Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
kaski85

Konina pre play

Recommended Posts

chodzić do gimnazjum jak najbardziej, kiblować również , ale atakować, obrażać innych bez powodu, już nie bardzo, no chyba ,że jesteśmy w afrykańskim dziczu gdzie wódz plemienia nie wie ile jest 2+2 i może sprzedać Cie za kawał dorodnego zwierza.

PS widze ,że musze zacząć szukać ,,po ludziach,, kogo tak kopiuje

Każdy prowadzi blog jak chce, nie pasuje to nie zaglądać i siedzieć cicho :) Spory rozstrzygajcie poprzez priva, potem taki biedny yavor ma dodatkową robotę, by usuwać ten spam.

Ło matko, to shoutbox'a teraz tutaj przenieśli? :D

Co do bloga-właśnie coś takiego chciałem zobaczyć, jeśli chodzi o wyścigi konne. Blog, w którym autor na swój sposób analizuje zaliczone rynki. Na początku wnioski mogą być nawet błędne, co jest oczywiste, ale od czegoś trzeba zacząć. Sama forma mi się jak najbardziej podoba. Chciałbym takie rozległe dzienniki pisać, ale roboty przy tym trochę jest, a ja się do niej nie paliłem i nie palę :D

Co do pomysłu wejścia na rynki główne-na początku też dużo mi się wydawało, ale radziłbym skupić się na To Be Placed. Obserwujesz rynek główny, działasz na TBP. Chodzi o to, by mieć jakieś wsparcie, punkt odniesienia. Poza tym, grając na TBP tyle samo uwagi musisz poświęcać głównemu. Chłoniesz wiedzę, a za jakiś czas możesz przejść do profesury. To nie jest takie proste, jakie się wydaje. Na głównym ściana z 10k może stopnieć w mgnieniu oka. Lepiej to wykorzystać na TBP, niż płakać z powodu reda jak stąd do Warszawy :)

Edited by 1899

człowiek ktory łapie sie co chwila czego innego, nie grajac w sumie nic pisze cokolwiek o strategiach to jest dopiero lol 02%20Laugh.png - każdy kiedyś zaczynał internetowy anonimowy prześmiewco, musisz mieć sporo kompleksów, skoro musisz wylewać na innych tyle jadu, tacy w realu przeważnie cienko piszczą.

1899, chciałem zacząć od tbp , ale kompletnie nie moge się odnaleść na tych rynkach, zdaje sobie doskonale sprawe ,że nie jest to łatwe, ale widząc po innych idzie się nauczyć tradingu na koniach , także ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Póki co musze obserwować mase rynków i wyciagać z nich wnioski, schematy, później przejde do gry za małe stawki, gdybym zrobił to teraz pewnie byłbym na niezłym minusie po kilku dniach , zraził się i rzucił to w diabły twiedzać ,że na koniach nie da się zarobic ;)

Zapowiada się ciekawy blog ... :)

Radziłbym Ci jednak grę za mikrostawki albo chociaż na koncie demo małym lotem. Analiza analizą i bardzo łatwo przewidzieć ruch kursu patrząc na sam wykres. Masz dużo racji w tym iż nie ma sensu przewidywać- trzeba reagować. 'Wszedłbym tu, tu bym wyszedł",- niestety tak to nie działa:) Często jest tak, że nagle kurs ruszy, ale w momencie gdy chcemy wejść, musimy się zastanowić czy to nie jest już jego koniec i wtedy czekać na korektę albo po prostu odpuścić sobie ten trade. Sam wykres to zaledwie połowa -najważniejszym czynnikiem jest obserwacja popytu i podaży na drabince.

Nawiązując zaś do formacji, a konkretniej do "W" :

post-22-0-90673800-1352576447_thumb.png

Mamy silnego swinga (ruch 1), w tym momencie bez żadnego ryzyka możemy ustawić swoje zlecenie lay w okolicach początku ruchu, jeśli korekta będzie równie impulsywna możemy być niemal pewni, że kurs odbije od tegoże punktu.

Jeśli wystąpi ruch 3- ew. lay'a możemy ustawić na podobnej wysokości- patrząc od dołka.

Sam król koniny na moim blogu :)

,,Sam wykres to zaledwie połowa -najważniejszym czynnikiem jest obserwacja popytu i podaży na drabince.,, - tzn. patrzysz po ktorej stronie zaczyna sie ,,jesc,, wiecej gotowki? Patrzysz równiez na WOM Scorpi?

Zdaje sobie sprawe, że często mozemy sie spóźnić z zakupem gdy lokomotywa ruszy, masz absolutną rację, bardzo się tutaj liczy wiedza gdzie te swingi mogą zainstnieć i być już na to potencjalnie przygotowany z palcem na myszce, obejrzałem filmiki na betangel jak gość handlował własnie między innymi na swing trade, obserwował wykres, drabinke i przewidując ,w którym momencie może być ruch, szybko jednym kliknięciem kupował gdy lokomotywa wystartowała. Druga sprawa ,tak jak piszesz, musimy wiedzieć gdzie dany swing się skończy aby nie kupić po fakcie.

Dzięki serdeczne za objaśnienie ,,W,, cenna wiedza.

Nosze się z zamiarem zaczęcia gry za mikro stawki niebawem, póki co chciałbym jeszcze obejrzeć trochę tych rynków na sucho, poanalizować, na dzień dzisiejszy móje trady byłyby by jak gra w szachy nie znająć dokładnie zasad i podstawowych figur ;)

Edited by kaski85

Rynek z przed chwili, wart dokładnej analizy, technicznie klasyka moim zdaniem.

Wszedłem na rynek gdy cena dobijała do pkt 1 zaznaczonego na wykresie, co możemy zauwazyć, po pierwsze cena dochodzi do knota, po drugie , wczesniej dwukrotnie dochodziła do tego momentu i nie mogła go przebić, przyczajamy sie wiec na 9.0 i czekamy na ruch ,w którąs ze stron, w tym przypadku należało po potwierdzeniu backowac, cena spada do 8.0, zauważyć tutaj można tworzący się wyraźnie trend wzrostowy, wiec spokojnie mozna przyczaic sie z layem i po potwierdzeniu podłaczyć sie.

Teraz 2 opcje, widząc tak wyraźny trend wzrostowy, oraz cena będzie dobijać do 9.0 już czwarty raz, dodatkowo koń to trzeci fav, na pozostałych dwóch kurs spada, jest duże prawdopodobieństwo ,że go przebije (9.0) i pójdzie w diabły dalej, więc można tu zostawić otwarty lay na dłużej, albo wejscie-wyjscie, wejscie-wyjscie po potwierdzeniu ruchu, osobiscie preferowałbym drugą opcje, bezpieczniejsza. Kurs poszybował pięknie aż do 10.0

Jedynym mankamentem tego rynku były słabe obrote.

post-2164-0-08072100-1352639683_thumb.jp

Edited by kaski85

Kaski85 , fajny temat , odwiedzam stale , ale powiedz mi ile wczesniej zaczynacz sledzic dany rynek ?? czytałem równiez inne tematu zwiazane z konina ale jakos nikt nie pisał od jakiego momentu zaczyna sledzić.

Witaj Osiek, z racji tego , że gonitwy odbywają się często co 10 min, to jest własnie tyle czasu, czasem wartościowe gonitwy (obroty) zdarzają się rzadziej np co 30min wówczas 15min przed śledzić dany rynek, wcześniej nie ma sensu ponieważ obroty są słabe, a o to właśnie chodzi , duże obroty - duże ruchy na rynku.

Sign in to follow this  

• Create New...