Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
JimBeam

Akceptowana strata, zysk

Promowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jaki macie tak zwany stop loss i jaki take profit w przypadku handlu. Udaje mi się zyskiwać trochę ticków, ale przeważnie potem tracę poprzez zbyt długie trzymanie pozycji. Jak wy się na to zapatrujecie i jak długo jesteście na rynku z otwartą pozycją? Chodzi mi przede wszystkim o scalping.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi przede wszystkim o scalping.

Jeśli chodzi o scalping, to teoretycznie powinieneś trzymać taką pozycję jak najkrócej. Ja na konikach trzymam taką pozycję do około 5 sek.

Jeśli chcesz scalpować w ip, to niestety dochodzi jeszcze jeden, bardzo ważny czynnik. Że im dłyżej jesteś na rynku z otwartą pozycją, to niestety zwiększa się ryzyko na zmianę wyniku. Wtedy co prawda może się zdarzyć, że osiągniesz duży profit ale także możesz dużo przegrać. A zbyt duże skoki kapitału nie są zbytnio pożądane w tradingu(mówię oczywiście o skokach w tył). Pamiętaj, że "trading to maraton, a nie sprint".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak w temacie. Jaki macie tak zwany stop loss i jaki take profit w przypadku handlu. Udaje mi się zyskiwać trochę ticków, ale przeważnie potem tracę poprzez zbyt długie trzymanie pozycji. Jak wy się na to zapatrujecie i jak długo jesteście na rynku z otwartą pozycją? Chodzi mi przede wszystkim o scalping.

Pozdrawiam

Jak mnie kiedys uczyl moj wychowawca ,kazde pytanie zawiera polowe trafnej odpowiedzi i mozna powiedziec ,ze sobie odpowiedziales .

Pytasz o scalping ,wiec mam nadzieje ,ze rozumiesz jak to sie robi .

Po pierwsze jak bedziesz skalpowal w miejscu ,gdzie jest malo prawdopodobne ze rynek bedzie stal lub pojdzie w Twoim kierunku ,to sukcesem w dystansie sie to raczej nie skonczy .

Po drugie ,jak skalpy ida tak ,ze np. bierze sie ticka zysku a pozwala na dwa straty ,to tak samo jak wyzej .

Po trzecie ,jak piszesz ,ze skalpujesz i masz kilka tickow zysku a potem rynek Ci je zjada -to tez blad w sztuce (absolutnie nie mozna skalpow zamieniac w swingi )

Teoretycznie roznica miedzy skalpowaniem a swingiem jest :

1 . skalp -duza stawka ,swing mala

2 . skalp -maly ruch ,swing duzy

czyli mniej wiecej taka sama jak miedzy hurtem a detalem :-)

Edytowane przez kapitansb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie dawno wyszła wersja nakładki Geek Toys która posiada opcje Stop Loss oraz Tralling. Przy odpowiedniej konfiguracji sprawdza się znakomicie. Jeżeli interesuje Cie ta pomocna opcja, napisz mi prywatną wiadomość a z chęcią wytłumaczę jak skonfigurować krok po kroku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie dawno wyszła wersja nakładki Geek Toys która posiada opcje Stop Loss oraz Tralling. Przy odpowiedniej konfiguracji sprawdza się znakomicie. Jeżeli interesuje Cie ta pomocna opcja, napisz mi prywatną wiadomość a z chęcią wytłumaczę jak skonfigurować krok po kroku :)

Jestem pewien,że ten temat interesuje co najmniej kilkanaście osób.Czy mógłbyś go przybliżyć na forum?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem pewien,że ten temat interesuje co najmniej kilkanaście osób.Czy mógłbyś go przybliżyć na forum?

W takim razie, jeżeli ktoś będzie chciał to się do mnie zgłosi :) Jeżeli nie ja to ktoś inny na sb chętnie pomoże :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie, jeżeli ktoś będzie chciał to się do mnie zgłosi :) Jeżeli nie ja to ktoś inny na sb chętnie pomoże :D

Przybliż może całość na forum;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta