Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Czas na mała aktualizację wczorajszego i dzisiejszego dnia. Wczoraj potwierdziło się to, co zauważyłem już od początku tego sezonu, na rynkach bf jest mniej pieniędzy niż jeszcze w zeszłym roku, a przynajmniej na Bundeslidze. Ten minus na rynku cs Leverkusen jest trochę też tym spowodowany, ponieważ nie miał kto ode mnie odkupić kursy, a potem poszła już winda na Leverkusen i następnie jeszcze jedna, więc skończyło się tak jak widać. Poza tym grosiki zarobione na Milanie i ta większa kwota jest to część obrotu bonusem.

Dziś praktycznie wszystkie rynki dały zarobić, ale... wykazałem się w jednym przypadku po prostu totalną głupota i połamałem sporo stosowanych przeze mnie zasad. Chodzi mianowicie o rynek CS Barcy. Do godzinki przed meczem było wszystko ładnie i kolor zielony ładnie się świecił i wtedy powinienem wyjść, jako, że jest to newralgiczny moment przed meczem (ta ostatnia godzina) i w tym czasie trendy lubią się odwracać bardzo często o 360 stopni. Tak też stało się w tym przypadku, over 2,5 oraz 3,5 zaczął mocno wzrastać , do tego kurs na Barcę też delikatnie wzrósł, a ja zamiast iść z trendem, to wbijałem się zupełnie odwrotnie, "bo przecież to Barca i zaraz zawróci..." Skończyło się na redzie i złości, a ja mam kolejną nauczkę na przyszłość. Żałuje też, że w bardzo małym stopniu wykorzystałem spadek Moenchengladbach, bo dobre 15 ticków więcej mogłem ugrać. Ogólnie dzień na plus, ale jest niedosyt, a raczej złość na samego siebie, nawet nie za tego reda, tylko za złamanie własnych zasad i zawierzenie uczuciom, co nie może mieć miejsca, kiedy racjonalne argumenty mówią zupełnie inaczej!

Jutro kolejny dzień z dużą ofertą kopanej, jednak ja nie będę miał zbyt wiele czasu na trading, jednak nadal polecam wzrost Juve, choć już trochę wybiło. Ponadto PSG nadał wydaje mi się, że powinno spaść, natomiast ze spadku Romy i Schalke jednak zrezygnowałem.

post-366-0-06117000-1315686245_thumb.png

post-366-0-89844400-1315686259_thumb.png

Choć dopiero poranek, ja na dziś kończę z tradingiem, bo zwyczajnie nie będę miał czasu. Juve zgodnie z przewidywaniami wywindowało w górę. Wczoraj ustawiłem się z layem po 1,5 i 1,49, niestety przyjęło tylko część z 1,5, a obecnie mamy back po 1,60/1,61, z którego skorzystałem i greenowałem rynek. Żałuje tylko, że tak mało mi przyjęło, ale w każdym razie fajnie się dzień zaczął ;)

post-366-0-42456000-1315728708_thumb.png

post-366-0-39301600-1315728717_thumb.png

Na sam początek tego postu chciałem powrócić do wczorajszego rynku Juve, ponieważ można było dużo więcej z niego wycisnąć, jednak nie miałem jak czasu na kontrolowanie go. Co do Juve jeszcze to po oglądnięciu wczorajszego meczu uważam, że kursy w ich następnym meczu będą już tylko leciały w dół, ale o tym może bliżej weekendu ;) Za to wielkimi krokami zbliża się pierwsza kolejka CL, a co za tym idzie bardzo dobra płynność na większości rynków i doskonała okazja na zarobek dla traderów. Wstępnie wyparzyłem sobie następujące zdarzenia:

- Barcelona - Milan -> wzrost Barcy, mi udało się złapać lay po 1,3, co do CS-ów póki co nie mam jakiejś wyraźniej koncepcji co do tego meczu.

- Chelsea - Bayer Leverkusen -> CS 3-0 (opcjonalnie 3-1) ustawiłem się na 12 oraz 12,5. obydwie drużyny bramkostrzelne, over 2,5 oraz 3,5 u buków już troszeczkę spadł i pewnie będzie spadał dalej co powinno pociągnąć za sobą spadek podanych przeze mnie kursów.

- Borussia - Arsenal -> forma oaz wyniki graczy z Dortmundu mówi sama za siebie, Arsenal również nie prezentuje się najlepiej, ale kurs 3,7 na kanonierów to moim zdaniem trochę za dużo.

- Porto - Shakhtar -> CS 2-0 i 3-1, póki co rynek dokładnego wyniku jeszcze pusty i kursy nie ustabilizowane, ale te wyniki według mnie powinny chylić się ku spadkom.

- Genk - Valencia -> tutaj ostrożnie można przyglądnąć się 0-2

wstępnie na środę:

- spadek MU

- spadek AU Realu

- spadek Bayernu M.

Zapomniałem .. na dziś jeszcze:

QPR - Newcastle - CS 1-1 stoję w kolejce na 7,6

Malaga - Granada - CS 2-0 również w kolejce na 8,8

Edited by mazitbg

Dziś zysk symboliczny, udało się urwać ticka na rynku CS 2-0 Malagi za parę €. Z rynku CS srok wyszedłem na zero, ogólnie nie miałem przez pewne sprawy dziś głowy do tradingu. Jutro spróbuje bardziej przysiąść i wyhandlować w końcu jakąś ciekawszą kwotę.

Odpuściłem póki co rynek Borussi D. z Arsenalem oraz trend na Barcelonie też się zmienił. Resztę rynków zaproponowanych we wcześniejszym poście dalej podtrzymuje ;)

post-366-0-88032200-1315860592_thumb.png

Na początek krótki podsumowanie wtorkowego dnia z CL. Ogólnie wyszło na plus, ale nie jestem z siebie do końca zadowolony. Niby tylko jeden rynek zakończony na minus - Chelsea, na której nie tylko ja się przejechałem, a to wszystko znowu przez zwykłą spekulacje, ale bardziej boli mnie to, że nie potrafię wykorzystywać potencjału rynków, które dobrze wytypuje do gry, wychodząc zdecydowanie za wcześnie. Potem powstaje taka proporcja, że greeny względem redów są za niskie względem moich oczekiwań. Kolejną sprawą jest też to, że być może skupiam się na zbyt wielu rynkach (dziwnie to może zabrzmi, ale chyba zbyt bogata oferta się zrobiła... wiem nie dogodzi człowiekowi :D ). Także są to kolejne kwestie do poprawy w mojej karierze tradera.

Pisałem niedawno, że postaram się robić jakieś podsumowania procentowe/kwotowe. Jednak póki co rezygnuje z tego pomysłu ponieważ sporo gram surebetów, obrotów bonusami, i tak dalej, żeby to wszystko przejrzyście wyglądało. Co jakiś czas (nie wiem czy cyklicznie co miesiąc, czy co 3 miesiące) postaram się jednak policzyć ile rynków było na +/- i ile udało mi się zarobić lub stracić.

Na jutro ... w sumie już można było zarobić ponieważ MU i Bayern pospadało, choć pewnie to nie koniec, Au Realu tez spada, choć póki co małe kwoty tam są. Inne propozycje dodam później lub jakoś jutro z rana.

post-366-0-93520000-1315949577_thumb.png

Coś jeszcze na dokładkę;

- Jeśli MU dalej będzie spadać (może nawet CS 0-3 będę rozważać)-utrzymywać się na takim poziomie to CS 0-2, obecnie stoję na 11 oraz 11,5

- wzrost inter - lay 1,41

- Villarreal - Bayern M. -> CS 1-2 w kolejce na 10,5 oraz 0-2 także czekam na 14,5.

Często mam ten sam problem co Ty. Gram zbyt asekuracyjnie, na 1 czy 2 ticki, co zazwyczaj właśnie przynosi niedosyt w przypadku dobrze przewidzianego trendu. Przykładem tego może być dzisiejszy CS 1:0 Barcy.

Co do bogatej oferty również się zgodzę, mogliby grać codziennie ze 2 mecze tej LM albo chociaż o innych godzinach :D

Grzech i Mazi - z czasem zaczniecie czuc rynki bardziej. Kazdy zaczynal od ticka. Kiedy zwiekszalismy offset na 2 ticki emocje conajmniej 50x wieksze. Ma to plusy i minusy. Granie na tick czy dwa jest o niebo bezpieczniejsze ale... w momencie swinga w nasza strone robi sie glupio. W momencie swinga w druga strone wszystkie ciulane ticki przez caly dzien, zabuerane sa w ulamku sekundy - wtedy jest jeszcze bardziej glupio. Obserwujcie rynki i z czasem powoli zwikszajcie offset - pozniej przychodzi to juz auto.

Co do bogatej oferty to nienawidze takich dni. Wole jak jest jeden konkretny rynek / dzien. Nie ma w czym wybierac wiec nie ma skakania - siadziesz i obserwujesz spokojnie jeden market i o to biega.

Wczorajszy dzień był chyba moim najgorszym odkąd prowadzę tego bloga i w ogóle jednym z gorszych w całej karierze (choć bywały gorsze :D ). Wszystko było był ładnie, gdyby nie jeden rynek... No właśnie MU... tutaj chyba dużo nie muszę pisać, bo każdy widział co się działo... Dodam tylko od siebie, że drugi raz (Chelsea dzień wcześniej) popełniłem praktycznie identyczne błędy, tylko tym razem kosztowało mnie to już duża więcej, zdecydowanie za dużo... Muszę zdecydowanie i szybko zacząć wprowadzać stop lossy, gdyż robię to stanowczo za późno. Kieruje się emocjami, błędnym jednym tokiem myślenia, zamiast zmienić pozycję i iść razem z trendem, a potem są tego efekty... Kolejną rzeczą o której zapomniałem, szczególnie na rynkach MO są zasady analizy technicznej. Jak na dłoni było to widać na wczorajszym przypadku i wykresie MO MU, gdzie z pięknego jednostajnego trendu spadającego nagle wystąpiło niemal pionowe odbicie i to był najlepszy moment na zmianę pozycji, gdyż jak Cycu pisał na swoim blogu (to co mu Kapitan przekazał) mniej więcej po jednej windzie i krótkiej konsolidacji lubi występować kolejna. W tym przypadku (i ostatnio wielu innych) się to sprawdziło. Zatem mniej argumentów sportowych a więcej "czystych widocznych faktów".

Po tym wszystkim targały mną wczoraj przez jakieś 1,5 h spore emocje, chciałem zrobić sobie dzień przerwy, jednak wraz z końcówkami meczy zmobilizowałem się w sobie i postanowiłem na spokojnie zastosować starą, sprawdzoną przez mnie strategię. Mianowicie chodzi o zależność puchary -> liga (lub liga -> puchary). W największym skrócie kursy spadają na drużynę - która wygra (najlepiej przekonywająco) lub zremisuje w meczu, w którym skazywana jest na porażkę i odwrotnie jeśli przegra faworyt. Zgodniez tymi założeniami wypatrzyłem sobie następujące mecze:

Napoli - Milan -> zaraz po zakończeniu meczu udało mi się skupić backi w sumie po kursie 2,78, a w tym momencie mamy już 2,7 i tutaj liczę jeszcze na dalsze spadki.

Inter - Roma -> w tym wypadku lay po 1,92, obecnie back 1,95, gdzie trochę oddałem, resztę zostawiam i liczę, że jeszcze z 2-3 ticki urośnie.

Chciałem jeszcze w tym poście napisać o pewnej zależności, o której pisałem już chyba kiedyś w tym blogu i wczoraj była dyskutowana na sb. Chodzi jakby o parę faz handlu. ja bym rozróżnił takie 3 podstawowe. Od rozpoczęcia rynku do dnia meczu (do południa 9-11 rano - w tych godzinach często następują różne dziwne wahania kursowe, często nie mające uzasadnienia, więc lepiej do tego czasu mieć zamkniętą pozycję i ewentualnie wykorzystać trend). Następna faza do tak do 1/1,5h przed meczem, kiedy zazwyczaj kurs utrzymuje się w przedziale po porannych fluktuacjach lub jeśli ich nie było sukcesywnie spada/rośnie. W ostatnia fazie na rynek napływa najwięcej gotówki, podawane są składy itp... tutaj jak dla mnie tylko "płynąc razem z trendem". Nie będę się upierać, że to co opisałem występuje zawsze, ale z moich doświadczeń wynika, że tak to przeważnie wygląda.

Co do typów na dziś to naprawdę ostrożnie:

Lazio - FC Vaslui - > CS 2-0 po 7,6 i 3,0 po 11

PSG - Salzburg -> CS 2-0 po 7,6 i 7,8 (tutaj póki co obserwacje)

Zastanawia mnie tez Tottenham 3,10 obecnie... czyżby parli się na windowanie kursu na angielskie drużyny w pucharach w tym tygodniu... ?

post-366-0-81860700-1316079995_thumb.png

Z Tottenhamem zbyt pochopnie oceniłem, gdyż do Grecji poleciała praktycznie rezerwowa drużyna...

Ściągnąłem sobie nową ersję Geeks Toy-a i mam parę wątpliwości związanych ze stop loss-em oraz tick offset-em (zgodnie z tym co na screenie):

1. Jest to ilość ticków od kursu (który zdecydowaliśmy się zagrać) po której nastąpi oddanie stawki, jeśli nie idzie po naszej myśli, tak ?

2. Tak samo jak w przypadku jedynki, tylko, że na "+" ?

3. O co chodzi z tym trailing ?

4. tutaj tak samo chciałbym zapytać, o co chodzi z tym "full match", bo z hedge wiem o co chodzi ;)

Z góry dzięki za wyjaśnienia !

edit: jeszcze znalazłem coś takiego jak TradeShark hedging ??? Tego się chyba używa do tenisa, ale jak ktoś by wytłumaczył to również było by miło ;)

post-366-0-83872900-1316097315_thumb.png

Edited by mazitbg

Ad 1. Tak

Ad 2. Place stops at + to są dodatkowe ticki, na których geeks będzię wystawiać kontre, jeżeli nie uda się przyjąć całej sumy w ramach stop loss.

Ad 3. Jeżeli postawiłeś back i stop loss ustawiłeś na 5 ticków i jeżeli kurs bedzie spadać, to punkt wystawienia kontry przez geeks'a też będzie się obnizął. Np. postawiłeś back @ 2.00, stop loss jest ustawiony na @ 2.10 (5 ticków). Kurs spada do 1.90 to stop loss przesuwa się na 1.95.

Ad 4. Nie wiem. Chyba coś z przyjęciem całej stawki. Jak to działa dokładnie, to nie wiem.

pozdrawiam

Mazi na pocz uwazaj na sl w nowej wer gt. Nie zawsze to dziala tak jak powinno. Gt potrafi zwariowac. Testuj to na malych stawkach bo moze zabolec.

Co do kursow w ost godz to czesto nie sklady decyduja o takich odbiciach. To grubasy zamykaja pozycje zakupione wczesniej. Nawet dzien lub dwa. Te skoki to wlasnie moment kiedy gruby postanawia, ze swoje juz ma. Czasem oddaja stopniowo rozloz na kupki a czasem wsio na raz. Czasem gruby nie ma czasu wiecz i zamyka o 12 jak wstanie, czasem czeka do ostatnich chwil. Szkoda tylko, ze nie daja info o takich ruchach :) pzdr

/sent from Nokia

Dzięki wielkie za wyjaśnienia i rady panowie ;) Jakby dobrze działał ten stop loss to całkiem fajne narzędzie by to było, popróbuje na pewno. Co do dzisiejszego handlu, po wczorajszych wydarzeniach, dziś bardzo ostrożnie, udało się wykreować mikro plusika. Na jutro póki co przewiduje:

- TPS - Jaro (fińska Veikkausliiga) -> spadek gospodarzy 1,98

post-366-0-97398500-1316125199_thumb.png

Dziś całkiem udany dzień, odzyskuje powoli pewność siebie i nie popełniam głupich błędów stosując się do wyznaczonych zasad, choć nie wszystko jest jeszcze "perfekcyjnie. Żałuje tylko, ze nie miałem za bardzo kiedy wejść na forum i podzielić się typami. Opisze więc tylko TPS, który zaproponowałem, a który był bardzo fajnym i stabilnym rynkiem do samego końca, gdyż kurs poruszał się praktycznie w przedziale 1,95/1,91. Ja jak podałem wczoraj ustawiłem się na 1,98 i niestety skupiło tylko część stawki. Tutaj bardziej ciesze się nie z zarobku, lecz dobrze odczytanego rynku. pozostałe mecze to typowa gra na CS-ach.

Jutro mamy kolejną sobotę z piłkarskimi ligami. Meczy oraz rynków do wyboru i koloru. Mi póki co spodobało się:

- Swansea - West Brom -> spadki gości oraz spadek CS 0-1 (9,4). Drużyna gospodarzy gra fatalnie i dodatkowo ma jeszcze kontuzjowanych kilku ważnych graczy. West Brom bez większych osłabień i z nie najgorszą jak na nich grą. Kursy u buków mają tendencje spadkową, a przy tak niskim underze 0-1 powinno też polecieć .

- Aston Villa - Newcastle -> CS 1-0 spadek 8,6 i 8,8. Drużyna gospodarzy ostatnie dwa mecze u siebie z Newcastle wygrywała właśnie w stosunku 1-0. W drużynie gospodarzy jedynym poważnym osłabieniem będzie brak Heskey-a, ale ma kto go zastąpić. Natomiast w drużynie "srok" nie wystąpi jeszcze Ben Arfa, ponadto wyleciał też na miesiąc obrońca Santon. Do spadku tego CS przekonuje mnie ponadto poziom under/over 2,5.

- Blackburn - Arsenal -> CS 0-1 (jeszcze do obserwacji) obie ekipy mają delikatnie mówiąc nie najlepszy start sezonu i w obu sytuacja kadrowa nie rozpieszcza, choć dużo lepsza jednak wydaje się ta Arsenalu, który po skromnej wygranej w ostatniej kolejce i remisie w CL wydaje się "powoli wychodzić na prostą". W tym przypadku spadające kursy na gości oraz także wysoki poziom undera skłania mnie do spadków 0-1.

Na lidze angielskiej głównie skupie swój handel jutro, a ponadto myślę też o:

- Bayer Leverkusen - Koln CS 3-0. Tutaj forma, miejsce w tabeli, potencjał zespołu, poziom overa i spadające kursy na gospodarzy. Nie przejmowałbym się porażką z Chelsea , która miała miejsce w CL, tym bardziej, że nie była ona jakoś bardzo dotkliwa i raczej nie zaważy ( nie zaważa, co widać po kursach) na ocenie możliwości obu zespołów

jak czas pozwoli, tak już zupełnie do obserwacji póki co:

Cagliari - Novara CS 1-0

Gijon - Valencia CS 0-1

Mallorca - Malaga CS 1-2 i 0-2

Na sam koniec jeszcze taka innowacja na blogu, która będzie podawana na koniec każdego dnia (okresu) z tradinigiem:

+/- (ogólnie z całego tradingu od dnia dzisiejszego licząc) +6,32 €

post-366-0-07859900-1316206206_thumb.png

Dzisiejszy dzień pomimo braku czasu również udany, choć było momentami gorąco. Wszystko przez płynność. Pisałem już o tym kiedyś, ale teraz to już mogę potwierdzić, że w tym sezonie, przynajmniej na cs-ach są zwyczajnie mniejsze obroty. Wczoraj miałem problemy, żeby sprzedać kursy (wcale nie jakieś duże sumy) na Stuttgarcie, dziś to samo spotkało mnie na Cagliari, trzeba być bardziej uważnym pod tym względem.

Co do samych typów, zaskoczył mnie West Brom, ponieważ kurs poszybował do góry z racji sporego wybicia na underze. Jednak po kombinacjach udało się nawet zrobić greena na tym rynku. Na reszcie typów jak najbardziej można było zarobić. Żałuje tylko Valencii, która mi zwyczajnie uciekła. Odpuściłem Malagę z racji wzrostu kursu na nią.

Na jutro na pewno będę kombinował coś na rynkach:

Siena - Juventus -> przewiduje spadek Bianconerich (wiem, że buki do tej pory podnosiły, ale to już raczej max) z racji ich dobrego startu w lidze, praktycznie braku osłabień (zawieszony jedynie De Ceglie i kontuzjowany Iaquinta, który i tak się nie łapie do składu w tym momencie. Jeśli under nie będzie bardzo wzrastać to spróbuje też grać na CS 0-2.

Lazio - Genoa -> spadek over 2,5 (1,95/1,98) Obie ekipy ostatnio sporo strzelają, over według mnie trochę za wysoko

Levante - Real -> AU spadek. Tutaj bym tylko uważał i sprawdzał co z krystyną, bo gdzieś widziałem info, że zrobił sobie coś na piątkowym treningu i może nie zagrać, ale może to tylko plotki.

Fulham - Manchester City -> CS-y 0-2 i 0-3

Stoke - Sunderland -> CS 1-0

dziś +3,85 €

łącznie + 10,17 €

post-366-0-32060900-1316283715_thumb.png

Zapomniałem jeszcze o rynku interu z Romą, o którym pisałem parę postów wyżej. Handlowałem tam praktycznie po zakończeniu środowego meczu CL nastąpił zakup kursu lay po, a na drugi dzień greenowałem. Mogłem jeszcze poczekać i nawet dzisiaj oddawać, ale nie będę już wybrzydzać ;)

Na jutro dołożyłbym jeszcze spadek Palermo z Atalantą, choć póki co buki mówią co innego, a ja pod prąd już na pewno nie będę wchodził, po tym co działo się na pucharach w tym tygodniu.

aktualizacja:

dziś + 7,25

łącznie +13,57

post-366-0-55162200-1316295033_thumb.png

Edited by mazitbg

Dzisiejszy dzień był jednym z najgorszych podczas mojej przygody z tradingiem... Kolejny raz siedziałem wczoraj wieczorem wynajdując rynki do gry, analizując sytuacje kadrową, obecną formę itd... Kolejny również raz okazało się to straconym czasem... Już nie chcę się rozpisywać, ale jak kurs na słabo grającą Borussie z wieloma brakami w składzie może zacząć spadać przed spotkaniem z i tak nieskiego 2,0 do 1,86 ! Wynik meczu pewnie każdy, kto interesuje się kopaną już zna... Dla porównania Juve i City z dobrym startem ligowym, bez braków kadrowych, niezłą formą i słabym przeciwnikiem może być tak windowane do góry (Juve z 1,8 do 2,26 !). To tylko jeden z wielu przykładów chorej jak dla mnie sytuacji. Na obu rynkach zaliczyłem spore jak na mnie redy i wprowadziłem kolejne pewne postanowienia do swojej gry. Na czas nieokreślony zawieszam raczej podawanie typów, które będę zamierzał grać z dnia na dzień (ewentualnie będę zamieszczać pewne okazje, które być może staną się typami do gry) na blogu, ponieważ jak widać, czas spędzony na analizie i argumenty sportowe, w tym sezonie nie mają dużego znaczenia. Za to liczy się prawie wyłącznie plotka i TREND. Tego też się będę trzymał i chyba zacznę grać, nawet czasami wbrew logice... Ciężko póki co się traduje na kopanej w tym sezonie...

dziś -> -47,36 €

od 16.09.2011 -> -33,79 €

post-366-0-39327200-1316366929_thumb.png

Edited by mazitbg

• Create New...