Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
kaski85

Konina pre play

Recommended Posts

Postanowiłem całkowicie odpuścić piłke i zająć się tylko i wyłącznie kucami pre na rynku głównym, powód? najbardziej rozwinięta dyscyplina na giełdzie, doskonałe obroty, szybkie transakcje, możliwość zarobku praktycznie codziennie przez cały rok.

Póki co odpuszczam również granie nawet za małe stawki, byłyby to wejścia w stylu ,,wydaje mi sie,, ,,a może,, przede wszystkim musze dobrze poznać te rynki i odkryć jak najwięcej schematów, zatem obserwacja i analiza , analiza , analiza.

Lepiej sie czuje na kucach z wyższymi kursami >4, tick ma duża większą wartość oraz łatwiej mi wyznaczyć linie wsparcia/oporu.

Jestem zdeterminowany jak jasna cholera, jeśli kiedyś , odpukać pojawią się u mnie wątpliwości, złe dni, proszę Was drodzy traderzy abyście wówczas ostro mnie zj,,,li żebym brał się do roboty :D

No dobra czas na pierwsze analizy:

Na rynek wszedłem w momencie gdy cena była w pkt 1, stała na price 8, widać tutaj moim zdaniem ,że cena pójdzie w dół , ale przyjmijmy ,że albo pójdzie w dół, albo do góry, więc co robić?czekać na ruch i podłączyć się

, w tym wypadku back, cena zatrzymuje się na price 7 - odsprzedaż i czekamy na dalszy ruch albo pójdzie dalej w dół albo odbije do góry, jest ruch ku górze, wchodzimy layem i tu uwaga cena albo zatrzyma się ponownie na 8 lub wyhamuje w połowie na 7.5, jest hamulec , odsprzedaż i czekamy co dalej, postepujemy analogicznie aż do pkt4, wchodzimy backiem odsprzedaż po 6 i wystarczy.

Drugi rynek

Wszedłem na rynek w pkt 1, analogicznie do poprzedniego rynku, czekamy na ruch ,w którąs ze stron i podłączamy się, tutaj back, cena zatrzyma się jak wcześniej w połowie lub w price 4, zatrzymałą się na 4, odsprzedaż i obserowacja, nastąpi odbicie albo pojdzie dalej, pojawia się ruch do góry to wchodzimy layem, ruch wyhamował w połowie, nie trzymamy więc czekając na dalszy ruch do góry tylko odsprzedaż i obserwacja, tu w dalszej kolejności ponownie pojawia sie formacja ,,W,, tym razem połowiczna, czynność powtarzamy aż do pkt 6.

Wnioski z dotychczasowych obserwacji:

cena lubi zatrzymać się albo w całych pkt cenowych np, 4,5,6 lub w połowie pomiędzy nimi.

często na rynkach występuje nazwijmy to formacja ,,W,, cała lub połowiczna oraz ,,N,,

post-2164-0-46730600-1352468251_thumb.jp

post-2164-0-87078700-1352468824_thumb.jp

Edited by kaski85

kolejny ciekawy rynek

wyraźny trend wzrostowy, często po takich dwóch, górkach występuje trzecia, więc po drugiej można nastawić się na scalpowanko, lub zaryzykować, wejsć layem i liczyć właśnie na tą trzecią górke.

Na pozostałych dwóch screenach widąc wyraźną nerwówke na <2 min do offu, zatem kolejny cenny wniosek, wychodzić przed tymi 2 minutami.

post-2164-0-29558300-1352470959_thumb.jp

post-2164-0-11805900-1352471153_thumb.jp

post-2164-0-19535000-1352471177_thumb.jp

Edited by kaski85

Te górki to fale elliota? zapiszemy sobie ;) nazwe kojarze z forexu, a własnie musze pouczyć sie takży tych forexowych formacji, nietoperzy, motyli itd

Wg mnie bardzo przyjemny rynek, wyraźny trend wzrostowy po czym dochodzi do waznych punktow 1 i 2, pkt drugi wazniejszy na wysokosci knota, tu kluczowy moment tego rynku, kurs albo sie od niego odbije albo poleci dalej w diabły, tylko sie przyczaic i po wyraznym ruchu podlaczyc pod niezla winde.

post-2164-0-09114600-1352480506_thumb.jp

Jeszcze raz utwierdza mnie w zdaniu jak ważną i podstawowa czynnoscia po wejsciu na rynek jest jak najszybsze wyznaczenie linii wsparcia/oporu w stałych pkt cenowych, w połowie między nimi oraz tam gdzie ukształtował je rynek, jest to absolutne minimum jakie trzeba zrobic, jako ,że rynki sa bardzo dynamiczne trzeba to zrobic bardzo sprawnie, rozkłada nam to rynek na czynniki pierwsze, odsłania miejsca gdzie mozemy sie przyczaic z palcem na myszce i po sygnale ruszyć, w którąś ze stron.

Na wykresie zaznaczyłem moim zdaniem najrozsądniejsze możliwe wejścia, z zachowaniem uwagi na miejsca w połowie między stałymi pkt cenowymi.

Na wykresie pojawiła się również dość często spotykana formacja.

Na drugim wykresie widzimy wyraźny trend spadkowy ,który zostaje przebity w pkt 1, po czym nastapuje odwrócenie trendu, zaznaczyłem również miejsca , w których można sie przyczaić do ataku layem oraz bardzo częstą spotykaną formację ,,N,,

Trzeci wykres, również początkowy trend spadkowy , który zostaje przebity, w pkt 1 zaznaczyłem miejsce gdzie spodziewałem się już wybicia do góry, jednak nastapiło to ciut później, pkt 2,3,4,5 to miejsca gdzie można się spokojnie przyczaić z layem, na koniec utworzyła nam się również często spotykana formacja, jesli mozna ją w ogóle nazwac formacją, po prostu ,,schodki,,

Ostatni wykres, ponownie tworzy nam się tym razem bardziej rozległa formacja ,,W,, zaznaczone miejsca na wejścia oraz pkt 1 i 2 miejsca w połowie między cenami gdzie warto śledzić czy kurs zahamuje i zamknac pozycje.

post-2164-0-29193400-1352486275_thumb.jp

post-2164-0-75254000-1352486586_thumb.jp

post-2164-0-92732900-1352486945_thumb.jp

post-2164-0-87602900-1352487061_thumb.jp

Jak spojrzałem kto dodał odp w moim temacie od razu pomyślałem, ten gość wszedł d....ać mi jakimś tekstem, napisałem w pierwszym poście ,że na razie obserwuje i analizuje - nie doczytałeś....? nie rozumiem na ,,uj,, sie udzielać tylko po to żeby komus d...lić masz w tym jakąs naszą polską przyjemnosc?

nie wiem skąd ta nagła zawiść i typowa polska ironia, zauważyłem jednak na forum ,iż nie tylko w stosunku do mnie byłeś tak nastawiony, cóż taki świat, jeden człowiek jest normalny, przyjemny i zdrowy dla innych, drugi przeciwni, tym bardziej ,że to internet, anonimowe media.

Koles pieprzysz jak potłuczony, no ale jak sam zauważyłes to w koncu zaleta neta. Kopiujesz wypowiedz innych ktorzy sie burzyli i słuch po nich zaginął, no ale tak najwygodniej. Moze znajdziesz formacje choragiewki (powaznie taka jest), która sam jestes. Najpierw pisałes ileś czasu wstecz o starych wyjadaczach i wrzuciłes mnie do tego grona, tylko po to, zeby za chwile rzucac takimi farmazonami po tym jak obaliłem twoje bzdurne teorie w poprzednim temacie, ktore najprosciej rzecz ujmując nadawaly się do chrzanu tarcia. Pewnie liczyłes na poklask no ale cóż, napisałem Ci co myslalem, czas pokazał, że pewnie przypadkiem jakos tak wyszło na moje. Jak juz minie Ci okres to może sie okreslisz na stałe.

Po pierwsze nie pieprze , wole posolić, po drugie absolutnie nie kopiuje żadnych wypowiedzi, po trzecie widać po tym jak zareagowałes ,że Cie to dotkneło po czym rozpisałeś sie na 6 linijek, - jezu chryste, w tak marnym temacie, takiego marnego tradera, który nadaje się do tarcia chrzanu, marnujesz tyle czasu, tym bardziej w piątkowy wieczór żeby napisać aż tyle słów?! :D wow , czuje się wyróżniony, po stokroć ,że sam taki mistrz tak emocjonalnie i gwałtownie angażuje się w mój temat.

Ja jestem chorągiewką? Ty jesteś słupem (debilne atakowanie tanimi zawistnymi hasłami) - to ironia , zauważyłeś?

Wrzuciłem Cie do grona wyjadaczy i podtrzymuje to zdanie, gdzie napisałem ,że się tego wypieram? nie rozumiem gdzie ,,rzucam farmazonami,, jak obaliłes moja teorie? to ja Cie zaatakowałem, obraziłem ( wchodząc w szczegóły już drugi raz) czy Ty mnie? strzelasz sobie sam w kolano takimi argumentami.

Na koniec , pytanie , kogo wypowiedzi kopiuje? wiesz , jeszcze ktoś mnie oskarży o plagiat..

No tak bardzo się zaangażowałem :-D . 6 linijek, liczyłes , umiesz ? Szacun. Od tych emocji zebys nie strzelił sobie w stopę pisząc takie elaboraty na kilkanascie linijek, sorry, że nie liczyłem, jak sie bardziej wczuję to policzę :-)

no ej wymyśl sam jakieś argumenty, a nie kopiujesz moj pomysł liczeniem linijek! strzelanie to też mój pomysł, tak sie nie będziemy bawić, no chyba ,że masz 15 lat albo jesteś aż TAKI ZAWISTNYM na jakiego wygląda, to ok, moge zrozumieć, że w tych nerwach może zabraknąć logicznego i przede wszystkim zdrowego, konstruktywnego myślenia, o szczerości nie wspomnę, każdy widzi jak atakujesz użytkowników na tym forum.

No i kogo kopiuje, znów nie doczytałeś ?

ręce opadają, znów to samo, gdzie jakieś CHOCIAŻ W MIARE konstruktywne argumenty TWOJEGO ATAKU na mnie? coś masz jeszcze do napisania logicznego , czy już będziesz robił pyskówke w stylu gimnazjalisty? to lepiej już nic nie pisz człowieku.

Sign in to follow this  

• Create New...