Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
rkotacomando

Od teraz tylko pre-play

Recommended Posts

Przyznaję się bez bicia że strategia in-play którą grałem jeszcze kilka dni temu mimo wielkich nadzei okazała się nie wypałem. Zbyt dużo już w życiu w betfair przegrałem i podjąłem męską decyzję odnośnie dalszej gry na giełdzie. Mianowicie od tej pory tylko pre play! Tylko i wyłącznie! Nie mam nerwów ze stali aby trzymać otwarty zakład podczas trwania wydarzenia. A moderatorów proszę o skasowanie mojego poprzedniego krótkiego bloga bo mi i nikomu pewnie nie będzie już potrzebny. Z pre play wcześniej nie miałem większej styczności więc tutaj brakuje mi doświadczenia ale mam nadzieję że to szybko nadrobię. Niestety jeszcze nie wiem na jakich rynkach będę się skupiał, nie wiem co będzie mi leżeć czy wchodzenie dzień czy kilka godzin przed meczem czy poświęcić się handlowaniem w przerwie. Tutaj prosiłbym o wskazówki dla niedoświadczonego na czym się skupiać i co poprawiać w mojej grze którą będę codziennie opisywał. Mój aktualny budżet to skromne 75.89e. Narazie chcę uczyć się sztuki przywidywania, nabrania doświadczenia i być może kiedyś to ja będę doradzał innym.

Na pierwszy ogień idzie mecz

08.12.12 godz16 Real Sociedad - Getafe U/O 2.5 (Real w strzeleckim gazie 7 bramek w dwóch meczach na dodatek obie drużyny gonią czołowkę więc może być ciekawe widowisko. Zauważyłem również niższe kursy u buków więc postanowiłem postawić na back over 2.5 po 2.12 za 70e i liczę na spadek. Kasiorki narazie tam wiele nie ma ale do jutra kilkanaście tysiaczków napewno się nazbiera)

Nie wiem czy to było dobre zagranie wchodząc w rynek gdzie praktycznie wcale nie ma pieniędzy ale półtora godziny przed rozpoczęciem dozbierało się prawie 7k a razem z tym kurs z 2.12 powędrował na 2.04 więc ta tranzakcja okazała się dochodowa.

post-2851-0-11152400-1354973002_thumb.pn

Frankfurt - Bremen (back na gości na poziomie 2.96, ustawiłem się z backiem na 3,0 jak skupią to będzie git bo uważam że jest troszę zawyżony tym bardziej że frankfurt nie może od 4 spotkań wygrać a ostatnio dostał lanie z Duseldorfem 4-0. Brema zaś w ostatniej kolejce pewne zwycięstwo nad hoffenheim 4-1. Dodatkowo spadające kursy u buków skłoniły mi postawić na ten mecz)

Frankfurt - Bremen prawdopodobnie już mi nie skupi więc anulowałem ten zakład i pieniązki postawiłem na mecz Valladolid - Real na back 0-0 po 25. Ostatnio z barceloną postawiłem podobnie i na ostatnią godzinę przed meczem spadło nawet do 18.5 więc mam nadzieję że podobnie będzie tym razem biorąc pod uwagę najwyższy kurs u buków który wynosi 17 oraz to że kurs na real rośnie i ostatnio brak mu skuteczności.

Niestety duży red...kurs poszedł w złym dla mnie kierunku i nietety mój depozyt skurczył się do 68,85e

W pewnym momencie miałem okazję złapać greena ponad 2,5e ale nie skupił mi całości więc dałem ponownego backa przy kursie 24. Miałem nadzieję że w ostatniej godz kurs pofrunie ku dołu lecz poleciał na 26 no i niestety red.

post-2851-0-00705800-1354993631_thumb.pn

Jednak jeszcze sporo mi brakuje żeby budować swój kapitał. Kurs na Man Utd poszedł w górę i stop loss miałem na 2 tiki. Narazie nikt mi nie wytyka błędów. Byłbym wdzięczny jakby otrzymywał czasem jakieś wskazówki od starych wyjadaczy:)

post-2851-0-40108800-1355041895_thumb.pn

... nikt nic nie pisze bo kazdy czeka , analizuje lub po prostu brak czasu . Jest weekend i wszyscy traderzy są " busy " . Ja równiez sie ucze ale troche juz czytałem wątków na tym forum. Napisałes wyzej ze " jesteś przekonany " nic bardziej mylnego . Na giełdzie nie liczą sie twoje przekonania !!! Musisz najpierw obserwowac ruchy kursów , analizować wykresy , i ewentualnie stawiać . Miałem podobny problem jak Ty ponieważ zostawiłem grą u narmalnego buka a zaczołem sie interesować Tradingiem Sportowym . Myśle , ze powinieneś zacząć od rynków z mniejszą płynnością ponieważ jest łatwiej odczytać wykres i wyczuć rynek ( w którą stonę moze pójsc Trend ) . Mecze tego pokroju Traderzy graja z 3-4 dniowym wyprzedzeniem wiec według mnie nie warto początkującemu sie pchac w takie potęrzne rynki . W tak duzych rynkach mozesz złapać 1 tick , ale nie wiecej i dla Ciebie 1 tick to np. 10e a dla innych 50-90e . Pamiętaj , ze powazni Traderzy ( z tego forum również ) graja kilka lub kilkanascie meczy w miesiacu i oni muszą zarobić na tym . To jest inwestycja która ma tylko 1 cel --> ZYSK <--

Levante - Malorca myślalem że kurs na gości pójdzie w dół....ale byłu wahania więc uciekam....Chyba zabardzo się zapędzam:P Bardziej skupiam się na blogu niż na rynku:P Trzeba się ogarnąc i spokojnie podejść do tematu..

post-2851-0-01223600-1355046112_thumb.pn

Edited by rkotacomando

Napewno warto sie zabezpieczyć !!! Obserwuj rynki MO i u/o 2.5 gola . Te rynki duzo podpowiadaja i sa powiazane ze sobą bardzo mocno. Nie wiem jak wyglada to u innych , ale ja zawsze tez mam ustawione stop loss 2-3 ticki . Jezeli rynek układa sie po mojej myśli to nie zatrzymuje sie tylko leci ...

rkotacomando nie będę się długo rozpisywać, bo techniki gry masz opisane w wielu blogach na tym forum. od siebie mogę poradzić abyś jak najszybciej dał sobie spokój z analizami i przewidywaniem, a tylko reagował. Jest trend to wchodzę, płasko, wykres poszarpany... raz góra, raz dół... odpuszczam i potem tylko ksero, a będzie dobrze ;) Powodzenia!

No właśnie mazi. Słyszna uwaga. Z tym Man Utd to była totalna wtopa. Kto by pomyślał że kurs przed meczem wskoczy aż na 4!?

Wczoraj wieczorem postawiłem 50j back na Braunschweig 2bundesligi za 3.15. Teraz już spadło na 3,0 ale wykres jakiś nie pewny więc biore to co jest. Być może jeszcze spadnie ale nie chcę ryzykować.

post-2851-0-54278000-1355134817_thumb.pn

post-2851-0-11666200-1355134934_thumb.pn

Edited by rkotacomando

kolejny duży red. Tym razem sugerowałem się spadkami na Anzhi ale gdy zagrałem back trend po chwili się odwrócl niestety. Buki nadal spuszczały i miałem nadzieję że jeszcze zawróci...i też tak było ale po chwili kolejna winda i biorę reda:( Ale biorę to na miekko:P Jeszcze się uczę i od teraz biorę stop lost na jeden tick i mam nadzieję że to będzie już ostatni tak znaczący red.

post-2851-0-11533900-1355153566_thumb.pn

Nie prowadziłem wcześniej zapisków bo musiałem ochłonąc po mojej chaotycznej i niestety stratnej grze. Myślałem że pre-play nie jest trudne, wystarczy opierać się wykresem i kursami u buków. Musiałem przemyśleć kilka spraw, poczytać kilka blogów i na chłodno wrócić do gry z dużo niższą stawką dopuki nie nauczę się tredingu i każdy dzień będzie profitowy.

Godzina 11 odpalam geeksa oraz oddsportal. Szukam w geeksie rynku gdzie kurs prościutką linią będzie będzie wskazywał jeden kiedunek. Znalazłem! Jedno jedyne spotkanie z łatwym do odczytania trendem to Giannina - PAOK. Kus na gospodarzy bez szarpania przez ostatnie godziny spadal więc zakupiłem back po 3.65, po dwóch godzinach sprzedałem po 3.55. Mały green ale cieszy że po głębokich przemyśleniach i wyciągniętych wnioskach. Mogłem wyciągnąć dużo więcej bo teraz jest 3.25 ale przez ostatnie redy jestem ostrożniejszy. Dziś będę chciał coś skubnąć jeszcze w trakcie przerw,

post-2851-0-54450600-1355763057_thumb.pn

Edited by rkotacomando

Wczoraj wieczorem skupiłem się na poszukiwaniu okazji i coś tam wygrzebałem:

1: FA CUP Oxford Utd - Accrington. ok godz 23 zauważyłem minimalny ale widoczny trend spadkowy na gospodarzy, dodatkowo podgląd na oddsportal. Wszystko się zgadzało. Zakupiłam back po 2,02 dziś rano odsprzedałem po 1,98

W preplay dopiero naberiam doświadczenia więc staram się być ostrożny i zysk 0,89e jak najbardziej na początek mnie satysfakcjonuje choć teraz na kilka godzin przed meczem jest już 1.95

2. Puchar Hiszpani Eibar - Malaga. Zakup back po 2.04 sprzedarz po 2. Tutaj zwiałem szybko, jakoś nie miałem zaufania do tego rynku. Zresztą slusznie bo narazie nic nie spada.

3. Puchar Włoch Inter - Verona. Rynek U/O 2,5 Zawyżony over w porównaniu z bukami. Dziś sprzedałem może z dwa trzy tiki niżej.

4. Puchar Włoch Inter - Verona. MO dziś rano, Przeglądam rynki i zauważyłem że kurs w ostatnim czasie na Inter wzrósł o kilka tików gdzie u buków dominował trend spadkowy. Wykorzystalem to. Zakup po 1,40, sprzedaż po 1,38

post-2851-0-99850800-1355838203_thumb.pn

Wracam do bloga. Ostatnio w dziale tradera podałem typ na feyenoord. Nie wiem czy ktoś z tego skorzystał, mam nadzieję że tak. Ja w ten rynek wszedlem dzień przed spotkaniem po 2.12 gdzie jeszcze prawie wcale kasiury nie było. Kurs przez wiele godzin stał w miejscu a gdy zobaczyłem że kilka buków podciągnęły kurs do góry. Lekko się przestraszyłem i uciekłem wychodząc na zero. Jak się później okazało chwilę później gdy zaczęły zbierać się pieniądze kurs poleciał w dół o conajmniej 5tików a więc okazja na zarobienie stracona. Następnie moją uwagę przykół blog Grzecha i jego gra. Szczerze mówiąc autor jak i jego blog to rewelacja:D tak mi namieszał w głowie że kilka prób gry jego sposobem uszczupliło mój kapitał o parę euro. Trudno mówi sie. Blogi będę czytał nadal ale po za swoje zasady wychodzić już nie będę, przynajmniej przez kilka miesięcy.

Wczoraj ok 20 wszedłem w back Blackpool po 2.10. Wykres to równa linia w dół, dodatkowo coraz niższe kursy na oddsportal. Dziś już spadło do 2.06 jednak podskoczylo do 2.08. Kasa w tym koszyku zaczęła się zbierać a na leyu spadać więc przed obawą kolejnego wzrostu wziołem minimalnego greena. Czy słusznie zobaczymy póżniej. Dziś pewnie znów wejdę w jakiś rynek a wieczorem rozpocznę obserwacje. Dziś jednak czekam bardziej na 3 inne spotkania. Chcąc

podreperować swój kapitał w betfair postanowiłem pokąsić szwedzkiego bettsona:D Wczoraj za grosze wszedł mi kupon a wygraną postawiłem dalej:D Jak to wejdzie wygraną 70e wypłacam do betfair.

post-2851-0-20683600-1356095155_thumb.pn

Edited by rkotacomando

Dzień niewykorzystanych okazji. Zarówno w blackpool jak przy juventusie ucieczka nastąpiła zdecydowanie za szybko. Przy włochach na 1,44 siedziało ponad 20k, wydawało mi się że nic nie zbije tego muru. Pomyliłem się. W tej chwili kada położona na Burnley. Liczę na ładną zieleń.

Sign in to follow this  

• Create New...