Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
addicted

pre-play trading by addicted

Recommended Posts

Masz racje mazi.. przebicie 2.32 powinno byc sygnalem do wejscia z layem, stad wlasnie tak ustawiony moj SL. Pewnie gdyby wszystko nie odbylo sie tak szybko to zdarzylbym sie jeszcze podlaczyc pod winde, ale niestety. Po razy kolejny potwierdza sie, ze zostawianie SL nie gwarantuje bezpieczenstwa i warto obserwowac rynek.

Strata odrobione z nawiazka i tydzien (uwzgledniajac rozstrzygniecia z poniedzialku ze wzgledu na przesuniety tenis na IO) bedzie na stalym poziomie. Red niech bedzie kolejna nauka, ale nie beda go jakos specjalnie rozpamietywal.

Mimo opisanego juz wczesniej reda udalo sie ugrac wyjsc na standardowy ostatnio plus.. chociaz gralem w zasadzie 2 dni, weekend (sob/ndz). Skutecznosc w tym tygodniu byla swietna 87.5% i gdyby nie to, ze jedyna porazka byla tak znaczaca to bylby to decydowanie lepszy tydzien.

Nie zmienia to jednak faktu, ze granie pre-play 3 tydzien z rzedu przynosi ~10 EUR zysku i mysle, ze od teraz powinno to byc moje minimum, a warto byloby w koncu wejsc na poziom > 25 EUR / week.. zobaczymy. Target na sierpien ustawiam na poziomie 70 EUR.

1.07-30.07: +30 EUR

1.07-31.08: (+100 EUR)

post-2346-0-47027800-1343669898_thumb.pn

Bardzo udany tydzien i ma to odzwierciedlanie w wynikach - zdecydowana przewaga greenow + najlepszy od poczatku lipca bilans tygodnia na poziomie + 23 EUR.

Zdecydowanie najlepiej gra mi sie tenis i tego sie bede trzymal. Lig pilkarskich nie odpuszczam chociaz w tym tygodniu 4 z 6 rynkow zamnkniete na zero, bo niewiele sie dzialo.

Zdecydowanie plusem jest to, ze greeny sa wieksze od redow. SL przewaznie ustawiony 3 ticki, ale czesto zamykam wczesniej widzac, ze sytuacja przestaje byc dla mnie korzystna. Kilka greenow na ok 5 EUR zrobilo dobry bilans tygodnia.

Do konca sierpnia prawie 4 tygodnie i cel wydaje sie jak najbardziej do osiagniecia.

1.07-5.08: +53 EUR

post-2346-0-45281400-1344240543_thumb.pn

Edited by addicted

Tydzien byl dla mnie dosyc intensywny jezeli chodzi o trading.. skupilem sie glownie na IO i siatkowce.

Zaczelo sie od reda na 17EUR w poniedzialkowy poranek.. i podobnie sie skonczylo w finale przed chwila.Gralem przerwy + in-play. In-play gralem glownie szukajac value w nastepnym zdobytym punkcie. Zawsze okreslalem przed wejscie ostateczny moment wyjscia z rynku i tego sie trzymalem co bylo istotne, bo pozwalalo mi uniknac wiekszych redow w niektorych sytuacjach (szczegolnie Brazylia-Rosja).

Mecz Polska-Australia nie ukladal sie po mojej mysli i nie dosc, ze wiekszosc wejsc konczyla sie na czerwono to jeszcze w 4 secie po przerwie technicznej nie zmienilem stawki z przerwy i wszedlem ok 10 razy wieksza stawka niz planowalem. Rynek poszedl nie w moim kierunku i musialem zamykac ze stosunkowo duzym redem. Na szczescie trzymalem sie zasad i wyszedlem w okreslonym momencie, bo gdybym czekal na odwrocenie trednu to skonczyloby sie fatalnie. Od tego spotkania wiecej nie popelnilem bledow ze stawkowaniem!! :)

Final nie ukladal sie dla mnie dobrze w zasadzie od samego poczatku.. byc moze w ogole nie powinienem dzisiaj siadac do komputera, bo jakos ciezko bylo mi sie skupic. Jak tylko udalo mi sie wyjsc na jakiegos greena to lapalem wiekszego reda. Nie czytalem dzisiaj dobrze tego rynku i w efekcie czesto bylem po niewlasciwej stronie. Niech to bedzie dla mnie lekcja, ze wczesniejsze dobre wyniki nie maja zadnego wplywu na obecny rynek - bez dobrego nastawienie i koncentracji nie mozna po prostu greenowac.

Generalnie udalo mi sie odnalesc na rynku siatkowki i zaliczylem kilka niezlych greenow. Obawiam sie jednak, ze bedzie to dla mnie jedynie rynek na wieksze imprezy (IO, MS, ME, LS). Opisalem tylko te "czerwone" rynki, bo uwazam, ze analiza bledow jest wazniejsze niz omawianie sukcesow.

Jezeli chodzi o tenis to zaczalem grac przerwy + pre-play.

Spotkanie Haas-Simon to dla mnie byl bardzo ciezki rynek.. najpierw zlapalem redna na jakies 3 EUR w dwoch wejsciach pre-play.. pozniej dolozylem jeszcze na przerwach.

Fajnego greena udalo mi sie zrobic na rynku Haas-Nalbandian pre-play - gdzie wszedlem stawka all-in i oplacilo sie.

Cel jaki zakladalem do konca sierpnia coraz blizej i mam nadzieje, ze uda sie go osiagnac juz w najblizszym tygodniu.

1.07-5.08: +91 EUR

post-2346-0-66828300-1344790338_thumb.pn

Edited by addicted

Ostatni tydzien to przede wszystkim udany poczatek tygodnia, kiedy to wypracowalem ponad 30 EUR zysku.. ktory pod koniec tygodnia zostal zmiejszony. Udalo sie zrealizowac cele (25 EUR/tydz) oraz przekroczyc 100 EUR od poczatku lipca, ale.. nie jestem do konca zadowolony ze swojej gry. Szczegolnie pod koniec tygodnia, kiedy popelnilem kilka bledow, ktore pozbawily mnie zdecydowanie wiekszych zyskow - zbyt wczesne wejscia/wyjscia

Skupiam sie na przerwach w tenisie (i robieniu notatek), na pre-play nie bardzo mialem czas. Obserwuje zachowania rynku in-play i tez robie sobie notatki. Zobaczymy za jakis czas czy ma to sens i pomaga wyciagac wnioski.

W pilce zaczalem grac przerwy na lidze angielskie z calkiem niezlym skutkiem - tylko Newcastle-Tottenham na minus, reszta w przerwie na plus (WHU to 3 EUR red pre, odrobione w przerie). Dla mnie przerwy to nowe rynki, wiec staram sie obserwowac, wyciagac wnioski i zobaczymy jak to sie rozwinie.

Mam nadzieje, ze w tym tygodniu uda sie utrzymac dobra tendencje i dalej budowac kapital.

1.07-5.08: +120 EUR

post-2346-0-41086900-1345469918_thumb.pn

Edited by addicted

Tydzien zaczalem od eleganckiego reda na prawie 25 EUR.. ktory widocznie byl mi potrzebny zeby zaczac znowu grac swoje.

Najpierw red spowodowany kreczem Baghdatisa - zamienilem prawie 10 EUR greena na reda, ale poniewaz strata nie byla duza, wiec bylem przekonany, ze szybko odrobie. I tak sie stalo.. zaczalem grac i po raz kolejny tego dnia mialem juz prawie 10 EUR greena, ale postanowilem zagrac bardziej agresywnie bedac przekonanym, ze nic zlego nie moze mi sie stac.. Ale sie stalo - sytuacja zaczela sie wymykac, ale ja dalej trzymalem pozycje.. zamknalem jak bylo juz zdecydowanie niekorzystnie i znowu mialem kilka EUR reda. Gralem dalej, ale zamiast skupiac sie na swojej grze bardziej skupialem sie na redzie, ktory caly czas sie powiekszal. Brak odpowiedniej koncentracji + kilka bledow i mialem rozpoczecie tygodnia na -28 EUR !!!

Zrobilem chwile przerwy i wrocilem do gry z nastawieniem, ze taka sytuacja nie moze miec wiecej miejsca. Od tego momemntu skupialem sie tylko i wlacznie na pojedynczych wejsciach a greeny i redy przestaly mnie interesowac. Totalny brak emocji. Widzialem, ze jak bede robil swoje to sytuacja wroci do normy.. i wrocila. Do konca tygodnia odrobilem poniedzialkowe straty.

Swietna lekcja dla mnie..

Zagralem tez w sobote SGP.. ale nie bardzo widze potencjal na tym rynku ze wzgledu na mala plynnosc. Stawki gralem niewielkie ok. 10-15 EUR na wejscie. Rynek raczej "for fun" i gdyby na czolowych zawodnikach bylo przehandlowane ok 15-20k zamiast 2k to powaznie zastanowilbym sie nad tym graniem, bo ogladam wiekszosc turniejow kilkunastu lat.. wiec zdecydowanie mozna pewne prawidlowosci wykorzystac.

1.07-5.08: +120 EUR

post-2346-0-38708700-1346166096_thumb.pn

Edited by addicted

W tym miesiacu nie bede juz mial czasu dla betfair, wiec podsumowanie lipca i sierpnia..

1.07-31.08: +130 EUR

post-2346-0-20993600-1346269793_thumb.pn

Plusy:

- udalo sie zrealizowac cel na okres dwoch miesiecy

- drugi miesiac zdecydowanie lepszy niz pierwszy.. czyli jest progres (lipiec +35 EUR, sierpien +95 EUR)

- granie zgodnie z przyjeta strategia (bylo oczywiscie kilka bledow, ale o tym w minusach)

Minusy:

- kilka zbyt duzych redow wynikajacych z braku dyscypliny i nierealizowaniu zalozen

Mam nadzieje utrzymac trend wzrostowy w najblizszych miesiach i do konca roku chcialbym zwiekszyc swoj kapital na granie do ok 1000 EUR.. co oznacza kolejny cel do konca 2012:

01.09-31.12: (+600 EUR)

Poczatek wrzesnia troche mnie zdemotywowal - po niezlych ostatnich tygodniach teraz tylko na niewielki plus.. a najgorsze jest to, ze w pewnym momencie mialem juz prawie 40 EUR na plusie, ale pozniej zaczalem notowac same straty. Zdecydowanie bardziej wole bardziej stabilna sytuacje P/L.

01.09-09.09: +7 EUR

post-2346-0-63149600-1347302489_thumb.pn

Jak widac na podsumowaniu zaczalem grac konie tbp :)

1. Pierwszego dnia trafialem w zasadzie wszystkie rynki.. i mimo, ze widzialem, ze to szczesnie poczatkujacego to pozytywnie nastawilem sie do tych rynkow

2. Drugi dzien potwierdzil moje oczekiwania i nie trafialem wtedy prawie nic.

3. W kolejnych dniach staralem sie skupic scalpowaniu, ale pomimo dodatnich wynikow i zdecydowanej przewagi rynkow zamykanych na plus (nawet w okolicach 80%) uwazam, ze jest to strategia dobra tylko na niektore typy rynkow (te bardziej stabilne)

Ponizej wykres moich P/L z pierwszego tygodnia.

post-2346-0-62823300-1347303278_thumb.pn

Dzisiaj zrozumialem, ze skalpowanie moze byc bardzo ryzykowane i nie jest oplacalna strategia na dluzsza mete.. opisze to w nastepnym poscie.

Nie mniej jednak bede sie staral utzymac na na tych rynkach i nie byc tylko dostarczycielem drobnych dla starych wyjadaczy.

Tak jak wspomnialem przed chwila - efekt skalpowania na koniach w dniu dzisiejszym..

1. Slaba skutecznosc (10/15 rynkow zakonczonych plusem)

2. Dwa rynki, ktore spowodowaly, ze wynik dnia jest slaby..

Pierwszy minus (prawie 1.5 EUR) zbicia kursu przez "bombera" i pozniej dosyc szybko zapelnionych koszykow na zmiane trendu.. musialem pociac.

Drugi red to ostatni rynek dnia.. Najpierw wylapalem korekte na 5 tickow (spadek z 2.32 ma 2.22), wiec pocialem strate. Nastepnie poczekalem na kolejny moment wejscia (znowu na kursie rosnacym), ale po raz koleny nastapilo zalamanie.. i nawet nie bylem w stanie tego szybciej pociac, bo kurs spadal i nie bylo nawet korekty na 2-3 tiki, wiec powiekszylem na kolejne 10 tickow (2.44 - 2.24). Dobrze, ze pocialem bo kurs spal ostatecznie do poziomu 1.75.. zaluje, ze nie mam wykresu z tego rynku.

Od jutra postaram sie skupic na lapaniu wiekszych ruchow i ograniczenia skalpowania jedynie dla na prawde czytelnych i stabilnych rynkow.

post-2346-0-90648800-1347306928_thumb.pn

post-2346-0-88755500-1347306933_thumb.pn

post-2346-0-91091200-1347556127_thumb.pn

Moja gra totalnie sie zalamala w tym tygodniu.. nie moge w ogole zlapac odpowiedniego rytmu i w zasadzie na wiekszosci rynkow notuje minus.

Dodatkowo dzisiaj na rozpoczenie tradingu zawiesila mi sie przegladarka przed samym startem wyscigu i zanim zdarzylem sie przelogowac zanotowalem reda na ponad 25 EUR (fav skonczyl wyscig jako ostatni a ja zostalem z backiem).

Mysle, ze potrzebuje kilku dni calkowitej przerwy od bf, bo inaczej zle wyniki moga sie poglebiac ze wzgledu na negatywne emocje.

Dawno nic nie pisalem, wiec wrzuce podsumowanie za wrzesien i pazdziernik.

post-2346-0-63697200-1353245225_thumb.pn

01.09-31.10: +200 EUR

Wynik jest calkiem niezly, szczegolnie, w tym okresie bywalo na prawde roznie.. i poczatek wrzesnia nie byl zbyt udany.

1. Odpuscilem granie koni, bo nie mam za bardzo czasu na reularne sledzenie i nauke tych rynkow, a bez odpowiedniego zaangazowania i regularnosci na pewno nie udaloby mi sie osciagnac zyskow.

2. Najwiekszy zysk na pilce noznej (ok. 50 EUR to obrot bonusem, ale nie chce mi sie to wydzielac). Gralem w zasadzie wszystko:

- pre-play (MO oraz U/O), ale zdecydowanie nie odpowiada mi taki styl.. duzo czekania i obserwowania, malo aktywnego "grannia", a w dodatku czesto zdarzaja sie jakies dziwne ruchy na rynku
- przerwy, glownie na CS.. najwiekszym problemem sa obroty oraz to, ze wiekszosc spotkan najwazniejszych rozgrywek jest w tym samym czasie.
- in-play na CS.. testuje pewna strategie i pewnie teraz po zakonczeniu sezonu tenisowego poswiece temu wiecej uwagi

3. Tading na footballu i baseballu bardzo przypadl mi do gustu.. szkoda, ze MLB sie skonczylo, a NFL jest tylko w niedziele i wiekszosc spotkan w tym samym czasie. Na dartach zagralem jeden rynek i prawde mowiac byle zupelnie nieprzygotowany, stream opozniony i nie wyszlo to dobrze - dalem sobie z tym spokoj. Skupie sie na kszykowce i NFL - bo na tych rynkach odnajduje sie zdecydowanie lepiej

4. Na rynkach tenisa zaliczylem kilka niepotrzebnych redow (zdecydowanie za duzych - 3 najwieksze redy to w sumie -50 EUR) i stad wynik jest zdecydowanie ponizej oczekiwan. Ale mysle, ze juz to "ogarnalem" i wiecej nie bedzie takiego problemu.

Podsumowanie listopada wypada najlepiej ze wszystkich miesiecy do tej pory, chociaz w ciagu ostatniego tygodnia nie zagralem zadnego rynku z powodu braku czasu.

Zdecydowanie lepiej czuje sie na rynkach in-play i takim rynkom poswiecam wiecej czasu - jak widac efekty sa calkiem niezle.

W tym miesiacu postanowilem zmienic toola na GT - glownie ze wzgledu na slabo rozwiazane opcje wykresow w bettraderze.

post-2346-0-41518800-1354372429_thumb.pn

01.09-30.11: +400 EUR

W grudniu mialem bardzo malo czasu na trading, wiec ilosc rynkow zagranych zdecydowanie mniejsza niz w poprzednich miesiacach. Dodatkowo zlapalem 3 wieksze redy (w sumie na ponad 50 EUR) i dlatego bilans miesiaca jest zdecydowanie slabszy niz zakladalem. Nie zmienia to faktu, ze jest dodatni..

post-2346-0-33339100-1356957312_thumb.pn

01.09-31.12: +450 EUR

1.07-31.12: +580 EUR

Pierwszy pol roku na betfair to jak dla mnie calkiem niezly wynik finansowy - prawie +200% (zaczynalem z bankiem 300 EUR). Przede wszystkim to coraz wieksza pewnosc tradingu, przejscie w duzej mierze z pre-play na in-play i granie zgodnie z zalozeniami strategii.

W 2013 zaczynam z bankiem 500 EUR.. wiekszy bank wydaje mi sie niepotrzebny jako, ze dalej bede skupial sie na in-play (i tak liability jest zdecydowanie ponizej tej wartosci), a pre potraktuje jako dodatek. Cel na przyszly rok, zeby bylo jasne jakie sa moje oczekiwania - zobaczymy co z tego wyjdzie:

01.01.2013 - 31.12.2013: (+5.000 EUR)

Edited by addicted

czas sie rozliczyc za styczen.. generalnie miesiac pod zniakiem braku czasu.. a dodatkowo w pierwszej polowie rowniez braku rynkow do grania. wynik na koniec nie jest zly jak na poczatek roku, chociaz moglo byc zdecydowanie lepiej.

post-2346-0-46433200-1359843496_thumb.pn

1. pierwsze 2 tygodnie to tylko kilka rynkow zagranych i bilans gdzies na poziomio + 50 EUR

2. pilka reczna podczas MS to dla mnie najlepsze rynki na jakich gralem.. w zasadzie bez wiekszego ryzyka, gra in-play i 25/26 rynkow na fajnym plusie. jedyny red byl zdecydowanie za duzy, ale wynikal z dosyc nietypowej sytuacji na boisku (1:45 do konca spotkania +3 bramki.. a spotkanie zakonczone remisem) oraz slaba plynnoscia - nie mialem gdzie pociac straty i wtedy wpadlo -50 EUR. bilans turnieju zdecydowanie na plus - szkoda, ze do nastepnej duzej imprezy nie ma szans na podobna plynnosc i wyniki. 

post-2346-0-69669800-1359844340_thumb.pn

3. tenis na AO ukladal sie dobrze do czasu finalu Djoko-Murray.. ale od poczatku - przelalem koncowke konta na konto australijskie.. i powoli sobie tradowalem. w zasadzie tylko spotkanie poranne spotkanie (te po 8 rano), a bylo ich niewiele - ostatecznie uskladalo sie z tego +60 EUR. w finale postanowilem pograc pograc za wieksze stawki, zeby zwiekszyc stand konta, co zmobilizowaloby mnie do weryfikacji konta. panowi ND i AM mnie redowali w zasadzie cale spotkanie.. ostatecznie znalazlem sie w sytuacji w ktorej po hedge'u mialbym na koncie australijskim jakies 25 EUR, wiec postawnowilem poswiecic ta kwote liczac na niskiego lay (ok. 1.20) przy stanie 2:1 dla ND liczac, ze AM wezmie 4 seta (r/r na poziomie 2:5). oczywiscie tak sie nie stalo i skonczylem ze spektakularnym redem  jak na obecne poziom, strata na poziomie kilku godzin tradowania.. i kilkoma ciekawymi przemysleniami. ogolna strata z turnieju nie jest duza i w tej kategorii to rozpatruje.

post-2346-0-61198700-1359844351_thumb.pn

dodatnich rynkow, ktore zalozyly sie na bilans miesiaca, nie opisuje bo to nuda i na forum duzo lepszych greenow pojawia sie kazdego dnia. szkoda troche redow, ktore opisalem, bo granica 300 EUR byla spokojnie do przekroczenia. 

@Tur3k - lepiej czuje sie z celem dlugoterminowym niz z zalozeniem ile chce ugrac kazdego tygodnia, czy miesiaca..

Edited by addicted

podsumowanie lutego:

post-2346-0-08708500-1362175661_thumb.pn

po dosyc niewyraznym poczatku miesiaca:

post-2346-0-90161200-1362175791.png

ostatnie 10 dnia bylo juz zdecydowanie lepsze

post-2346-0-92468700-1362175833_thumb.pn

w tym miesiacu dosyc regularnie zaczalem lapac po 10+ EUR z rynku, a czesto udawalo sie zamykac na poziomie 20-30 EUR co jest dla mnie pewnym krokiem do przodu. generalnie jestem niezbyt zadowolony z wynikow, bo mam wrazenie, ze dosyc spokojnie moglo byc 2 razy wiecej. duze redy nie pozwolily mi wykrecic lepszego wyniku - przyklad 3 najwiekszych ponizej, w tym moj personal best 3dr :)

post-2346-0-18068100-1362176025_thumb.pn

tenisa troche przekombinowalem, a na CS sam sobie zrobilem krzywde - grajac chyba najgorsza mozliwa kombinacje back/lay jaka tylko mozna bylo wymyslic.. jezeli dodac do tego kolejne 5 rynkow, na ktorych uskladalem -150 EUR to wychodzi, ze z 8 rynkow wykrecilem wynik -400 EUR. mi takich kwiatkow cos udalo sie uskladac, wiec tragedii nie ma.

cel na najblizszy miesiac to poprawa jakosci gry (czyli przede wszystkim zmniejszenie wysokosci redow) oraz stabilizacja sredniej wysokosci greena na poziomie 10-20 EUR, co w efekcie powinno przelozyc sie na wieksze zyski.

Edited by addicted

Sign in to follow this  

• Create New...