Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
Bartas89

Bartas89 Adventure Trading

Recommended Posts

Dzisiejszy dzień to istna tragedia. Tak złego dnia sie wogóle nie spodziewałem. Wszystkie redy zrobiłem na piłce nożnej która jest moją miłością (oprócz mojej kobiety oczywiście ;-) ) ale jakos nie potrafię się w niej odnaleźć. Wszystkie greeny które zrobiłem na tenisie straciłem na EURO 2012.

Po porannym redzie w meczu Niemcy-Portugalia na rynku over 2,5 gola postanowiłem odkuć się trochę na CS w przerwie tegoż meczu. Skończyło się na stracie.

post-1770-0-38322800-1339272301_thumb.pn

Aha wcześniej jeszcze błędnie odczytałem rynek CS Holandia-Dania i znów w plecy :cry:

post-1770-0-81392700-1339272365_thumb.pn

Podsumowując dzisiejszy dzień:

Holandia-Dania back remis za 3,80, a potem lay po 3,90: strata -3,33 E

Holandia-Dania CS back1-1 za 3,85, a potem lay po 4,0: strata -2,25 E

Niemcy-Portugalia CS 0-0 back za 3,45, a potem lay po 3,75: strata -3,20 E

Łącznie: -8,78 E :evil:

Postanowiłem nie ruszać już EURO, a napewno nie CS. Nie wiem dlaczego te rynki poszły zupełnie dla mnie w szaloną stronę. Skupię się teraz tylko na pre play, najlepiej tenisa bo na tym najlepiej mi chyba idzie.

Edited by Bartas89

Jeszcze jeden redzik na "miłe" zakończenie dnia :shock: . Wyszedłem z rynku MO Irlandia-Chorwacja. Kurs na Chorwatów zamist rosnąć zaczął spadać i wolałem się z tamtąd ewakuować niż czekać aż strata zacznie rosnąć.

post-1770-0-69632700-1339277946_thumb.pn

Podsumowanie:

Irlandia-Chorwacja MO lay Chorwacja za 2,44, a potem back za 2,38: strata -2,52E

Muszę się głęboko zastanowić nad swoja grą bo mój budżet topnieje w bardzo szybkim tempie. Prosiłbym też o radę i wskazówki jak grać bardziej doświadczonych traderów odnośnie pre playa na rynkach piłki nożnej zarówno przed meczem jak i w trakcie przerwy. Pozdro ;-)

Yavor dzięki za słowa otuchy :-) Wydawało mi się, że gra na CS-ach jest lekka, łatwa i przyjemna. Rzeczywistość jednak zweryfikowała to myślnie :-/

Edited by Bartas89

Bartas89 nie przejmuj się tymi redami. Nikt od początku nie miał samych greenów (wiadomo są wyjątki i farty ;) ), szczególnie na rynkach mo, które są raczej niewdzięczne do gry. Staraj się bardziej dopasować w trend, a nie tak o ile dobrze pamiętam wchodzić na rynek over2,5, bo grają overowe drużyny (Holandia - Dania). Ja też lubię piłkę nożna i się nią interesuje, ale czasami przynosi to więcej szkody niż pożytku, ot takie uroki giełdy. Co do rynków cs, to tutaj już polecam obserwacje, notatki i nabieranie doświadczenia, a zaprocentuje to w przyszłości ;)

mazitbg, a Ty grasz w przerwach meczów coś? Jakieś under, over? Bo z tego co sobie przypominam to Ty przed meczami jesteś specem od handlowania właśnie na tych rynkach ale nie wiem czy w trakcie przerw też ;-)

Żadnym specem na pewno nie jestem, po prostu szukam i staram się wykorzystywać to, co się nadarza ;) Czasem też pogrywam, wszystko zależy ile mam czasu na trading, a ostatnio coraz mniej niestety.

Jako, że rozpoczynające się w tym tygodniu trzy turnieje tenisowe mają słabą płynność ( w sumie to prawie zerową xD) Postanowiłem trochę pobawić się na rynkach CS i HT/FT za małą stawkę w meczu Francja-Anglia. Przyznam się szczerze, że zainspirował mnie do tego blog Grzecha. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Kupiłem Anglia/Francja po kursie 38 i liczę na spadki. Ustawiłem się także w kolejce w CS 1-0 po kursie 7,2 i mam nadzieję, że ktoś skupi, żebym mógł poźniej greenowac ;-)

Rady i sugestie bardziej doświadczonych traderów mile widziane :-)

Edited by Bartas89

Kolejny dzień i kolejny raz na minus. Tym razem rekordowy. Ale zacznijmy od minimalnego greena na CS 1-0 w meczu Francja-Anglia.

post-1770-0-34659900-1339444882_thumb.pn

Potem było już tylko gorzej. Dużo gorzej. Musiałem wyjść ze stratą z rynku HT/FT

post-1770-0-02570000-1339444978_thumb.pn

Jeszcze przed wyjściem na uczelnię ustawiłem sie w kolejce na rynku MO meczu Francja-Anglia widząc ciągłe spadki kursu na Francję. Ustawiłem się na 2,46. Po przyjściu z uczelni przeżyłem mały szok. Kurs zamiast spadać to skoczył do pułapu 2,68. Wściekły wyszedłem z tego chorego rynku z rekordowy redem :evil:

post-1770-0-61504600-1339445192_thumb.pn

Potem jeszcze zagrałem na u/o 3,5 meczu Francja-Anglia i oczywiście tradycyjnie już minus.

post-1770-0-90095400-1339445289_thumb.pn

Potem już niczego nie grałem bo mi się wszystkiego odechciało. Nie wiem czy jest sens dalej wtapiać kasę. Muszę to przemyśleć.

Podsumowując dzisiejszy czerwony dzień:

Francja-Anglia CS 1-0 back po 7,20, a potem lay po 7: zysk 0,28E

Francja-Anglia HT/FT back po 38, a potem lay za 40: strata -0,50E

Francja-Anglia MO back Francja za 2,46 potem oddane za 2,68: strata -8,21E

Francja-Anglia u/o 3,5 back za 3,20, a potem lay 3,35: strata -1,41E

Łącznie: -9,84E

dopoki nie jest to jakas duza dla ciebie kasa, to jest sens, bo uczysz sie, zdobywasz doswiadczenie. a inaczej nauczyc sie nie da.

wyciagaj wnioski i eliminuj bledy. bedziesz je popelnial, pomimo rad bardziej doswiadczonych traderow. taka kolej rzeczy, ze jajko chce byc madrzejsze od kury ;) dzieciom w zyciu tez wydaje sie ze sa madrzejsze od swych rodzicow.

zobacz co przynioslo ci najwieksza strate. rynek MO francuzow, gdzie glownym bledem w tym wypadku wydaje sie zostawienie otwartej pozycji na pastwe losu z przeswiadczeniem, ze jak wrocisz bedzie ladny green. takich rzeczy sie nie robi, ewentualnie ustawia stop lossa.

pomijam tu fakt omijania rynkow MO w ogole, ale to tylko moja subiektywna opinia.

wiem, ze red boli, ale cwiczysz tym sposobem rowniez swoja psychike. nie lam sie, badz wytrwaly i konsekwentny, a zarobki przyjda z czasem.

Dzięki Yavor za rady happy.png

Jeszcze dzisiaj wydaje mi się, że znalazłem dobry rynek, żeby w niego wejść. Tym razem jest to tenis na którym do tej pory dobrze mi szło.

Zrobiłem backa na Nicolasa Mahut w jego jutrzejszym meczu z Guillermo Garcia Lopezem. Kupione po 1,43 i liczę na dalsze spadki...

Nareszcie dzień zakończony na zielono. Nie ukrywam, że potrzebowałem takiej dawki pozytywnej energii, ponieważ po moich ostatnich redach trochę zwątpiłem w swoje umiejętności. Ale do rzeczy.

Na Nicolasie Mahucie złapałem jednego ticka mimo, że na rynku była niezbyt duża płynność.

post-1770-0-38953100-1339534786_thumb.pn

Potem postanowiłem zagrać jeszcze na CS w meczu Polska-Rosja 0-2 i także liczyłem na spadki. Udało się złapać dwa ticki i wyjść z greenem.

post-1770-0-51639400-1339534881_thumb.pn

Podsumowując:

Nicolas Mahut back za 1,43, a potem sprzedane za 1,42: zysk 0,80E

Polska-Rosja CS 0-2 back za 14, a potem lay za 13: zysk 0,73E

Łącznie: +1,53E

Dzisiaj przed meczami nic nie grałem bo po pierwsze na tenisie była bardzo mała płynność, a w meczach piłki nożnej nie miałem kompletnie pomysłu w jaki rynek wejść. Postanowiłem jednak zagrać na rynku CS Holandia-Niemcy i to dwa razy i udało się osiągnąć greeny. Małe ale zawsze jakieś ;-)

Najpierw wszedłem w CS 0-2

post-1770-0-15590200-1339622577_thumb.pn

A następnie postanowiłem wykorzystać szansę na wzrost kursu na CS "jakikolwiek inny"

post-1770-0-36832700-1339622636_thumb.pn

Podsumowując:

Holandia-Niemcy CS 0-2 lay 4,70, a potem back za 4,80: zysk 0,21E

Holandia-Niemcy CS "jakikolwiek inny" lay za 5,20, a potem back za 5,30: zysk 0,19E

Łącznie: +0,38E

Bartas, redujesz te mecze ostro. nie wiem jaki bank i stawkowanie - ale widze male - choc nie wiem jaki bank masz.

Napisales o tenisie.

mas zna ty greeny - skoncentruj sie na tym, i tam greenuj.

pilke kochaj na swoja dziewuche ale trzymaj z dala od kasy:) ( tak jak ja- zredowalem swego czasu w pizdu równo na futbolu) wiec przesiadlem sie na to co mi weszlo jak noz w maslo:)

tenis mozesz robic przedewszystkim in-play. odpusc sobie pre-play. jedyny preplay jaki moglbys robic z sensem to konie.

tenis in play mozesz miedzy gemami , setami, w raindelays:)

in-play ktory daje kase to gemy, brejki i sety-swingi.

bardziej risky ale strategii jest kilkanascie i znalazlbyscos na pewno dla siebie...

pozdro

spaced

Widzę spaced, że wreszcie zajrzałeś na mój blog...Miło :) Tak zdecydowanie lepiej idzie mi przewidywanie ruchów kursów w tenisie, aniżeli w piłce nożnej. Właśnie chcę grać tenisa w przerwach gemów czy setów ale ciężko znaleźć jakąś lekturę pomocniczą na ten temat... Taką od A do Z. Ale będę szukał dalej. Pozdro :)

Sign in to follow this  

• Create New...