Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Scorpi

$ 10k Horse Racing Challenge

Recommended Posts

A więc ruszamy...

Dotąd moją sztandarową dyscypliną był także konie... lecz in-play. Z tymi rynkami bywa różnie, są bardzo zmienne i nieprzewidywalne. Są dni gdzie da się zarobić, płynność jest odpowiednia, nie ma problemów z odsprzedażą zakładów, cash wpływa na konto :D, są zaś dni, gdzie grając jak automat nie da się ugrać ani grosza. Myślę, że swoje już ugrałem, czas poszerzyć horyzonty i skupić się na innej dyscyplinie.

Konie pre-play są wg mnie najbardziej przyszłościowe, kucyki biegają codziennie, o stałej porze, obroty na każdym z wyścigów szacowane są na min 500k.

Dotąd na kobyłach pre-play grałem bardzo mało, zawsze brakowało mi czasu, wytrwałości w nauce, każde z podejść trwało kilka dni po czym dawałem fory. Jednak wydaje mi się, że przez ten czas wypracowałem swój własny styl gry, który najbardziej mi odpowiada, tj.scalping + 'pozwól zyskom rosnąć', czyli gra z trendem. Każde wejście jak na razie wydaje się przemyślane, nie gram na siłę, szybko zamykam na -1 tick bądź scrat****e pozycje, jeśli pojawią się sygnały iz transakcja może być stratna. Ważne by risk:reward wynosił chociaż 2:1 a powinno iść do przodu :)

Jako 'challengową' kwotę wybrałem 10k, terminu sobie nie stawiam, gdyż pory rozgrywania rynków trochę kolidują mi z pracą, więc tak na prawdę nie wiem ile czasu będę miał na grę. Wypłaciłem całą gotówkę z bf, zostawiłem sobie troszkę zaskórniaków, więc ruszam od 0.

Stawkowanie...

Obiecałem sobie, że na razie angażował będę max. jedną stawkę w danej chwili. Kilka wejść w jednym momencie i ew. ruch w drugą stronę powoduje u mnie dekoncentrację i chęć odrabiania strat na siłę, co zazwyczaj kończy się jeszcze większym redem...

W Geeks Toy'u jest bardzo ciekawy tryb stawkowania, tj. Book Profit, gdzie stawka dobierana jest automatycznie, w zależności od tego jaki zysk chcemy osiągnąć na jednym ticku. Dzięki temu, niezależnie czy gramy po kursie 9.0 czy też 2.0 - nasz zysk/strata na 1 ticku jest zawsze taka sama. Ryzykujemy stały % naszego banku, co znacznie ułatwia w zarządzaniu naszym kapitałem. Także ew. Drawdowny nie są tak bolesne.

Dzisiaj, na rozgrzewkę, stawka BP wyniosła 0,1 ( bodaj 10e zobowiązania na kursie 2.0):

post-22-0-41920800-1344798179_thumb.png

Edited by Scorpi

Z zaciekawieniem będę sledził Twój temat. Mam nadzieję, że będziesz go regularnie uzupełniał ;) Też używam GT ale o tej funkcji "Book profit" nie wiedziałem ale powiem, że to całkiem fajna sprawa z taką opcją. Pozdro i sukcesów życzę ;)

Dotąd na kobyłach pre-play grałem bardzo mało, zawsze brakowało mi czasu, wytrwałości w nauce, każde z podejść trwało kilka dni po czym dawałem fory. Jednak wydaje mi się, że przez ten czas wypracowałem swój własny styl gry, który najbardziej mi odpowiada, tj.scalping + 'pozwól zyskom rosnąć', czyli gra z trendem. Każde wejście jak na razie wydaje się przemyślane, nie gram na siłę, szybko zamykam na -1 tick bądź scrat****e pozycje, jeśli pojawią się sygnały iz transakcja może być stratna. Ważne by risk:reward wynosił chociaż 2:1 a powinno iść do przodu :):

-bardzo zdrowe podejscie, trzymaj sie tego i powodzenia

Ważne by risk:reward wynosił chociaż 2:1 a powinno iść do przodu <- to jest mit troche...zalezy od skutecznosci, mozesz grac 1:1 a nawet 1:2 i przy odpowiednio wysokiej skutecznosci byc na plus

Ważne by risk:reward wynosił chociaż 2:1 a powinno iść do przodu <- to jest mit troche...zalezy od skutecznosci, mozesz grac 1:1 a nawet 1:2 i przy odpowiednio wysokiej skutecznosci byc na plus

piernixon ,zalezy czy wyscigow ,czy tradow.

Bo jak wyscigow to sie zgodze ,jak tradow to nie .Ale jak policzyc trady ?Chyba by trzeba bylo spedzic drugie tyle czasu .

Tak ,czy siak ,powodzenia Scorpi !

kapitan scorpi pisze ze to wazne zeby grac na dwa ticki ryzykujac jeden, to ja mu odpisuje ze niekoniecznie ;]

No tak sa rozne szkoly .

Todd na swoich filmikach mowil ,ze lepiej dwa razy obrocic po tiku ,niz czekac na dwa ,ale moim zdaniem tak trudniej ,bo wiele swingow ,ktore pokryja nieudane trady wtedy niestety raczej ucieka sprzed nosa .

Oczyiwiście chodziło mi liczbe tradów, ryzykuję 1j, by stracić także 1, czyli de facto 1:1, ale biorąc pod uwage skuteczność wejść na poziomie 66% da nam ryzyko:zysku 1:2 :)

Ciekawa jaka ta skuteczność jest w moim wypadku,- nawet przy swingach, wchodzę tylko wtedy gdy wiem, że na pewno ten kurs spadnie. Nie wysuwam żadnych daleko idących hipotez analizy tehcnicznej, czy czystego wykresu. '...hmm tutaj być może będzie swing, ok lokomotywa ruszyła- wsiadamy, nie udało nam się? czekamy na ew. korektę i zakupujemy swój bilet, jeśli kurs nadal daje sygnały do dalszej podróży" :)

Edited by Scorpi

Małe podsumowanie dnia dzisiejszego,- dzień udany, dniówka do przodu. Po jakimś czasie zacząłem tracić koncentrację, zacząłem robić wymuszonę wejścia (bo w końcu trzeba grać), zrobiłem sobie zatem pół godziny przerwy, odświeżyłem główkę i przypomniałem sobie jak się gra..

Mimo wszystko zagrałem także 5 rynków wyłącznie ip,- stare przyzwyczajenia :) Nie wliczam ich do podsumowania, na screenie wykreśliłem owe rynki, by nie zamazywać obrazu gry pre-play.

Stawka: 0,15 BP (15-30e zobow.)

Zysk: 8,71

post-22-0-14355600-1344888232_thumb.png

Edited by Scorpi

Wczoraj spoofer rzucił ścianę na przeszło 10k- cena krążyła tuż nad tą zaporą, po chwili jednak nieśmiało zaczęli ją skubać. Gdy zjedli połowę,- reszta znikła bardzo szybko. Oczywiście także trzeba było zbackować pozycję, tóż to jak prezent. Zastanawiam się jednak czy to nie był selfmatching, czyli wykupywanie własnych pozycji. Przykładowo,- stawiasz 10k, skubiesz ją, w tym czasie część zje także reszta traderów, więc by suma backów była większa od lay'ów (np. 11:10, czyli1k back)- skupujesz trochę z niższej pozycji. Imo ruch został napędzony, więc spadnie jeszcze kilka ticków w dół.

post-22-0-16870500-1344928986_thumb.png

Drugi screen to po prostu ładny drift, których każdemu życzę na co dzień :)

post-22-0-72455800-1344929051_thumb.png

Korzystając z tego, że wyścigi odbywają się dzisiaj co 10min, zamieszczam dwa przykłady moich dzisiejszych wejść opartych o analizę techniczną:

Przełamanie podwójnego szczytu

Gdy cena poraz trzeci podchodziła po ostatnie maxima- nastąpiło przełamanie i w tym momencie było wiadomo, że kurs nie prędko się zatrzyma.

Wejście po 3,6, oddałem po 4.3

post-22-0-35101200-1344954359_thumb.png

Głowa z ramionami?

Nie wiem, czy słusznie,- ale tak to zinterpretowałem, proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Oczywiście później nastąpił spadek do bodaj 3,95->3,55

post-22-0-85045700-1344954517_thumb.png

Edited by Scorpi

Jak opisać dzisiejszy handel? Prosto :) +25,65 przy stawce 0,2 BP (6-20e, średnia stawka 10e). Bardzo owocna była sama końcówka, gdzie ładne drifty znacząco poprawiły profit.

Stawka: 0,2 BP

Zysk: 25,65

post-22-0-71964900-1344974176_thumb.png

Więcej szczegółów poniżej:

Bardzo często gdy trend spadkowy dochodzi do poziomu początkowego 'knota'- odbija, po czym szybuje do góry. Bezpiecznie można ustawiać się z lay'em, w przypadku ew. przełamania- szybki stop loss na 2-3 ticki, a potencjalny take profit- kilkukrotnie wyższy. Przykłady z dnia dzisiejszego:

Tutaj ustawiłem się z layem po 2.0, odsprzedane na ważnym poziomie 2.25, po czym nastepne przełamanie i znów szybkie wejście:

post-22-0-04393200-1344973156_thumb.png

Klon wykresu powyżej:

post-22-0-00412000-1344974036_thumb.png

Zaś to co się działo o 20:50 na Nottingham to dopiero był rollecoaster :)

Cena krążyła w konsolidacji pomiędzy 2,50 - 2,60, z dużym WOM'em po stronie lay;ów co wskazywało na ew. wybicie. Po tym jak lokomotywa ruszyła wszedłem po 2,58 i oddałem po 2,78

post-22-0-33364500-1344974084_thumb.png

Edited by Scorpi

Zapewne każdy trader czytał/słyszał, iż najważniejsze są trzy filary, takie jak:

-Strategia

-Money Management

-Nasz umysł

Do czego dążę? Chciałbym zwrócić uwagę, iż jeśli jeden z filarów się posypie to nie zarobimy tylko 66%, lecz możemy stracić większość kapitału! Skupię się tutaj na Zarządzaniu bankiem i jak ew. jego brak, bądź nie przywiązywanie do niego godziwej uwagi może wpłynąć na resztę cegiełek. Większa strata, bądź kilka strat z rzędu opacznie mogą wpłynąć na naszą psychikę. Zaś zdekoncentrowany umysł nie myśli już racjonalnie i sypie się nam nasza strategia poprzez wymuszone wejścia, błędną interpretację sytuacji na ranku, chęci odrabiania strat na siłę.

Jak więc zarządzać swoim bankiem, jak dobierać stawki? W forexowym światku pisze się, by na jedną transakcję nie ryzykować nie więcej jak 1-2% swojego banku. 1-2% jakie możemy przeznaczyć na ew. stratę przy odpowiednim stop lossie. Stawka Liability post-22-0-53929900-1345022512_thumb.png, bądź płaska post-22-0-60505000-1345022541_thumb.png daje nam tylko iluzoryczną kontrolę nad bankiem. Dlaczego? Zależnie od kursu- strata/zysk na 1 ticku jest różna, grając stawką 100e:

kurs 1,99 - strata/zysk na 1 ticku: 0,5

kurs 6,2 - strata/zysk na 1 ticku: 3,3

Teraz jeśli to przełożymy na swoją grę- nasz dzienny wykres zysków/strat może wyglądać jak rollercoaster :) Jednego dnia mogą przeważać rynki o większych kursach, tego też samego dnia możemy mieć po prostu gorszy dzień i nasza strata może opiewać na np. -600e. Zaś drugiego dnia, świetnie czujemy rynki, mamy ten 'edge', wszystko nam wychodzi, lecz na koniec dnia widnieje tylko? +100,- tego dnia przeważały kursy <2.0 na granym przez nas 1fav. I wtedy zaczyna się rozważanie,- co robię źle, mieszanie w dotąd dochodowej strategii, zniżka formy. A po prostu zawiódł Money Management,- w danym okresie czasu ryzykowaliśmy 6x krotnie więcej.

Jak widać ustabilizowanie swojego poziomu profit/loss pomoże nam odpowiednio analizować swoją grę, wyciągać odpowiednie wnioski i przede wszystkim cieszyć się z progressu :)

Jak już wspomniałem w pierwszym poście w temacie,- w Geeku jest bardzo przydatna forma stawkowania, tj Book Profitpost-22-0-99640400-1345024230_thumb.png, gdzie aplikacja automatycznie dobiera stawkę do wybranego przez nas wielkości $ ticka. Niezależnie od kursów,- zawsze wiemy, jaką strate możemy ponieść, co jest nieocenione w Monet mngm :)

Na jutro polecam dwa 'insidery'. Kucyki pana Burney'a Curley'a bardzo często lubią windować do góry przed startem gonitwy, tak więc warto je mieć na oku a kursor gotowy na lay'a :

Zapomniałem napisać, że B.B wycofał swoje konie z owych wyścigów

A na koniec... znalazłem na kompie screen z przed 2 msc'y, gdzie podczas gry in-play udało mi się złapać ładnego gifta po kursie 80.0 :)

post-22-0-31652000-1345024530_thumb.png

Dzisiaj kilka rynków mniej. Mimo dobrego wyniku jestem średnio zadowolony z siebie jak i poniekąd z płynność niektórych rynków na sesji wieczornej. Obiecałem sobie, że jeśli rynek porusza się wolno, ospale- to nie graj, mimo- zagrać musiałem. Na szczęście zawsze w odpowiednim momencie zapalała się lampka i stop loss'owałem pozycję. 'Udało' mi się także dwa razy wejść in-play,- zyskując dokładnie 10centów. Od teraz, za każdym razem odpalam streama.

Od jutra do niedzieli mam mały urlop, ale pewnie uda mi się zagrać jutrzejszą sesję popołudniową.

Stawka: 0,25 BP

zysk: 24,04

post-22-0-15157500-1345060035_thumb.png

i oczywiście standardowy rodzynek:

post-22-0-87980400-1345060093_thumb.png

Edited by Scorpi

Dzisiejszy dzień na plus, ale warto wziąść pod uwagę dwie składowe: awarię, na której straciłem prawie 40e oraz fakt, że część rynków grałem in-play stawką 5e,- płynność była zaskakująco dobra, a to jak pieniądze, które leżą na ulicy :) Dzisiejszego dnia zatem nie wliczam do challenge'a.

Stawka: 0,30BP

post-22-0-57951900-1345398856_thumb.png

• Create New...