Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker

Temat został zarchiwizowany

Ten temat został przeniesiony do archiwum. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

HoMiK155

Książki, książki, książki...

Promowane odpowiedzi

Nie samym handlem człowiek żyje, a po dniu na giełdzie warto się zrelaksować przy jakieś wciągającej lekturze. Sam staram się być na bieżąco i czytam klika książek miesięcznie, ale często wartościowe tytuły umykają w gąszczu tandety i komercyjnych historyjek. Pochwalcie się co tam ciekawego ostatnio przeczytaliście i jakie wrażenia. Zacznę od siebie:

Mury Hebronu" - A.Stasiuk Debiut literacki Stasiuka, oparty na historii pewnego oprycha spotkanego w więzieniu. Książka napisana językiem potocznym, często wulgarnym i ostrym. Nie stroniący od wyuzdanych opisów aktów miłosnych jak i pokazujący prawdziwe życie ulicy. Warto! 8/10

"Metro 2033" - D.Glukhnovsky Fantastyka, ale w świetnym wydaniu. Postapokaliptyczna wizja świata, gdzie zagładę przetrwali tylko ci, którzy znajdowali się w moskiewskim metrze. W kilkanaście lat po armagedonie każda stacja metra jest swoistym quasi-państwem, a walutą stają się naboje. Ludzkie życie odarte z człowieczeństwa zeszło do podziemi, a na powierzchni grasują mutanty. Jedna z lepszych książek jakie czytałem. 8,5/10

Gomorra - R.Saviano Ksiązka powstała na faktach autentycznych. W zasadzie jest jednym wielkim aktem oskarżenia. Savioano przeniknął do wnętrza włoskiej mafii i obserwował jak pracuje ten samonapędzjacy się mechanizm. Po publikacji książki, na autora został wydany wyrok śmierci, co sprawia, że musi się ukrywać. Momentami poruszająca i zmuszająca do refleksji. 7/10

Obecnie czytam 6 tomową sagę Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu. Lektura łatwa i przyjemna, a przy tym okraszona potężną dawką humoru. Przygody egzorcysty-bimbrownika naprawdę wciągają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie samym handlem to fakt, ale te "fakty autentyczne" Homik 03%20Silly.png

Ja skupiam się właśnie na pozycjach w głównej mierze giełdowych, ale oprócz tego mogę z czystym sumieniem polecić

"Prawo odwagi " Robert Greene, 50 Cent - pomimo, ze nie słucham takiej muzyki to z chęcią przeczytałem historię 50 Centa, tego jak sobie w życiu radził, jaka ma filozofię życiową i jak kształtowały się jego poglądy na życie. O tym właśnie jest ta książka.

"Od początku do końca" Olga i Piotr Morawscy - książka zredagowana w formie dziennika opisującego kolejne wyprawy Piotra Morawskiego w Himalaje przeplatane komentarzami jego żony. Książka jest także opisem tego jak się poznali, jak sobie radzili w życiu, jak doszło do tego, że Piotr Morawski pokochał góry i został tam na zawsze podczas kolejnej wyprawy, która miała być tylko wyprawą aklimatyzacyjną. Książka o człowieku, który zginął zaledwie w wieku 32 lat zostawiając żonę i dwójkę synów.

Obecnie mam zakupione i pewnie w najbliższym czasie przeczytam

"Góry na opak" Olga Morawska - rozmowy z bliskimi osób, które wychodzą w góry, co czują, jak sobie radzą z czekaniem i jak one to widzą.

"Zostają góry" Piotr Morawski - zbiór opowiadań, felietonów o tematyce górskiej i nie tylko plus oczywiście świetne zdjęcia, tak jak w pierwszej opisanej pozycji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
http://www.filesonic.com/file/4151544635/Robert_Greene_-_Prawo_odwagi._Siła,_która_na_zawsze_odmieni_Twoje_życie.pdf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

posiada może ktoś jakieś ebooki Oliviera Lafaya np. trening silowy bez sprzętu ??

ewentualnie jakieś nakierowanie na stronki gdzie mógłbym to znaleść wiem ,że jest na chomiku ale nie mam tam konta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja polecam:

Fight Club-Chuck Palahniuk:Możliwe, że wielu z Was kojarzy ekranizację z Nortonem i Pitt'em w rolach głównych. Książka niemalże filozoficzna, a przy tym ani trochę się nie nudzi. Głęboka, wciągająca niczym bagno i okraszona solidną dawką czarnego humoru historia szarego człowieka i jego niekonwencjonalnej manifestacji niezadowolenia z życia w ograniczającym systemie.

Rozbitek-Chuck Palahniuk:Charakterystyczny czarny humor, wciągająca, nieszablonowa fabuła, daje do myślenia.

Skazani na Shawshank-Stephen King:Właściwie jest trochę dłuższym opowiadaniem, ale ani trochę nie ustępuje obszerniejszym dziełom. Poruszająca i piękna dzięki swemu przekazowi.

American Psycho-Bret Easton Ellis:Dzieło przez duże "D". Dziejąca się w latach 80' ubiegłego wieku historia skrzywionego psychicznie maklera giełdowego z wypaczonym przez wyścig szczurów systemem wartości. Szokująca, głęboka i szeroka, nikogo nie pozostawi obojętnym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Ja Kibic" Jamesa Bannona.

Główny bohater jest tajniakiem i wnika w środowisko kibiców Millwall, aby zebrać dowody przeciwko jednej z najbardziej brutalnych bojówek kibicowskich przełomu lat 80-90 tych w Anglii. Cała historia oparta na faktach.
Wszystko opisane, prostym, nieco wulgarnym językiem. Czyta się wprost kapitalnie i wciąga od pierwszej strony, zaś autor umiejętnie wplata wątki humorystyczne i obyczajowe. Bardzo polecam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja polecam wiele książek,z  popularnonaukowych to chyba najbardziej samolubny gen, a powieści to od Pani Rachel Ward - Numery. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Ślepnąc od świateł" - J.Żulczyk

Historia ekskluzywnego dilera kokainy, który działa na terenie Warszawy. Nocnej Warszawy. Wciągająca historia o wolności, pieniądzach i stołecznym półświatku. Słowem dziwki, koks i strzelanina. Jak ktoś nie ma pomysłu na książkę pod choinkę to niech się nawet nie waha. Mocne 9/10.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam "Wspomnienia gracza giełdowego" - Edwin Lefevre. W ksiazce jest duzo opisywanych sytuacji z naszego laddera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta