Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
samuel10veb

MOże wreszcie będzie lepiej?

Recommended Posts

Jak wiecie lub nie wiecie mój handel na BF to przedewszystkim CS, są to rynki które dość dobrze ogarniam. Niestety CS mają jedną ogromną wade, charakteryzują się w większości słabymi obrotami... które w dodatku są coraz gorsze.

Z tego też powodu próbuje czasami na BF pohandlować coś innego, i tu mój wybór najczęsciej pada na rynki MO piłki nożnej, które niestety zazwyczaj kończą sie redem.... :-/

tak dalej być nie może dlatego też postanowiłem założyć tego bloga w celu eliminacji błędów oraz wprowadzenia dyscypliny w mój handel na tych rynkach.

Moja największą bolączką na MO jest chyba zbyt szybkie oddanie pozycji która zająłem, najczęsciej wygląda to tak że wchodze w jakis przemyslany rynek, i albo oddaje go na 0 albo po 1 ticku zysku albo najczęsciej po 1-2 starty, a pozycja którą obrałem często mogłaby się kończyc dużym powodzeniem. Niestety zdarzają sie też czasami mocno nie przemyślene wejścia które nie mają głebszej analizy, są podjęte pod wplywem chwili, kończą sie redem, i te to trzeba wyeliminowac całkowicie.

A Może jest tak ze do MO pre play się nie nadaje?, poki co chce jednak próbowac tu działać dalej, bo potencjał w tych rynkach jest ogromny.

Licze na rady i waszą pomoc przy handlowaniu.

MOże wreszcie będzie lepiej?

Na dzień dobry postanowiłem spróbować sił na meczu Aston Villa- Norwich, pod wpływem trendu oraz informacji o brakach kadrowych w zespole gospodarzy postanowiłem wczoraj wieczorem wziąść lay po 2,06 na aston ville, niestety własnie nastąpiła zmiana trendu, próbowałem oddawac na 0, jednak przyjeło tylko częsć stawki, reszte włąsnie oddałem po 2,02, czy dobrze zrobiłem? czas pokaże

Póki co szykuje sie pierwszy udokumentowany redzik na blogu mellow.png

post-592-0-73033200-1351325996_thumb.jpg

Edited by samuel10veb

Chyba kazdy zna Twego bloga o rynkach CS :) ... jezeli moge ? osobiscie obserwuje i gram czasami rynki CS , ale jakos łatwiej mi jest odczytac rynki MO podczas obserwacji CS. Wczoraj wieczorem obserwowałem rynek MO -> Kashiwa - Omiya <- .

Juz wczoraj mozna było kupić Back po 1.74 , na 2 godz. przed meczem kursy spadły do poziomu 1.68-1.66 . Co ciekawe to to ze under 2.5 był na poziomie 1.70.

Moze własnie trzeba tak dobierac rynki :

- fav ok. 1.7

- under 2.5 ok 1.70

Pamietaj , ze to tylko spostrzezenia poczatkujacego ! . Na dzisiaj jak na razie trzymam Lay na Stoke. Jeszcze kilka godzin pozostało wiec moze da sie cos zarobić ????

Edited by osiek

Samuel na mo, tego się nie spodziewałem, ale patrząc po obrotach na cs-ach to już mnie to tak bardzo nie dziwi. Ode mnie na początek mogę doradzić, abyś uważał na pewne etapy handlu. Takie 3 dla mnie najważniejsze to: do dnia meczu (przykład idealny Aston Villa, którą podałeś - odwrócenie trendu), w dniu meczu i ostatnia "godzina przed meczem". Co do tego ciułania po 1 czy 2 ticki, a perspektywy zebrania co najmniej 10 lub więcej to też długi czas miałem z tym problem. U mnie to siedziało w psychice, bałem się, że zaraz trend się odwróci i z zielonego zrobi się czerwono, natomiast jak już miałem na czerwono to czekałem aż choć trochę rynek pozwoli zniwelować stratę. Kiedyś w końcu się przełamałem i jak idzie po myśli nie ruszam, a jak czerwono na 3-4 ticki to tnę (rzadko jeszcze zdarza mi się zostawić, ale walczę z tym zaciekle). Dla mnie takie zarządzanie pozycją to jest bardzo istotny element i chyba klucz do sukcesu na rynkach mo. Obecnie dużą uwagę staram się przykładać się do selekcji rynku, a nie grać wszystkiego jak leci, gdzie jest trend. "Testuje" też ostatnio lay-e na niskie kursy, ale tak jak pisałem, nie wszystko jak leci. Zaletą tej metody jest na pewno to, że nie poleci nam winda, np 10 tickowa nagle, a czasami za to takie niskie kursy potrafią bardzo ładnie wybijać ;) Troszkę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że coś tam pożytecznego z mojego postu wyciągniesz. Na pewno będę tutaj zaglądać i życzę tradycyjnie powodzenia ! :)

Osiek - ja znow uwazam ze to mo ma wpływ na csy a nie na odwrót, moim zdaniem dobieranie rynkow wezdług zalezności takich jak na pisałes jest troche bez sensu;)

Mazi zarządzanie pozycją o jakim napisałes to cel do którego bedę dążyć

Co do ilosci zdarzeń które grywam, raczej nie jest ich dużo, na ilośc na pewno nie stawiam,raczej dązenia w strone jakosci,

pozatym oczywiscie ruszam tylko rynki z dobra plynnoscia, 400k przed meczem to minimum raczej

handel na AV skończony, do pierwszego złego wejścia dołożyłem drugie, gdy zaraz po ogłoszeniu składów okazało sie ze w AV nie zagra Bent i Ireland postanowiłem kupic lay po 2,02, neistey kurs zaczął odbijac w dół, ja sprzedałem po 1,99,kurs zahaczył o granice 1,96 po czym wrócił do 2,04-2,06

ehhh...

post-592-0-53547400-1351339282_thumb.jpg

Edited by samuel10veb

Sam - miej trading plan. Wybierajac jakis rynek masz jakis powod zeby tam wejsc i tego sie trzymaj od pocatku do konca. Jeden tick to za malo w perspektywie czasu. Jest strach, ze bedzie bum ale to juz jest wkalkulowane w plan dzialania. Jak wiesz ostatnia godzina to cesto mega czary wiec skup sie na pre do wlasnie 60 minut przed meczem - nie dluzej i nie krocej. Wyniki Cie zaskocza pozytywnuie. Jesli pojdzie nie tak to rob jak radzi Mazi - kilka tickow i ciach reda w piach. Wtedy tez warti obsreiwac taki rynek czy przypadkiem buki nie odwroca kursu. Osobidcie jednak nie przepadalem za takimi wykresami. Pwdz Kolego - rowniez bede staral sie tu zagladac.

od rynku AV na MO dwa wejscia, dzisiaj dwa ticki straty na valladoid, wczoraj jeden na atletico, w obu przypadkach po naglym wybiciu gospdarzy na dwa ticki wejscie z nadzieja na winde, niestety nic takiego sie nie doczekalem, i trzeba bylo oddawac ze strata, troche bez sensu te wejscia byly, takich chyba trzeba unikac,

moze na pucharach jutro i w srode bedzie lepiej

poki co na jutro biore za drobne back leeds po 2,42

trend poki co ładny

post-592-0-04790300-1351544254_thumb.jpg

Kurs troche zawirował ,ale wrócił na swoje miejsce, nie wiem czy ma sens to co nakreśliłem , ale wg mnie dałbym więcej szans na to ,że kurs będzie spadał.

PS jako Twój fan blogu o Csach ,będe z przyjemnością obserwował tego bloga.

rynek leeds okazał sie całkiem nie zły, ja go jednak wyredowałem, rano gdy trend sie zgubił, postanowilem wyjsc ze strata po 2,46, niestety przyjelo mi tylko pare euro, reszte oddalem po 2,54, jak sie okazalo gorzej byc nie mogło, bo kurs juz potem głównie spadał i skonczyl na 2,24, probowalem 3 razy wchodzic na powrot jednak zawsze oddawalem na 0.

niestety wpadłem takze na winde na AV, handel w ostatniej godzinie nie jest za pewny a mi sie go zachcialo no i strata 2,28>2,42

podsumowujac od czasu zalozenia bloga:

AV -64

Atletico -20

valladoid -19

leeds -32

AV -29

dramat...

niestety nic nie zapowiada ze bedzie lepiej

post-592-0-80979700-1351627281_thumb.jpg

post-592-0-02338800-1351627297_thumb.jpg

Nie poddawaj się samuel :) Najważniejsze, by zyski z zielonych rynków przysłaniały te czerwone straty. Trafisz dobrze dwa/trzy rynki i z tą stawką spokojnie odrobisz te minusiki :)

Przykład tego tematu dobitnie pokazuje, że można kapitalnie odnajdywać się na jednym rodzaju rynków, zaś na innych być dostarczycielem gotówki. Dlatego też tak ważne jest określenie własnych predyspozycji i próba handlu na różnych rynkach/dyscyplinach/in play/pre play. Zobaczmy, gdyby Samuel zaczął swoją przygodę od rynków MO, pewnie szybko by się zniechęcił i rzucił to w diabły, a tak na rynkach CS rozwinął skrzydła i forum ma z niego spory pożytek :)

@Samuel

Nie wiem czy ci to pomoże, ale moim zdaniem powinieneś ustalić priorytety. Albo chcę się nauczyć rynków MO i do tego celu stosuję niskie stawki (nie oglądając się na potencjalne straty, pozwalając kursowi na większe fluktuacje) albo od razu gram za grubsze stawki i od razu chcę coś z tego mieć. Nie od dziś wiadomo, że co nagle to po diable ;)

• Create New...