Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Wreszcie znalazłem chwilę więc podzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z betfair.

Więc tak, od czego by tu zacząć :-) Sam nie wiem. Może zacznę od pewnego celu który założyłem sobie 25 maja. Po wypłaceniu 80€ na koncie zostawiłem sobie 13.00€ i celem było dokonanie tego samego co przedtem (z 10€ zarobiłem 103€ i 80€ wypłaciłem gdyż był to okres piastonalii więc kasa była potrzebna :mrgreen: ).

Okres od 25 maja do dziś przedstawiam poniżej:

okres26maj%20do%204czerwiec.PNG

Jak widać moją najmocniejszą stroną jest piłka nożna bo tam najwięcej handluję. Te mniej zyskowne rynki ugrane dlatego, że skorzystałem z okazji jakie znalazłem jak przeglądałem rynki.

Z piłki jestem bardzo zadowolony dlatego, że ligi się pokończyły i nie ma za wiele spotkań do handlowania.

Co do koni to próbuję od czasu do czasu za małe kwoty ale widać jak wychodzi :-/ za mało mam doświadczenia, to jest "szlak dla zawodowców, narazie się tam nie cisnę bo sobie nogi połamię".

Jeszcze dużo nauki związanej z końmi przede mną.

Po śledzeniu wczorajszych towarzyskich pojedynków zadziwiły mnie spadki kursów na wynik 0-0. W meczu Hiszpania - Korea kurs z 30.00 spadł do około 14.00 jak się nie mylę przed spotkaniem. Może spowodowane to było tym, że Hiszpanie najlepszych strzelców posadzili na ławce rezerwowych (Villa, Torres). Może, nie wiem. Z drugiej strony zrobili zmiany także w obronie (Puyol,Casillas,Pique - wszyscy ławka). No ale kurs spadł.

Niemcy - Bośnia kurs także malał. Włochy - Meksyk też.

Dzisiaj nożna uboga jak przez ostatnich kilka dni. Zainteresowałem się spotkaniem Francja Chiny. Kurs na 0-0 w najwyższym punkcie wyniósł 28.00. Gdy wszedłem na rynek kurs oscylował w granicy 23.00-24.00, ustawiłem się w kolejce po 26.00 i po 24.00

jak widać na screenie

francecs2.png

Jak widać znalazł się chętny na kurs 24.00 więc program automatycznie wystawił laya o jeden tick niżej.

francecs1.png

Wracając jeszcze do stanu konta bo to jest najważniejsze :-)

Chciałbym się pochwalić a zarazem zachęcić do tradingu nowych, "głodnych sukcesu" młodych wilków.

Przechodząc do sedna, dnia 25maj miałem na koncie 13.00€. Wczoraj po ukończonym handlu na koncie ukazała się kwota 90.36€. Nie chodzi mi tutaj o wartość.

W ciągu kolejnych 10 dni powiększyłem stan swojego konta prawie 7-krotnie. RYZYKUJĄC tak naprawdę kwoty rzędu mniejszego niż 1.00€. TAK dokładnie - jeden euro. Początkujący pomyśli - jakim cudem koleś z 13 euro zrobił 90 ryzykując za każdym razem 1 % kapitału. Właśnie na tym polega trading, w moim przypadku najwięcej handluję na małych kursach gdzie różnica jednego tick'u wynosi 0,01 czyli 1%.

Przykład:

Kupiłem kurs (back) 1.30 za 13.00€ i program automatycznie wystawił laya (więc jeżeli kurs spadnie do 1,29 i ktoś wykupi mojego laya zarobię 0.13€ no ale ja chcę rozłożyć zysk równomiernie więc trzeba podzielić owe 0.13€ przez obecny kurs czyli 1.29 co daje nam zarobek 0.10€ niezależnie od wyniku tzw. "green". Gdyby kurs podskoczył do 1.31€ wtedy robię "reda" czyli tracę około 0.13€ - czyli 1%).

I w taki sposób zbierając grosz do grosza uzbierało się 90 euro. Wszystko dzięki procentowi składanemu. Jak kiedyś sam Albert Einstein powiedział: "Największym wynalazkiem ludzkości jest procent składany".

Co by było gdyby ktoś zamiast początkowych 13 euro zaczął od 130? Ryzykując za każdym razem 1%. Po 10 dniach osiągnął by zarobek 3600pln co jest jak dla mnie studenta kwotą ogromną. Kwota ta przewyższa średnią krajową brutto o 300pln co w naszym przypadku byłby to zarobek bez żadnych podatków.

:arrow: Tak więc cel kolejny na miesiąc czerwiec: z 90.00€ zrobić 405.00€. Heh, postanowiłem powiększyć kapitał 4,5 razu. Zobaczymy, przede mną MŚ 2010 i tam skupię całą swoją uwagę. Do tego czasu będę starał się zamieścić screeny wraz z opisem z handlu w poszczególnych dniach.

Wracając do spotkania Francja - Chiny. Zgodnie z oczekiwaniami kwota lay została wykupiona i mój zakład wygląda tak, że w tym momencie mogę zrobić greena w wysokości 2,57€ bądź poczekać na ewentualny spadek kilku ticków i zrobić greena w wysokości 2,94€ lub 3,09€.

francecs3.png

francecs4.png

Tutaj link do mojego albumu gdzie będą znajdywać się wszystkie screeny: GOFER HANDLUJE

A możesz wytłumaczyć jak na programie Geeksu ustalasz aby sam laya wykupował od razu po dpaku albo wzroście o pare ticków? OI od razu powiedz co oznacza na zielono pod czasem do meczu kwota 2,57 ?

Fajnie, że również prowadzisz blog. Coś każdy się nauczy.. Ja zaczynam ale warto wzorowac się na takich jak ty.

Aby sam wystawiał Laya klikasz prawym na samej górze okna programu >> Show/Hide >> Staking & Tools i pokazuje ci się w panelu. Tak jak ja mam na obrazku i na tym klikasz prawym >> Activate >> Tick Offset >> i wpisujesz 1

Kwota 2,57 to tzw. "green book" czyli gwarantowany zysk.

No dzięki za wytłumaczenie. Ogólnie wiem co to Green Book jednak nie znam dokładnie opcji Geeksa i dlatego pytam co za co odpowiada. Fajnie byłoby jakbyś napisał co za co odpowiada i jak go najlepiej skonfigurować pod siebie bo to angielska wersja..

Akurat wychodzę ale jak wrócę postaram się coś napisać, powiedz dokładnie o co ci chodzi z konfiguracją. Postaram się pomóc.

Jak dobierasz mecze. Przy jakich kursach wchodzisz w dany rynek ?

Nie dobieram szczególnie. Śledzę kurs i mam wyczucie już kiedy trzeba wejść jeśli jest okazja. Przede wszystkim kieruję się trendem jaki jest w danej chwili i czekam aż zacznie się coś dziać wtedy wchodzę.

Popełniłem wczoraj straszliwy błąd. Oglądałem sobie spokojnie mecz Słowenia - Nowa Zelandia. Po strzeleniu gola na 1-0 ustawiłem się w kolejce po backa o 3 ticki wyżej niż obecna cena (kurs był w granicy 1.15 ja ustawiłem się przy 1.18 czekałem aż kurs się odbije, mecz toczył się swoim tempem i rożny dla NZ wtedy ktoś wykupił wszystkie kursy lay aż do 1.20 i co oczywiście bramka. Z racji tego że akceptuję redy od razu skontrowałem po kursie 1.68 jak się okazało niepotrzebnie bo chwilę później dwa gole dla Słoweńców i było po spotkaniu). Dokupiłem w przerwie jeszcze Any Unquoted ale bramka nie padła i kontrowałem w 63min. Tam także minus.

strata.png

strata2.png

Jest to przestrogą dla nowych graczy, że szybko można stracić kilkudniowy zarobek ;/

A ja już napewno nie będę wchodził in play przy stanie 1-0 w pierwszej połowie.

Cel na czerwiec oddalił się, szkoda. Nie można sobie pozwolić na emocje i chęć odegrania. Trzeba wierzyć w swoje umiejętności w przerwie spotkań i przed meczem.

Z tego czerpię największe profity i tego będę się trzymał.

Stan konta na 5.06 wynosi 50.77€

Holandia - Węgry w 5min nastąpił skok na rynku over 2,5 więc od razu zakupiłem BACK no i nawet nie zdążyłem sprzedać bo padła bramka :D green widać poniżej.

thumb

Hehe, Gofer troche niekonsekwentnie grasz, bo w poprzednim poście piszesz, że trzeba liczyć na swoje umiejętności w przerwie i przed meczem, a potem grasz sobie overa w meczu Holandii :-/ Ciekawe co by było jakby długo utrzymywało się 0-0 :-P

Nie wiem czy zwróciłeś uwage co się działo przed meczem RPA - DEN na rynku o/u 2,5. Otóż kurs na under w przeciągu 30 min powędrował z 1,7 na 2,44. Pierwszy raz widze coś takiego :shock:

Wszedłem na rynek Holandii w takim momencie że miałem możliwość sprzedania a że padła bramka to zamiast kilkadziesiąt centów zrobiło się kilkanaście euro.

under 2,5 dla mnie to normalne taki wzrost widziałem większe :)

Właśnie zdarzyła się dziwna rzecz, otóż miałem kupione back 0-0 oraz back over 1.5 gola w meczu Rumunia - Honduras.

Kurs na over powędrował z 1,44 do 1,90. Ja miałem ustawionego laya na 1,42 (nie wiem po co go zostawiłem) no i padła bramka rynek zawieszony a po odwieszeniu zamiast robić greena 20 euro to mam greena 0,60e. Po prostu ktoś wykupił mojego laya jak rynek był zawiszony, bardzo dziwne. No i na dokładnym wyniku miałem 0-0 postawione za 9e to zamiast teraz być +14e to jestem na minus ;| czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Troszkę nie rozumiem Twojego podejścia gofer:) Strategie jak najbardziej rozumiem, przynajmniej tak myślę, że wiem jaki miałeś zamiar ale... No właśnie oprierałeś się na strategii zabezpieczającej zakład. W momencie padnięcia bramki miałeś zamiar sprzedać over 2.5 i wyjść na zysku po porażce z rynku CS 0:0. A w momencie dłuższego wyniku 0:0 tak próbować aby minimalizować reda? Dobrze myślę?

Dobrze byłoby jakbys przedstawiłem screena z jakimi kkursami kupowałeś i przy jakich stawkach aby wyobrazić sobie Twoje myślenie i Twój cel odnośnie zysku.

Nie wiem po co była kontra na 2 ticki?

A jeśli chodzi o wykupienie szybsze to wydaje mi się, że duża wina stoi po stronie komputera i łączą. Im szybszy procesor i większe łącze tym więcej i szybciej możemy zdziałać na poszczególnych rynkach..

• Create New...