Jump to content
News Ticker
 • This is a news ticker

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Dosyć długo nosiłem się z zamiarem założenia bloga i doszedłem do wniosku, że nadszedł najwyższy czas by spróbować swoich sił.

Bukmacherką zajmuję się od przeszło 12 lat, natomiast tradingiem zainteresowałem się około 5-6 lat temu.

Dzięki uprzejmości mojedo dobrego kolegi Mirka (któremu z tego miejsca chciałbym podziękować) miałem okazję kilka lat temu udać się na kurs u Peter’a Webba, jednak wiedzę którą tam zdobyłem oraz informację które przetrawiłem mam zamiar wykorzystać dopiero teraz.

W temacie, mam zamiar zamieścić informacje na temat tego co chcę osiągnąć, w jaki sposób, oraz powody za tym się kryjące, natomiast w dalszych odsłonach postaram się przybliżyć informacje na temat strategii które będę chciał implementować w swojej grze oraz metodologiczne informacje odnośnie tego jakich narzędzi będę używał by osiągnąć końcowy rezultat

THE WHAT – co chcę osiągnąć.

Cel jest prosty, do końca roku z budżetu £100 chcę uzyskać £3000 czyli tyle ile na chwilę obecną ’winny’ jest mi Betfair.

THE HOW – w jaki sposób chcę to osiągnąć

Jak sam temat wskazuję, chciałbym osiągnąć swój cel handlowaniem kursami na Betfair, nie ograniczając się do jednego sportu, a koncentrując się na wielu dziedzinach. Jedyną różnicą w stosunku do standardowego handlowania, będzie w moim przypadku okres w którym będę chciał handlować i ze względu na to, że pracuję na pełny etat, często 7 dni w tygodniu, będzie to zazwyczaj przedział na około 1 godzinę przed rozpoczęciem danego zdarzenia.

THE WHY – dlaczego chcę to zrobić

Przede wszystkim, chciałbym osiągnąć korzyści finansowe z wiedzy sportowej jaką posiadam, po drugie, mam zamiar udowodnić sobie oraz innym, że nadal możliwe jest zarabianie na tradingu, pod warunkiem utrzymania właściwej dyscypliny oraz metodycznego podejścia, oraz po trzecie, dzięki temu tematowi, nie będę mógł sobie pozwolić na odpuszczenie w połowie zadania i odłożenie go na inny termin lub całkowicie zrezygnować jeśli nie będzie szło mi po myśli.

Jeszcze dziś postaram się dołożyć jeszcze jednego posta w którym zaznaczę od kiedy chciałbym zacząć właściwy trade oraz kilka przydatnych informacji dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tradingiem oraz takich które już jakiś czas siedzą w tym biznesie, ale może nie miały świadomości, że na pewne sposoby można poprawić swoją grę.

Pozdrawiam,

SLAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kapitan

dobrze ci się wydaje. Namówiłem kolegę slav'a, żeby założył bloga w miejscu gdzie będzie mógł liczyć na konstruktywne uwagi i podpowiedzi. Nie da się ukryć, że prowadzenie tutaj bloga pomogło już niejednemu traderowi. Wyrabia to dyscyplinę i systematyczność, tak potrzebną w handlu.

Na początek gratuluje decyzji o przestawieniu się w całości na pre. Wklejaj dużo screenów, rób częste podsumowania i pisz co grałeś i dlaczego. Z czasem zapewne stawki i greeny, będą rosnąć piwo.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początek dziękuje za powitanie, miło poznać kolegów po fachu, każda wskazówka będzie mile widziana, zapraszam do śledzenia mojego projektu.

Czesc ,

Cos mi sie zdaje ,ze doszedles do wniosku ,ze mecz.pl nie jest odpowiednim miejscem do tego bloga ,czy tez mnie pamiec myli ?

Witam kapitansb,

Dobrze pamiętasz mnie z mecz.pl, ja też kojarzę Twój nick, natomiast co do wniosków które wyciągnąłem to po części masz rację, ale nie do końca. Na mecz.pl można powiedzieć, że się wychowałem, więc zawsze z nostalgią będę tam wracał i w wielu sytuacjach uważam to nadal za właściwe miejsce na dyskusje na odpowiednim poziomie, jednak nie zawsze idzie to w parze z aktywnością użytkowników którzy mogliby wnieść najwięcej dobrego, dlatego zdecydowałem się prowadzić projekt dwu-drogowo, dzięki temu mam nadzieję uzyskać jak najwięcej dobrych wskazówek co może wyjść tylko na dobre mojej grze.

@kapitan

dobrze ci się wydaje. Namówiłem kolegę slav'a, żeby założył bloga w miejscu gdzie będzie mógł liczyć na konstruktywne uwagi i podpowiedzi. Nie da się ukryć, że prowadzenie tutaj bloga pomogło już niejednemu traderowi. Wyrabia to dyscyplinę i systematyczność, tak potrzebną w handlu.

Na początek gratuluje decyzji o przestawieniu się w całości na pre. Wklejaj dużo screenów, rób częste podsumowania i pisz co grałeś i dlaczego. Z czasem zapewne stawki i greeny, będą rosnąć piwo.gif

Witam HoMiK155,

Dzięki za zaproszenie, zgodnie z podpowiedzią skorzystałem i będę starał się sumiennie wywiązać z zadania. W związku z moją pracą z pewnością w pierwszych fazach projektu nie będę mógł zawsze, aż tak aktywnie uczestniczyć w dyskusji, ale jak tylko znajdę chwilę postaram się podzielić informacjami i zrobić podsumowanie mojej gry.

Postaram się minimum raz w tygodniu, przedstawić swój plan lub opis gry, jeżeli okaże się, że strategia działa, postaram się częściej aktualizować temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z moim porannym wpisem, chciałbym nadmienić elementy których trzymam się lub też staram się trzymać w swojej grze, tak by pozwoliła mi ona osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Oto moja parszywa trzynastka

 1. DYSCYPLINA – trzymać się wszystkich punktów
 2. DYSCYPLINA – TRZYMAĆ SIĘ WSZYSTKICH PUNKTÓW!!!!
 3. BUDŻET – obierz taki budżet na który jesteś przygotowany by stracić (tak dobrze usłyszałeś by stracić), nie ma nic gorszego niż ludzie rozpoczynający swoją grę od £1000 lub kilku tysięcy funtów, nie mając do końca pojęcia co chcą osiągnąć i w jaki sposó to zrobią, czego dobrym przykładem jest moja gra z ostatnich lat, kiedy to potrafiłem zaangażować w jeden zakład większość budżetu, nie wiedząć na dobrą sprawę co chcę w ten sposób osiągnąć oraz co by się stało gdyby poszło coś nie po mojej myśli
 4. SELEKCJA MECZY – rozsądnie dobierać spotkania które chcesz grać, nie próbować atakować wszystkiego co się znajdzie w twoim zasięgu, tylko to czego jesteś pewny lub to co sam przeanalizowałeś. Bardzo łatwo wejść do gry
 5. PŁYNNE RYNKI – wybieraj rynki gdzie zostało przyjęte minimum 20.000 Euro, jeśli mniej, nie tykać się pozycji, spora szansa na sytuację kiedy jest możliwość odgadnięcia trendu, ale nie będziesz posiadać możliwości zamknięcia transakcji bo na rynku będzie pustka, tam gdzie oczekiwano ‘swoich klientów’
 6. ALBO PRE ALBO IN PLAY – zdecyduj na długo przed wydarzeniem czy chcesz grać Pre-Play czy In-Play, zazwyczaj łączenie jednego z drugim nie wychodzi na dobre, jeżeli natomiast zdecydujesz się na taką strategię, wchodzisz bardziej w rejony hazardu, a nie handlu, a co za tym idzie, szanse na wyczyszczenie całego konta wzrastają.
 7. EMOCJE – bez względu na to jaką strategię przyjmiesz, należy kontrolować emocje, grać wedle planu i założeń przed meczem, nigdy nie staraj się robić czegoś co przed meczem wydawało się złym pomysłem
 8. PLAN/AKCEPTUJ KOLOR CZERWONY – trzymać się planu i zawsze jeżeli zajdzie potrzeba wyjść ze ustalonym limitem straty, nie starać się zawsze wyjść na green bo nawet ze statystycznego punktu widzenia jest to niewykonalne. Starać się ustalić jeszcze przed zdarzeniem, do jakiego limitu straty jesteśmy gotowi poczekać, jeśli scenariusz dosięgnie tego pułapu, wychodzić czym prędzej, PAMIĘTAJ, ŻE GDY KURS IDZIE NIE PO TWOJEJ MYŚLI TO ZNACZY, ŻE NAJPRAWDOPODOBNIEJ ŹLE ZOSTAŁA ODCZYTANA SYTUACJA NA RYNKU, ŻLE DOBRANY TYP BARDZO RZADKO ZAMIENIA SIĘ W DOBRY, WIĘC JEŚLI MASZ MOŻLIWOŚĆ WYJDŹ BEZ LUB Z MINIMALNĄ STRATĄ
 9. KTO PIERWSZY TEN... – czasami wejść w zakład nawet na kilka dni przed meczem, ale też nie zbyt wcześnie, pamiętać należy również, że rynki na Betfair są zmienne i to co działało lub przynosiło zyski tydzień lub dwa tygodnie temu, może przynosić same straty w dniu dzisiejszym
 10. BAZUJ NA DOŚWIADCZENIACH INNYCH – jeżeli masz możliwość to pamiętaj, że lepiej uczyć się na cudzych błędach i korzystać z wiedzy innych, niż samemu tracić pieniądze i boleśnie zapoznawać się z prawami którymi rządzi się giełda sportowa
 11. UCZ SIĘ NA BŁÄ˜DACH – zapisywać błędy by nie popełniać tych samych w przyszłości, jeżeli grasz pre-play to zrzuty screenów na kilka godzin przed spotkaniem, a następnie np. na godzinę przed, jeśli decydujesz się na in-play, to nagrywaj całą swoją grę, tak byś mógł przeanalizować co zostało wykonane dobrze, a co źle przy danej transakcji
 12. STAN ZDROWIA/STAN UMYSŁU – jeśli źle się czujesz, jesteś chory, albo chociażby lekko przeziębiony, nie podejmuj decyzji wiążących na giełdzie, dużo osób nie bierze tych czynników pod uwagę, należy pamiętać jednak, że umysł nawet najwytrawniejszego tradery w trakcie choroby może pracować zupełnie inaczej (wolniej, problemy z koncentracją), a podejmowane decyzje mogą być różne od tych które byłyby aplikowane w normalnych warunkach. W szczególności jeśli zdecydujesz się na strategię in-play, postaraj się zawsze mieć pozytywne nastawienie do gry, jeśli takowe uda się Tobie zachować to i wyniki wcześniej czy później nadejdą, jeśli natomiast każdego poranka będziesz budzić się z myślą jak słabo pójdzie ci danego dnia, spora szansa, że sukcesu w tradingu nie osiągniesz nigdy
 13. NAWODNIENIE ORGANIZMU – jakkolwiek dziwnie zabrzmi ta wskazówka, należy pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu, w szczególności jeśli w planach są dłuższe posiedzenia przed komputerem w celu poszukiwania okazji lub przechodzenia do właściwego handlu, dla bardziej wtajemniczonych napewno na myśl przychodzi Adam Heathcote guru utrzymywania nawodnienia organizmu ;)

Jestem świadomy, że w przypadku przynajmniej kilku punktów nie odkryłem nic nowego, mam natomiast nadzieję, że jeśli ktoś kiedyś przeczyta ten blog, będzie mógł przetrawić te informacje i wykorzystać na swój użytek.

Pozdrawiam,

SLAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj chciałbym jeszcze dodać jedną, ciekawą i mam nadzieję przydatną rzecz, tabelę prawdopodobieństwa, jako stosunek kursu na dane zdarzenie do procentowej możliwości nastąpienia danego zdarzenia.

probabilitychart.jpg

Tabela nie będzie odkrywcza dla wielu z was, jednak proszę uwierzcie, że ogromny procent ludzi gra u bukmacherów nie mając zielonego pojęcia, że coś takiego w ogóle istnieje.

Więc następnym razem jak ktoś wam powie, że dane zdarzenie ma 90% szans na wejście, a kurs na nie będzie w granicach 2.00, to albo odeślijcie tą osobę do tego tematu, albo postawcie całkiem sporą sumę na zdarzenie, bo założe się, że tego bankera odsprzedacie na Betfair z przeogromnym zyskiem ;)

Pozdrawiam,

SLAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jedno pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Do tej pory nie handlowałeś na rynkach i posiadasz jedynie wiedzę teoretyczną, którą dopiero chcesz wykorzystać w praktyce ?

Przy okazji sorry za minusa, ten akurat był zupełnie niechcący. Także bez urazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to i ja witam i powodzenia zycze. Przenosiny z forum bukmacherskiego okaza sie bardzo dobrym pomyslem. Tu badz co badz wiecej osob moze Cie nakierowac na wlasciwe tory - to raz. Dwa - udowodnij na forum bookies, ze potrafisz zarabiac na gieldzie - dlugo tam nie zagoscisz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam u traderow!

a co chcialbys konkretnie handlowac - i czy tylko pre czy tez in? bo to nieziemska roznica:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że podejście do tematu na pełnej (...) 02%20Laugh.png Ciekawy jestem jak będzie Ci szło, na pewno będę śledził. Powodzenia 04%20Wink.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc następnym razem jak ktoś wam powie, że dane zdarzenie ma 90% szans na wejście, a kurs na nie będzie w granicach 2.00, to albo odeślijcie tą osobę do tego tematu, albo postawcie całkiem sporą sumę na zdarzenie, bo założe się, że tego bankera odsprzedacie na Betfair z przeogromnym zyskiem ;)

Pozdrawiam,

SLAV

Hmm jak na moje oko 90% prawdopodobieństwa to kurs 1.10 . Kurs 2 to 50% prawdopodobieństwa. Popraw mnie jeśli się mylę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yoda, poczytaj dokładnie ;)

Już rozumiem :) , ciemna strona musiała mi jasność rozumu przesłonić ;). Wszystko OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
 • Create New...