Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
czechmar

Co grozi za granie na Betfair

Promowane odpowiedzi

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi muszę przyznać że poziom merytoryczny forumowiczów jest bardzo wysoki naprawde dziękuję, sądząc po ilości wejść na zadane pytanie nie jest ono wcale takie bezpodstawne więc zamiast głupich komentarzy lepiej zamknąć buźki albo rzetelnie odpowiedzieć. Czy ktoś rzetelnie może podać maksymalną wysokość kary za 2014 rok czy jest to zbyt trudne zagadnienie? A może to jakaś wielka tajemnica???

Edytowane przez czechmar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

skieruj to pytanie na forum prawnym, gdyz tutaj raczej malo kto wie i malo to kogo obchodzi. skad w ogole chec posiadania takiej wiedzy? do czego jest ci to potrzebne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No właśnie ciekawe pytanie skąd u czytających to forum taka ciekawość że na 105 tematów na forum ten temat ma 7 miejsce pod względem liczby odwiedzających. Może jednak ktoś również jest ciekawy czym się w najgorszym przypadku może skończyć zabawa w Betfair?? Po za tym co komu przeszkadza merytoryczna wiedza??? Poza tym już wcześniej padły wyliczenia za rok 2012 i tylko chciałem zapytać jak się będzie miała ta kwestia w roku 2014?? Czy na forum jest zakaz zadawania pytań>??? Skoro nie znasz odpowiedzi to się nie wypowiadaj ale może ktoś się znajdzie kto będzie wiedział bo jestem bardzo ciekawy co każdemu z graczy może się przydarzyć w najgorszym wypadku. Jeśli was nie interesuje ryzyko związane z przepisami polskiego prawa to chyba w ogóle nie powinniście zasiadać do gry bo to by oznaczało że nie potrafiąc oszacować ewentualnych strat nie nadajecie się do gry...
Inną kwestią jest fakt że należałoby zadać pytanie skoro nikt się nie przejmuje tymi przepisami i prawo jest martwe to dlaczego nagle zablokowany został dostęp Polaków do giełdy betdaq... Widocznie wcale nie jest tak różowo jak ktoś to próbuje przedstawić

Edytowane przez czechmar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

duzo odwiedzin, gdyz tytul watku dosc kontrowersyjny i budzi ludzka ciekawosc. zadawanie pytan na forum nie jest zabronione, a wrecz wskazane. chce pomoc i przekierowalem na forum prawne, gdyz tu zauwazylem ciezko ci bedzie otrzymac konkretna odpowiedz, ktorej oczekujesz. ludzie jakby mieli w glowie najwyzsza z mozliwych kar i mieliby sie jej bac to dawno graliby w bierki i domino na kurniku a nie na bf.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok dzięki za wskazówki oto co znalazłem http://biznes.pl/firma/podatki/prasa/w2014r-wzrosna-kary-za-przewinienia-wobec-fiskusa,5591180,news-detal.html

Zmiana grzywien orzekanych na podstawie Kodeksu karnego skarbowego

2013 r. 2014 r. grzywna za przestępstwo skarbowe granice stawki dziennej 53,33 zł - 21.332 zł 56 zł - 22.400 zł minimalna grzywna 533,30 zł 560 zł maksymalna grzywna 15.359.040 zł 16.128.000 zł wyrok nakazowy 533,30 zł - 4.266.400 zł 560 zł - 4.480.000 zł grzywna za wykroczenie skarbowe minimalna grzywna 160 zł 168 zł maksymalna grzywna 32.000 zł 33.600 zł wyrok nakazowy 160 zł - 16.000 zł 168 zł - 16.800 zł mandat karny 160 zł - 3.200 zł 168 zł - 3.360 zł

Gazeta Podatkowa nr 96 (1033) z dnia 2.12.2013, strona 14

Dział: Postępowanie przed fiskusem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

matematyk gimnazjalisto do ciebie rowniez naucz sie pajacu liczyc

A teraz baranie jeden pajacu zanim zaczniesz obrazac innych to sam sie naucz liczyc dzieki adam za linka na pw

A oto jego treść

"

W 2012 roku wzrosną kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe

a.abr. 03-11-2011, ostatnia aktualizacja 03-11-2011 10:50

14 milionów 400 tysięcy złotych kary grzywny będzie mógł wymierzyć w 2012 roku sąd za przestępstwo skarbowe. Najwyższy mandat karny nakładany przez urzędników wyniesie 3 tysiące złotych

Wzrost kar jest związany z podwyżką minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od 1 stycznia 2012 r. wyniesie ono 1500 zł brutto (Dz.U. z 2011 r. nr 192, poz. 1141).

Kary za przestępstwa skarbowe sąd wymierza w stawkach dziennych. Ustalając wysokość stawki sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe.

Stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani przekraczać jej czterystukrotności. To oznacza, że w 2012 r. sąd będzie mógł ustalić stawkę dzienną w granicach od 50 zł do 20 tysięcy złotych (w 2011 r. stawka nie mogła być niższa niż 46,20 zł i nie wyższa niż 18 tys. 480 zł).

Najniższa kara grzywny to 10 stawek dziennych, co oznacza, że w 2012 r. za przestępstwo skarbowe sąd nie wymierzy mniej niż 500 zł. Najwyższa to 720 stawek dziennych, czyli sąd będzie mógł nałożyć na przestępcę skarbowego karę nawet 14 milionów 400 tysięcy złotych (w 2011 r. najwyższa kara wynosiła 13 milionów 305 tysięcy 600 złotych)."

wystarczylo pajace od razu napisac rzetelna info a nie jakies podchody robic i minusowac bo czlowiek chce wiedziec na czym stoi

zla interpretacja ustawy to nie musisz winic siebie ani innych idz z tym do izby skarbowej a dowiesz sie na czym stoisz

znajac zycie a troche wiem powiedza ci co zrobic aby ominac przepisy i grac zgodnie z prawem 

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi muszę przyznać że poziom merytoryczny forumowiczów jest bardzo wysoki naprawde dziękuję, sądząc po ilości wejść na zadane pytanie nie jest ono wcale takie bezpodstawne więc zamiast głupich komentarzy lepiej zamknąć buźki albo rzetelnie odpowiedzieć. Czy ktoś rzetelnie może podać maksymalną wysokość kary za 2014 rok czy jest to zbyt trudne zagadnienie? A może to jakaś wielka tajemnica???

izba skarbowa kolego

usiadziesz wygodnie przed urzednikiem on polozy na stol dwie ksiazki

jedna kodeks karno - skarbowy

druga kodeks karny

i zaczniecie  zadawac pytania po czym 

dowiesz sie wszystkiego co moglo by cie ewentualnie przerazic

No właśnie ciekawe pytanie skąd u czytających to forum taka ciekawość że na 105 tematów na forum ten temat ma 7 miejsce pod względem liczby odwiedzających. Może jednak ktoś również jest ciekawy czym się w najgorszym przypadku może skończyć zabawa w Betfair?? Po za tym co komu przeszkadza merytoryczna wiedza??? Poza tym już wcześniej padły wyliczenia za rok 2012 i tylko chciałem zapytać jak się będzie miała ta kwestia w roku 2014?? Czy na forum jest zakaz zadawania pytań>??? Skoro nie znasz odpowiedzi to się nie wypowiadaj ale może ktoś się znajdzie kto będzie wiedział bo jestem bardzo ciekawy co każdemu z graczy może się przydarzyć w najgorszym wypadku. Jeśli was nie interesuje ryzyko związane z przepisami polskiego prawa to chyba w ogóle nie powinniście zasiadać do gry bo to by oznaczało że nie potrafiąc oszacować ewentualnych strat nie nadajecie się do gry...

Inną kwestią jest fakt że należałoby zadać pytanie skoro nikt się nie przejmuje tymi przepisami i prawo jest martwe to dlaczego nagle zablokowany został dostęp Polaków do giełdy betdaq... Widocznie wcale nie jest tak różowo jak ktoś to próbuje przedstawić

w najgorszym wypadku jezeli sie utrzymujesz z gry to przeprowadzisz sie do innego kraju

albo przynajmniej tam zalozysz konto

i to wszycho

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co mi wiadomo nigdzie w ustawie kodeks karno skarbowy nie ma mowy o tym ile trzeba wygrywać liczy się za to sam fakt uczestnictwa w zakładach wzajemnych a więc nawet wtedy gdy przegrasz. Grozi za to w najgorszym wypadku na rok 2014 kara w wysokości 720 stawek dziennych biorąc pod uwagę maksymalną stawkę dzienną wynik brzmi 16 128 000 zł kary do tego można doliczyć jeszcze 3 lata więzienia i to tylko za sam fakt uczestnictwa w zagranicznym zakładzie wzajemnym przez internet, który nie ma licencji polskiej. A oto konkretny przepis prawa obowiązującego na dzień dzisiejszy: "Kodeks karny skarbowy" aktualny

Rozdział 9
Przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko organizacji gier hazardowych
Art. 107.
§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

Edytowane przez czechmar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dlatego ja nie gram wcale :) tylko tak dla zabawy w wersji demo sprawdzam strategie zawarte na forum chociaż osobną sprawą jest fakt, że Betfair zabrania używać strategii innych osób, grozi za to blokada konta.:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czechmar przeżywasz jak stonka wykopki. Pewnie patrzysz na wyniki takiego zajczyka albo escabara, adamka i też byś tak chciał, więc sobie stworzyłeś wyimaginowany świat w którym to ty jesteś prawym obywatelem grającym na wersji demo hehe :D a inni źli jak zajczyk koszą kasę i siedzą w Tajlandii. Powiem tak, gdybyś zarabiał to byś się pewnie nie przejmował ;) Prawo polskie jest martwe ponieważ nie jest zgodne z prawem unii europejskiej(dyskryminuje firmy z innych krajów wspólnoty np zarejestrowanych w wielkiej Brytanii bukmacherów) i koniec kropka. Jest napisane na kolanie, powstało szybko po to by wyeliminować jednorękich bandytów tzn twardy hazard i przy okazji nasi politycy dopisali coś pewnie za dopłatą STSu i innych ziemniaków by wystraszyć właśnie takich ludzi jak ty, by grali właśnie u nich.  Musisz trochę wyluzować bo przestraszysz jeszcze kogoś tymi karami i będą mniejsze obroty na betfair. Pozdro!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż po prostu jestem ciekawy jakie kary są przewidziane za to przestępstwo jakim jest granie na BF, cała reszta insynuacji jest zbędna. Jeśli ktoś ma się przestraszyć to raczej nie z mojego powodu a ustawodawcy, bo nie ja to wymyślałem i nie ja pisałem na kolanie. Jeśli chodzi o UE to ta daje wolną rękę państwom członkowskim w zakresie regulacji dot. hazardu więc może się okazać, że w tym zakresie swobodny przepływ usług nie zadziała. Proszę mnie nie obwiniać za chęć rzetelnej informacji na tak ważny temat. Pozdrawiam

P.S

Zarabianie tu nie ma nic do rzeczy bo wyraźnie przepis mówi o uczestniczeniu w zakładzie a nie o jakimś pułapie zarabiania...

Edytowane przez czechmar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Jeśli chodzi o UE to ta daje wolną rękę państwom członkowskim w zakresie regulacji dot. hazardu"

Nie do końca skoro:

http://www.wprost.pl/ar/425786/Komisja-Europejska-moze-pozwac-Polske-Nie-podoba-jej-sie-ustawa-hazardowa/

"Zarabianie tu nie ma nic do rzeczy bo wyraźnie przepis mówi o uczestniczeniu w zakładzie a nie o jakimś pułapie zarabiania"

Powiem tak jeśli zarabiałbym z tradingu tyle co taki zajczyk to pomyślałbym o wyniesieniu się np do Anglii czy innego cywilizowanego kraju na wszelki wypadek, po prostu urząd skarbowy może zainteresować się kimś kto zarabia niewiele gdzieś pracując a jeździ kabrioletem itp. :D w takim wypadku trzeba udowadniać dochody to może być problem bo mamy z betfair nie opodatkowane pieniądze, ale to też da się ominąć, jest metoda dla hardkorów:D tzn można powiedzieć w urzędzie że pieniądze uzyskało się..."dając dupy"(prostytucja w Polsce jest nieopodatkowana:D). Płotki takie jak ja nie mają się co martwić przynajmniej na razie. Jak zaczną wrzucać do więzień grube ryby i celebrytów np Borka i Bońka czy Hardcorowego koksa to nie będzie lipy! jak to on mówi :D zrozum w Polsce w gra w zakładach bukmacherskich ok 13% obywateli więc zakładając że w internecie nielegalnie gra tylko co czwarty z nich(być może połowa kto wie?) to jest ok milion ludzi...powodzenia z wrzuceniem takiej ilości ludzi do więzień i karze 16 milionów zł dla każdego...dlatego to prawo jest martwe. pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dlatego ja nie gram wcale :) tylko tak dla zabawy w wersji demo sprawdzam strategie zawarte na forum chociaż osobną sprawą jest fakt, że Betfair zabrania używać strategii innych osób, grozi za to blokada konta. :)

to juz calkowita bzdura mozesz uzywac strategii innych osob czasem wrecz nalegaja zebys gral tak nie inaczej betfair nic do tego jaka straegii uzywasz bylebys gral

Cóż po prostu jestem ciekawy jakie kary są przewidziane za to przestępstwo jakim jest granie na BF, cała reszta insynuacji jest zbędna. Jeśli ktoś ma się przestraszyć to raczej nie z mojego powodu a ustawodawcy, bo nie ja to wymyślałem i nie ja pisałem na kolanie. Jeśli chodzi o UE to ta daje wolną rękę państwom członkowskim w zakresie regulacji dot. hazardu więc może się okazać, że w tym zakresie swobodny przepływ usług nie zadziała. Proszę mnie nie obwiniać za chęć rzetelnej informacji na tak ważny temat. Pozdrawiam

P.S

Zarabianie tu nie ma nic do rzeczy bo wyraźnie przepis mówi o uczestniczeniu w zakładzie a nie o jakimś pułapie zarabiania...

skoro nikt nie ma jaj to ja sie przejde do skarbowki po odpowiedz

a tak na marginesie to kto z was slucha radia maryja i  kto glosowal na kaczynskiego

bo nikt inny by takich pytan i dyskusji nie robil

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze to ująłeś robertg89, też wyczuwam tutaj zawiść i ból dupy (jakie to polskie) w postach czechmara. Ja też tak mam jak się napatrzę na różne screeny albo na majątki polityków i innych byznesmenów, ale przechodzi mi po 20 sekundach, a widzę że dla czechmara to jest życiowa sprawa :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to juz calkowita bzdura mozesz uzywac strategii innych osob czasem wrecz nalegaja zebys gral tak nie inaczej betfair nic do tego jaka straegii uzywasz bylebys gral

No to Ci powiem kolego że jeszcze mało wiesz ale zawsze możesz wysłać zapytanie do BF czy można używać strategii innego gracza ciekawe co Ci odpowiedzą. :) pozdro (szczególnie takiego, który zachorował gdy zaczął płacić premium charge)

A tu jeszcze może artykuł na potwierdzenie moich wcześniejszych słów:

Polski hazard pod lupą Komisji Europejskiej

Polska znalazła się w gronie państw członkowskich, które Komisja Europejska wzywa do zapewnienia zgodności regulacji dotyczących gier hazardowych.

Komisja Europejska wezwała dzisiaj szereg państw członkowskich do zapewnienia zgodności swoich krajowych ram regulacyjnych dotyczących usług hazardowych z podstawowymi swobodami zapisanymi w Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

- Co do zasady państwa członkowskie mają swobodę w ustalaniu celów polityki dotyczącej hazardu w internecie. Mogą ograniczyć transgraniczne świadczenie wszystkich lub niektórych rodzajów usług hazardowych, powołując się na cele leżące w interesie publicznym, np. ochronę konsumentów lub zapobieganie nadużyciom finansowym oraz innym formom przestępczości. Jednak krajowe systemy gier hazardowych muszą być zgodne z prawem UE – czytamy w komunikacie.

W przypadku tych państw Komisja chce zweryfikować, czy przedmiotowe środki są zgodne z artykułem gwarantującym swobodny przepływ usług. Komisja zadała szereg pytań dotyczących procedury udzielania koncesji i warunków świadczenia usług hazardowych.

Komisja ma też wątpliwości, czy przepisy krajowe – zgodnie z którymi warunkiem świadczenia internetowych usług hazardowych jest fizyczna obecność w państwie członkowskim usługobiorcy, które określają konkretną formę prawną na podstawie prawa krajowego, wymagają uprzedniej zgody odpowiednich organów na wszelkie zmiany w strukturze udziałowców lub które zakazują stosowania kapitału zagranicznego – są zgodne z prawem UE.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski-hazard-pod-lupa-Komisji-Europejskiej-2994242.html

Edytowane przez czechmar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta