handicapy

- trend spadkowy na betfair + wykres

Obecnie stoję na 1,99 i 2,0 trochę już przyjęło, czekam na resztę.

post-366-0-57795900-1315204792_thumb.jpg

Póki co zdecydowałem się zamknąć pozycję na Charltonie, ponieważ trend wyhamował i utworzył się boczniak, więc odbije w jedną albo druga stronę. Znając życie pewnie jeszcze poleci w dół, ale nie chce ryzykować, bo niższe ligi mają tendencje do robienia niespodzianek. Możliwie, że jeszcze potem wejdę, na chwilę obecną wystarczy 1,99 -> 1,94.

post-366-0-95958800-1315221939_thumb.png

Witam po kolejnej (mam nadzieję i pewnie nie tylko ja, że to już ostatnia...). Przez ten czas za wiele nie tradowałem, bo czasu nie było a i oferta też nie rozpieszczała, ale na szczęście powoli zbliża się weekend i powraca konkretna piłka w całej Europie ;) Wracając jednak w przeszłość, cofnę się na chwile do polecanego przez mnie Charltonu, na którym zarobiłem swoje, ale jeśli konsekwentnie trzymałbym do końca zysk byłby o wiele większy, bo jak widać na screenie poniżej, kurs na 3 min przed meczem spadł aż do poziomu 1,78... Następnie był dzień z eliminacjami do naszego Euro i sporo meczy. Tutaj też mój handel to taka "partyzantka", co było spowodowane bakiem czasu, ale coś tam udało się skubnąć ;) Postanowiłem zwiększyć trochę stawkę i robić jakieś podsumowania kwotowe. Tak więc budżet to 450 € i oby tylko znalazło się więcej wolnego czasu na trading. Na jutro nie przeglądałem dokładnie oferty, ale z tego co pamiętam gra pierwsza liga fińska i pewnie tam coś będę się starał wyszukać ;)

post-366-0-21066600-1315427148_thumb.png

post-366-0-97538300-1315427160_thumb.png

Na dziś wypatrzyłem sobie spadek gospodarzy w meczu MyPa - Mariehamn. Gospodarze w dużo lepszej formie, fajny wykres i do tego buki już spuszczają ;)

post-366-0-36705400-1315472857_thumb.png

Dziś jakiś nieciekawy dzień, kurs ładnie spadał aż do 1,98 i w granicach 2,0 powinienem zakończyć handel, gdyż wystąpiła konsolidacja, ja jednak pomyślałem, że może spaść niżej, a stało się zupełnie odwrotnie i wybiło w okolice 2,14 gdzie już mniej więcej na tym poziomie się utrzymywało. Postanowiłem trochę poskalpować i udało się znacznie zmniejszyć reda.

post-366-0-86920000-1315501598_thumb.png

Wczoraj spróbowałem jeszcze tego samego co robi sebbor, czyli surebetów bet365 <-> betfair na kunikach przy pomocy oddsmonkey. Rzeczywiście jest to fajna sprawa i tutaj więcej na ten temat od strony technicznej można poczytać na blogu sebbor-a. Ja natomiast mam kilka pytań do samych rynków wyścigów konnych, jako, że jestem tam zupełnie zielony. Wszystko co mnie interesuje oznaczyłem na screenie:

1. Co to jest ten współczynnik redukcji ?

2. Co to za jakieś dziwne nieuszeregowane wartości ticków? Przy 5 powinno być co 0,1, a przy 6,0 wartość ticka to 0,2 przecież, o co z tym chodzi ?

3. Jest to jakieś oznaczenie długości wyścigu, czy coś takiego ?

Ogólnie zauważyłem, że w ostatniej godzinie to spora kasa napływa i dzieją się tam cuda (wystarczy spojrzeć na wykres, "prawie" jak ostatniej godzinie przed meczem na kopanej :D ). Ja czekałem, żeby mi przyjęło laya przy 6,0 i w końcu to nastąpiło (a cały dzień kurs w granicach 7,4-7,2), a potem runęło do prawie 4, by odbić z powrotem do poziomu 7,0. Zauważyłem też, aż jakby stosować zasady analizy technicznej to można nawet fajnie zarobić, nie mając zbytniego pojęcia o konikach. Na pewno przyjrzę się temu w przyszłości, bo widzę w tym spory potencjał. Fajne jest też to, że codziennie jest sporo wyścigów i nie ma przestojów, tak jak na kopanej. Póki co z góry chciałem podziękować za odpowiedzi i wytłumaczenia odnośnie moich pytań.

Wracając do rzeczywistości na dziś:

CS 0-2 i 0-1 ->Augsburg - Leverkusen

CS 2-0 -> Preston - Yeovil

CS 2-0 -> Milan - Lazio

Na ten moment tyle, zobaczymy jak się będzie rozwijała sytuacja.

post-366-0-76570800-1315555061_thumb.png

Współczynnik redukcji występuje wtedy gdy jakiś koń (a właściwie dżokej albo trener) zrezygnuje z gonitwy.

Wtedy automatycznie szanse na zwycięstwo innych koni rośnie, a co za tym idzie kursy maleją.

W takiej sytuacji jeśli kupiłeś np. back po kursie 6.5, to twój kurs zostanie zmieniony o wsółczynnik redukcji i może wynosić np. 6.21. Dlatego też na drabince występują potem takie dziwne wartości.

Im lepszy koń odpadnie z gonitwy tym oczywiście będzie większy ten współczynnik, czyli bardziej zostaną obniżone kursy.

Oczywiście dotyczy to tylko zakładów przyjętych(matched bets).

Mam nadzieje, że to w miare jasno wytłumaczyłem.

Współczynnik redukcji występuje wtedy gdy jakiś koń (a właściwie dżokej albo trener) zrezygnuje z gonitwy.

Wtedy automatycznie szanse na zwycięstwo innych koni rośnie, a co za tym idzie kursy maleją.

W takiej sytuacji jeśli kupiłeś np. back po kursie 6.5, to twój kurs zostanie zmieniony o wsółczynnik redukcji i może wynosić np. 6.21. Dlatego też na drabince występują potem takie dziwne wartości.

Im lepszy koń odpadnie z gonitwy tym oczywiście będzie większy ten współczynnik, czyli bardziej zostaną obniżone kursy.

Oczywiście dotyczy to tylko zakładów przyjętych(matched bets).

Mam nadzieje, że to w miare jasno wytłumaczyłem.

Dzięki wielkie, teraz już rozumiem skąd takie rzecz się biorą ;)

Posiedziałem troszeczkę nad ofertą weekendową i wyskubałem parę propozycji do tradingu:

pierw może te, które wydają mi się pewniejsze i będę je grał grubiej:

spadek AU 3,1 -> Bayern - Freiburg i być może jutro się ustawimy na 3-0

spadek AU 3,25 i 3,30 -> Man. City - Wigan

spadek 1-1 CS ustawiam się na 7,6 -> Everton - Aston Villa

spadki 0-3, 1-3 i AU -> Bolton - MU tutaj jeszcze muzę przeanalizować, co będzie najkorzystniejsze

spadek 0-2 po 9,4 Sunderland - Chelsea

spadek 0-3 i AU Sociedad - Barca

spadek AU 2,32 Real - Getafe

i takie póki co do obserwacji:

Valencia - Atletico M. spadek 2-1, 3-1 i 3-2

Villarreal w górę

Wolves - Tottenham - spadek gospodarzy

Stoke - Liverpool spadek 1-1 i 1-0

Arsenal w górę

spadek Borussia Moenchengladbach

wzrost VFB Stuttgart

i już bardzo wstępnie na niedzielę

wzrost Juve

spadek Roma

spadek PSG

spadek Schalke

Nie wklejam wykresów tym razem, ale to z powodu ilości typów, jednak każdy, na który się zdecyduje postaram się potem opisać ;)

• Create New...