Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker

Recommended Posts

Blog. Powinien mieć jakiś cel, prawda? Chcę usystematyzować wyniki i nauczyć się czegoś od forumowych specjalistów. Po wielu wzlotach i upadkach postanowiłem spróbować koni pre, głównie skalpowanie. Kiedy widzę, że zaczynam przeginać, kończę zabawę na dany dzień. Handluję niewiele (klasa maturalna ;-) ), więc trzeba maksymalizować zyski. Granie w tym roku szkolnym zacząłem od 5.09, poniżej screeny.

post-179-0-64285200-1347088410_thumb.jpg

post-179-0-21257900-1347088423_thumb.jpg

post-179-0-19060300-1347088433_thumb.jpg

Jaką stawką grasz, jeśli można spytać ;) ?

Masz jakąś metodę, patent na grę na kucach?

Pozdrawiam i tradycyjnie życzę greenów!

Również zaczynam grę na koniach pre-play, podobnie jak Ty nie mam patentu na grę. Idę z trendem skalpując po 1 ticku, kalkuluję + - WOMa, patrzę jak ustawia się kasa na poszczególnych kursach. Dla nas początkujących najważniejsze jest zarządzanie depo (oprócz sprawnego tradingu ofc) - jaki % Twojego depo stanowi stawka na zakład?

Jakiejś tam stałej reguły nie mam, wszystko zależy od rynku. Choć spotkałem się z opinią, że pre można grać za wszystko, argumentowaną następująco: dlaczego kasa miałaby leżeć bezczynnie? Większą uwagę (jak radził dr Elder w "Come into my trading room") staram się zwracać na zamykanie pozycji, tam obowiązuje żelazna zasada cięcia przy -2% banku.

Ustalam je na bieżąco, im szybciej rośnie bank, tym wyższe one są (choć procentowo wychodzi mniej więcej to samo). Na jednym ticku z głównego wyciągam dużo więcej niż z tbp, myślę że stąd wynika zmiana w dziennym zysku. No i w końcu miałem czas, żeby posiedzieć na giełdzie trochę dłużej.

Scalp na tick, wejścia różne - czasem wchodzę na 3 minuty przed startem, innym razem ustawiam się w koszykach 15 minut wcześniej. Działam w myśl zasady improvise, adapt, overcome. To jest jak szachy/poker/League of Legends - mamy zbiór generalnych zasad, ale do każdej rozgrywki trzeba się dostosować.

na ticku z glownego faktycznie mozna wycisnac wiecej. tylko, ze glowny jest bardziej nieprzewidywalny niz tbp.

-glowne są o wiele bardziej przewidywalne

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć o co chodzi 'tick z głównego'? :D

Chodzi o to że na wyścigach konnych można grać na głównych kursach lub rynku To Be Placed gdzie chodzi o to czy konik znajdzie sie w pierwszej 2 czy tam 3 i na rynkach TBP kursy są niższe niż w tym samym wyścigu na rynku głównym

Edited by Kornik1985

• Create New...