Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
czechmar

Co grozi za granie na Betfair

Promowane odpowiedzi

celnikom wystarczy informacja z BF z imionami i nazwiskami graczy RP potem wystarczy sprawdzić IP logowania i wszystkie znamiona przestępstwa są spełnione

Powiedz mi jak to sobie wyobrażasz w praktyce, jestem ciekaw.

i druga sprawa

i zrozumcie to wreszcie o czym mowa

Czy kiedy wszyscy zrozumieją to przestaniesz już pier****ć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat dotyczy aspektów prawnych i tylko o takich tu mowa cała reszta oczywiście istnieje, chciałbym tylko i wyłącznie ograniczyć się do jednej kwestii czyli prawa aktualnie obowiązującego.

No widzisz, tylko problem w tym, że ograniczasz się i swoje wyliczenia przedstawiasz dla polskiej ustawy antyhazardowej a nie do prawa aktualnie obowiązującego

Powtórzę jeszcze raz: dopóki nikt grający u buków przez internet nie został prawomocnie skazany i nie została mu wymierzona kara, to moim zdaniem nie ma mowy o aktualnie obowiązującym prawie. To co przedstawiasz to tylko ustawa, są jeszcze polskie sądy i europejskie instytucje i dopiero jeżeli one będą uwzględniać tę ustawę to możemy mówić o aktualnie obowiązującym prawie

EDIT: Nie zmienia to jednak faktu, że wypowiedzi większości ludzi którzy próbują z Tobą polemizować w tym temacie są rzeczywiście żenujące.

Edytowane przez adam82

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie niech mnie ktoś oświeci kiedy i dlaczego ustawa antyhazardowa przestała obowiązywać? Jakoś nie przypominam sobie tego faktu. Mało tego - pewnie słyszeliście o nalotach na turnieje pokerowe, czy też wiejskie festyny z loteriami, a to że niewiadomo nic na razie o przypadkach toczących się postępowań przeciwko graczom online i że prawdopodobnie nikt się nimi nie zajmuje, to wcale nie zmienia faktu, że ustawa antyhazardowa jest akutalnie obowiązującym prawem i negowanie tegoż faktu jest niepoważne. No a mówienie o UE w tym kontekście jest trochę odwracaniem kota ogonem, bo o ile mnie pamięć nie myli, to niezgodność wynikała z trybu uchwalenia ustawy, a nie jakiejś dyskryminacji operatorów zagranicznych, na co UE w przypadku usług hazardowych w pewien sposób pozwala.

Inna sprawa, że część zapisanych w niej rozwiązań zdaje się być oderwana od rzeczywistość, stąd trudna czy nawet niemożliwa do realizacji, więc jest jak jest. Nie mniej jednak nadal sam fakt "grania na betfair" jest traktowany jako czyn zabroniony, a zarobionych w ten sposób pieniędzy nie można przelać sobie ot tak na konto i normalnie kupić lepszego auta/domu, bo chociażby US zapyta skąd ten hajs jest. Tutaj sprawa jest jasna, ale ciekawiej wygląda kwestia podejścia służby celnej i mechanizmów jakimi mogliby udowodnić fakt zawierania nielegalnych zakładów. Tak więc "pier*******" bym bynajmniej nie nazwał wpisów czechmara, ale niestety został zakrzyczany przez rzesze ignorantów i w sumie dość istotny wątek przerodził się w piaskownicę.

Co do tematu z tamtego forum, to owszem nie przywiązywałbym specjalnie większej wagi, bo wiarygodność dość wątpliwa, a nawet jeśli byłoby to prawdą, to jednak byłby to przypadek raczej wyjątkowy. Poza tym trop czarnego PR też powinien być rozważany, bo np. STS już nie jeden raz podejmował takie działania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gracze z turnieju pokera w Szczecinie dostali po 1000 zł grzywny. Ciekawe jaka kare dostalby trader poza konfiskata zarobionych pieniedzy. Czytałem w kazdym razie ze wysokosc grzywny dostosowuje sie do mozliwosci zarobkowych osoby wiec nikt nie dostanie milionowej kary

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie niech mnie ktoś oświeci kiedy i dlaczego ustawa antyhazardowa przestała obowiązywać? Jakoś nie przypominam sobie tego faktu. Mało tego - pewnie słyszeliście o nalotach na turnieje pokerowe, czy też wiejskie festyny z loteriami, a to że niewiadomo nic na razie o przypadkach toczących się postępowań przeciwko graczom online i że prawdopodobnie nikt się nimi nie zajmuje, to wcale nie zmienia faktu, że ustawa antyhazardowa jest akutalnie obowiązującym prawem i negowanie tegoż faktu jest niepoważne. No a mówienie o UE w tym kontekście jest trochę odwracaniem kota ogonem, bo o ile mnie pamięć nie myli, to niezgodność wynikała z trybu uchwalenia ustawy, a nie jakiejś dyskryminacji operatorów zagranicznych, na co UE w przypadku usług hazardowych w pewien sposób pozwala.

Poker i festyny z loteriami pierogowymi to nie nasza działka, poza tym ludzie są tam na tyle nieuświadomieni, że bojąc się dobrowolnie poddają się karze. Wróćmy zatem znowu do hazardu online. Ja dalej będę tutaj utrzymywał, że dla graczy betfair ustawa antyhazardowa nie jest aktualnie obowiązującym prawem. Weźmy proste porównanie - Holandia w której zakazana jest produkcja, sprzedaż i posiadanie narkotyków jest znana jako raj dla jaraczy zioła. Dlaczego? Ponieważ posiadają ustawę antynarkotykową która jednak w pewnej swojej części nie jest aktualnie obowiązującym prawem i przepisów tych mimo że są zapisane nie stosuje się.

Jest to pewnie kwestia nomenklatury z którą można się nie zgadzać, ale w każdym razie jakieś zagrożenie na pewno istnieje i z tym się zgodzę.

Nie zgodzę się natomiast z częścią wypowiedzi dotyczącej używania UE jako zasłony dymnej. W polskiej ustawie dalej można moim zdaniem znaleźć mnóstwo absurdów które nie są zgodne z przepisami Unii. Sam dawno tematem się nie interesowałem, kiedyś o tym trochę czytałem i sporo tego było. Z tego co mi zostało w pamięci to głównie dyskryminacja zagranicznych firm poprzez uprzywilejowane warunki dla monopolów krajowych i konieczność spełniania niedorzecznych warunków jak kaucja, serwery w PL itp. Poza tym miesiąc temu niecały głośno było o tym, że komisja europejska mocno wzięła się za Polskę i dała tutaj 2 miesiące na nowelizację ustawy i dostosowanie jej do prawa Unii.

a zarobionych w ten sposób pieniędzy nie można przelać sobie ot tak na konto i normalnie kupić lepszego auta/domu, bo chociażby US zapyta skąd ten hajs jest. Tutaj sprawa jest jasna

Wypłacić można, kupić auto i dom można :D Potem jednak zaczną się jazdy. Jasne jest że US nie ma prawa nałożyć za to podatku bo nie jest to dochód, który można opodatkować (tak jak prostytucja czy sprzedaż runa leśnego). Bardzo prawdopodobne jest jednak, że sprawa zostanie przekazana dalej -  tak jak zaczęła rozwijać się sytuacja w tym wątku podanym wyżej na forum bukmacherskim, bo tak poczytałem sobie trochę jego zawartość i sądzę, że po weryfikacji informacji od autora przez ważnego moderatora (czy nawet admina) prawdopodobieństwo opisywanej tam historii mocno rośnie i w naszym interesie rzeczywiście jest żeby ją dokładnie śledzić. Czy wspierać? Nie wiem - raczej nie materialnie, bo osoba która tam pisze posiada spore środki, ale być może będzie potrzebna jakaś inna pomoc, w każdym razie trzeba się temu wszystkiemu dokładnie przypatrywać, bo to jak się ona rozwiąże będzie sygnałem czy ustawa antyhazardowa dla graczy online rzeczywiście zaczyna obowiązywać, a może jednak zostanie zmieciona jako idiotyczna z przez sądy polskie lub europejskie, a środki będzie można spokojnie zachować i wydawać o czym pewnie wielu na tym forum marzy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://www.mf.gov.pl/pl/ministerstwo-finansow/dla-mediow/wywiady/jacek-kapica/-/asset_publisher/lSs7/content/nielegalnych-chroni-wolnosc-internetu-gazeta-wyborcza-2-grudnia-2013-r?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fpl%2Fministerstwo-finansow%2Fdla-mediow%2Fwywiady%2Fjacek-kapica%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_lSs7%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_lSs7_

wywiad z Kapica i najciekawszy fragment

A gracze? Czy ktoś grający u zagranicznego bukmachera został ukarany od 2009 r. ?

Do tej pory koncentrowaliśmy się na tych, którzy nielegalnie działające firmy reprezentują, reklamują itd., a nie na graczach, których są pewnie dziesiątki tysięcy. Teoretycznie moglibyśmy ścigać tych, którzy najwięcej obstawiają, identyfikując ich po dużych przelewach, czerpiąc informacje z banków. Ale musielibyśmy jeszcze im dowieść, że działali umyślnie, że wiedzieli, że grają w nielegalne gry hazardowe, a to nie musi być takie proste.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, więc brak świadomości, że są to nielegalne zakłady, wcale nie zwalnia z odpowiedzialności - jakieś bzdury. No ale to, że minister gada głupoty, to już wiemy od dawna. Problem faktycznie leży w tym w jaki sposób możnaby było ścigać graczy, jaka by była skutecznosć i przede wszystkim jakim kosztem - jak widać na razie im się nie opłaca.

Dlaczego grających na betfair ta ustawa miałaby nie obejmować? Przecież każdy back czy lay, to jest zawarcie zakładu wzajemnego - jak rożróżniłbyś zwykłych graczy od traderów? OK, rozumiem myśl, ale zobacz jak potraktowany został poker - zero zastanowienia nad argumentami, że nie jest to gra losowa. No a poker i loterie, to mimo wszystko nasza działka, bo jest to związane z tą samą ustawą i co więcej pokerzyści próbują coś zdziałać w dobrym kierunku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie wiem czy w dobrym. Pewnie chcą legalizacji, ale myślicie, że nasi wspaniali politycy zrobią takie prawo jak w Anglii? Największe kraje w europie mają wyłączoną giełde bf, a w pokera mają ograniczoną pule graczy, nie mogą grać na .com .eu tylko na np. fr. it. Nawet Dania która zrobiła niby dobre prawo(liberalne), tzn. od podatek od dochodu dla firm bukmacherskich (bf ma tam licencje), tylko co z tego jak zakazane jest api i sobie na gt czy innym programie nie pograsz co powoduje, ze cała gra traci sens. Więc wg mnie jest lepiej, żeby nic nie robili bo prawdopodobieństwo, że coś spieprzą jest wysokie.

Edytowane przez firence

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, ten vps to jak vpn dobrze rozumiem ? i nawet to nie pomogło to dziwne. Off , doczytałem dokładnie o tym Nemid.

Edytowane przez cocojambo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze wracając do dyskusji o tym co grozi za granie na BF głos zabrał minister Kapica. (Proszę zrócić uwagę na pogrubienia i czytać między wierszami)

A gracze? Czy ktoś grający u zagranicznego bukmachera został ukarany od 2009 r. ?

Do tej pory koncentrowaliśmy się na tych, którzy nielegalnie działające firmy reprezentują, reklamują itd., a nie na graczach, których są pewnie dziesiątki tysięcy. Teoretycznie moglibyśmy ścigać tych, którzy najwięcej obstawiają, identyfikując ich po dużych przelewach, czerpiąc informacje z banków. Ale musielibyśmy jeszcze im dowieść, że działali umyślnie, że wiedzieli, że grają w nielegalne gry hazardowe, a to nie musi być takie proste.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No no temat chciałem uznać za zakończony a tu proszę bardzo, nareszczie jakieś merytoryczne posty się ukazały, no lepiej późno niż później. Swoją drogą bardzo ciekawy ten wywiad. Widać wyraźnie że tylko kwestią czasu jest zablokowanie stron "nielegalnych" bukmacherów zagranicznych, gdyby nie ten spektakularny jak na polskie warunki sprzeciw wobec ACTA to pewnie już by były poblokowane. Widać wyraźnie że jeśli chcieliby coś takiego przeforsować musiałoby się to spotkać z wyraźnym sprzeciwem środowiska graczy i szczerze trochę w to wątpie że takowy by wystąpił. Może się również wkrótce okazać że sam BF zablokuje swoją stronę dla graczy z PL tak jak to zrobił BDQ albo tak jak sobie nagle podwyższyli marżę tylko dla Polaków co jest bardzo fair. Może być też tak że nie pomoże przeprowadzka gdyż przy rejestracji nie będzie w ogóle możliwości wybrania naszego kochanego kraju, z tego co pamiętam na liście do rejestracji nie było np USA i pewnie jeszcze wielu innych. Widać wyraźnie że ustawy są pisane przez lobbystów i myślę że tak łatwo się nie poddadzą, zmieni się władza, zmieni się minister i nagle martwe prawo może zmartwychwstać. Wesołych świąt..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widać, że Tobie nie wyszło na BF i masz o to żal do innych...

Jeśli Twój scenariusz się spełni (w co wątpię) to jak zwykle ucierpi tylko na tym nasz kraj.

Profesjonaliści mieszkający w PL którzy utrzymują się z  BF wyjadą za granicę a ich zarobione pieniądze będą wydawać właśnie tam wspierając tamtejszą gospodarkę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeden woli sie zastanawiać jakie jest prawdopodobieństwo w danym momencie i czy kurs jest w związku z tym oplacalny, a drugi woli się zastanawiac ile procent szans mamy na zamknięcie bf w kraju. Co kto lubi. Tak jak pisał gomess, widac ze ci nie wyszło, ale naprawde lepiej poswiecic ten czas na dalsza nauke, wiecej pozytku z tego bedzie, a kto zarabiał to będzie to robił dalej czy tu czy gdzie indziej stąd wiele osób nie traktuje cie powaznie i nie bedzie chocbys nie wiem jak chciał i jak bardzo czarno to widział.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest twoje życzenie noworoczne? Mi nie poszło, to niech zablokują innym bo mnie zazdrość zżera i nie mogę z tym żyć. Może chcesz maila do Kapicy, pożalisz mu się i wypłaczesz jak tutaj? Jak ktoś na tym zarabia dobrze to dla niego nie liczy się miejsce zamieszkania, zablokują w Polsce to się przeniesie tam gdzie nie jest zablokowane. Co za problem? Nikt nie jest na trwale zakorzeniony w 1 miejscu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta