Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Ponownie dziękuję wszystkim za odzew w temacie, będę starał się odpowiadać na wszystkie albo przynajmniej większość pytań do mnie skierowanych, proszę natomiast o wyrozumiałość, że nie odpowiadam osobiście na wszystkie posty zamieszczone w temacie.

Ciekawa ta tabela ;) Slav na stałe mieszkasz w Zielonej Górze?

Urodziłem się w Zielonej Górze i nadal od czasu do czasu odwiedzam moje rodzinne miasto, ale od ponad 5 lat jestem związany z Wielką Brytanią.

Mam jedno pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Do tej pory nie handlowałeś na rynkach i posiadasz jedynie wiedzę teoretyczną, którą dopiero chcesz wykorzystać w praktyce ?

Przy okazji sorry za minusa, ten akurat był zupełnie niechcący. Także bez urazy.

Posiadam zarówno wieloletnią wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, tylko nie wiedzieć czemu, dotychczas próbowałem być sprytniejszy od rynku i nigdy nie aplikowałem wszystkiego tak jak zostałem nauczony, tym razem chciałbym to zmienić.

witam u traderow!

a co chcialbys konkretnie handlowac - i czy tylko pre czy tez in? bo to nieziemska roznica:)

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest dosyć trudna, bo będę chciał handlować wszystkim co się rusza (oprócz koni) od niektórych zdarzeń na Olimpiadzie, poprzez tenis, piłkę nożną, koszykówkę, mma itp, jedynym ograniczeniem mojego typowania ma być płynność rynku na minimum poziomie 20.000 Funtów, co do drugiej części pytania to będę koncentrował się przede wszystkim na pre-play na około godzinę przed zdarzeniem, gdyż nie posiadam na tyle dużo czasu by mocniej poświęcić się grze.

Pozdrawiam,

PS. Dziś pod wieczór postaram się jeszcze bardziej przybliżyć moją grę.

SLAV

dla rynkow inplay plynnosc 20k to mozna powiedziec nie ma kasy wogole.

Chodzi o to ze dziury w rynku sa takie ze jest wielkim ryzykiem wejsc - bo ni ewyjdziesz z rozsadna strata. a przeciez tradujac staramy sie nie ryzykowac zbednie.

tenis to start od ok 40-60k zalezy od turnieju i graczy...

inne rynki np kosz zachowuja sie inaczej bo i punktacja dziala w inny sposob. wiec rynek tesz bedzie poruszal sie adekwatnie do np punktacji.w tenisie masz gemy sety, podobnie jak i darts, w koszu linia ciaga punktacji - wiec i rynek inny.

dla mnie preplay to magic wiec si enie wypowiem bo to slepy rynek wiec go nie gram.

fajnie jakbys poswiecil zdziebko czasu i napisal czym sie kierowales (przedewszystkim w grze inplay) przy wejsciu /wysciu.

sa tez techniki gry w przerwach - niby bezpiecznych - dotyczy to bardziej tenisa , czasem pilki i innych dyscyplin z przerwami w rozgrywkach..

w tenisie mozesz zlapac kilka tikow ale miejsca do popisu jest coraz, coraz mniej....

spaced

w tenisie mozesz zlapac kilka tikow ale miejsca do popisu jest coraz, coraz mniej....

spaced

dokladnie. i to nie tylko w tenisie...

Ponownie dziękuję wszystkim za odzew w temacie, będę starał się odpowiadać na wszystkie albo przynajmniej większość pytań do mnie skierowanych, proszę natomiast o wyrozumiałość, że nie odpowiadam osobiście na wszystkie posty zamieszczone w temacie.

Urodziłem się w Zielonej Górze i nadal od czasu do czasu odwiedzam moje rodzinne miasto, ale od ponad 5 lat jestem związany z Wielką Brytanią.

Pytałem bo ja też jestem z Zielonej Góry , także pozdrawiam krajana ;)

dla rynkow inplay plynnosc 20k to mozna powiedziec nie ma kasy wogole.

Chodzi o to ze dziury w rynku sa takie ze jest wielkim ryzykiem wejsc - bo ni ewyjdziesz z rozsadna strata. a przeciez tradujac staramy sie nie ryzykowac zbednie.

tenis to start od ok 40-60k zalezy od turnieju i graczy...

dlatego jak już wspominałem wcześniej, koncentruje się na grze pre-play :) ale dzięki za informacje jaka płynność na rynku tenisa pozwala na grę na żywo

inne rynki np kosz zachowuja sie inaczej bo i punktacja dziala w inny sposob. wiec rynek tesz bedzie poruszal sie adekwatnie do np punktacji.w tenisie masz gemy sety, podobnie jak i darts, w koszu linia ciaga punktacji - wiec i rynek inny.

dla mnie preplay to magic wiec si enie wypowiem bo to slepy rynek wiec go nie gram.

postaram się trochę światła rzucić na tą strategię

fajnie jakbys poswiecil zdziebko czasu i napisal czym sie kierowales (przedewszystkim w grze inplay) przy wejsciu /wysciu.

sa tez techniki gry w przerwach - niby bezpiecznych - dotyczy to bardziej tenisa , czasem pilki i innych dyscyplin z przerwami w rozgrywkach..

spaced

Bardzo chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami jednak będzie to przede wszystkim pre-play, tak jak wcześniej zaznaczyłem, wchodząć w in-play najczęściej źle się to dla mnie kończyło, chociaż trzeba przyznać, że było to głównie nie z braku doświadczenia, a z ingorowania podstawowych zasad które sam sobie wyznaczyłem.

Pozdrawiam,

SLAV

Jeszcze na początku tego tygodnia nosiłem się z zamiarem rozpoczęcia swojego handlu od 31 lipca czyli dnia kiedy rozpoczyna się trzecia runda kwalifikacji do Champions League, ale w związku z dzisiejszą ceremonią otwarcia Igrzysk, postanowiłem, że postaram się na niedzielę lub poniedziałek znaleźć konkurencje warte zagrania.

W międzyczasie, poniżej, zamieszczam kolejne - mam nadzieję przydatne - informacje na temat tego jakich stawek będę chciał używać do danych kursów oraz jaką skuteczność będę musiał osiągnąć stosując daną strategię, tak by osiągnąć zyski z gry.

Z obecnym budżetem chcę osiągnąć rozmiar tick'a na poziomie 0.50 Funta, czyli stosując daną stawkę przy każdym poruszeniu się kursu, zależnie od kierunku ruchu oraz jego wartości będzie to w przybliżeniu 0.50 x ilość ticków

Tabela niżej, jest to statystyczne podejście do wyników, czyli jak już będę wiedział jaką skuteczność osiągnę, będę wiedział na jakie straty będę mógł sobie pozwolić na danej transakcji tak by nadal osiągać zyski.

Mam nadzieję, że to co zamieściłem poniżej oraz wytłumaczenie powyżej będzie wystarczająco przystępne zarówno dla początkującego jak i bardziej doświadczonego gracza.

ticktradingwinrateprofi.jpg

Z powodu problemów z internetem nie mogłem wczoraj podać informacji na temat zdarzeń które chciałem obserwować w niedzielę.

Poniżej umieszczam listę zdarzeń w które potencjalnie będę chciał wejść na około 2 godziny przed rozpoczęciem, zależnie od tego jak będzie zachowywał się rynek.

29.07.2012

19.30

Piłka ręczna

France – Great Britain

19.45

Piłka nożna

Great Britain – UA Emirates

19.45

Piłka nożna

Spain - Honduras

20.00

Kosz

Russia – Great Britain

20.00

Siatkówka

Italy - Poland

20.00

Boks

21.15

Piłka ręczna

Hungary - Denmark

22.00

Siatkówka

Brazil - Tunisia

22.15

Kosz

Argentina - Lithuania

post-2502-0-42336300-1343548261_thumb.jp

post-2502-0-80720400-1343548264_thumb.jp

post-2502-0-02673700-1343548268_thumb.jp

post-2502-0-41361600-1343548271_thumb.jp

post-2502-0-76934000-1343548274_thumb.jp

post-2502-0-19980100-1343548278_thumb.jp

post-2502-0-01443200-1343548282_thumb.jp

post-2502-0-36529600-1343548285_thumb.jp

Edited by slav007o

Rynki na większości meczów które dobrałem zachowywały się w miarę standardowo, z pominięciem tych na których brakowało płynności, czyli głównie siatkówka i kosz, więc skupiłem się na piłce nożnej i piłce ręcznej.

Jedyny rynek którego nie mogłem wyczuć to kursy na Wielką Brytanie vs Emiraty Arabskie. Za każdym razem gdy próbowałem wejść w rynek, łapałem zły trend i mimo, że później wracał do miejsca w które chciałem zobaczyć ruch, odsprzedawałem kursy z minimalną stratą, transakcji takich jednak było kilka więc i minus większy niż tego chciałem.

Ogólnie podsumowując jestem umiarkowanie pozytywnie nastawiony po pierwszym dniu i czekam na rezultaty kolejnych dni.

Pozdrawiam wszystkich,

SLAV

post-2502-0-87624000-1343599743_thumb.jp

post-2502-0-90936100-1343599744_thumb.jp

W związku z brakiem legendy dla obu z tabel zamieszczonych powyżej chciałbym tylko opisać w jaki sposób jedna z nich może pomóc początkującemu graczowi, lub też doświadczonemu który ma problemy z zarządzaniem budżetem.

Tabela w pierwszej kolumnie pokazuje jaką stawkę przyjąć dla danego kursu, gdy chcemy uzyskać pożądany zysk bez względu na to jak prezentuje się oferta na dane zdarzenie w danym czasie (ja przyjąłem, że chciałbym zyskać 0.50 Funta, za każdy ruch kursu w pożądaną przeze mnie stronę), w drugiej kolumnie podany jest procentowy wzrost kurs w danym przedziale, natomiast kolumny trzecia i czwarta to zakres działania danej stawki oraz procentowego wzrostu kursu.

Jest to o tyle ważna tabela, że grając stawką płaską, np. za 100 Funtów, przy zdarzeniu z kursem znajdującym się w przedziale pierwszym od góry, oczekujemy zysku na poziomie około 1 Funta, ryzykując przy tym tą samą kwotę w razie gdyby kurs poszedł nie po naszej myśli, jednak w chwili gdy np. gramy mecz in-play i kurs nagle przechodzi z poziomu 2.00 na 2.02 to mimo iż jest to zaledwie jeden tick, tracimy już 2 Funty, natomiast zyskać nadal możemy tylko 1 Funta na każde poruszenie kursu, ponieważ tak procentowo będzie spadał kurs w dół, każde poruszenie do góry natomiast powoduje, że posiadamy kolejne 2 Funty mniej z naszego całkowitego handlu.

Do tego chciałbym przestrzec w szczególności osoby które lubują się w graniu dużych kursów zarówno pre-play jak i in-play. Grając np. kurs 22.00 za płaską stawkę 100 Funtów, możemy zyskać całą swoją stawkę jeśli kurs pójdzie w dól (brzmi niźle prawda :) ), ale należy brać pod uwagę też fakt, że jeśli kurs pójdzie nie po naszej myśli to na dzień dobry, przy wskoczeniu kursu na 23.00 straciliśmy właśnie całą swoją stawkę (nie brzmi aż tak fajnie).

Mam nadzieję, że wywód ten pomoże niektórym graczom zarządzać właściwie swoim budżetem, jako, że bardzo często widuje karygodne błędy u graczy którzy mogliby zyskiwać ze swojej gry jeszcze więcej, ale trzymają się sztywno jednej stawki nie biorąc pod uwagę konsekwencji z tym związanych.

Pozdrawiam,

SLAV

post-2502-0-54992000-1343601205_thumb.jp

Dziękuje za pochwałę cycu20021. Postaram się trzymać poziom do samego końca.

Na dzień dzisiejszy nie widzę dla siebie rynków do gry, jedyna opcja którą będę obserwował to finał pływania na 200 metrów stylem wolnym.

Sun jest zdecydowanym faworytem, ale depczą mu po piętach dwaj przeciwnicy, na podstawie obecnych danych wydaje się, że jest szansa dalszego minimalnego spadku na faworyta oraz możliwy swing do góry na drugiego na liście Agnel'a

Pozdrawiam,

SLAV

post-2502-0-36660700-1343647303_thumb.jp

post-2502-0-81513600-1343647307_thumb.jp

Naprawdę świetny blog. Slav007o z taką determinacją na pewno zrobisz olbrzymi krok do przodu. Bardzo ciekawe wpisy. W środowisku traderów na giełdzie Betfair, rynkach Forexowych, GPW można zauważyć wiele mądrości. To dzięki tym zasadom i odpowiednim metodom zbliżamy się do osiągnięcia sukcesu. Trzymając się wszystkich reguł, które wymieniłeś na początku swojego bloga na pewno osiągniesz sukces! Osobiście pozwoliłem sobie zacytować Twoją "parszywą trzynastkę" i dodać ją na portalu w dziale podstaw tradingu.

Przeglądając również Twoje tabele pomyślałem, że może przyda Ci się automatyczny ladder stworzony niegdyś przez jednego z traderów stale przebywający z nami - franz. Obejrzyj sobie:

ladder.xlsx

Jeśli dołożysz do "tego wszystkiego" zyski to będzie ok, narazie widzę na tym blogu tylko profesjonalne podejście które może i jest ważne ale nie gwarantuje wyniku, możesz wiedzieć wszystko a i tak tracić na giełdzie, nie zapomnij o intuicji i jednak trochę rozsądnym podejściu. Te tabelki za Ciebie niestety nie zarobią :) powodzenia życzę,

Dam sobie rękę urżnąć, że mój post zostanie odebrany jako zawiść, ale taki już ze mnie prowokator :)

Dziwię się trochę zachwytom nad "parszywą trzynastką", ponieważ nie ma tam praktycznie nic odkrywczego. Każdy kto posiada mózg i przesiedzi na giełdzie dwa tygodnie dojdzie do takich wniosków. W co drugim blogu posiadającym "dekalog tradera" mamy wymienione takie zasady. Na pewno jest za to estetycznie i fajnie się czyta. Powodzenia.

Dam sobie rękę urżnąć, że mój post zostanie odebrany jako zawiść, ale taki już ze mnie prowokator :)

Dziwię się trochę zachwytom nad "parszywą trzynastką", ponieważ nie ma tam praktycznie nic odkrywczego. Każdy kto posiada mózg i przesiedzi na giełdzie dwa tygodnie dojdzie do takich wniosków. W co drugim blogu posiadającym "dekalog tradera" mamy wymienione takie zasady. Na pewno jest za to estetycznie i fajnie się czyta. Powodzenia.

Myślę, że tutaj raczej chodzi o kwestię silnej psychiki i solidnej pracy nad własną osobą. Tak aby przestrzegać każdej wymienionej zasady. slav007o wymienił niemal wszystkie te, które jeśli będzie przestrzegał osiągnie sukces. Także do prowokacji pewnie jeszcze Ci daleko, aczkolwiek masz sporo racji. Z jedną kwestią tylko się nie zgodzę. 2 tygodnie wystarczą Ci na wypracowanie odpowiednich wniosków i stworzenie podobnej listy zasad? Wątpię, mi to zajęło dużo więcej czasu, a doświadczenie, które nabywam już któryś rok z kolei i tak nie pomaga wyeliminować wszystkich błędów. Przykładem na to jest opisana przeze mnie strata sprzed kilku tygodni na sumę 1500EUR. A gdybym tylko trzymał się tych zasad...

1899 co z tego, ze co drugi Bloger wypisuje te zasady? Trzeba ich sie jeszcze trzymac a to o niebo trudniejsze. Kazdy na tym forum wrecz wykrzyczy lepiej stracic okazje niz pieniadze!!! Ale czy kazdy przepusci "okazje"?

Naprawdę świetny blog. Slav007o z taką determinacją na pewno zrobisz olbrzymi krok do przodu. Bardzo ciekawe wpisy. W środowisku traderów na giełdzie Betfair, rynkach Forexowych, GPW można zauważyć wiele mądrości. To dzięki tym zasadom i odpowiednim metodom zbliżamy się do osiągnięcia sukcesu. Trzymając się wszystkich reguł, które wymieniłeś na początku swojego bloga na pewno osiągniesz sukces! Osobiście pozwoliłem sobie zacytować Twoją "parszywą trzynastkę" i dodać ją na portalu w dziale podstaw tradingu.

Dzięki za uznanie Kuchar, co do zasad to nie ma problemu, nie posiadam praw autorskich do generalnej wiedzy :)

Przeglądając również Twoje tabele pomyślałem, że może przyda Ci się automatyczny ladder stworzony niegdyś przez jednego z traderów stale przebywający z nami - franz. Obejrzyj sobie:

Dobra tabelka, może bardzo ułatwić życie, napewno w przyszłości jak będę zmieniał rozmiar ticków skorzystam.

Jeśli dołożysz do "tego wszystkiego" zyski to będzie ok, narazie widzę na tym blogu tylko profesjonalne podejście które może i jest ważne ale nie gwarantuje wyniku, możesz wiedzieć wszystko a i tak tracić na giełdzie, nie zapomnij o intuicji i jednak trochę rozsądnym podejściu. Te tabelki za Ciebie niestety nie zarobią :) powodzenia życzę,

Zyski są moim priorytetem, a zamiar mam je osiągnąć poprzez aplikację elementów wcześniej wymienionych, natomiast zgadzam się z poglądem, że to tylko podstawy i należy je właściwie zastosować do gry, będę staral się trzymać dyscyplinę.

Absolutnie nie traktuje tego jako zawiść i podobnie jak z tym co napisał Liver24 zgadzam się, jedynie nie do końca mogę potwierdzić to, że wnioski takie można wyciągnąć w dwa tygodnie :) ja gram kilka lat i nadal się uczę i mniej oficjalna 'parszywa trzynastka' jest już od dawna dwudziesto-szóstką i rośnie, natomiast nie wszystkie moje spostrzeżenia są wiedzą ogólną, więc nie będzie to przydatne dla każdego kto chce zacząć grę, dodatkowo nie chciałbym początkującego tradera zanudzić na śmierć ilością punktów których powinien się trzymać.

1899 co z tego, ze co drugi Bloger wypisuje te zasady? Trzeba ich sie jeszcze trzymac a to o niebo trudniejsze. Kazdy na tym forum wrecz wykrzyczy lepiej stracic okazje niz pieniadze!!! Ale czy kazdy przepusci "okazje"?

Święta prawda :)

• Create New...