Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Celem screenów było tylko pokazanie spacedowi na prostym przykładzie, na czym potencjalnie może polegać gra pre-play, której jednym z elementów jest 'waga pieniądza' (tak się składa, że chyba kilka minut po tym jak kurs wskoczył na 2.00 nastąpiła szybka korekta rynku i spadł bodajże do 1.94, więc jeśli rzeczywiście ktoś wszedłby w rynek w tym czasie mógłby się sparzyć, będąc po niewłaściwej stronie)

Ps 2. po drugie widzę że zrealizowałeś zysk już na poziomie 1.90:) dlaczego? skoro ciężar pieniądza pchał kurs w górę

Często gram w biegu, mam chwilę przerwy w pracy to odpalam laptopa i sprawdzam co się ciekawego dzieje na giełdzie, zdarza się, że kurs nie idzie na tyle szybko do góry lub do dołu jakbym tego chciał, lub na ile czas mi pozwala więc realizuje zyski takie jakie mam pod ręką lub też tne straty o ile takie się pojawią.

Zwróć uwagę na timer, podobnie jak dzień wcześńiej na pływaniu, wyszedłem z transakcji dosłownie kilkanaście sekund zbyt wcześnie, gdybym mógł w spokoju poczekać jeszcze kilka minut zapewne bym to zrobił i wynik mógłby być okazalszy, wychodzę jednak z założenia, że czasami lepszy wróbel w garści, co nie zmienia faktu, iż postaram się pokazać lepszą grę w najbliższych dniach lub tygodniach

slav, dzieki za odpowiedz. jak tak patrze na te screeny pre i moje z inplay to rynki pre widze jak bym bym ostro naćpany i wszystko przewijalo sie przed moimi oczami w mega supre spowolnionym tempie. oznacza to ze predkosc akcji w tym serialu to niestety dl amnie starata czasu ( to chyba taki nawyk ze jak sie w 2 minuty na rynku nie ruszy o 50 tikow to wuj - stracony czas):)

dwa, niestety rynek pre to taki rynek ktory reaguje na rozne informacje z zewnatrz (np. kontuzje, wykluczenia w pilce, wykluczenia w koniach itp.) co oznacza ze musisz nonstop siedziec i sledzic to co sie dzieje w sportowym'siwtku' - na co ja osobisice nie

mam czasu. Oczywiscie wielu go znajdzie i bedize np zagladac konipom w oczy czy patrzyc czy sie nie poca:)

ale na powaznie - nadal slav te dane ktore przedstawiles nie daja jednolitego obrazu sytuacji ktora mozna by traktowac jako podstawe do podjecia decyzji o wejsciu w rynek.

ze wzgledu na dlugi czas reakcji , male ruchy na ladderze i raczej nieprzewidywalnosc ruchow - dl amnie absolutnie nie nadajace sie do tradowania metody pre.

wiec pozwolcie ze pozostane przy insane, o ogromnych ruchach na ladderze i szybkich rynkach inplay.

ale bede nadal sledzil poczynania.dzieks!

space

slav, dzieki za odpowiedz. jak tak patrze na te screeny pre i moje z inplay to rynki pre widze jak bym bym ostro naćpany i wszystko przewijalo sie przed moimi oczami w mega supre spowolnionym tempie. oznacza to ze predkosc akcji w tym serialu to niestety dl amnie starata czasu ( to chyba taki nawyk ze jak sie w 2 minuty na rynku nie ruszy o 50 tikow to wuj - stracony czas) :)

dwa, niestety rynek pre to taki rynek ktory reaguje na rozne informacje z zewnatrz (np. kontuzje, wykluczenia w pilce, wykluczenia w koniach itp.) co oznacza ze musisz nonstop siedziec i sledzic to co sie dzieje w sportowym'siwtku' - na co ja osobisice nie

mam czasu. Oczywiscie wielu go znajdzie i bedize np zagladac konipom w oczy czy patrzyc czy sie nie poca:)

ale na powaznie - nadal slav te dane ktore przedstawiles nie daja jednolitego obrazu sytuacji ktora mozna by traktowac jako podstawe do podjecia decyzji o wejsciu w rynek.

ze wzgledu na dlugi czas reakcji , male ruchy na ladderze i raczej nieprzewidywalnosc ruchow - dl amnie absolutnie nie nadajace sie do tradowania metody pre.

wiec pozwolcie ze pozostane przy insane, o ogromnych ruchach na ladderze i szybkich rynkach inplay.

ale bede nadal sledzil poczynania.dzieks!

space

nawet jezeli bedziesz sledzil wszystko to rynek i tak moze zareagowac wczesniej.. wszystko co ma wplyw na wynik meczu ma odzwierciedlenie w ruchach kursow.

nie wiem czy ktokolwiek z grajacych sledzi newsy z ligi brazylijskiej czy lig skandynawskich a gra to bardzo duzo osob.

Addicted nie zawsze sie tak dzieje. Napisze nawet wiecej - czesto gielda robi psikusa i ma sie dokladnie odwrotnie do tego co nakazuje logika.

Slav nie wiem czy przeoczylem i czy to robisz - ale porownujac kursy u bookies patrz tez co sie dzieje na bq - jesli tam zacznie rosnac / spadac pierwsze - to samo stanie sie na bf. Pzdr

Witam po krótkiej przerwie.

W ciągu ostatnich 7 dni uczestniczyłem zaledwie w 14 rynkach, z czego, 9 wyszło na plus a 5 na minus, czyli strtike rate na poziomie 64%, zasadniczo jestem zadowolony z tygodnia, jednak niestety w grę wkradł się jeden błąd, którego do dnia dzisiejszego nie jestem w stanie rozgryźć.

W meczu St Patricks vs Hannover oczekiwałem spadków kursu, jednak moment wejścia w zakład był trochę spóźniony i kurs poszedł nie do końca po mojej myśli, więc postanowiłem wyjść z zakładu z jednym Funtem straty, jak się jednak później okazalo, pozycja, nie została wcale zamknięta i po powrocie do domu zastałem zakład nadal w grze, o tyle dobrze, że udało mi się go zamknąć mniej więcej w połowie meczu ze stratą 28 Funtów, natomiast na szali było dwa razy tyle, więc małe pocieszenie jest, chociaż takich błędów technicznych nie powinienem popełniać, chyba, że ktoś miał podobne problemy z Geeksem, bo już sam nie wiem czy zrobiłem coś źle czy to jednak wina programu?

Tak czy owak, tydzień zamiast z zyskiem kilku Funtów kończę ze stratą 25 Funtów. Potencjalnie widzę, że stać mnie na więcej, ale to trzeba najpierw udowodnić. Wydaje mi się, że jeśli takich sytuacji jak ta z meczu powyższym uniknę, jestem w stanie w dłuższym terminie osiągać zyski, ale jeśli jeszcze raz sobie pozwolę na taką stratę, może być mi ciężko to odrobić.

Pozdrawiam wszystkich,

SLAV

post-2-0-07880600-1344170202_thumb.jpg

no redzik kosmos w stosunku do greenow. pozne wyjscie...

moze stoploss procentowy (manualny czy atuomatyczny) wsio ryba - ale moze -10-15%?

Hej spaced,

W tej sytuacji był to błąd typowo techniczny, więc żaden stop loss by tutaj nie pomógł. Byłem święcie przekonany, że zakład był zamknięty, dlatego doszło do takiej a nie innej sytuacji. Nie mniej, nauczka na przyszłość by minimum dwa albo trzy razy sprawdzać, czy rzeczywiście przyjęło zakład, a dla innych osób przestroga, co może się dziać, jeśli zostawią zakład otwarty na giełdzie nie posiadając planu zapasowego.

Pozdrawiam,

SLAV

O jakim planie zapasowym w ogóle jest mowa skoro handel miał być pre play, przecież wystarczy spojrzeć na stan konta i wszystko jest chyba jasne. Tak generalnie zamiast dawać dobre rady i przestrogi innym to radziłbym się skupić na własnej grze, bo taka podzielność uwagi w tradingu ewidentnie niektórym szkodzi. To taka moja przestroga.

Siema SLAV,

Miałem kiedyś podobną sytuacje jak ta twoja. Otóż handlowałem na rynku u/o 2.5. Część pieniędzy postawiłem na na LAY over bodajże 2.1 a drugą część na Back under 1.92 . Kurs poszedł po mojej myśli i po kilku chwilach oddałem po 2.12 , tyle że zapomniałem o tym że mam włączoną opcje Just Hedge (kasa po stronie Under została). Po jakiejś godzinie odpaliłem ponownie geeksa żeby pograć w przerwie na tym samym rynku i tu zdziwko zamiast + kilka euro miałem lekkiego reda (naszczęście było tylko 1:0 do przerwy). Od tamtej pory zawsze zanim wyjde z geeksa zerkam na saldo czy aby na pewno kasa się zgadza. Pozdro

Edited by keyser

O jakim planie zapasowym w ogóle jest mowa skoro handel miał być pre play, przecież wystarczy spojrzeć na stan konta i wszystko jest chyba jasne.

Możliwe, że niewystarczająco jasno się wyraziłem. Jak zaznaczałem na początku tematu, skupiam się tylko i wyłącznie na grze pre-play, natomiast w wiadomości do której się odnosisz, miałem na myśli sytuację, gdyby ktoś świadomie wszedł w zakład i czekał na live by zamknąć pozycję z zyskiem (łącząć pre z in), oczekując wrostu lub też spadku, zaleźnie od pozycji wyjściowej. Innymi słowy, ze swojej strony wyeliminowałem takie zdarzenie (takiego byłem bynajmniej przeświadczenia), co nie zmienia faktu, że poprzez nieszczęśliwy zbieg okoliczności, mimo wszystko poniosłem stratę.

Tak generalnie zamiast dawać dobre rady i przestrogi innym to radziłbym się skupić na własnej grze, bo taka podzielność uwagi w tradingu ewidentnie niektórym szkodzi. To taka moja przestroga.

Napewno skorzystam :)

Siema SLAV,

Od tamtej pory zawsze zanim wyjde z geeksa zerkam na saldo czy aby na pewno kasa się zgadza. Pozdro

Ja natomiast od teraz sprawdzam jeszcze na stronce Betfair jakie załady mam przyjęte a które nie, bo widać, że nawet Geeks od czasu do czasu może wprowadzić w błąd.

Pozdrawiam,

SLAV

Nie rozumiem jak można popełnić taki głupi błąd, ja zawsze kilka razy patrzę na stan konta po zakończeniu tradu, jak narazie ten blog to profesjonalna wydmuszka.. oby taką nie pozostała

Każdemu się może zdarzyć, zmęczenie itd. Mimo wszystko głupi błąd, ale pewnie się już w przyszłości nie powtórzy. Ja autorowi życzę przede wszystkim wytrwałości i konsekwencji w działaniu, co powinno przynieść dobre rezultaty ;)

Panowie Kuchar i Kaiser za co te minusy? A szczegolnie Kuchar, Maziemu dales plusa mimo ze jego wypowiedz merytorycznie jest niemal taka sama jak moja, jest jedynie poslodzona, wyjasnij mi to jesli mozesz. Uwazam ze od takiego bloga jak ten powinno sie wymagac wiecej niz od poczatkujacego, glaskanie po glowce za takie bledy mija sie z celem.

Siema SLAV,

Miałem kiedyś podobną sytuacje jak ta twoja. Otóż handlowałem na rynku u/o 2.5. Część pieniędzy postawiłem na na LAY over bodajże 2.1 a drugą część na Back under 1.92 . Kurs poszedł po mojej myśli i po kilku chwilach oddałem po 2.12 , tyle że zapomniałem o tym że mam włączoną opcje Just Hedge (kasa po stronie Under została). Po jakiejś godzinie odpaliłem ponownie geeksa żeby pograć w przerwie na tym samym rynku i tu zdziwko zamiast + kilka euro miałem lekkiego reda (naszczęście było tylko 1:0 do przerwy). Od tamtej pory zawsze zanim wyjde z geeksa zerkam na saldo czy aby na pewno kasa się zgadza. Pozdro

keyser - swiete slowa! przez wlaczona opcje tradeshark hedge czasemustawie sie po drugiej strnie i .....kurka zapominam o tym...czasem trudno wywnioskowac z banku czy kasa poszla gdzies czy nie...glowne okno tez mam schowane wiec tlyko na pamiec gram. jak nie zdejme zakladu manualnie to dupa blada jest i czasem zamiast green rosnac to hedge idzie i juz jestem poza rynkiem...

tak wiec trzeba kontrolowac gdzie kasa idzie - w moim przypadku jak jest tenis - a juz nie wspomne o szlemie gdzi ejest 16 meczy rownolegle a ja traduje np 4to mozna zapomniec co gdzie poszlo.

wtedy dobra jest opcja anulowania wszystkich unmatched ze wszystkich rynkow - takie awaryjne wycofanie kasy z rynku

Liver daj sobie spokój, niech minusuja do woli. Na tym forum tendencja jest taka, że krytykować nie wypada nawet jeżeli jest to w pełni uzasadnione. Ja napisałem to co Ty aczkolwiek w nieco innej formie i nawet wytłumaczenie dostałem :-D Moim zdaniem autor tego bloga pomylił jednak kolejność więc niech się niektórzy nie dziwią, że ktos osmiela się go krytykować. Najpierw sie robi ze 100 zakładane 3k do konca roku, a potem się bierze za dawanie rad i przestrzeganie innych, a nie farmazony na dzień dobry, wieloletnie doświadczenie, tabelki itd.

Jest taka fajna seria o Wall Street wrzucana tutaj na forum i tam pada tekst, który oddaje istote tematu - "jedynym wykładnikiem jest zysk". Moim zdaniem ten blog w obecnym momencie jest jednym z najsłabszych jeżeli chodzi o te aktualnie prowadzone. Yavor czy Korazz wklejaja grane rynki, opisuja co robili i cześć, chcesz to wykorzystasz ich wiedzę, nie Twoja sprawa, a tu gość poucza przy każdej możliwej okazji, a sam nie prezentuje na razie nic.

Edited by maverick

Maverick zgadzam sie z Toba w 100 procentach. Oczywiscie minusy mnie jakos przesadnie nie obchodza, czekam jedynie na wyjasnienie za co, bo jesli za nic to faktycznie jest to pewien problem.

maverick, masz 100 lajkow, stawiasz flaszke :P albo piszesz bloga, jakos uczcic trzeba ;)

liver mnie sie wydaje, ze za zbytni ofens, nie zachecajacy do wyeliminowania bledow i dalszego tradingu, a odstraszajacy i demotywujacy. ale to tylko moja opinia, moze autor mial inne mysli i zamiary wiec najlepiej jego pytac ;)

Ja sie tutaj rowniez podpisuje pod tym co napisali koledzy u gory. Przerost formy nad trescia . Tabelki tabelkami komus sie tam przydadza ale nie beda za ciebie zarabiac. Duzo gadania, malo konkretow. Po co pisac bloga w ktorym na 10 podstronie jest green w wysokosci 0,65 euro ? Dla mnie to strata czasu, powinien byc konkret, dzialanie, wynik, progres lub nie i tyle a nie kwieciste wywody na pieciu stronach i 30 nabitych postow . Oczywiscie kazdy ma prawo prowadzic bloga jak mu pasuje, ale masa energii idzie psu w dupe. Nie mam nic do greenow 0,65 euro kiedys mnie takie bardzo cieszyly ale sami przyznacie racje ze mija sie z celem przewijanie 10 stron by dowiedziec sie jednego konkretu. BTW tabelki oznaczone sa jakby byly autorstwa wlasciciela bloga a a nie sa bo pochodza z jakiegos poradnika ktorego mialem do niedawna na dysku . Chcecie to minusujcie, forum po to jest aby wyrazac swoje opinie, a moja opinia jest jaka jest.

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

wyniki nie adekwatne do oczekiwan (nie moich) wiec i ofens wiekszy. Blad glupi ( zdaniem maziego rowniez) i zdania nie zmienie. Yavor ale o czym Ty piszesz przeciez to nie byl blad wynikajacy z tradingu, tylko zwykla pomylka, wiec o jakim zachecaniu, motywowaniu myslisz? Jak 20letni facet posika sie w majty to tez wszyscy pochylaja glowy?Nie, smieja sie, jesli zrobi to dziecko, tak, tlumacza i poklepuja. Kto zrozumial temu chlawa i czesc.

• Create New...