Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
makaveli

Makaveli trading show

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Przygodę z Tradingiem zacząłem jakieś 1,5 roku temu. Najpierw chciałem ograć tradycyjnych buków, no ale z czasem zauważyłem, że nie będzie łatwo. Później trafiłem na tego ( http://lowcabonusow.blogspot.com/) bloga i od niego się wszystko zaczęło. Następnie znalazłem traderzy.pl oraz forum. A teraz piszę bloga.

Rynki w której gram to piłka nożna, koszykówka, krykiet, tenis, football amerykański. Sporadycznie siatkówka, hokej. Grałem również w konie ale przestałem.

Wchodzę w rynek na dwa sposoby.

1. Przerwa meczu.

2. Gdy zostało do rozpoczęcia meczu 30 minut zaczynam obserwować rynek. Gdy jest okazja to wchodzę. Z reguły czekam do około 15 minuty i zaczynam trading.

Gram z ustawioną opcją 1 Tick Offset. Czasami tego żałuję, ale życie mnie nauczyło, że nie ma co być chytry.

Blog "przerwy są do dupy" zainspirował mnie aby też trochę popisać o pre czy też o przerwach. Notki nie będą pisane codziennie tylko co jakiś czas. Będą podsumowania tygodnia, miesiąca. Jak czasu zabraknie to tylko miesiąca.

Mam zamiar pisać o wszystkim co wiem. Nie będę nic ukrywał, bo nie mam złotego systemu do gry.

Cel pisania bloga to podzielenie się swoją wiedzą oraz jak będzie zainteresowanie to również czegoś się nauczyć. Jeżeli chodzi o zarobek to nie mam jakiś sprecyzowanych celów. Najważniejsze aby codziennie było zielono.

Na koniec pokaże swój największy sukces na betfair:

post-1135-0-84239700-1354881336_thumb.jp

No to zaczynamy. Akurat dzisiaj był fajny mecz Guam - Australia . Nie czekałem do 15 minuty przed meczem ponieważ zauważyłem, że lepiej wejść wcześniej bo nie zdążą mnie skupić.

post-1135-0-79047500-1354881765_thumb.jp

No i pytanie początkującego brzmi k....a mać jak on to zrobił ?

Tak, więc odpowiadam, OBSERWACJA RYNKU !!!!

Do meczu było jakieś 50 minut.

Na 1,01, 1,02, czekało na skup po 30k na danym kursie.

Na 1,02 - przyjętych 4,2k

1,01 - przyjętych 0

1,03 - czekało około 3k

1,03 - przyjętej kasy 25k

1,04 - przyjętej kasy 9k.

1,04 - czekało na przyjęcie 1,5k

Śmiało wrzuciłem na Lay 1,03 - 2000. Dlaczego się nie bałem wrzucić tej kasy ? Ponieważ na 1,02 czekało 30k ( niezła ściana ). Gdyby mnie skupili a kurs nie poszedł by do góry no to z czasem bym ustawił się ponownie z 2000 na 1,03 i czekał, aż mnie skupią. Zauważyłem też na wykresie nie ma tendencji spadkowej. Było wahadło raz 1,03 raz 1,04. Dodatkowo zauważyłem, że co jakiś czas skupują 1,04 , a to 50, 150, 300 itp. Co lepsze na skup czekało mało kasy na kursie 1,04 z tego co pamiętam zaledwie 1,5k. Tak, więc pomyślałem jak teraz wejdę i mnie skupią to na 1,04 nie będę jakoś wysoko w kolejce. No i poszło przyjęli 2k. Jak skupili moje 2k wszedłem znowu z 4k ponownie na kurs 1,03. Tym razem czekało już 5k ja dołożyłem swoje 4k było już 9k za chwile inni się dołożyli i było 25k na kursie 1,03. Później tylko czekanie aż wszystko skupią.

Tak, więc jak sami widzicie żadna to strategia po prostu trochę szczęścia, analizy.

Oby więcej takich analiz i opowieści dziwnej treści :)

Pisarzem zdolnym to ja nie jestem hehe... Postaram się pisać bardziej przejrzyściej o moich przemyśleniach. Trudno jest ładnie opisać moje wszystkie analizy dotyczące danego rynku. Zanim wejdę w rynek to jest sporo szczegółów które analizuje.

Edited by makaveli

Mnie się podoba, czekam na więcej. I doskonale rozumiem co masz na myśli mówiąc "obserwować rynek", moim zdaniem to jest bardzo ważne, też tak robię, jeśli widzę gdzieś okazję wchodzę, jeśli nie, nie szukam guza.

W poniedziałki będą podsumowania poprzedniego tygodnia, Wyjątkowo teraz od 7.12. - 9.12.2012 r. czyli od daty założenia bloga.

Zagranych rynków: 53

zysk: 114,49 euro

post-1135-0-16456400-1355152630_thumb.jp

W tym miejscu zamykamy poprzedni tydzień i przechodzimy do następnego.

Mecz ligi rosyjskiej Rubin Kazan - Spartak Moskwa ( przerwa meczu ). Rynek under 2,5 gola. Wynik do przerwy 0:0.

Gdy do przerwy nie ma goli warto zajrzeć na ten rynek. Ja wchodzę na bwin.pl włączam obserwowany mecz. Nie musi być video. Bwin, są naprawdę szybcy i podają przybliżony czas na boisku. Podają nawet ile czasu zostało doliczone, czego nie ma np. na bet365. Zanim wszedłem w rynek sytuacja wyglądała następująco:

1,21 przyjętej kasy 800 euro -

1,20 przyjętej kasy 74 euro

1,19 przyjętej kasy 0 euro - zanim zdążyłem dodać swoje 2000 na 1,19 lay czekało już 900 euro na lay.

Dlaczego kasa poszła na 1,19 ?

Ponieważ na 1,18 czekało już 6k. Jak z reguły się dzieje, ale nie zawsze rynek lekko poszedł jeszcze w dół i skupił się na dwóch kursach jak się okazało było to 1,19 i 1,20. Co ważne kasę wrzuciłem jakieś 30 sekund przed końcem pierwszej połowy. Jak by między czasie kupili mnie i padła by bramka nie rozpaczał bym ponieważ miał bym niezłego greena. Powód prosty trzeba się wkręcić w kolejkę do skupu. Oczywiście trzeba uważać żeby rynek nie skupił się tylko na twoim kursie a co gorsza na tym jeszcze szczebel niżej. Jak zauważasz np., że przez 3 minuty ( trudno określić tu jakiś czas) skupują tylko 1,19 a nic nie wchodzi na 1,20 no to trzeba się zacząć zastanawiać czy aby nie odpuścić. Trzeba obserwować rynek !!!

Ja widziałem, że skupują te dwa kursy, tak więc spokojnie czekałem.

Na obrazku jest zaznaczony czarny kwadrat i widać jak rynek się zachowywał.

post-1135-0-49491700-1355155756_thumb.jp

Kolejny dzisiejszy rynek to krykiet Bangladesz - West Indies ( przed meczem, dwa wejścia in play ).

Bardzo ważna rzecz !!! To był mecz w systemie twenty ( T20 ). W tym systemie rynek ( in play ) zachowuje się jak napisałem poniżej.

Zanim wszedłem w rynek zobaczyłem, że wykres książkowo idzie w dół. Tak, też było kurs powoli spadał, przy czym fajnie się bronił dzięki czemu można było zarobić. Niestety nie mam screen-a z wykresu. Kurs spadł z tego co pamiętam do 1,30.

Zbliża się do meczu ja już mam 12 euro na koncie, a tu nagle patrze a mecz został przesunięty na godzinę 13.00 a miał się zacząć o godzinie 12.00. Przyczyn nie znam może deszcz. No to postanowiłem patrzeć na rynek i zobaczyłem, że rynek zmienił trend w górę. Mówię sobie zaczynamy od nowa chcą iść do góry żeby znowu iść w dół. Przecież nie może być dwóch innych kursów do tego samego meczu. Kurs poleciał do 1,36. Ja się ustawiałem na 1,36 i 1,35. Wszystko grałem na 1 tick. Stało się jak mówiłem bawiliśmy się między kursami 1,33 a 1,36 a na kilka minut przed końcem rynek zatrzymał się na 1,31.

Dodatkowo dwa razy wszedłem w mecz. Jest pewien moment w krykiecie gdzie można śmiało wchodzić w grę na żywo. Gdy odbijający zawodnik zostaje wyautowany rynek bardzo mocno reaguje. Akurat w tym przypadku poszło z tego co pamiętam z 1,20 do 1,60. Rynek pnie się do góry jak po drabinie. Reakcja rynku jest na 1,45 tam chwila, później 1,50 tutaj, też chwilka, 1,55 i zatrzymało się na 1,60. Jak ktoś jest szybki i uda mu się w pierwszej fazie wzrostu sprzedać po np. 1,45 to nie muszę tłumaczyć, że spokojnie później to odsprzeda. Są takie 3 - 4 skoki kursów. Szczerze mówiąc to musicie to zobaczyć sami. Inaczej dokładnie się nie dowiecie. Jeżeli chodzi o video ja wpisałem w google.pl szukany mecz i znalazłem transmisję. Transmisja opóźniona, ale ona mi służy tylko do potwierdzenia tego co dzieje się na boisku. Kursy reagują gwałtownie wtedy kiedy kogoś wyautują. Nawet można nie patrzeć na video a kursy same ci powiedzą co się dzieje.

post-1135-0-98085700-1355157866_thumb.jp

Dzięki Zicoo za zainteresowanie. Nie zraź się, ale nie odpiszę ci teraz ponieważ mam ambitny plan żeby ten blog był bogaty w przykłady jak grać na danym rynku. Inaczej gram T20, ODI czy Test mecz. Inaczej gram Indian Premier League ponieważ tutaj polegam na ruchach kursów bo jest słaby streaming a np. Big Bash gram w innych sposób ponieważ jest bardzo dobra transmisja na bet365. Wiadomo, że będzie dużo podobieństw, ale spokojnie już nie długo coś napiszę. Jutro mamy mecz ODI West Indie - Bangladesh. W czwartek ODI Zimbabwe - Południowa Afryka. Sobota ODI Sri Lanka - Pakistan oraz dwa mecze NatWest T20 ligi angielskiej. Jak wydarzy się coś ciekawego to coś nasmarujemy.

Mecz - West IIndie - Bangladesh ODI

Zawsze zaglądam kilka godzin wcześniej aby zobaczyć rynek match odds oraz completed match. Kliknąłem CM a tu widzę coś się dzieje. Następnie aby potwierdzić ryzyko deszczu wchodzę na pogodę ( co opisałem wyżej ). Grając ostatnio na Karaibach zauważyłem, że z tym deszczem jest specyficznie. Tam po prostu wylewa się wiadro wody z chmur i za godzinkę można grać dalej. Istotne jest to, że jak będziemy grali in-play i spadnie deszcz to na rynku MO oraz CM będą dynamiczne wahania kursów. Ja wiem wy wiecie  :), że na karaibach deszcz nie jest jak w Anglii, że jak spadnie to może padać nawet i do poniedziałku. No  i na ten moment już buduję w głowie strategie w razie deszczu:

Rynek CM ( YES ) - jak spadnie deszcz to będę stanowczo grał back jeżeli kurs pójdzie wysoko to znaczy na 1,6 - 2,0. Będę też próbował złapać niski lay na poziomie 1,01 - 1,35. 

Rynek MO - powiedźmy, że na WI będzie kurs 1,3 jeżeli w tym momencie spadnie deszcz i będzie to DRUGA ZMIANA rynek pójdzie w dół ( przynajmniej zawsze tak reagował ). Tutaj też warto poczekać aż spadnie bo z reguły odbija. 

A jak naprawdę będzie to zobaczymy he  :)

Edited by makaveli

Wielki plus za to, że dokładnie opisujesz swój proces myślowy (i za NFL, myślałem że jestem jedyny ;)) - dzięki temu można ubrać mecz w pewne ramy, schematy i próbować swoich sił.

Grałeś cały czas, a przerwa była tylko od prowadzenia bloga, tak? Po jakim czasie poczułeś, że krykiet to jest właśnie to?

Temat dodany do obserwowanych, powodzenia!

Wielki plus za to, że dokładnie opisujesz swój proces myślowy (i za NFL, myślałem że jestem jedyny ;)) - dzięki temu można ubrać mecz w pewne ramy, schematy i próbować swoich sił.

Grałeś cały czas, a przerwa była tylko od prowadzenia bloga, tak? Po jakim czasie poczułeś, że krykiet to jest właśnie to?

Temat dodany do obserwowanych, powodzenia!

NFL jest za****tym rynkiem szkoda, że bet365 nie ma transmisji jak z NBA. Kto wie może się doczekamy.

Tak grałem cały czas.

Pamiętam mistrzostwa świata w T20 w czerwcu 2013 roku kiedy zarobiłem w 3 tygodnie 14 tys. zł. Wtedy powiedziałem sobie, że to jest mój rynek. Wcześniej grałem już krykieta, ale tylko pre-play i przerwy. Czasami wchodziłem w rynek po wykluczeniu.

• Create New...