Skocz do zawartości
News Ticker
  • This is a news ticker
kapitansb

Os czasu na Betfair-czyli nie "tylko przerwy sa do dupy"

Promowane odpowiedzi

Wykresy mozna analizowac ,ale oczywiscie trzeba sobie zdawac sprawe jak je konstruuje Betfair .

Nie wiem jaki maja algorytm ,ale os czasu jest zaklamana ,lepiej polegac na wsparciach/oporach .

Na drugim wykresie na 5 minut przed offem ,na pierwszym o ile przesunal sie wykres przez 5 minut .

I stosunkowo stary klip Webba ,ale dla porzadku powinno to byc w temacie o wykresach :

Edytowane przez kapitansb

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie, czyli kolejne nazwijmy to jednostki na osi x, to nie jednostki czasu, lecz kolejne transakcje 1,2,3... dlatego wykres w ujęciu czasowym nie jest liniowy. Tak mi się wydaje na chłopski rozum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie, czyli kolejne nazwijmy to jednostki na osi x, to nie jednostki czasu, lecz kolejne transakcje 1,2,3... dlatego wykres w ujęciu czasowym nie jest liniowy. Tak mi się wydaje na chłopski rozum.

Nalezaloby zwrocic sie do bf jak oni to konstruuja ,nie mam pojecia jak to jest zbudowane .

Ale skoro sie przesuwa i jest wykres musi byc jakis algorytm -tym stwierdzeniem Ameryki nie odkrywam. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem to jest tak:

Każda kolejna transakcja to kolejny punkt wykresu. Im jest ich więcej, tym wykres bardziej zagęszczony, bo wszystko musi zmieścić się w określonej wielkości ramce wykresu. Każdy kolejny bet pojawia się z prawej strony wykresu i przesuwa/zagęszcza poprzednie punkty. Ponieważ kolejne zawierane zakłady są w różnych momentach czasu, powiązanie z czasem jest nieliniowe. Szczególnie widać to np. na koniach w ostatnich 5-10 minutach. Wtedy transakcji jest tam mnóstwo, tyle co przez cały dzień, dlatego połowa wykresu może dotyczyć 10 ostatnich minut. Z moich skromnych obserwacji tak właśnie jest i nie widzę tu żadnego specjalnego algorytmu. Ktoś ma podobne odczucia?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przede wszystkim to nie jest os czasu.

Te slupki to ile zostalo przyjete po danym kursie. Jesli w ciagu godziny bedzie tylko 10 transakcji, wszystkie po jednakowym kursie, co 6 minut, to bedzie tylko jeden slupek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

każdy zakład przyjęty z kursem innym od poprzedniego to kolejny punkty na wykresie. Jaka filozofia ? Niema mowy nigdzie o żadnym czasie, więc nie wiem skąd pomysły z minutami itd. Można uważać, że to do dupy... zgoda

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

każdy zakład przyjęty z kursem innym od poprzedniego to kolejny punkty na wykresie.

jest dokładnie tak jak napisal poprzednik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta