Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Hector

Opcje Fairbota- pomoc

Recommended Posts

Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozszyfrowaniu opcji, jak na obrazku (dodany przeze mnie plik). Uprzedzam, o tradingu nie wiem prawie nic.

1. Domyślna stawka, gdy chcę postawic na kogoś, że wygra

2. Domyślna stawka, że ktoś nie wygra, jeśli zaznaczymy ptaszkiem pole 'Lay Stake is Liability' będzie to domyślna stawka zobowiązania do spłaty

3. Co niby to odświeża?

4. Trzy pola do zaznaczenia, a poniżej 'At In Play"- nie mam pojęcia co to znaczy...

5. Jeśli zaznaczymy pole 'Trading' to po kliknięciu na wybrany przez nas kurs, program sam dobierze tak kursy i stawki by wyjśc na plus

Punkty 6-12, nie mam pojęcia, więc proszę o pomoc

Dzięki

post-1365-0-09395800-1319065097_thumb.pn

Nie uzywam fairbota, wiec czasem troche zgaduje :)

3) domyslam sie, ze tu ustawiasz jak czesto program ma pobierac dane z bf (aktualizowac koszyki itd)

4) At in play - mowi co sie stanie z Twoim zakladami, gdy rynek przejdzie w "in-play", czyli w momencie gdy dane zdarzenie wystartuje

6) offset - o ile tickow wyzej/nizej program ma wystawic automatyczna kontre, gdy Twoj zaklad zostanie przyjety

8-11) o stopp-loss poczytaj tutaj: http://www.traderzy....p__701#entry701

12) podajesz po ilu sekundach zaklad ma byc automatycznie usuniety, jesli nie zostanie w tym czasie przyjety

Edited by franz

Black, też tak mamy i to jest zajebiście duży błąd fairbota, pisałem do nich o tym, tylko moim łamanym angielskim niby zrozumieli ale powiedzieli, że to nie jest żaden błąd tylko trzeba być na rynku co jest głupotą. Za jakiś czas postaram się napisać tekst po angielsku z wytłumaczeniem problemu, wtedy podeślę wam i kilka osób napisze im maile (podam wam na PW co i na jaki adres słać), Ten kto chce podesłać mail niech da "like'a" tego tematu, w ten sposób sobie pomożemy.

Jeśli chodzi o powyższe z opcjami fairbota to daję komplet wyjaśnień zebrany z tych cząstkowych:

1. Domyślna stawka, gdy chcemy postawić na kogoś, że wygra. (back stake).

2. Domyślna stawka, że ktoś nie wygra, jeśli zaznaczymy ptaszkiem pole 'Lay Stake is Liability' będzie to domyślna stawka zobowiązania do spłaty. Każdy lay który wystawimy będzie "zobowiązaniem jakie wybierzemy" np klikając lay ze stawką 50, tym co możemy stracić jest 50.

3. Jest to czas odświeżania rynku, im czas niższy tym lepiej, wtedy mamy w ułamku sekundy aktualną sytuację na drabince.

4. Confirm - zaznaczony ptaszek powoduje, że przed kupieniem lub sprzedaniem zakładu wyskakuje okienko z potwierdzeniem operacji (przy tradingu live i z tickoffsetem jest to prawie nie możliwe by z tym handlować dlatego warto go odznaczyć) Jeżeli ktoś ustawia trade z tick offsetem może też włączyć potwierdzenie i zobaczyć przy danej opcji np lay 1,10 i tick offset na 1,2 ile wyjdzie zysku przy danej operacji (podejrzewam, że przykład jaki dałem to około 90% zysku).

At-in play - mówi co się stanie z Twoim zakładami, gdy rynek przejdzie w "in-play", czyli w momencie gdy dane zdarzenie wystartuje, Zaznaczona opcja "at in play" pozostawia zakład na rynku w razie przejścia w live. Jeśli ustawimy "Cancel" to zakłady po wystartowaniu live zostaną cofnięte (oczywiście o ile nie były wcześniej przyjęte).

Take SP - (take start price) - oznacza dosłownie "weź startową cenę, czyli kurs jaki jest przy przejściu w stan live (in play).-ostatniej opcji nie polecam.

5. Ptaszek zaznaczony pozwala nam handlować z włączonym tick offsetem czyli o ile ticków wyżej/niżej program ma wystawić automatyczna kontrę, gdy Twój zakład zostanie przyjęty.

6. Liczba ticków o ile wyżej/niżej ma być wystawiona kontra. Wiadomo że jeśli damy laya niżej to kontra będzie wystawiona wyżej, i odwrotnie back np 2,20, i kontra zostanie wystawiona na 2,10.

7. Smart bets- zaznaczona opcja powoduje że przy handlu zysk jest rozkładany po równo. Jeśli jest wyłączony to green robi tylko na rynku na którym handlujemy Np. mecz Nadal-Fish, handlujemy na Fishu - w tym wypadku uhandlowane pieniądze będą po stronie Fish'a, a po stronie Nadal'a będzie zero. Fish wygra mamy kasę, Nadal wygra - jesteśmy na zero.

8. Stop loss- to narzędzie które używane jest zazwyczaj na rynkach przed meczem, sam nie używam, lub używam rzadko, gdyż kontroluję rynki ręcznie i ręcznie tnę ewentualne straty.

Zaznaczona opcja pozwala nam uruchomić system, który będzie ciął stratę w razie pójścia rynku w nie tą stronę co oczekiwaliśmy.

9. Trigger at - dosłownie "spust" wpisujemy liczbę ticków (tyle ile pójdzie w nie tą stronę rynek) po których uruchomi się zakład kontrujący, w drugim polu wpisujemy liczbę ticków po których wystawi się zakład kontrujący. przykład całej sytuacji: back 1,80, kurs idzie nie po myśli na 1,82 i wtedy włącza się trigger, który ustawia 5 ticków wyżej zakład który pozwoli zminimalizować straty.

10. Zaznaczona funkcja to tzw ochrona tego co już spadło lub wzrosło. Może podam przykład jak to działa: Mamy sytuację back kurs 1,80 trigger na 2 ticki, czyli 1,82, i teraz kurs idze po naszej myśli czyli spada do poziomu 1,70, wtedy cały stop loss przesówa się niżej z triggerem, na np 1,72 czyli jakby teraz kurs wzrósł z 1,70 to włączy się trigger na 1,72 co pozwoli wyjść jeszcze z zyskiem, bez zaznaczonej opcji trigger stałby w tym samym miejscu na poziomie 1,82.

11. Zaznaczona funkcja rozkłada straty równo po obu stronach.

12. Podajemy po ilu sekundach zakład ma być automatycznie usunięty, jeśli nie zostanie w tym czasie przyjęty.

Mam nadzieję że w miarę zrozumiale.

Pozdrawiam,

Esc

Jest nowa wersja fairbota 3,0.

Jak są przyjmowane stawki na ladderze, to środkowy słupek z kursem podświetla się na żółto, czerwono i zielono, ktoś rozgryzł od czego zależą kolory?

Panowie podczepie sie pod ten temacik - bo ja w sumie zgodnie z jego intencją o opcjach Fairbota - a konkretnei wykresach w Fairbocie.

Mam jedno pytanko.

Szukam w opcjach Fairbota- (ktorego jak mi sie wydawalo znam juz bardzo dokladnie) i nie widze jak moge sobie wykresik świecowy zapodać. Niby taka opcja jest ale nie robi tego co ja bym potrzebował. Praktycznie nie dodaje zadnego wartości do standartowego wykresu .

Oprócz normalnego wykresu takiego z tabelką z boku gdzie jest wyświetlona zMATCHowana kasa i ile leży w koszykach, to chciałbym taki np żebym mógł odczytać wszystko to co z wykresu świecowego GeeksToya :)

czyli odpowiednik FairBot-owy czegoś takiego : http://screenshooter...7788478/oaaatcl

Z tego co mogę zobaczyć na wykresie fairbota to to, że tyle i tyle kasy zostało zMATCHowane po danej cenie i w ktoórym momencie zostalo to zmatchowane. Następnie mogę zobaczyć że rynek po zmatchowaniu danej kwoty poleciał w dół lub w góre i to jest wszystko OK. Natomiast czego nie moge zobaczyć w porównaniu do wykresu z GT to jest to czy ten ruch np (w góre) był efektem jednorazowego tąpnięcia grubej kasy czy dużej ilości małych kwot, - tak żebym mogł ocenić czym dany ruch na ladderze był sprowokowany.

Chcem podejmować próby oceniania np czy jest dużo na rynku tzw "trapped traders" którzy będą sie teraz musieli wykupić z REDem i wypychną trend jeszcze bardziej w niekorzystym dla siebie kierunku.

Nie wiem czy dobrze ten problem sprzedałem, ale jeśli ktoś zakapował o co mi chodzi , to proszę o jakieś wskazówki.

Witam

zakupiłem wersje fairbota kilka dni temu i jeszcze nie wszystkie funkcje są dla mnie zrozumiałe , bardzo proszę osoby biegłe w tym programie o pomoc.

Chodzi o to że zakupiłem dzisiaj back po kursie 23 kontrę ustawiłem 2 ticki niżej czyli lay 21. Miałem włączoną funkcję stop loss na kurs 26 ale w między czasie zmieniła się ona samoistnie na 25. Zrobiłem skany dla lepszego wyjaśnienia sytuacji.

Następna sprawa dotyczy wykresów, nie wiem jak włączyć wykres świecowy choć napisano już w tym temacie że należy przełączyć na 1 sek, ale wtedy u mnie jest całkowita pustka na wykresie. Panowie tak łopatologicznie poproszę jeśli można.

Czy ktoś może również wyjaśnić pozostałe funkcje wykresów , chodzi mnie o te RSI, CCI,StdDev, WoM itd. Przetłumaczyłem je sobie ale nie zabardzo kumam co i jak one pokazują.

a tu zdjęcia do pierwszego pytania.

z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Pzdr.

post-2029-0-52175400-1334613167_thumb.jp

post-2029-0-08475200-1334613185_thumb.jp

Pierwsza sprawa przełącz sie na laddera (zamiast greeda), i wszystko stanie sie jasne :)

Druga sprawa, proponuje odpalić mod symulacyjny na początek, jak nie znasz narzędzia to lepiej patrzeć na virtualnego REDa :) i poznawać narzędzie.

Tam u góry , kilka postów wyżej jest taaaaki obszerny i zajebisty opis, który zrobił Escabar, pokazuje która opcja do czego z rysunkami itd, także chyba nikt sie nawet nie będzie wysilał żeby ten opis przebić .

domsuw - dziękuję za szybką reakcję i odpowiedź choć prawdę mówiąc nie za bardzo mi pomogła. Owszem główne okno jest wspaniale wytłumaczone jeśli chodzi o parametry i funkcję programu, mnie natomiast chodzi konkretnie o same wykresy które ukazywać się mają w nowym oknie. Jest tam kilka różnych możliwości wybrania wykresu jak np: RSI Relative Strenght Index- co w dosłownym tłumaczeniu znaczy index siły względnej, ale jak to się ma i z czym to się je, w jaki sposób odczytać taki wykres.W sumie jest razem 8 sposobów tworzenia wykresów może po krótce ktoś przybliży na konkretnym przykładzie co i jak.

Co stanie się jasne jeśli przełączę się na laddera - przełączam sie i nie za bardzo rozumiem co miałeś na myśli.

A co do trybu symulacyjnego , to pewnie masz rację choć jak miałem demo to jakoś większość transakcji wychodziła na zielono. Chyba faktycznie trzeba wrócić do początku bo to już bodajże trzecia wpłata na naukę idzie:-)

Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pzdr.01%20Smile.png