Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Dukat

Piłkarze w szatni, ja na rynku

Recommended Posts

Witam.

Na giełdzie Betfair siedzę już ładnych parę lat. Trochę wygrałem, trochę przegrałem, jedno jest pewne.... zdobyłem spore doświadczenie (a przynajmniej tak mi się wydaje). Generalnie uważam, iż trzymając się pewnych, ustalonych zasad można generować stały (mniejszy lub większy) zysk. Jednak ponieważ ostatnio złamałem swoje zasady i kosztowało mnie to ładnych parę euro, postanowiłem założyć bloga, dzięki któremu łatwiej będzie mi pozostać przy pewnych utartych schematach gry czyli twardo trzymać się ustalonych przeze mnie zasad.

Wspomnianych zasad jest kilka. Po pierwsze gram wyłącznie na rynkach piłki nożnej. Nie żadne konie, tenis itp. Na kopanej znam się najlepiej, więc gram tylko piłkę. Po drugie nigdy nie wchodzę in play. Gram pre-play oraz w przerwie meczu. Tak jak w temacie piłkarze w szatni, ja na rynku. Kolejna zasada to offset, ustawiony zawsze na jeden tick. Czasami uda się obrócić stawką dwukrotnie, ale generalnie jedna transakcja to jeden tick. Co do stop loss'u to zależy od sytuacji na rynku. W programie nie mam go aktywowanego. Jak rynek idzie nie w tą stronę, to wychodzę z redem w wysokości 1-2 ticków.

I teraz sprawy czysto formalne. Stan konta, jaki pozostał po ostatnim złamaniu zasad to 59,62 euro. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to dużo, ale postaram się wam udowodnić że i z tak małych pieniędzy można będzie coś ugrać. Będę starał się robić podsumowania po każdym dniu, w którym coś grałem.

I na koniec najważniejsze, czyli..... cel. Poprzeczkę ustawiłem dość wysoko, ale wiadomo, że jak spadać to z wysokiego konia. Chciałbym aby stan mojego konta na koniec października wyniósł 150 euro. Czy się uda zobaczymy...

Czytałem już sporo blogów, ale nigdy nie zrozumiem idei stawiania sobie celu w postaci określonej sumy :-). Osiągnięcie tego progu większego znaczenia nie ma (i tak każdy dobrze wie bez tego jak mu idzie na giełdzie), a może prowadzić do niepotrzebnej presji. Co do tick offsetu, to też kiedyś go używałem - na początku przygody nie jest to zła opcja. Wyłączyłem go po pewnym czasie i moje zyski urosły dosyć znacznie. Życzę powodzenia.

Moim zdaniem z tym stawianiem sobie celu w tradingu jest jak w życiu, większość ludzi tego potrzebuje. Musimy wiedzieć dokąd zmierzamy, co chcemy osiągnąć itd to jest bardzo motywujące, zmusza Nas do cięższej pracy nad sobą aby do tego celu dojść. Zacytuję rzymskie przysłowie, które znalazłem notabene w jednej z książek poświęconej grze na giełdzie: " Tłum, świat a czasem nawet śmierć ustępują przed człowiekiem, który wie dokąd zmierza ale spychają z drogi dryfującego bez celu".

Ostatnie dwa dni to generalnie chaos w moim wykonaniu. Niektóre rynki wyczuwałem idealnie, inne zaś to totalna porażka. Udało mi się dobić do 62 euro z groszami. Jest więc progres, ale nie tak wyobrażam sobie dalszą grę. Może jak podam typ na forum, przed jego zakończeniem to będzie lepiej ;)

Dziś przewiduje spadek Sieny

yjhva.jpg

Wykres stabilny, spadki u buków, brak blokad na niższych kursach. Ja złapałem back @ 2,20. Podejrzewam, że kurs poleci do ok 2,14, może nieco niżej.

Ja już wyszedłem z rynku. I tak złamałem zasadę jednego ticka i odsprzedałem zakład po 2,16. Ale uważam że jeszcze trochę poleci. Tylko muszę odejść od komputera, więc dalej handel już beze mnie :)

5uo54z.jpg

Mam chwilkę, więc wchodzę na następny rynek. Tym razem mecz Bochum - Kaiseurslautern i spadek gości. Szkoda że nie wszedłem wcześniej, bo spokojnie można było złapać back 2,56. Ale nic :) Ustawiłem się na 2,52 i jak mnie kupią to kontra leci na 2,48 :)

Oto wykresik:

eqxq9y.jpg

EDIT: Zmieniam kontrę z 2,48 na 2,50, więc jeśli mnie skupią to ugryziemy tylko jeden tick.

Edited by Dukat

czemu w meczu sieny nie rozlozyles greena na wszystkie trzy opcje? jak bedzie remis, albo wygra bologna wyjdziesz na zero, a tak zawsze pare groszy by wpadlo bez wzgledu na wynik.

No i niestety Kaiserslautern mi uciekło :) Trudno się mówi, ważne że dobrze przewidziałem ruch :) Proponuje więc rynek Malmo FF -Goeteborg i spadek gospodarzy. Stoję na 1,77, może tym razem ktoś skubnie :)

EDIT: Yavor ostatecznie rozłożyłem greena. Źle ustawiłem program i stąd zamieszanie. Po rozłożeniu wychodzi +1,10 e

Edited by Dukat

Ostatecznie zagrałem back @ 1,76, żeby znowu rynek mi nie uciekł, a oddałem po 1,74. Uważam że poleci jeszcze trochę, ale jak dla mnie dwa ticki są wystarczające.

212gv8n.jpg

Spróbuje złapać jeszcze jednego greena. Tym razem mecz Thun - Young boys. Gospodarze spadają i mam nadzieję, że ta tendencja się jeszcze utrzyma :) Chcę kupić back @ 2,24.

Wykresik:

2n8yp81.jpg

EDIT: Oczywiście nie gospodarze, tylko goście. Sorki za pomyłkę :)

Edited by Dukat

I kolejny green :) Back @ 2,24, lay @ 2,2

mutrna.jpg

EDIT: Pokićkałem wszystko w poprzednim poście ;) Wykres oczywiście gości, i spadek gości.... ech za dużo chce zrobić na raz ;)

Przepraszam za pomyłkę.

Edited by Dukat

... równiez myslałem o tym rynku , ale ja wszedłem na - Lay Young . Mimo to zycze powodzenia .

Hmm uważam, że wyżej jak 2,24 nie sprzedasz YB. Wszystkie buki spuszczają, BF generalnie też spada. Ale mimo to życzę powodzenia :)

Dziś już nie bardzo jest co zagrać (przynajmniej wg mnie). Proponowałbym zastanowić się na czym pohandlować jutro. Póki co mam dwie propozycje:

1. Fortuna Dusseldorf - Schalke 04

Wykres dla Schalke

29zwz9j.jpg

Póki co rynek nie duży, zobaczymy co stanie się przez noc. Jeśli dalej będzie tak stabilny oraz buki niczego nie odwalą, to powinny być ładne spadki na Schalke. Ale ewentualne wejście dopiero rano, gdyż nie mam w zwyczaju zostawiania zakładów na noc.

2. Pacos Ferreira - Benfica Lizbona

Wykres dla Benfici:

2j0b9ra.jpg

Sytuacja zbliżona do Schalke. Rynek wydaje się być stabilny, ale póki co to mikro rynek. Zobaczymy co będzie jutro. Skłaniam się do spadkom na Benfice. Ale póki co tylko obserwacja. :)

chyba takich perełek bedzie wiecej , ale najlepiej z rana obserwowac . Swoja strate juz odrobiłem :) aha sorki za zasmiecanie przejzystego tematu !!!

post-2296-0-87383200-1348758823_thumb.jp

• Create New...