Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
bag_gio

Strategia "trading"

Recommended Posts

Nie będę owijał w bawełnę, najprostszą strategią na dorobienie się w życiu jest tanio kupić drożej sprzedać. Gram od dość dawna i zauważyłem, że kluczem do sukcesu jest wyrobienie sobie pewnych zasad odnośnie tego co kupić i kiedy sprzedać. Sprzedasz jest równie ważna jednak chciałbym ten temat poświęcić kupowaniu zakładu. Chciałbym aby każdy z was się wypowiedział co bierze pod uwagę kiedy kupuje zakład.

U mnie wygląda to tak, że wchodzę w porównywarkę kursów, sprawdzam co leci w dół. Wybieram kilka spotkań i sprawdzam w innej porównywarce dla pewności. Jeśli kurs na bf jest wyższy od najwyższego u buków (a zazwyczaj tak jest), mocno zaczynam interesować się zakładem. Pod uwagę biorę rozkład kasy, czyli jak chcę BACK a leży na nim 5 000 a na layu o tick wyżej 2e to nabieram wątpliwości - przyznam, że nie potrafię jeszcze dobrze tego interpretować i wyciągać wniosków. Następnie patrzę na wykres, jestem laikiem więc powiem, że lubię wykresy które mają wyraźny trend, lecz bywa on przełamywany chwilami. Lubie kupować na górkach, nie jestem pewien czy to dobrze, ale prawie zawsze wykres trzyma się trendu i wraca na swoje miejsce. No i to w sumie koniec mojego rozpoznania rynku. Chciałbym, żebyście się w wolnej chwili podzielili swoimi spostrzeżeniami i podpowiedzieli jak wyłapać fajny spadek kursu.