Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
azbest1910

Gram w zielone - Azbest

Recommended Posts

Witam
mało kto zaczyna aktywność na forum od bloga ale ja z natury jestem nieśmiały wieć mało pisze, a pozatym pisze tylko wtedy kiedy mam coś do piowiedzenia.

Bloga zakłądam z 2 względów. Po pierwsze żeby być sumiennym i skrupulatnym w tym co robie i bardziej to uformalizować. Dzięki temu nie chchiałbym wchodzić IN-play. Przegrałem na tym ponad 320 euro na 2 zakłądach w przeciągu 2 tyg. Po drugie, chciałbym aby wszystcy czytelnicy bloga wytykali mi błędy, wyzywali od najgorszych, ubliżali i sponiewierali. Możecie sie na nie wyżywać, śmiało :D Licze tylko na to ze w tym słowotoku bedzie choć jedna dobra rada badz porada abym mógł udoskonalić swoją grę. Kilka zasad:

1. Grę zaczynam od teraz i bede wrzucał na bloga podsumowania co 2gi dzień.
2. bazuję na rynkach Pre-play na kopanej MO oraz w przerwie na kopanej głównie U/O +1.5 gola
3.kapitał poczatkowy to coś koło 220 euro
4.cel do końca miesiąca powiedzmy 400 euro. mam nadzieje ze nie jest to za bardzo wygórowana granica ;]
5. nie grac za chiny ludowe IN-play !

post-3362-0-47971000-1353139308_thumb.jp

na początek świeży dowód na to że da się też coś ugrać na bardzo małej płynności rynkowej ;]

mozna grac in play, bo tez sie da zarobic. tu chodzi bardziej o to, zeby nie zostawiac pozycji otwartej pre w in. a to jest roznica.

Można zrobić jeden wyjątek - zostawić z pre otwartą pozycję o ile jest to ltd lub lay under. Oczywiście licząc się z ewentualną stratą kilku ticków (stop loss w głowie).

A w takim przypadku bramka daje dużo ticków na +

Można zrobić jeden wyjątek - zostawić z pre otwartą pozycję o ile jest to ltd lub lay under. Oczywiście licząc się z ewentualną stratą kilku ticków (stop loss w głowie).

A w takim przypadku bramka daje dużo ticków na +

zgadza sie. jest kilka opcji jak chociazby jeszcze lay 0-0 czy back au.

Troche kiepsko sie zaprezentuje na wjazd, ale co tam, trzeba być uczciwym. Oczywiście przez ten wypadek założenia raczej na 100% nie osiągne tym bardziej ze teraz gram niższmi stawkami.

SOBOTA

post-3362-0-07570000-1353293571_thumb.pn

jak było już tuż po północy i udupiłem na Paranie to już wiedziałem ze sobota bedzie średnia. Niestety kazdy ma takie dni. Co wchodziłem w rynek to wurs swingował w drugą stronę. Nie wiedziałem co sie dzieje na rynku. Tak sie działo praktycznie zawsze jak stawiałem full bank. TRAGEDIA. Musiałem sie odprężyć. Co ciekawe kupiłem sobie pod koniec dnia 3 Perły i od razu magia! 3 Green booki(chyba sie na niedziele dodały). Ale ogólnie nie chce dalej wspominać tego dnia.

NIEDZIELA

można powiedzieć powrót do gry właścwej. Niestety małe stawki nie pozwoliły na osiągnięcie sesownego wyniku. Trudno, byle do przodu.

post-3362-0-01895300-1353293547_thumb.pn

- suma wszystkich greenow przez caly weekend to 20 EUR (tak na szybko liczac)

- najwiekszy green 3 EUR (2 razy chyba)

- 5 najwiekszych redow to: 15 / 7 / 9 / 11 / 13 EUR.

nie wiem jak dobierales stawki i po jakich kursach grales, ale musisz zdecydowanie wczesniej ciac strate i prawdopodobnie lepiej dobierac moment wejscia. w przeciwnym wypadku caly weekend mozesz wyzerowac pojedynczym rynkiem.

jezeli chodzi o twoj plan i 100% zysku w 2 tygodnie to moim zdaniem dosyc wysoko postawiona poprzeczka.. mysle, ze powinienes sie bardziej skupic na dobrej analizie rynkow i wyciaganiu wniosku, popracowac nad cieciem strat (tak, zeby greeny byly wieksze od redow) i dopiero wtedy wyznaczac sobie fnansowe cele.

Selekcja rynków zwłaszcza na under/over stąd te redy tam nie ma jak ciąć strat jak się źle ustawisz ( małe obroty ) zastanawia mnie red na Barcie tam już kurs był bardzo nisko i wtedy naprawdę ciężko się wcisnąć .Dobrze ,że niedziela na plus .Radziłbym odpuścić rynki u/o z małymi obrotami bo będzie bolało( 50k moim zdaniem to minimum żeby za stawkę 50 wchodzić).

jezeli chodzi o twoj plan i 100% zysku w 2 tygodnie to moim zdaniem dosyc wysoko postawiona poprzeczka.. mysle, ze powinienes sie bardziej skupic na dobrej analizie rynkow i wyciaganiu wniosku, popracowac nad cieciem strat (tak, zeby greeny byly wieksze od redow) i dopiero wtedy wyznaczac sobie fnansowe cele.

tak tak, zdecydowanie. jeden rynek i siedze na dupie i kwicze. gdyby nie ta zla passa to zaufaj mi ze bym zrobil ta stawke ;]

co do barcy to po pierwsze zły kurs złapałem. a po 2gie zaryzykowałem i czekałem az odbije. I owszem odbiło, jeszcze gorzej :D bardzo lubie takie nauczki bo kosztuja mnie jedynie 10 euro a juz wiem co i jak. na szczescie nie popelniam tych samych bledów.

Swoje podsumowanie 2 dni chchiałbym podzielic na 2 części. Pierwsza z nich bedzie to strikte moralizatorska część i mam nadzieje że wielu z początkujących traderów weźmie ją sobie do serca i wiele się z tego nauczy mimo iż finalne skutki nie były takie złe. a więc...

UWAGA !!!

(ten wyraz miał zwrócić uwage potencjalnych przewijaczy tematów :D)

A więc. w poniedziałek był mecz West ham - SToke. oczywiście chcąc troszkę zarobic ustawiałem sie na przerwę na rynki MO i O/u. Pod koniec przerwy z tego co pamietam rynek O/U mi nie wyszedł i byłem na minusie bodajze ze -3 euro. Chcąc delikatnie odbic chcociaz na zero weszłem stawką na LAY na OVER kwotą wkładu około 100 euro. zaraz po przyjęciu zakładu padła bramka na 1-1 ! dramat. bilans mi spadł do -56 euro ! Z racji ze swój idiotyzm wejścia in play chciałem naprawic kolejnym idiotyzmem walcząc o odzyskania siopy, grałem dalej. Suma sumarum bitwe wygrałem. Na koniec meczu zarobiłem na tm rynku ponad 6 euro ale kosztem duzęj ilosci zakładów i ogromnego ryzyka bo kto oglądał mecz wie ze sytuacji bramkowych na 3 bramke było mnustwo a ja mialem wtedy w grze kolejne 100 euro. Załączam zdjecia mojej walki z czasem. Mam nadzieje ze choc jedna osoba wezie to sobie do serca ;]

post-3362-0-91664700-1353483518_thumb.jppost-3362-0-71646600-1353483524_thumb.jppost-3362-0-27038400-1353483530_thumb.jp

2 cześć to już podsumowanie 2 dni.

PONIEDZIAŁEK

Dzień w miare miły choć ilość meczy jak to w poniedziałek nie rozpieszczały. Zaczołem grac juz w nocy i rano bo akurat nie spałem. Gdyby nie to to było by mizernie na koniec z bilansem. Ogólnie prawie wsyztkie rynki na plus z czego sie ciesze oczywiście. Zyski małe bo jeszcze gram zapobiegliwie po tej sobotniej przejażdzce. Jedyna i bolesna przejazdzka to -6 euro na grze pre play podczas "Polskiego htu dnia", ale to wynika z mojego zniecierpliwienia i zlego ustawiania sie na rynku o 8 rano. Zamiast sugerowac sie wykresem i trendem to ja patrzyłem na strzałki na oddsportal.com i sie obsrałem nagłym spadkiem kursów i uciołem strate, a to była chwilowa (1godzinna) tendencja. Eh. Pamietajcie:

pre play na spokojnie !

Reszta ok nie liczac tej meeeega pomylki i glupoty na West hamie która opisywalem wczesniej. Wstyd ;] i glupota

post-3362-0-57767600-1353484218_thumb.pn

WTOREK

myśle ze podręcznikowy ładny przykład gry PRE PLAY. zaczołem całą zabawę ok 23 dzien wczesniej a skonczylem na sprzedazy swojego kursu MAN UTD ok 16ej. Wieczorem dołozylem pare groszy jeszcze na przerwie z rynków O/U. Wszystko na plus. Gitara.

post-3362-0-29612400-1353484365_thumb.pn

Rynki na + 25

Rynki na - 1

Rynki na 0 1

Strike rate 92.6%

Najwiekszy red : -6.10

Największy green: 7.03

ZYSK/STRATA: 29.4 ojro

ŚRODA 21.11.2012

W tym dniu szczerze mówiąć często byłem odciągany od komputera i nie skupiłem sie nad handlowaniem. Oczywiscie nie powinnos ie tak robic ale wtedy na to nie wpadłem ;]. Pierwszy, mniejszy minus -15 euro na Dynamo v PSG to gra in play. Złapałem kurs ale nie bylo widać dramatu i poszedłem na siłownie. Kiedy wróciłem prawie zaraz przed meczem kursy na oba zespoły się zrównały i po prostu pozostało mi przyjąć na klate minus.

Drugi minus na dortmundzie to po prostu złamanie jednych z moich zasad i wlazłem in play. Padła bramka niedługo po przerwie i tak to póżniej wyszło. Zdecydowaną wiekszosc kasy trace w ten sposób. Mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej i oducze się wchodzenia w gre.

Dzien zdecydowanie niefajny

post-3362-0-33231500-1353927317_thumb.pn

CZWARTEK 22.11.2012

Dzięki obecności dużej ilości meczów Ligi Europy stworzyło to dobe pole do zarobienia kilku groszy. Mecze niestety pogrupowane w 4 terminy rozgrywania meczów więc rozsądnym rozwiązaniem aby zarobić jest w takiej sytuacji gra PRE Play. Pod tym względem poradziłem sobie całkiem sensownie i jestem zadowolony. Wszystkie rynki które zaliczałem były na +.

post-3362-0-68324400-1353927653_thumb.pn

Najwiekszy minus jaki mi sie zdazył to zupełnie niezrozumiany dla mnie skok kursów podczas przerwy Rubina w druga stronę. Niestety juz nie pamietam jak rozkładałem kase na tej grze ale na pewno był to rozkład poprawny a zachowanie rynku nagle odbiło. Z tego co pamietam jakiś trader pokierował rynkiem pakując dużą kasę w koszyki. Gdyby nie ten człowieczek, bilans dnia całkiem fajny. no Cóż. z każdym dniem jestem mądrzejszy. Pozdro

post-3362-0-18880700-1353927785_thumb.pn

Rynki na + 15

Rynki na - 4

Rynki na 0 2

Strike rate 71.4%

Najwiekszy red : -24.82

Największy green: 4.41

ZYSK/STRATA: -31,78 ojro

PIĄTEK 23.11.2012

Dzień ciekawy pod względem doświadczenia. Starałem się próbować czegoś innego. Starałem się robić tzw. klamry (ja to tak nazywam) na przerwach, oraz grałem na małych rynkach niższymi kursami co zresztą można robić i zarobic (udowadniałem to kilkakrotnie)m.in. widać to na meczu naszej polskiej kopanej LEGIA-WIDZEW. Skupiłem sie na tym meczu mocniej ponieważ jestem kibicem Widzewa i rzecz jasna go oglądałem od początku do końca. Gdyby nie średnia gra pre play(osasuna) z która jeszcze do konca sie nie oswoiłem byłoby ok.

post-3362-0-87174400-1353928695_thumb.pn

SOBOTA 24.11.2012

Dzień taki jak powinien być w całym zakresie. Dobra gra i czucie rynku na wszystkich rynkach. Umieszczony jeden mecz Rugby. Sport zajebisty, moj ulubiony, polecam kazdemu oglądanie i obstawianie na rynkach aangielskiej ligi. Bo angole w brew pozoram często i gęsto tam stawiają. Rugby jest tak samo popularny jak piłka nożna. Gra w przerwie analogiczna jak w piłce nożnej. Przerwa tez trwa ok 15 min. Jeśli chodzi o podsumowanie nie ma tu zbytnio dużo do pisania. Jest ok i forma jest taka do jakiej powinienem was przyzwyczaić ;]

POZDRO

post-3362-0-84385600-1353928999_thumb.pn

Rynki na + 28

Rynki na - 6

Rynki na 0 1

Strike rate 80%

Najwiekszy red : -3.98

Największy green: 9.97

ZYSK/STRATA: 29.79 ojro

NIEDZIELA 25.11.2012

Dzień z jedynie jedną niespodzianką. Zauwazyłem ze na rynkach MO mi średnio idzie i jeśli nie bede pewien to je bede omijał narazie chyba. Jak dla mnei są nieprzewidywalne czasami, bo jeśli O/U czsami może jestem w stanie znalizować po fakcie wszystko tak tu nie rozumiem dlaczego sie tak stało a nie inaczej. jeden minus -5.17 E

Taki duży plus na sam koniec jes spodowdowany postawieniem BACKa na over 1.5 i wraz z gwizdkiem odczekałem jeszcze 10-20 sec na to aby ktoś odkupił mój kur bo był na pierwszej pozycji. Z faktu że gol działałby na moją korzyść nie ma w tym nic złego i wchodzenie w takiej sytuacji in play jes rzeczą jak najbardziej racjonalną, o ile oczywiście kursy nie poszybuja wysoko i nie bedziemy stratni. Padł gol i z +1 euro zrobiło mi sie +11 bo miałem uz tylko 20 euro w grze, reszte skurczybyki jednak zdąrzyli wykupic :Di bez tego bym miał dniówke ok 10 euro co jest ok ;]

post-3362-0-95287100-1354013036_thumb.pn

PONIEDZIAŁEK 26.11.2012

Nie wiem jak Wy ale ja dziwie sie co się wczoraj działo na rynku. 3 rynki na minusie. 1 z nich był typową ingerencją kasiastego tradera i ingerowanie w trend. Walił ściany po 4 tysiąze, likwidował je i stawiał na przeciwnej stronie, tragedia. 2 z nich to zupełnie odmienna i nieprzewidywalna tendencja która odbiła nagle i nie moglem nic zrobic. Na szczeście tak jak pisałem lepiej analizuje już O/U. Bedzie dobrze. Ważne że na plus.

Pozdro

post-3362-0-73884000-1354013232_thumb.pn

Rynki na + 17

Rynki na - 4

Rynki na 0 0

Strike rate 80,9%

Najwiekszy red : -5.17

Największy green: 11.32

ZYSK/STRATA: 28.07 ojro

Edited by azbest1910

WTOREK 27.11.2012

Dzień zły. Nie wyczułem rynku i zamiast od razu ciąć straty w przerwie gdy tylko zauwazyłem że nic z tego nie bedzie to czekałem. Efekt tragiczny -18 euraków. Nie miałem zapału po takiej stracie grac wiecej.

post-3362-0-22562600-1354662064_thumb.pn

ŚRODA 28.11.2012

Na dzien dobry dostaje od losu w łeb. Moja największa bolączka czyli gra in play. -43 ojro. Reszta dnia bez reda i odrabianie strat. Po tych dwóch dniach kompletna zmiana taktyki.

post-3362-0-04894000-1354662086_thumb.pn

Rynki na + 18

Rynki na - 3

Rynki na 0 1

Strike rate 81,8%

Najwiekszy red : -43.90

Największy green: 2.70

ZYSK/STRATA: -49.36 ojro

CZWARTEK 29.11.2012

Brak chęci i zapału po takich dolinach. Zaczynałem sie zastanawiać czy to wszystko ma sens i czy sie do tego nadaje. Gra od niechcenia. Bez historii.

post-3362-0-38164100-1354662471_thumb.pn

PIĄTEK 30.11.2012

Dzięń pomyślny ale cały czas miałem w głowie straty i to że bez jakiegoś nowego plau dalej bede cały miesiąc tkwił w jednym miejscu ze stanem konta. Kilka dobrych rynków i wyczucie tendencji tego dnia dobre.

post-3362-0-95158300-1354662578_thumb.pn

post-3362-0-40287900-1354662758_thumb.pn

Co jakiś czas wrzucam przykłady jak dysponuje pieniędzmi na przerwie. Tutaj przykład meczu Ligi portugalskiej. Kasa obrucaona bodajrze 3 razy

Rynki na + 10

Rynki na - 3

Rynki na 0 2

Strike rate 66.7%

Najwiekszy red : -2.34

Największy green: 5.41

ZYSK/STRATA: 13.02 ojro

BILANS NA KONIEC LISTOPADA

stan konta na początku miesiąca € 236,79

założony cel € 100,00

Wygrana w miesiącu -€ 22,75

Zrealizowany cel w % -22,75%