Jump to content
  • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Test Test

Test Test

Recommended Posts

Hej

Jestem eXe, posiadam na koncie 23 lata. O tradingu usłyszałem kilka lat temu ale jakoś mnie nie zainteresował, wolałem zwykłego buk. i pokera.

Z buk. rozstawałem się kilka razy. Mój ostatni zakład opierający się na buk. był mecz Portugalia vs. Cypr wydałem na to równe 1k zł no i zakończył się wynikiem 4-4 (grałem w trybie live) ehh byłem tak blisko ładnej sumki. Tak więc po tym meczu odizolowałem się od buk.

W pokera pogrywałem od 4 lat z większymi i mniejszymi sukcesami oraz porażkami :) ogólnie Online jestem na minus a w real na plus. Przestałem grać bo wersja online mnie nuży, a prawdziwa gra jest teraz bardzo trudno dostępna w Polsce...

Półtora miesiąca temu postanowiłem że znów coś zacznę działać w branży "dorobkowej" Miałem do wyboru Buk. lub giełdę. Jednakże na giełdę nie posiadam wystarczającej gotówki więc wybrałem sobie ów buk. Szperając trochę po forum buk. Odnalazłem temat o tradingu i tak wszystko się zaczęło.....

Dnia 11 grudnia 2011r. znalazłem Was Traderzy!

Poczytałem co nieco i uzbrojony w nową wiedzę (co to jest lay, co to jest back, gdzie jest betfair) poszedłem na łowy.

Pierwszym podejściem była wpłata 20€ i zainwestowaniu w pierwszy lepszy mecz z wyższym kursem i możliwością wygrania lub przegrana z zwrotem bonusowym. Padło na ŁKS Łódź vs. Śląsk Wrocław Postawiłem back na Śląsk i odszedłem od kompa :) Gdy dowiedziałem się że jest wynik 2-0 jakoś się nie przejąłem, ale gdy zobaczyłem, że Śląsk wygrał to szczęka mi opadła. TRADING górą! (wiem wiem, ale wtedy właśnie tak myślałem :) )

llxr.jpg

No to postanowiłem, że poczytam więcej o tych cudownych możliwościach Tradingowania (?) Okazało się, że można robić surebety :) zwane tutaj green-book

Więc postanowiłem, że troszkę porobię zielonych okienek przecież to nie jest trudne :) i o to moje wyniki:

kvuu.jpg

To jest TRUDNE! :(

Nie poddałem się i zacząłem czytać dalej. O co chodzi z tym całym back i lay.

Po kilku dniach czytania jednych i tych samych artykułów postanowiłem, że zainstaluje sobie geeka

i zacznę grać troszkę poważniej :)

Przez kilka dni grałem doznając wzlotów i upadków... Nie zraziłem się, gdy osiągnąłem kapitał w wysokości 13x€ wypłaciłem sobie 120€ i grałem za resztę pieniędzy. Zacząłem robić głupie warianty który przynosiły mi straty. Znów sobie przelałem troszkę, pieniędzy i dwa dni później znów i tak w kółko.

Trwało by tak bez końca gdyby nie mecz Man Utd - Blackburn Miałem już greena 0,61€ ale NIE! eXe chciał więcej! W końcu kto oglądał mecz ten wie dlaczego :) Cały czas atakowali :( Teraz już doszło do mnie jaką potęgę zawiera green! (najbardziej boli mnie fakt, że sprzedałem wszystko od razu po drugiej bramce dla blackburn) do dzisiaj mam odcisk klawiszy: 6789tyuiohjk na czole...

Postanowienie Nowo Roczne!

"Ja eXe postanawiam sobie, że przeczytam wszystkie poradniki dla początkujących, każdy green będzie moją świętością z której nie zrezygnuję, przeczytam co najmniej 3 blogi o tematyce Koni, Piłki nożnej in-play i Piłki nożnej pre-play i zobowiązuję się do utworzenia bloga, aby inni lepsi gracze ode mnie wytykali mi błędy dzięki którym osiągnę EV+ w przyszłości."

Tak więc jestem tu, bo postanowienie Nowo Roczne zostało zrealizowane :)

TRADING

...Made in eXe...

Kapitał startowy: 20,04€

Cel: Zredukować straty do minimum

Rynki: Konie, Piłka nożna in-play i pre-play

Stawkowanie: 5%

Pozdrawiam eXe

Ps. Da się ustawić w geek żeby zawsze po otwarciu drabinki była wartość stawki o wysokości 5% banku??

Edited by eXe

Witaj, to się chłopie naprodukowałeś :)

Cel jaki sobie wyznaczyłeś jest nierealny bo trading i straty to rzeczy nierozłączne. powodzenia życzę i więcej zysków od strat właśnie

Właśnie oficjalnie zakończyłem swoją pierwszą kolejkę w tradingu.

Poszło tak jak powinno pójść, czyli brak strat:

Wyścigi konne

Dane techniczne

Ilość: 3

Wygrane: 3

Przegrane: 0

Skuteczność: 100%

Dane finansowe

Największy jednorazowy zysk dnia: 0,16€

Największa jednorazowa strata dnia: 0€

Zysk/Strata: 0,18€ (100%)

Szczegóły

mete.jpg

Podsumowanie Dnia

Dane techniczne

Ilość: 3

Wygrane: 3

Przegrane: 0

Skuteczność: 100%

Dane finansowe

Suma zysków: 0,16€

Suma strat: 0€

Zysk/Strata: 0,18€ (0,89%)

Stan: 20,22€ â–²

Witam

Ja bym Ci radził narazie odstawić in-play i tradowac tylko pre-play. Z miesiac czasu zajmie Ci ogarniecie podstawowych rzeczy, na poczatku graj za małe stawki, przynajmniej na koniach a w piłce jak masz reda to zawsze zamykaj pozycje przed meczem, wiem ze kusi ale z czasem człowiek sie odzwyczai.

na koniach gram tylko i wyłącznie 5% czasami 10% w zależności od rynku. Zawsze mam włączone stop na 3 ticki. a offset na 1tick rzadziej na 2.

No będę musiał jakoś się przekonać do tego pre-play.

Zapamiętam sobie Twoją radę "w piłce jak masz reda to zawsze zamykaj pozycje przed meczem"

Dzięki

Jeżeli masz włączony stop na 3 ticki, to staraj się ustawiać tick offseta tak aby R/R był wyższy. W razie słabej skuteczności pozwoli Ci to na osiągnięcie i tak zysków. W myśl zasady - tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć.

To był mój pierwszy pełny dzień tradingu związany z blogiem.

Uznaję go za zupełnie nie udany, aczkolwiek wyszedłem na plus, ale to tylko dzięki swojemu szczęściu.

Mowa tu o meczach: Fulham - Arsenal, Gil Vicente - Moreirense oraz Leeds - Burnley

Zacznę od meczu Leeds - Burnley

Przed rozpoczęciem meczu postawiłem na lay remis za 1,61€ po kursie 3,3. Do przerwy było 0-0 i tak sobie myślę "ehh ładny red będzie... no ale Burnley gra w 10 od 30min spotkania. Musi paść gol dzięki czemu nadrobię straty. Jednakże jak z forum się dowiedzą to mnie zjedzą żywcem... No ale eXe swoje mądrości przelał na czyny i grał dalej mając nadzieję..."

No i tak w 69min padła bramka dla Burnley więc miałem zrobić to co planowałem, ale kursy na remis prawie w ogóle nie zareagowały i nie chciały reagować przez najbliższe 10min...

Zmusiłem samego siebie aby jeszcze troszeczkę poczekać. W końcu dobiłem do greena! Jupi poczekam jeszcze chwilkę i będzie dobrze :D 80min zacząłem się zastanawiać czy sprzedać, poczekać, a może zostawić? i zmaksymalizować zysk? aaaa poczekam jeszcze chwilkę. Ciach! 1-1 w 88 min rozpacz, żal, łezka wokół oka się zakręciła... jestem głupi 15%20Cry.png mogłem zrobić tak jak zrobiła by to większość Traderów sprzedać w przerwie, albo najlepiej w ogóle nie wchodzić ten mecz...

Trudno wyłączam laddera i przenoszę się na mecz Gil Vicente - Moreirense.

Nagle usłyszałem dźwięk gola z livescore patrzę a tu w 95 min Leeds strzelił gola na prowadzenie. aaaaaaaaa jestem na plus! Jestem idiota z ogromnym szczęściem, trzeba nad tym popracować!

W między czasie zagrałem back na Leeds i sprzedałem ze stratą 0,04€ tutaj reda się nie bałem 17%20Devil.png

Mecz Gil Vicente - Moreirense również był dziwny, a dziwniejsze było moje zachowanie bo totalnie go olałem... kupiłem lay na remis. Połowa 0-0 a ja totalnie nic. boje się reda. nagle przypomina mi się mecz Leeds - Burnley jednakże postanowiłem, że tym razem poczekam do 50min i kończę zabawę no ale padła bramka w 48min. Super właśnie tego potrzebowałem. Zacząłem skakać z radości, zacząłem tulić królika (który właśnie w tej chwili leży na mojej poduszce gamoń jeden) Zerknąłem na kursy i było zaledwie kilka centów na plus, nie satysfakcjonowało mnie to. Poszedłem po kawę. Wracam, patrzę a tu ładne zielone 1€ 02%20Laugh.png Wszystko ustawione i pozostało jeszcze jedno kliknięcie do szczęśliwego sukcesu. Jeszcze chwilka. Dwie sekundki. Ticki (?) szybują w góre jak szalone kurs 6,xx (nie pamiętam dokładnie ile) jeszcze dwa tylko dwa. Są DWA! naciskam! mecz zawieszony mellow.png popsuło się 44%20sssss.png Wiadomość od mojego Kochanego bota: Pintassilgo 53min 1-1... AAAAAAAA :wacko: :wacko:

Idę po sznurek

Po strzeleniu przez Gil Vicente na 2-1 po odwieszeniu meczu i poczekaniu kilkunastu sekund, aby kursy się ustabilizowały (to dobrze czy źle?) kupuję back po kursie 7,6 Tym razem nie dam się nabrać!

Długo oczekiwany przeze mnie mecz Fulham - Arsenal ta sama sytuacja lay remis. 15 min kurs spada. Znowu remis? po przypomnieniu sobie dzisiejszej przygody postanawiam kupić back i mieć problem z głowy. Kościelny strzela gola dla Arsenalu Oni robią mi na złość 17%20Devil.png

Około 40 min pierwszej połowy gram HT na Arsenal i Fulham jak kupiłem tak odrazu sprzedałem z zyskiem równym 0,15€ 04%20Wink.png

W trakcie przerwy kupuję lay na wynik 0-1 (CS?) po rozmowie z radekjedrowski dowiedziałem się, że źle zrobiłem bo 5min czekałem na kupno, a na sprzedaż 10min. Szczęście znów mi sprzyjało i osiągnąłem zysk jednego ticka.

Po czerwonej kartce dla Arsenalu zrobiłem największy błąd jaki mogłem zrobić i tego sobie nie wybaczę.

All-in na lay poniżej 2.5 gola. Myśląc, że jak grają w 10 to padnie gol i kurs ładnie wzrośnie (nie dochodziło do mnie, że mogę dużo stracić) No i właśnie tuż po kupnie kursy zaczęły drastycznie spadać. W ciągu 5min kurs obniżył się prawie o 30 ticków i właśnie tym sposobem widziałem ładnego reda w wysokości ponad 17€. Powoli zbieram się do kolejnego przelewu 20€ na kolejne zmagania w tradingu, aż tu nagle 1-1 ! patrzę na swojego reda a tu ładne 7€ kupuję back! Pieniążki po części wróciły do prawowitego właściela uff 30%20Total%20shock.png Myślę sobie, jeżeli dziś jest tak szalony dzień to zapodam sobie back na pow. 2.5 02%20Laugh.png za ładną sumkę 3€. Trudno się mówi, Fulham ładnie atakuje Arsenal po czerwonej kartce ich ataki w miarę wychodziły (w porównaniu do okresu przed czer. kartką) Ciach ostatnia akcja i gol na 2-1

Szczęście idioty, muszę z tym skończyć...

Rozpisałem się, robię to dla siebie. Za kilka msc. będę chciał wrócić do swoich porażek, aby porównać czy moja gra na giełdzie się poprawiła.

Dzisiejsze koniki to porażka...

Wyścigi konne

Dane techniczne

Ilość: 10

Wygrane: 6

Przegrane: 4

Skuteczność: 60%

Dane finansowe

Największy jednorazowy zysk dnia: 0,18€

Łączny zysk: 0,65€

Największa jednorazowa strata dnia: -1,56€

Łączna strata: -3,84€

Zysk/Strata: -3,19€

Szczegóły

xegs.jpg

Piłka Nożna

Dane techniczne

Ilość: 9

Wygrane: 8

Przegrane: 1

Skuteczność: 88,88%

Dane finansowe

Największy jednorazowy zysk dnia: 7,71€

Łączny zysk: 12,21€

Największa jednorazowa strata dnia: -0,11€

Łączna strata: -0,11€

Zysk/Strata: 12,10€

Szczegóły

ffjh.jpg

Podsumowanie Dnia

Dane techniczne

Ilość: 19

Wygrane: 14

Przegrane: 5

Skuteczność: 73,68%

Dane finansowe

Suma zysków: 12,86€

Suma strat: -3,95€

Zysk/Strata: 8,91€ (44,06%)

Stan: 29,13€ â–²

Oby jutro było lepiej!

Jeżeli masz włączony stop na 3 ticki, to staraj się ustawiać tick offseta tak aby R/R był wyższy. W razie słabej skuteczności pozwoli Ci to na osiągnięcie i tak zysków. W myśl zasady - tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć.

co znaczy R/R ? zazwyczaj mam ustawione ssej.jpg

Przy wyścigach nie używam stop, przedewszystkim przy angielskich gdy leci in-play bo kursy są tak dynamiczne, że skaczą z 1,1 do 2,5 więc jest to ponad o 100 ticków. A w przydziale stop 4 to prawie zawsze kupi mi stratę.

Mówiąc prostym językiem RR(risk/reward) jest to stosunek ryzyka do zysku.

Dlaczego współczynnik RR jest taki ważny?

Jest kilka przyczyn, ale dwie są najważniejsze:

• utrzymując wysokie RR będzie nam o wiele łatwiej zarabiać w dłuższej perspektywie
  • jako traderzy mamy nad RR pełną kontrolę.

Mowa tutaj o handlu pre gdzie kursy nie skaczą jak oszalałe, kiedy możemy w pełni kontrolować kiedy wyjdziemy z rynku. Maksymalizujemy zyski, tniemy szybko straty - zapamiętaj :)

Długo się zastanawiałem, czy pisać o swojej druzgoczącej porażce. Jak bym zaczął tłumaczyć jak to się stało, to zaczęlibyście po mnie jeździć, że chcę Was w konia zrobić Napiszę krótko:

BANKRUT

tyle na ten temat

:)

Wyścigi konne

Dane techniczne

Ilość: 16

Wygrane: 12

Przegrane: 4

Skuteczność: 75%

Dane finansowe

Największy jednorazowy zysk dnia: 12,6€

Łączny zysk: 20,63€

Największa jednorazowa strata dnia: -4,09€

Łączna strata: -7,36€

Zysk/Strata: 13,27€

Szczegóły

cxci.jpg

Piłka Nożna

Dane techniczne

Ilość: 5

Wygrane: 2

Przegrane: 3

Skuteczność: 40%

Dane finansowe

Największy jednorazowy zysk dnia: 6,92€

Łączny zysk: 11,67€

Największa jednorazowa strata dnia: -52,34€

Łączna strata: -54,44€

Zysk/Strata: -42,77€

Szczegóły

snwi.jpg

Podsumowanie Dnia

Dane techniczne

Ilość: 21

Wygrane: 14

Przegrane: 7

Skuteczność: 66,66%

Dane finansowe

Suma zysków: 32,3€

Suma strat: -61,8€

Zysk/Strata: -29,5€ (-52,26%)

Stan: -0,37€ â–¼

Szukam motywacji... Ktoś chętny, aby pomóc? :)

Nie mogę się doliczyć dlaczego mam wynik ujemny ;/

Exe ale czego się spodziewałeś grając ponownie in play? oszukujesz niestety sam siebie, w ten sposób do niczego dobrego nie dojdziesz ..

Weź parę dni oddechu, następnym razem graj tylko i wyłącznie PRE i PRZERWY i ABSOLUTNIE nie wchodź in play w celu uniknięcia straty. przeczytaj sobie np mój blog, z 50e zrobiłem ok 600e przez 4 miesiące, może to Cię trochę zmobilizuje i pokaże Ci że można.

pozdrawiam

Owszem zagrałem in-play i zrobiłem tak jak ktoś na chatcie mi powiedział, abym stop loss wyłączył. Bo miałem sytuacje gdzie skupił mi back 1000 za 2€ przy wyniku który się nie zdarzy bo już był...

Przy tym meczu zapomniałem, że mam wyłączone stop loss i sobie poszedłem na piwko, wracam a tu nie ma moich chipsów, ani pieniędzy.... ehh

no ale trudno :)

Przeczytam raz jeszcze Twój blog :)

Pozdrawiam i dzięki.

stop loss by raczej nie pomogl. in play jak sie dobrze ustawisz, to bedzie szlo w twoja strone, a jak padnie bramka, rynek zawieszony i zdejmuje wszystkie pieniadze z koszykow. trzeba sie od nowa ustawiac i czesto gesto jest to wyjscie z redem.

eXe głowa do góry, tak jak radekjedrowski napisał zrób sobie przerwę w tradowaniu z parę dni, przemyśl swoją grę i gdzieś koło kompa napisz dużymi literami: "NIE GRAM IN-PLAY!!!" Sam mam tak napisane i pomaga, choć czasem kusi "łatwy" zarobek :-/ Powodzenia

Nie jestem załamany :) przelewając 20€ to od razu je spisałem na straty.

A no Kusi :) muszę się w końcu cisnąć na siebie samego

Spróbuje z tą kartką :)

z 20 euro mozna zrobic w ciagu roku potęge, nie graj in play, nie jestes graczem tylko traderem, trzymaj sie tego, trzeba byc bardzo cierpliwym zeby zobaczyc jakies wyniki, ale głowa do góry i niech twoje błedy bedą podwaliną przyszłej wygranej.

pzdr!

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.