Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Dukat

Piłkarze w szatni, ja na rynku

Recommended Posts

Rynek mówił zupełnie co innego niż spadek kursu na gości. Wyszedłem z minimalną stratą chociaż mogłem zrobić to wcześniej. Zagrałem wbrew sobie samemu co odbiło się red bookiem.

Guimaraes na czerwono.

2rqd009.jpg

Teraz kilka propozycji na jutro:

Fulham - Man City: Spadek ManC, obecnie 1,86

Arsenal - Chelsea: Spadek Arsenalu, obecnie 2,26

Sunderland - Wigan: Wzrost Sunderlandu, obecnie 2,1/2,12

Nurynberg - Stuttgart: Spadek Nurynbergi, obecnie 2,28/2,3

Póki co najbardziej podoba mi się Man City :) Może ustawie się na nim jeszcze dzisiaj :) Zobaczymy.

Dziś nie mam za dużo czasu na handel, ani pisanie na forum, dlatego wrzucam tylko efekty mojej gry oraz krótką notkę.

Udało się złapać z rana trzy rynki:

11qqtef.jpg

549m6d.jpg

33bkghg.jpg

A aktualnie poluje na wzrost Barcelony :)

Jednak wycofuje się z Barcelony. Mam jedna propozycje na jutro. Uważam, że w spotkaniu Valladolid - Rayo Vallecano gospodarze będą spadać :)

Dziś wg mnie posucha. Jakoś nie widzę ciekawych rynków. Próbuje złapać spadek Palermo. Później napisze jakieś podsumowanie tematu.

Uważam, że pora na małe podsumowanie oraz pewne refleksje. Zacznijmy od małych statystyk:

Zagrane rynki: 11

Rynki na plus: 9

Rynki na zero: 1

Rynki na minus: 1

Zysk/strata: 6,74

Generalnie powiedziałbym, że nie jest źle. Jednak grając na tych rynkach złamałem jedną ze swoich zasad, którą uznawałem do tej pory za „sacrum”. Chodzi o tick offset. W pierwszym poście napisałem, że mój tick offset zawsze wynosi 1. Jednakże handlując na rynkach, podanych na forum czasami łamałem tą zasadę i łapałem 2-3 ticki. Uważam to za błąd, pomimo tego że osiągnąłem zysk. Co więcej zysk ten jest wyższy, niż byłby w przypadku gdybym trzymał się zasady tick offset’u. Pytanie teraz co z tym fantem zrobić. Z jednej strony tick offset daje większe bezpieczeństwo, z drugiej ogranicza zyski. W tej chwili nie bardzo wiem, jaką decyzje podjąć (wiadomo, człowiek jest pazerny). Rozważając o istocie giełdy, oraz psychologii samej gry, wychodzi na to, że głównym celem jest określenie właściwego trendu. To właśnie klucz do sukcesu. Jeśli więc będę umiejętnie dobierał rynki oraz ustawiał się po odpowiedniej ich stronie to w zasadzie offset nie powinien mieć znaczenia…. a jednak… Na pewno daje on dużo większe bezpieczeństwo. Jest bowiem szansa, że nawet w przypadku źle wybranego rynku, kontra ustawiona w odstępie jednego ticka zostanie skupiona. Na pewno w takiej sytuacji na twarzy tradera zagości uśmiech. Mnie jednak interesuje inna sytuacja. Co jeśli ustawimy kontrę tick niżej, a rynek poleci 10 ticków w dół? Wtedy wystąpi pewnego rodzaju frustracja.. Mogłem przecież nie ustawiać offsetu na 1, tylko na 5 ticków. Zarobek dużo większy.

Jest jeszcze jedna sprawa. Mianowicie chodzi o stop-loss. Używać, czy nie. A może mieć cos takiego w głowie??? Co do tego też mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest to zabezpieczenie na nagłe wybicie rynku w złą stronę. Jednak zawsze jest możliwość, że rynek po takim wybiciu powróci do wyjściowej sytuacji. Co więcej, jeśli już używać SL, to jak go ustawić? 1, 3 a może 5 ticków? Musze sobie to dokładnie przemyśleć, a co ważniejsze, po ustaleniu pewnych zasad trzymać się ich :)

powiem ci, ze te pytania dla mnie nadal zostaja bez odpowiedzi. chyba najlepiej byloby byc elastycznym i dostosowywac sie do kazdego rynku z osobna.

Moim zdaniem granie na 1 tika ma jedynie sens w przypadkach ostatniej godziny do rozpoczecia meczu, wtedy kursy lubia poszalec i mozna cos skubnac, ale wczesniej to troche nie logiczne jest polowanie na 1 tick, (nie odbierz tego źle ,że Cie krytykuje itd;) poniewaz trendy nie zmieniaja sie co 1 tick i nie lataja raz to w jedna , raz w druga strone, generalnie jak juz trend jest to poleci wiecej tickow, jesli ma sie zmienic trend to wg jakiegos waznego czynnika jak np dzis w meczu atletico madryt trener podał inforamcje ze nie zagra Falcao i trend sie odwrocil. Sam jestem poczatkujacy w tradingu, mase nauki przede mna , ale jesli chodzi o dywagacje czy granie pre play jest 1 tick jest oplacalne, bez zastanowienia odpowiem ,że nie, chyba ze odpowiada Ci zadowolenie sie ,,kropelka soku kiedy to mozna wycisnac cała cytrynke,,

No własnie :) Każdy kij ma dwa końce. Zgadzam się z Tobą, że jak się trafi w trend to można złapać kilka ticków i "wycisnąć całą cytrynkę" :) Co jednak jeśli nie trafimy? Wtedy red. A przy offsecie jest szansa że tego reda jednak nie będzie. Ja chyba jednak spróbuje przez jakiś czas trzymać się zasady 1 ticka i zobaczymy. Rezultaty będę opisywał na blogu. Co więcej, postaram się sprawdzić, jak zachował się rynek po moim wyjściu (tzn czy faktycznie dobrze rozpoznałem trend, czy nie). I po jakimś czasie odpowiedź sama przyjdzie :)

Gra bez SL? Lepiej nie (patrz słowo kluczowe: "winda")

Oczekiwanie, aż rynek "wróci"? ZDECYDOWANIE NIE. (często red potrafi się podwoić)

W Twoim przypadku, proponowałbym Ci ustalenie sobie jakiejś proporcji ZYSK z transakcji/ STOP LOSS [tick/tick]. Najważniejsze, abyś miał odpowiednią skuteczność w dłuższym okresie czasu, w zależności od ustalonej proporcji powyżej.

Na przykład:

Zysk/ SL ustawiasz sobie na 6/3. Wtedy abyś był na plusie, potrzeba skutecnzości powyżej 33%

W przypadku 1/3 (skalping) musisz mieć min. 75% trafnych typów, aby nie być stratnym. Więcej możesz poczytać w blogu SLAv'a.

Pozdrawiam!

Edited by kaiser

hmmm jesli nie odczytujesz trendu to granie nawet na 1 tick jest loteria.Jedno tickowe offsety to mozna ustawiac w rynkach Cs , sam ,,studiuje,, te rynki i blog Samuela od kilku dni o polecam i Tobie ;) na Csach mozna duzo wyciagac.

• Create New...