Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Z racji tego, że na co dzień interesuje się tym co słychać w ekipie Bianconerich chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie sobotniego meczu Juventusu z Udinese i połączyć to z tradigiem.

typ - lay Juve 1,40/1,41

argumenty:

1. Dla Juve styczeń to nienajlepszy okres od dłuższego czasu. Drużyna gra w tym czasie średnio, wystarczy spojrzeć w ostatnie wyniki meczy (porażka u siebie z Sampdorią i remis w Parmie) i porównać to chociażby z zeszłym sezonem. W tym roku przyczynę upatruje w skutkach ciężkich treningów, które zostały zaaplikowane drużynie na przełomie roku w celu budowania formy pod CL. Natomiast drużyna gości ostatnio gra dobrze, notując pozytywne wyniki i niewątpliwie są "na fali".

2. Oprócz kontuzjowanych od dłuższego czasu Chielliniego, Bendtnera, Pepe oraz Marchisio z obozu Juventusu napłynął niepokojący raport medyczny:

"Pirlo: pomocnik opuścił dzisiejszą sesję treningową po naderwaniu mięśnia płaszczkowatego w prawej łydce.

Vidal: Chilijczyk nie trenował dziś ze względu na utrzymującą się opuchliznę po skręceniu prawej kostki. Zawodnik spędził sesję treningową z personelem medycznym klubu.

Quagliarella: napastnik został zmuszony do opuszczenia dzisiejszej sesji treningowej przedwcześnie, ze względu na zapalenie ścięgna przywodziciela długiego w lewym udzie."

źródło: JuvePoland

3. Na wzrost kursy może wpłynąć także psychologiczny fakt, że Juventus Stadium nie jest już twierdza niezdobytą, gdzie gospodarze ponieśli w tym sezonie już 2 porażki i pękła pewna bariera psychologiczna.

Jeśli poleci w dól to dużej straty nie powinno być, z racji tego, że kurs jest niski, ale myślę, że argumenty sportowe tym razem znajdą przełożenie w kursie, bo póki co myślę, że wszystkie nie są w nim zdyskontowane. U bukmacherów na chwile obecną mamy stagnację, lecz ta sytuacja również powinna ulec zmianie.

post-366-0-22451500-1358498409_thumb.png

Dopiero teraz znalazłem chwilę, aby rozliczyć ostatnią propozycję, więc podsumowując krótko, typ był dobry, ale  własnie do poranka w dniu meczu. Potem nastąpiło odwrócenie trendu, na czym też można było skorzystać. Po raz kolejny okazało się, jak ważne są fazy handlu pre play, a poniższy wykres może posłużyć jako modelowy przykład:

post-366-0-52799700-1358755054_thumb.jpg

Faza 1. Od rozpoczęcia rynku do dnia meczu - rano - trend niemal idealny i nic nie wskazuje na jego odwrócenie

Faza 2. Poranek w dniu meczu - tutaj często zdarzają się windy i odwrócenie trendów. Dlaczego nastąpiło to w tym przypadku ? Szczerze ciężko mi znaleźć logiczne uzasadnienie, ale takie uroki rynków MO - pokazuje to, że trading nie zawsze jest lekki, łatwy i przyjemny ;)

Faza 3. Godzinę przed meczem nastąpiło dwukrotne zbicie kursu - w tym przypadku przypuszczam, że było to spowodowane informacją, że najlepszy strzelec i zawodnik Udinese - Di Natale - rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Podsumowując ja ten rynek zakończyłem redem, licząc do końca na wybicie kursu w ostatniej godzinie (tutaj akurat amatorskie podejście, bo zacząłem opierać się na swoich hipotezach a nie reagowaniu). Nie miałem może trochę też szczęścia, gdyż do zrealizowania kontry - wystawiony back na 1,49 (max 1,48) zabrakło ticka... Ustawiłem się na tym poziomie, ponieważ często robię tak, że wystawiam kontry przed "punktami psychologicznymi", w tym przypadku uznałem taki na poziomie 1,50. Mecz zakończył się wynikiem 4-0, więc redzik został osłodzony :D

post-366-0-52489900-1358755094_thumb.png

Mazi, bardzo dobra analiza i świetne wyczucie rynku. Moment wyjścia już co prawda mniej szczęśliwy, jednak tutaj jak piszesz, zadecydował aspekt psychologiczny. Generalnie, powyższy wykres może bardzo dobrze posłużyć w celu dalszej analizy rynków pre w poszczególnych fazach. Widząc taki wykres można wywnioskować, że często lepiej jest skupić się na jednej fazie danego spotkania, o ile nie mamy dalszych przesłanek które potwierdziłyby słuszność naszego typu. W dniu meczu jak i godzinę przed meczem potrafią się dziać sytuacje trudne do zrozumienia.

Czekam na kolejne Twoje analizy :)

Przeciez na tym rynku sie prawie nic nie wydarzylo..

Wzrost w fazie 1 odbywal sie na rynku z bardzo malymi obrotami i wchodzenie w taki rynek jest chyba dosyc ryzykowne, co potwierdza dynamiczny spadek z 1.48 na 1.40.

Puktem wsparcia byl kurs 1.40 i kolo tego wszystko sie krecilo. Od rana do godzine przed spotkaniem kurs na poziomie 1.40-1.43, spadki przed spotkanie tak jak pisal Mazi - info o skladach i "polecialo" 3 ticki do poziomu 1.37.

Generalnie na lay 1.40 nie wiazal sie z duzym ryzykiem, ale zyskow wielkich tez z tego nie bylo.. w dniu meczu (bo to moim zdaniem najwazniejszy okres) r/r 1:1.

nie wiem czy pierwszej fazy na wykresie nie napedzili traderzy z forum :P pozniej braklo "sily" i wiekszosc jednak brala back (rowniez gamblerzy stawiajac na win juve).

Dawno nic nie pisałem, bo i czasu więcej dalej nie mam. Gram sobie sporadycznie jakieś cs-y na "najważniejszych" spotkaniach, do tego jakieś mo i "mielonkę" na godzinę przed meczem i w przerwach. Jakieś tam drobniaki wpadają, ale i redziory też występują. W tym wpisie chciałem zaproponować taki typ pre play z opcją gry in play. Chodzi o rynek Uefa Chmpions League - To Reach Quarter Final - back Milan lub Barcelona - Milan - To Qualify - back Milan, gdzie możemy połapać kursy w granicach 1,70/1,75, co jak zważywszy na wynik pierwszego spotkania i aktualną dyspozycję Barcelony uważam, ze value. Wiadomo, że sporo już spadło i najlepiej było to łapać nawet w trackie trwania pierwszego spotkania, ale dalej uważam, że jeśli nawet nie spadnie do początku meczu (jak zazwyczaj, może wystąpić ślepy pęd za marką/pewką) to in play powinno to zweryfikować. Do meczu jeszcze dużo czasu i kolejki ligowe obu drużyn przed nami, jeśli jednak nic zaskakującego się w nich nie wydarzy to kurs moim zdaniem nie wzrośnie.

post-366-0-27042700-1361975202_thumb.png

post-366-0-54841600-1361975222_thumb.png

Edited by mazitbg

Propozycję z poprzedniego postu już pozamykałem, spokojnie i bez stresu zgarniając 6 ticków, choć można było sporo więcej wyciągnąć. Zastanawiam się też dalej nad opcją gry in play, nawet za wypracowany zysk, ale decyzję podejmę bliżej meczu.

post-366-0-37684600-1363082027_thumb.png

Bardzo dawno nic nie pisałem odnośnie stanu finansowego mojej gry na BF. Między innymi dlatego, że bardzo mocno ograniczyłem swoją obecność na giełdzie, a stało się to z różnych powodów: zmiana pracy i coraz mniej czasu wolnego a właściwie jego brak i poświecenie chwil wolnych na inne rzeczy, które również przynoszą mi zysk (bonus hunting, surebety, itp) Zacząłem też grać kopaną in play, ale to bardziej w formie "betów" z różnymi momentami wejścia i wyjścia opartymi głównie na własnej analizie oraz tym, co działo się na boisku, czego nie ująłem już w tym podsumowaniu - choć stratny na tym nie jestem - to jednak wolałem pokazać, że nawet przy minimalnym nakładzie czasu, do tego konsekwencji i wytrwałości można zarabiać na handlu pre play. Podsumowując w ślimaczym tempie udało się osiągnąć swój cel, który nie jedni kwotowo przebijają w grze na jednym konkretnym rynku, ale jak to kiedyś napisał Cycu - małą łyżeczką też można się najeść :)

od 01.08.2012 -> + 323,47 €
stan obecny -> + 1000,86 €
plan -> 1000 €

Bywało tak - miło i przyjemnie...

post-366-0-16507600-1363264464_thumb.png   post-366-0-54730200-1363264471_thumb.png

Zdarzało się i czerwono, albo wręcz bordowo...

post-366-0-30500700-1363264485_thumb.png   post-366-0-11534300-1363264494_thumb.png

Blog będzie kontynuowany i jeśli tylko czas pozwoli na pewno jakieś analizy się tutaj będą pojawiać :)

Edited by mazitbg

• Create New...