Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
addicted

pre-play trading by addicted

Recommended Posts

Hej,

Postanowilem zalozyc swojego bloga, bo przedstawianie swoich typow (udanych i nieudanych) zawsze mobilizowalo mnie do lepszej gry. Nie wiem czy bede mial wystarczajaco duzo czasu, aby podawac typy regularnie przed czasem, wiec moze sie okazac, ze beda to czasami tylko podsumowania dnia.

Postaram sie jednak robic zrzuty wykresow i opisac co sklonilo mnie do grania.

Licze na wasze komentarze i wskazowki, gdzie popelniam bledy i co powinienem poprawic.

#1. Rosja spadek

Wszedlem na rynek po kursie 2.40, tak jak widac na wykresie - kierujac sie trendem spadkowym.

Jak na razie kazdy spadek kursow jest niwelowany, ale i tak mam wrazenie, ze bedzie spadek - wczoraj wieczorem 2.48, dzisiaj w ciagu dnia 2.44-2.46, obecnie 2.44..

Edited by addicted

Trzymaj sie zasad i bedzie dobrze. Unikaj poszarpanych wykresow, bierz tylko te "ladne". Oczywiscie tez nie uchroni Cie to przed windami znikad - taki urok. Graj ze stop lossem i nie ryzykuj wiecej niz kilka procent swojego kapitalu. Nie wal stawek all in bo w przypadku awarii jestes w czarnej dupie. Nigdy nie wchodz IP, nawet dzis z Rosja :)

Na biezaco skanuj kursy najwiekszych bookies plus dodatkowo co dzieje sie na bq. Reaguj szybko a jak Ci sie cos wydaje to na bank tym nie jest.

Mozesz dodatkowo pobawic sie tez w czesciowe zamykanie pozycji, tzn jak np masz sl 6 tikow a kurs pojdzie po Twojej mysli o te 6 tikow to zamknij polowe tradu. W momencie gdy pojdzie winda i kurs zawroci, nic nie stracisz. Wyjdziesz na zero.

No i czego zycze? Niech trading bedzie juz tylko przyjemnoscia. Pzdr

#1. Rosja spadek

Wszedlem na rynek po kursie 2.40, tak jak widac na wykresie - kierujac sie trendem spadkowym.

Jak na razie kazdy spadek kursow jest niwelowany, ale i tak mam wrazenie, ze bedzie spadek - wczoraj wieczorem 2.48, dzisiaj w ciagu dnia 2.44-2.46, obecnie 2.44..

Miałem pisac o tej Rosji na spadki, że mozna spróbowac, ale duże ryzyko i póki co raczej to odwrotnie wygląda.

post-366-0-07280900-1339482820_thumb.png

Na screenie widać, że wystapiły spadki, nawet było 2,14, jednak miało to miejsce zaraz po zakończeniu poprzedniego meczu Rosji - wygranego z Czechami. Od tego momentu kurs systematycznie rosnie (obecnie na back już 2,52) i szczerze nie wiem jaka jest tego przyczyna. Może był już za nisko od początku i stąd takie ruchy, bo z "piłkarskiego" punktu widzenia nie ma to zadnego uzasadnienia... ot takie uroki giełdy/

Co do samego bloga to życze wytrwałości, konsekwencji i tradycyjnie wysokich greenów przy małej liczbie redów ;)

Kaiser - zawsze tak wrzucalem miniaturki, ale podobno na tym forum obrazki powinny byc wrzucane na ten server i nie wiem jak wtedy wkleic go jako miniaturke..

Kaiser - zawsze tak wrzucalem miniaturki, ale podobno na tym forum obrazki powinny byc wrzucane na ten server i nie wiem jak wtedy wkleic go jako miniaturke..

Screeny najlepiej rób screenshooterem lub tego typu programem i zapisuj na swoim kompie (w windows 7 jest nawet takie narzędzie do wycinania części ekranu, więc może obejśc się bez takich programów). Potem jak odpowidasz w temacie klikasz "użyj pełnego edytora" i tam w dopowiedzi klikasz jak zaznaczyłem na screenie, pierw "przeglądaj", wybierasz obrazek i na koniec "załącz ten plik". Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłem ;)

post-366-0-21089800-1339483519_thumb.png

mazitbg - wlasnie tak wrzucielem poprzednie pliki.. ale wydaje mi sie, ze problemem moze byc rozszerzenie pliku.. .bmp wrzuca jako zalacznik, .png jako obrazek.

Problem rowiazany.. szkoda, ze na Rosji poszla winda do gory, swietny poczatek na forum :)

Z tego to zauważyłem rynki w MO piłki nożnej są jedną wielką zagadką ( lub kupą g... po prostu) ;) Także będę się od nich trzymał z daleka :P

Szkoda, ze nie mialem dzisiaj za bardzo czasu, bo po tej windzie na Rosji mozna bylo przez caly dzien zarabiac.. trend byl wrecz idealny.

Udalo mi sie tylko 3 razy zagrac na 1 tick i pozniej zaczalem juz odsprzedawac na poszczegolnych tockach.. ostatecznie skonczylem ze strata na poziomie 1.5-2% mojej stawki - co przy porannych 13.5% traktuje dzisiaj jak "wygrana".

Jutro nie wchodze na rynek EURO przed 11, bo 2 dzien z rzedu jakas dziwna winda sie pojawia do porannej kawy.

Poza tym zapisalem sobie kilka wnioskow z ostatnich kilku dni - zarowno jezeli chodzi o pre-play jak i o proby gry in-play (oczywiscie za odpowiednio mniejsze stawki).

Szkoda, ze nie mialem dzisiaj za bardzo czasu, bo po tej windzie na Rosji mozna bylo przez caly dzien zarabiac.. trend byl wrecz idealny.

Udalo mi sie tylko 3 razy zagrac na 1 tick i pozniej zaczalem juz odsprzedawac na poszczegolnych tockach.. ostatecznie skonczylem ze strata na poziomie 1.5-2% mojej stawki - co przy porannych 13.5% traktuje dzisiaj jak "wygrana".

Jutro nie wchodze na rynek EURO przed 11, bo 2 dzien z rzedu jakas dziwna winda sie pojawia do porannej kawy.

Poza tym zapisalem sobie kilka wnioskow z ostatnich kilku dni - zarowno jezeli chodzi o pre-play jak i o proby gry in-play (oczywiscie za odpowiednio mniejsze stawki).

To może podzielisz się z nami tymi wnioskami?;)

IN-PLAY:

Szukam jakiegos efektywnego rozwiazania do grania u/o na kilku rynkach jednoczesnie (1.5/2.5/3.5, etc..) oraz przejsc z jednego rynku na drugi i osiaganiu greena na kazdym z nich.

1. W ktorych minutach kursy na poszczegolnych rynkach zaczynaja spadac intensywniej oraz oraz jaki % zysku w stosunku do stawki pownieniem osiagac na kazdym rynku zanim definitywnie go opuszcze (okreslenie poziomu ryzyka do zysku).

2. Jaki rynek pownien byc poczatkowym u/o1.5 czy o/u2.5 - czyli co jest bardzie efektywne: granie na poziomie limitu jednej czy dwoch bramek..

3. Reagowanie rynku po strzelonej bramce.. jak odrabiac straty na wyzszych liniach i czy to w ogole mozliwe?

4. Na ilu rynkach jednoczesnie powinieniem grac?

RYZYKO:

A. bramka w pierwszych 5 min spotkania (CZE-GRE)

B. 2-3 bramki w ciagu 5-10 min (SWE-UKR, CZE-GRE)

Ogolnie po wczorajszym spotkaniu (SWE-UKR, 3 gole w 10 min) wyciagnalem calkiem dobre wnioski odnosnie stawkowania, wychodzenia z rynku, przejsc pomiedzy rynkami itp, ale.. dzisiaj CZE-GRE rozpoczely sie najgorzej jak to tylko mozliwe, a mimo to zamknalem rynki ze strata na poziomie tylko 50% stawki wejscowej na rynek o/u1.5 , czyli jakies 0.5% stawki pre-play (rynek u/o1.5 otwieram na poziomie 1% stawki pre-play). Ogolnie na grze in-play chcialbym osiagac zysk na poziomie 1-2 % stawki pre-play.

PRE-PLAY

EURO to ogromne pieniadze wchodze na rynki i dosyc niespodziewane windy

1. dzisiaj Rosja 2.44 -> 2.66 i pozniej przez caly dzien spadek do 2.46 na 40 min przed meczem - wczesniej kurs dosyc stabilny, w granichach 2.40 - 2.48

2. wczoraj Francja 2.44 -> 2.70.. wczesniej kurs glownie w granicach 2.50-2.60

W najblizszych dniach postaram sie to wykorzystac, a jednoczesnie zabezpiecze sie szybkim SL na wypadek kolejnych wind i pozniej sprobuje to odrobic - jakby nie patrzec przy takich pieniadzach na poszczegolnych tickach (czesto po 50-80k na kilka godzin przed meczem) trend musi sie chociaz na jakis czas ustabilizowac.

Od dzisiaj rezygnuje z grania in-play - doszedlem do wniosku, ze poziom zysku w stosunku do zaangazowania i ryzyka nie jest satysfakcjonujacy.. skupiam sie na pre-play.

#3. Gremio spadek (1.69)

Na rynek wszedlem po spadku i korekcie widocznej na wykresie..

post-2346-0-72039300-1339624983_thumb.pn

Sign in to follow this  

• Create New...