Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
zicoo

Betfair trading - krok po kroku

Promowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Przedstawimy Wam tutaj kilka artykułów traktujących o handlu na giełdzie zakładów.

Postaramy się pisać artykuły w sposób czytelny i zrozumiały, tak by każdy, nawet początkujący trader bezproblemowo mógł zrozumieć o czym piszemy.

Gdy tylko będzie taka konieczność - zamieszczać będziemy zrzuty ekranowe lub też filmy wideo.

Przedstawimy także kilka technik tradingu - używając tylko interfejsu betfair lub korzystając z profesjonalnego oprogramowania.

UWAGA!!! Proszę, aby w tym temacie nie wypisywać postów!

SPIS TREŚCI

Czym jest trading na Betfair?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób odkrywa teraz tajniki handlu na giełdzie zakładów Betfair. Jeżeli jesteś już użytkownikiem Betfair to być może spotkałeś się już z tym stylem "obstawiania". Kupując i sprzedając kursy po prostu nimi handlujesz!

Główną zaletą handlu na Betfair jest zdolność do zapewnienia zysku bez względu na końcowy wynik danego spotkania!

Aby tego dokonać musisz KUPIĆ kurs a następnie SPRZEDAĆ go po niższej wartości lub odwrotnie, SPRZEDAĆ kurs by później ODKUPIĆ go z zyskiem. Nie ma tutaj znaczenia czy będziesz najpierw wystawiał LAY czy BACK - wszystko uzależnione jest od zachowania się rynku, lub (a nawet przeważnie) od Twojej wiedzy i umiejętności przewidywania zmiany kursu.

Handel na Betfair może być bardzo satysfakcjonujący, ale należy pamiętać, że nie jest to łatwe zadania - w szczególności dla początkujących traderów. Handlować możemy praktycznie na każdym rynku (piłka nożna, wyścigi konne, tenis, siatkówka, koszykówka i wiele, wiele innych) lecz najbardziej popularnym rynkiem są wyścigi konne - głownie dzięki temu, że dziennie mamy kilkanaście a nawet kilkadziesiąt rynków do tradingu.

Handel wymaga CIERPLIWOŚCI, DYSCYPLINY oraz DOBREJ STRATEGII!

Twój sukces na Giełdzie Betfair zależy w dużej mierze od dobrej strategii handlowej. W kolejnym poście przedstawię 2 podstawowe strategie handlu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Część 2. Tworzymy darmowy zakład handlując kursami.

Zagwarantowanie sobie “darmowego zakładu” na giełdzie zakładów Betfair jest najprostszą metodą gry. Nawet początkujący użytkownik nie będzie miał z tą czynnością najmniejszych problemów.

Aby utworzyć “darmowy zakład” na giełdzie Betfair, to musimy kupić dowolne zdarzenie a następnie sprzedać je za tą samą stawkę.

Taki darmowy zakład ilustruje poniższy obrazek:

post-84-0-57626100-1334650697_thumb.png

W tym przypadku udało nam się utworzyć “darmowy zakład” w wysokości 28,50 euro na zwycięstwo Barcelony. Oznacza to tyle, że w przypadku wygranej Barcelony kwotę 28,50 euro dopiszemy do swojego stanu konta. Natomiast, jeżeli spotkanie to zakończy się remisem lub zwycięstwem Chelsea to wyjdziemy na “zero”, czyli nie poniesiemy żadnych strat, ale też nic nie wygramy.

Jak uzyskaliśmy ten “darmowy zakład”? Kupiliśmy zwycięstwo Barcelony (back) po kursie 1,77 za 1000 euro. Po spadku kursu odsprzedaliśmy (lay) zakupiony zakład po kursie 1,74 także za 1000 euro. Taki ruch stworzył nam darmowy zakład, dający możliwość wygrania 28,50 euro bez jakiegokolwiek ryzyka straty naszych pieniędzy.

Idąc krok dalej, możemy tak sprzedać zakład by niezależnie od końcowego wyniku spotkania osiągnąć ten sam zysk na wszystkich możliwych wyborach (Chelsea, Barcelona, Remis), ale o tym w kolejnym części naszego przewodnika...

Edytowane przez zicoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Część 3. Gwarancja profitu, czyli jak zapewnić sobie zysk bez względu na końcowy wynik spotkania.

Zagwarantowanie sobie profitu jest kontynuacją naszego poprzedniego artykułu dotyczącego “darmowego zakładu”. Różnica polega na tym, że w tym wypadku gwarantujemy sobie zysk na każdym możliwym wyniku danego zdarzenia.

W poprzednim artykule uzyskaliśmy nasz darmowy zakład na zwycięstwo Barcelony. Aby rozłożyć zysk równomiernie na wszystkich możliwych wynikach, musimy powtórnie sprzedać nasz zakład za określoną stawkę. Jaka ona ma być? Wyliczymy ją stosując poniższy wzór:

Aktualny zysk na danym kursie / Aktualny kurs “Nie wygra” (lay)

W naszym przypadku mamy zysk w wysokości 28,50 euro. Dzielimy to przez aktualny kurs “Nie wygra”, czyli przez 1,74 co daje nam wynik 16,38. Sprzedajemy zatem powtórnie (najlepiej zrobić to razem z pierwszą odsprzedażą) nasz zakład po kursie 1,74 i tym samym gwarantujemy sobie profit z tego rynku, który wynosić będzie 16,38 euro, bez względu na końcowy wynik spotkania. Nie interesuje nas teraz czy wygra Barcelona, czy będzie remis lub też zwycięstwo odniesie Chelsea - w każdym wypadku wygrywamy 16,38 euro. Prawda, że proste?

post-84-0-81821500-1334735362_thumb.jpg

Aby zaoszczędzić czas warto jednak korzystać z kalkulatora, który za nas obliczy za jaką stawkę powinniśmy odsprzedać nasz zakład by zagwarantować sobie profit.

Edytowane przez zicoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Część 4. Stawiamy zakład za mniej niż 2 funty/euro.

Ćwicz, używając małych stawek: Omijanie minimalnej stawki na zakład na Betfair.

Minimalna stawka na Betfair jaką można postawić to 2 £. Jednak istnieje prosty sposób, który pozwoli nam „ominąć” to ograniczenie. Stawianie zakładów za niecałe 2 funty jest przydatne wówczas, kiedy np. chcemy przetestować nową strategię bez konieczności inwestowania większych kwot pieniędzy a tym samym ograniczamy ryzyko do minimum.

Poniżej przykład zakładu BACK zagranego za 25 centów:

post-84-0-04648000-1351503879_thumb.jpg

Chcemy zawrzeć zakład BACK na zwycięstwo SCHALKE za 25 centów. Pierwszym krokiem jest wybranie kursy wyższego od aktualnego (Dla zakładu BACK wybieramy np. kurs 100 a dla zakładu LAY kurs 1.01)

post-84-0-83408200-1351503875_thumb.jpg

W tej chwili nasz zakład za 2 funty po kursie 100 będzie miał status nieprzyjętego.

post-84-0-45365300-1351503876_thumb.jpg

Kolejnym krokiem jest modyfikacja naszego nieprzyjętego zakładu. W tym celu po kliknięciu przycisku „Dalej” modyfikujemy stawkę naszego zakładu

post-84-0-05203400-1351503877_thumb.jpg

Po tym jak naciśniemy przycisk „Aktualizuj” w karcie „Aktualne zakłady” widnieć będą dwie pozycje:

post-84-0-76844800-1351503877_thumb.jpg

Jednym z ostatnich kroków jakie musimy podjąć to anulowanie zakładu za 2 funty – klikamy w czerwone kółeczko X, oraz musimy wprowadzić aktualny kurs zakładu, który chcemy zawrzeć za 25 centów (czyli w moim przypadku kurs wynosi 1.15). Klikamy „Aktualizuj” – nasz ekran powinien wyglądać tak jak pierwsze zdjęcie w tym artykule.

I tak oto zawarliśmy zakład za 25 centów J - prawda, że proste?

post-84-0-50128800-1351503878_thumb.jpg

Jak postawić LAY za mniej niż 2 funty? Wykonujemy czynności opisane powyżej, z tą tylko różnicą, że zamiast wpisanego z palca kursu 100 „wklepujemy” kurs 1.01

Edytowane przez zicoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...