Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Tydzień 11 Dzień 73 (06.10.2012)

Ostatnie kilka tygodni przełykam gorycz porażki po wtopie zaliczonej w Polsce. Chciałbym, żeby ta gorycz już pozostała ze mną na stałe, ponieważ jak widzę z wyników ma to zbawienny wpływ na moją postawę na giełdzie.

Dla kontrastu dwa ostatnie tygodnie gra wychodzi mi lepiej, greeny są coraz większe, a redy coraz rzadsze i mniejsze. Cały czas jednak wiem, że mam sporo do nauki, dlatego specjalnie nie podpalam się dosyć dobrym początkiem października. Jeżeli codziennie rano przed moimi oczami ukazywać się będzie przegrana z meczu Polski, to nadal jestem w stanie się rozwijać, jeśli natomiast chociaż na chwilę zapomnę o tamtej sytuacji, jestem zgubiony!

Z ciekawostek za mijający tydzień muszę uwzględnić sytuację, która miała miejsce na zajęciach z jedną z kursantek. Dzień był bardzo deszczowy, co dosyć mocno ograniczało widoczność w trakcie jazdy, jednak znając obszar w którym się poruszaliśmy, nie spodziewałem się żadnych zaskakujących sytuacji, które mogłyby wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Tym większe było moje zaskoczenie, gdy wjeżdżając w jedną z kałuż znajdujących się przy krawężniku usłyszałem bardzo mocne udzerzenie, które dzwiękiem wskazywało na dziurę głębokości prawie całego koła, oraz komentarz kursantki ... ‘ooo dziura chyba..’. Chwilę potem okazało się, że siła była tak wielka, że wyrwało mi dwie śruby mocujące felgę.

Motto na mijający tydzień: ‘ooo dziura chyba...’

Wniosek: jeżeli wydaje ci się, że wiesz czego się spodziewać w danej sytuacji i wszystko masz pod kontrolą........... zastanów się raz jeszcze........ czy jest szansa, że poczułeś się zbyt pewnie?

Ps. Nie mogę też omieszkać pochwalić się z jednej rzeczy z który jestem bardzo dumny. Po raz pierwszy w swojej karierze, udało mi się osiągnąć greena pre-play o wartości dwu-cyfrowej, wierzę, że to nie ostatni raz.

Pozdrawiam,

SLAV

post-2502-0-48962200-1349563949_thumb.jp

oooo dziura chyba to tekst tygodnia!!! zwlaszcza jak widzisz na ladderze in play taka dzure to moza sie niezle oblowic....albo urwac sobie dwie sruby czyli zredowac na 2dr:)

pozdro

W ciągu ostatnich 7 dni zagrałem stosunkowo niewiele rynków, bo 14, ale w sumie udało się z nich ugrać £40 co daje średnią prawie £3 na rynek. Jeden z ciekawszych rynków przypadał na niedzielę gdy Barcelona podejmowała Real

Data: 07.10.2012

Sport: Piłka nożna - Primera Division

Typ kursu: Match odds

Zdarzenie: Barcelona - Real Madryt (back Real Madryt)

Szacowane value: 4.2

Kurs wejścia: 4.20 - 4.50

Kurs wyjścia: 4.10 - 4.00

Najlepszy kurs: (nieokreślony ale napewno nie gorszy niż 4.00 na którym było przehandlowane minimum 15K)

Powód zagrania: Kurs na Real do mojego momentu wejścia na rynek już dosyć solidnie spadł, natomiast kurs na Barcelonę wydawało się, że osiągnął już swój punkt maksymalny, jednak informacje napływające z obozu Barcy, mówiące o kontuzjach kluczowych graczy i możliwości braku niektórych z nich w podstawowym składzie.spowodowały, że zdecydowałem się zaryzykować i ustawić się w kolejce po lepsze kursy na Real. Kurs na drużynę z Madrytu zamknął się w klamrze, między 4.10 - 4.40 i co jakiś czas albo spadał do niższej wartości, lub podskakiwał do wyższej, co pozwalało wskakiwać i wyskakiwać z autobusu co jakiś czas. Ta przejażdżka, zakończyła się drugim w moim karierze greenem dwucyfrowym.

Póki co, mimo lepszych wyników, staram się jak mogę zachować chłodną główę. Nie podpalam się rezultatami i staram się cały czas nad sobą pracować. Tak jak pisałem wcześniej, wydaje się, że jeśli moja niedawna przegrana nadal będzie mnie prześladować, będę miał cały czas motywację do cięższej pracy.

Pozdrawiam,

SLAV

post-2502-0-17749300-1349731477_thumb.jp

post-2502-0-52631200-1349731648_thumb.jp

Z ciekawszych rynków które grałem w ostatnich dniach, najbardziej wpadł mi w oko ten z meczu tenisowego pomiędzy Fognini'm a Baghdatisem.

Data: 09.10.2012

Sport: Tenis

Typ kursu: Match odds

Zdarzenie: Fognini - Baghdatis (back Fognini)

Szacowane value: 3.45

Kurs wejścia: 3.40 - 3.60

Kurs wyjścia: 3,35 - 3,30 (oraz back na Baghdatisa 1.44)

Najlepszy kurs: (nieokreślony ale napewno nie gorszy niż 3.20 - 3.30)

Powód zagrania:

Tutaj przede wszystkim sugerowałem się, żle ustawioną linią na Cypryjczyka. Minimum w kilku miejscach słyszałem głosy, że kurs w okolicach 3.50 na Fogniniego to zdecydowanie za dużo, jak się później okazało, trochę było w tym prawdy, ponieważ ludzie zaczęli backować Włocha

post-2502-0-58192000-1350161796_thumb.jpg

Druga rzeczy warta uwzględnienia to Strike Rate. Jest to dopiero połowa miesiąca, więc nie ma się co za mocno podpalać, ale napewno cieszy skuteczność na poziomie 85%. Nie miałbym nic przeciwko, żeby tak już zostało do końca roku albo i dłużej :)

Ilość rynków: 27

Na plus: 23

Na minus: 4

Skuteczność: 85.18%

W rynkach na plus, uwzlędniłem również rynki które wyszły na 0.

Pozdrawiam wszystkich,

SLAV

post-2502-0-58192000-1350161796_thumb.jp

post-2502-0-28486200-1350162057_thumb.jp

post-2502-0-65556500-1350162061_thumb.jp

post-2502-0-57682900-1350162064_thumb.jp

Dziękuję za wyróźnienie i wpisanie mojego bloga do grupy profesjonalnych, ale ze względów osobistych i zawodowych, muszę zawiesić działalność bloga na czas nieokreślony.

Na chwilę obecną nie posiadam wystarczającej ilości czasu by dobierać wydarzenia, nie wspominając o ich podsumowaniu.

Forum nadal będę chętnie przeglądał i przyglądał się poczynaniom kolegów po fachu.

Pozdrawiam i wszystkim życzę samych greenów, albo przynajmniej przewagi nad redami - w wartości oczywiście :)

Do usłyszenia, mam nadzieję w niedalekiej przyszłości.

SLAV

Witam po duzszej przerwie.

Od kilku miesiecy mysle nad reaktywacja tematu, niestety moj plan zostal spowolniony przez losowe zdarzenie, ktorym byla kradziez mojego laptopa, na ktorym mialem wszystkie materialy i video z tradingu ktory dotychczas przeprowadzilem.

Na chwile obecna jestem ponownie w stadium zbierania wlasciwych materialow z tradingu in-play z tenisa i mam nadzieje, ze za kilka miesiecy bede mogl podzielic sie czescia tych danych z forumowiczami.

Zadanie na ten rok jest takie samo jak za poprzednie miesiace, natomiast tym razem, z budzetu 220 Funtow chcialbym osiagnac wczesniejszy pulap 3000 Funtow w przeciagu 12 miesiecy, czyli do konca grudnia 2013, a nie w ciagu okolo 6 miesiecy, tak jak przy pierwszym podejsciu. Dodatkowa nowoscia jak zdazyliscie doczytac jest tez forma gry ktora przyjalem, czyli in-play tennis, a nie pre-play wszystko co lata i chodzi jak w oryginalnym zalozeniu.

PS. Czy ktos z traderow uzywa jakiegos softu do dzielenia filmow i tworzenia prezentacji, tak by skrocic nagrania do najwazniejszych momentow? Znajac zycie sam bede za takimi narzedziami szperal w internecie, ale jezeli ktos zna jakis sprawdzony program to bardzo chetnie skorzystam. Chodzi o pliki w formacie AVI.

Pozdrawiam,

SLAV

Bardzo fajny blog... Aż dziw bierze że nie trafiłem na niego wcześniej. Powodzenia w budowaniu i... mam nadzieję, że jednak nie zrezygnujesz całkowicie z piłki

Bardzo fajny blog... Aż dziw bierze że nie trafiłem na niego wcześniej. Powodzenia w budowaniu i... mam nadzieję, że jednak nie zrezygnujesz całkowicie z piłki

Hej Greener,

Dzieki za slowa uznania. Niestety, musze Cie zmartwic, bo do pilki napewno juz nie wracam, ani pre, ani live, ani zadnej innej. Na koniec dnia zawsze musimy sobie odpowiedziec na jedno pytanie, czy latwiej przewidziec zachowanie jednej osoby czy grupki 22 ktore zarabiaja wiecej tygodniowo niz my w skali 10 lat ;)

Pozdrawiam,

SLAV

Z tego co pamietam to na windowsie było takie cudo jak windows movie maker, prosty w obsludze, i ma podstawowe funkcje, a tak btw to dopiero natknąłem sie na Twojego bloga, wszystko super tylko jedna rzecz mi nie pasuje, ustalasz sobie cel w postaci rozmnożenia kapitału do jakiejś tam kwoty(15-krotknosc w rok, brzmi genialnie...). Nie lepszym podejściem byłoby zamykanie każdego miesiąca na zero/+ ? Mniejsza presja i większa pewność tego w co wchodzisz, jeśli już to robisz :) powodzenia

prosty program do wycinania zbednych fragmentow filmu - free video dub.

Wielkie dzieki yavor. Dokladnie o cos takiego mi chodzilo.

Z tego co pamietam to na windowsie było takie cudo jak windows movie maker, prosty w obsludze, i ma podstawowe funkcje, a tak btw to dopiero natknąłem sie na Twojego bloga, wszystko super tylko jedna rzecz mi nie pasuje, ustalasz sobie cel w postaci rozmnożenia kapitału do jakiejś tam kwoty(15-krotknosc w rok, brzmi genialnie...). Nie lepszym podejściem byłoby zamykanie każdego miesiąca na zero/+ ? Mniejsza presja i większa pewność tego w co wchodzisz, jeśli już to robisz :) powodzenia

Windows movie maker raczej nie przypadl mi do gustu, ale dzieki za podpowiedz. Co do celu jaki sobie obralem natomiast to oczywisce kazdy bedzie zapewne mial wlasny punkt widzenia na to, czy robie dobrze czy tez nie, natomiast wychodze z zalozenia, ze raz probowalem osiagnac pulap. ale po drodze mialem kilka problemow, wiec postaram sie raz jeszcze to zrobic. Nie jestem w stanie okreslic, czy kolejne zdarzenia losowe nie pokrzyzuja mi planow, ale wierze, ze bede w stanie cos wniesc do tematu.

Pozdrawiam,

SLAV

Przy okazji po krotce opisze to w jaki sposob gram. Generalnie gram na tick profit, na poczatku roku bylo to 0.1 GBP, po jakims czasie przeszedlem na 0.25 GBP, pozniej na 0.3 itd. az doszedlem w chwili obecnej do poziomu miedzy 0.5 a 0.6. Wszystko staram sie mocno stopniowac, poniewaz zyski na poziomie 10 czy 20 Funtow sa fajne, ale juz straty czasami ciezko przyjac, wiec staram sie trenowac psychike, w przyjmowaniu zarowno zieleni jak i czerwieni.

Nie mam jednego, stalego, niezmiennego szablonu gry, czyli np. nie wchodze zawsze w momencie jak serwujacy przegrywa 0-30 albo 15-30. Poprostu staram sie grac tak jak czuje, ze zaraz potoczy sie mecz. Jesli widze mozliwosc brake, to gram na brake, jesli widze szanse na utrzymanie serwu, gram na utrzymanie serwu itp.

Ponizej wklejam probke tego co mniej wiecej gram. Za miesiac lub dwa mam nadzieje, wkleic obszerniejsze opisy tego co udalo mi sie dotychczas zagrac i jak poszlo.

Bede wdzieczny za wszelkiego typu komentarze, zarowno te pozytywne jak i negatywne sie przydadza. Przejrzyjcie zalaczony filmik i powiedzcie, czy cos byscie zrobili inaczej, a moze zagralibyscie dokladnie tak samo.

PS. Probowalem wczesniej filmiki wklejac na youtube, ale czesto waza one po 300-500 mega i wiecej, dodatkowo po edycji czasami dzwiek wariowal i nie byl zgrany z tym co sie dzialo na ekgranie, wiec zdecydowalem sie zamiescic pierwszy plik na sendspace. Jezeli znacie inne dobre strony hostujace pliki to bardzo chetnie przetestuje, bo poki co ciezko mi oceniac obecnego providera, ale wydawalo mi sie, ze upload na stronke byl bardzo wolny, a nie chcialbym tracic godziny czasu na zaladowanie jednego pliku.

http://www.sendspace.com/file/q7e1hx

Pozdrawiam,

SLAV

Troche krotki ten filmik zeby cos o nim wiecej napisac jednak postaram sie to zrobic 

Nie wiem jak wygladala statyskatyka zdobywanych pkt i przelaman jezeli byly, ale ja bym nie wchodzil na przelamanie Del P (1.20)  a jesli juz to odrazu ciecie przy 0-15 dla niego. Bardziej bym tu wchodzil na Back Djoko przy statnie 30-0, 40-0 dla Del P.

kontra ustawiona na 1.16 to zla decyzja, mozna bylo poprostu zaczekac gdzie spadnie kurs, (1.15) ja bym oddal po 2 stronie laddera 

Tutaj na tym meczu czekalbym na wyzsze kursy na djoko, bo ladder prawie sie nie rusza przy tak malych kursach, ja wolalem grac przy tym meczu na rynku winner gdzie nie bylo tloczno a value czasami piekne pobieralo :)

Slav007o mogę ci polecić virtualdub do montowania filmów i freemake video convereter do kompresji, jakość filmu skompresowanego do formatu flash jest wystarczająco dobra, można bez problemów wrzucić film na youtube. Zresztą możesz zobaczyć filmy mojego autorstwa robione w ten sposób na moim blogu.

Pozdrawiam FOREX 366

• Create New...