Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Liver24

Green-Zone

Recommended Posts

Podsumowanie: 19 dzień (11 dzień drugiego celu)

Ilośc rynków: 4

Ilośc rynków na plus: 3

Na zero: 0

Na minus: 1

Największy green: 2.85e

Największy red: -41.27e

Procent osiągnięcia celu: 47.51%

Zysk/Strata: -36.05e

Do mojego wyjazdu było wszystko ok, kiedy wróciłem do domu ok 21 to zrobiłem coś niesłychanego, obliczyłem sobie że jutro (niedziela) osiągnę cel ale 12e które mi zostało to trochę za dużo i postanowiłem wejść in play w spotkanie milanu na wyniku 2:1 żeby wyciągnąć chociaż 2-3e żeby jutro było znacznie lżej, dobrze wiemy jak to się skończyło ( bramka na 3:0 dla milanu ) najważniejsze jest w tym wszystkim to żeby z tego zagrania wyciągnąć wnioski i zaprzestać w końcu całkowicie wejść in play, uważam że grając swoje w ciągu tygodnia odrobię stratę więc się nie załamuję tym faktem, po spotkaniu milanu wyłączyłem komputer żeby mi czasem coś głupiego do głowy nie przyszło

Wszystkie rynki:

post-653-0-57192200-1318758144_thumb.jpg

Przeczytaj powyższe posty - rady starszych i następnym razem się słuchaj ;) Najbardziej wartościowe nauczki to te popełnione na własnej skórze. Aż się ciśnie na usta " A nie mówiłem? ", ale myślę że Ci tego oszczędzimy :) Powodzenia w dalszym tradingu, oby tylko teraz pre ;)

Też chciałem coś napisać, ale może zacytuje własne przemyślenia z października 2010:

"Zrozumiałem, że postawienie sobie jakiejkolwiek poprzeczki na poczatku miesiąca powiedzmy na poziomie 500e zysku, sprawia, że każdego dnia wieczorem konfrontujemy nasz dzienny utarg z planem finansowym. Wszystko ok, jesli mieścimy się w założeniach - gorzej jesli jesteśmy "pod kreską". Wtedy, szczególnie u niedoświadczonych traderów, pojawia się pokusa aby jednak wyrobic tą norme - wiadomo jak sie to kończy... Ci, którzy radzą sobie z takimi pokusami, starają się coraz więcej siedzieć przed monitorem, aby uciułać jeszcze kilka euro. Skutek jest taki, że człowiek staje sie zakładniekiem swojego planu

Pół biedy jeśli potrafimy realistycznie nakreślić swoje cele. Czesto jednak nasze założenia są albo zbyt wygórowane, albo zbyt łatwe do osiągnięcia. Nikt z nas zapewne nie czuje radości, gdy osiągnął planowany cel powiedzmy w połowie miesiaca, bo wie, że źle ocenił swoje umiejętności. Nie jsteśmy w stanie racjonalnie ocenić jaki będzie następny miesiąc, bo ma na to wpływ zbyt wiele zmiennych, o których po prostu na początku miesiąca wiedzieć nie możemy.

Ponadto ustalanie sobie takiego celu finansowego wygląda tak, jakbyśmy sami nie umieli się zmotywowac do wytężonej pracy. Przecież każdy z handlujących wie o tym, że musi maksymalizować zyski i starać się tracić możliwie najmniej. Czy jeśli założymy sobie taki cel, to będzie nam się handlowało lepiej, wydajniej? Wątpie. "

Każdy musi sam się sparzyć, żeby zrozumieć swoje błędy. Ja sam mógłbym napisać poradnik jak nie tradować. Chodzi o to, żeby drugi raz nie popełnić tych samych błedów.

Homik nic dodać nic ując, ten tekst idealnie pasuje do mojej sytuacji.. w kolejnym miesiącu chyba zrezygnuję z wytaczania sobie jakiegokolwiek celu

Matias ja wiedziałem że akurat Ty napiszesz "a nie mówiłem" :)

pozostaje tylko wrócić do swojej gry, dzisiaj niestety nie mogłem się jeszcze skupić więc nie grałem prawie wogóle

Podsumowanie: 20 dzień (12 dzień drugiego celu)

Ilośc rynków: 9

Ilośc rynków na plus: 6

Na minus: 3

Największy green: 4.79e

Największy red: -0.98e

Procent osiągnięcia celu: 55.23%

Zysk/Strata: 7.72e

Niedzielny trading mogę nazwać "jak z uśmiechem na ustach akceptować redy" :) na każdej przerwie 1-2 minuty przed zakończeniem przerwy brałem czerwony kolorek i praktycznie się tym nie przejmowałem, muszę dopuścić do swojej świadomości że w palecie kolorów istnieje również czerwony i strike rate to nie jest to co mnie interesuje przede wszystkim

Rynek dnia:

post-653-0-62417700-1318868084_thumb.jpg

praktycznie ten jeden rynek załatwił cały mój niedzielny zysk na alesund przehandlowałem ponad 290e, łącznie wchodziłem 3 albo 4 razy

Pozostałe rynki:

post-653-0-73201100-1318869174_thumb.jpg

Podsumowanie: 21 dzień (13 dzień drugiego celu)

Ilośc rynków: 9

Na zero: 2

Największy green: 1.53e

Największy red: -0.26e

Procent osiągnięcia celu: 59.88%

Zysk/Strata: 4.65e

Trochę zmarnowałem potencjał poniedziałku, było bardzo dużo przerw, dwa razy kurs mi uciekł, jeden red, poza tym greeny bardzo słabe, nie będę podawał rynku dnia bo takowego nie było :) najważniejsze że na plus

Wszystkie rynki:

post-653-0-17322600-1318956055_thumb.jpg

Podsumowanie: 22 dzień (14 dzień drugiego celu)

Ilośc rynków: 3

Ilośc rynków na plus: 2

Największy green: 5.44e

Największy red: -0.79e

Procent osiągnięcia celu: 66.34%

Zysk/Strata: 6.46e

Dzisiaj handlowałem tylko na dwóch przerwach CS, minus zrobiony trochę pochopnie, wycofałem zakład 2 minuty przed końcem przerwy ( to taki mój wentyl bezpieczeństwa ostatnio ) ze stratą jednego ticka, chwilę przed końcem przerwy można było nawet wyjść ze zyskiem, a na pewno na zero.

Rynek dnia:

post-653-0-78248400-1318970929_thumb.jpg

jak najwięcej takich rynków, bardzo płynny CS na przerwie, za wcześnie oddałem 0:0, kupione za 3.6 i za tyle sprzedane a spokojnie mogłem zrobić jeden tick zysku

Wszystkie rynki:

post-653-0-48775000-1318971068_thumb.jpg

Podsumowanie: 23 dzień (15 dzień drugiego celu)

Ilośc rynków: 4

Ilośc rynków na plus: 3

Największy green: 4.04e

Największy red: -2.18e

Procent osiągnięcia celu: 70.35%

Zysk/Strata: 4.01e

Dzień bez reda dzień stracony :) moje podejście do handlu uległo ogromnej zmianie, uważam że na lepsze, chodzi mi oczywiście o podejście mentalne, o akceptację koloru czerwonego

3 greeny zostały ugrane na przerwie, 1 red urodziłem na pre CS w spotkaniu milanu na wyniku 3:0, miałem kurs 8.6 i byłem ustawiony z kontrą na 8.4 niestety trend się odwrócił i oddałem po 8.8 było już nawet 9.2, później spadek na 8.2 a nawet chwilowo skupowało 8 no i pojawił się ogromny niedosyt, jednak jak się dłużej zastanowię to postąpiłem dobrze, uciąłem szybko stratę

Rynek dnia:

post-653-0-21722200-1319057661_thumb.jpg

handlowałem na dwóch wynikach, przede wszystkim 2:0 kupione za 5.8 i sprzedane za 5.6, poza tym 3:0 sprzedane po ticku, niestety w drugim przypadku skupiona tylko połowa stawki

Wszystkie rynki:

post-653-0-95951800-1319057830_thumb.jpg

żałuję że nie posiadam większego budżetu bo naprawdę na tak płynnych rynkach jak CL i być może jutro kilka spotkań można zarobić całkiem fajnie na przerwach..

Edited by radekjedrowski

Podsumowanie: 24 dzień (16 dzień drugiego celu)

Ilośc rynków: 8

Na zero: 1

Największy green: 2.43e

Największy red: -0.88e

Procent osiągnięcia celu: 76.34%

Zysk/Strata: 5.99e

Jest już późno więc nie będę się za bardzo rozpisywał, dzisiaj mój poziom zdegustowania sięgnął zenitu, handlowałem na przerwie lokomotiv - aek na wyniku 1:0 kupiłem za 3.95 kurs zjechał do 3.75-3.80 chciałem brać od ręki to co było i niestety zabrakła sekunda, koszyki zostały wyczyszczone, kurs poszedł na 3.95-4.00 i musiałem zredowac po tym drugim kursie.. mogła być dniówka ok 10e a jest 6e przez jedną sekundę..

Wszystkie rynki:

post-653-0-10957200-1319145167_thumb.jpg

od paru dni nie pisałem, po części nie miałem czasu, a poza tym nie handlowałem dużo, jedynie w niedzielę trochę więcej, jak się okazało za dużo :)

niestety znowu zagrałem in play w spotkaniu Lille, idiotyzm tylko tylko na ten temat

post-653-0-66073900-1319464295_thumb.jpg

wklejam teraz podsumowanie finansowe całego miesiąca, niecałego

post-653-0-75153300-1319464435_thumb.jpg

jak widać powyżej miesiąc zakończyłem zarobkiem 108e i tyle też wypłaciłem na konto, zaczynam kolejny miesiąc z kwotą 50e, jest to dla mnie kara za wchodzenie w in play i będę tak robił aż do skutku.

Swoją drogą mam ogromnego pecha że zawsze jak już postanowię wejść to jest bramka dla drużyny przeciwnej "jeśli coś może nie pójść po Twojej myśli to bądź pewny że tak się stanie" ta mantra powinna mi przyświecać zawsze kiedy zasiadam do giełdy

Wynik całego miesiąca oceniam jako bardzo dobry bo zrobiłem ponad 200% budżetu, gdyby nie te debilne wejścia w mecz było by obecnie ok 70e więcej więc potencjał jest dosyć duży, nowy miesiąc zacznę z nowymi nadziejami i trzeźwym umysłem

pozdrawiam wszystkich czytających

na temat in play nie ma nic do dodania. wiesz juz co robisz zle i musisz to wyeliminowac. pytanie jest natomiast jak dlugo trzymales otwarta pozycje i czy miales plan zamkniecia?

na temat in play nie ma nic do dodania. wiesz juz co robisz zle i musisz to wyeliminowac. pytanie jest natomiast jak dlugo trzymales otwarta pozycje i czy miales plan zamkniecia?

pozycję trzymałem ze 2-3 minuty, kupiłem lay lille za 3.05 i ustawiłem się na 3.15, kurs był już na tym poziomie ale nie zdążyło skupić..

niepotrzebnie obserwuje jak się zmieniają kursy podczas meczu, jak widzę lukę to mam ochotę z niej skorzystać, receptą może być włączony rynek tylko podczas przerwy.. coś muszę wymyślić

a propo komentowania in play, też uważam że wszelkie słowa są zbędne bo ja wiem że tego być nie powinno

2-3 minuty po rozpoczeciu... sporo ;) sugeruje korzystanie z w miare dobrego streama i na podstawie obrazu zamykanie pozycji tuz po gwizdku (choc to i tak za pozno ze wzgledu na opznienie w przesylaniu obrazu). z livescorow nie polecam korzystac przy zamykaniu pozycji "na ostatnia chwile". nigdy nie wiadomo, co sie dzieje i czy mecz nie zostanie na przyklad rozpoczety wczesniej niz planowano.

2-3 minuty po rozpoczeciu... sporo ;) sugeruje korzystanie z w miare dobrego streama i na podstawie obrazu zamykanie pozycji tuz po gwizdku (choc to i tak za pozno ze wzgledu na opznienie w przesylaniu obrazu). z livescorow nie polecam korzystac przy zamykaniu pozycji "na ostatnia chwile". nigdy nie wiadomo, co sie dzieje i czy mecz nie zostanie na przyklad rozpoczety wczesniej niz planowano.

yavor ale ja wszedłem w in play w trakcie drugiej połowy, chyba ok 60minuty może wcześniej, to nie był handel na przerwie z wejściem in play

aha, aha, aha, kumam ;) jak chcesz walczyc typowo in play, to wchodz sobie za takie stawki, na jakie mozesz sobie pozwolic przegrac. wiem, ze wtedy zyski mniej zadowalajace, ale cos za cos :) najlepiej dobierac tak stawki, zeby mozna bylo strate odrobic pozniej w maks 2-3 rynki pre. wtedy red nie zaboli, a jak wpadnie pare erłasów bedzie super.

aha, aha, aha, kumam ;) jak chcesz walczyc typowo in play, to wchodz sobie za takie stawki, na jakie mozesz sobie pozwolic przegrac. wiem, ze wtedy zyski mniej zadowalajace, ale cos za cos :) najlepiej dobierac tak stawki, zeby mozna bylo strate odrobic pozniej w maks 2-3 rynki pre. wtedy red nie zaboli, a jak wpadnie pare erłasów bedzie super.

dzięki za rady yavor ale ja tu kombinuje jak całkowicie wyeliminować in play z mojego asortymentu :) więc nie skorzystam, dzisiaj nie skorzystałem

Rozpoczynam kolejny miesiąc ( będzie to 38 dni, od teraz do końca listopada ) podsumowanie będę robił co drugi dzień gdyż zauważyłem że strasznie szybko rośnie liczba postów w moim temacie :), a więc jedziemy

Podsumowanie 1 i 2 dzień /38

Ilośc rynków: 17

Ilośc rynków na plus: 15

Na zero: 1

Największy green: 1.44e

Największy red: -0.94e

Zysk/Strata: 6,80e

Budżet początkowy: 50e

Budżet obecny: 56,80e

Na ten miesiąc wyznaczyłem sobie jednak cel, ale nie będzie to takie obramowane jak ostatnio, chciałbym osiągnąć więcej niż w październiku więc za cel postawiłem sobie budżet ok 160e pod koniec listopada

pierwsze dwa dni handlu minęły bezstresowo, jedynie dwa rynki na 18 nie zostały przeze mnie pokolorowane na zielono

Najlepszy rynek:

post-653-0-79136800-1319577533_thumb.jpg

Dynamo Moskwa - Rubin: Na Csach w przerwie niestety ruch był znikomy więc postanowiłem zaatakować MO, rubin dał mi zarobić dwukrotnie, łączny zysk 1,44e jak na obecny budżet to niemało

Pozostałe rynki:

post-653-0-11599900-1319577710_thumb.jpg

aha w trakcie jest jeszcze spotkanie sevilli ale bez historii bo zaliczyłem tam pusty przelot, doliczyłem ten rynek do statystyk na początku posta

Edited by radekjedrowski

• Create New...