Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Sign in to follow this  
dyzio477

Od grosza do kokosa

Recommended Posts

Wczorajsze grad derby przyniosły pożądany zysk :] Bardzo dobra przerwa, niestety pre mi nie poszło. Ale jest się z czego cieszyć, popełniłem błąd następny razem będę się starał już go nie popełnić. 

Bilans dnia: 5,84e

Bilans ogółem: +29,12e

Łdny wynik w przerwie. Jak ją zagrałeś dyzio, że udało ci się tak przykasiorować?

Podsumowanie stycznia 

Wszystkie rynki, które zagrałem a nie było ich dużo dały 32% zyskMyślę, że na mój amatorski poziom zysk jest przyzwoity są to dopiero moje początki, stopniowo będę się starał wchodzić w większą ilość rynków. Wraz z przemyśleniami i dobywanym doświadczeniem chciałbym wyeliminować redy, w tym miesiącu trochę ich było. Liczę także na to iż uda mi się bardziej wykorzystywać sytuację na rynkach.

Edited by dyzio477

Witam ostatnio trochę rzadziej zaglądam jest to spowodowane tym, iż poszedłem do pracy i teraz już brakuję wolnego czasu. ;/

Wrzucam screena niestety z red z historią od początku lutego.

Bilans luty: -0,67e

Bilans ogółem: +28,52e 

do roboty poszedles i zobacz - same minusy. czasu nie ma, ani pinindzy, mina widze niewesola. olej robote ;)  :D

Yavor ten red to dlatego, że próbuję z bardzo małymi centami wchodzić w in play. :]

Proszę tu masz zarobek wypracowany w pracy. Przejrzałem twój blog i jedna bardzo ważna rzecz mi do głowy przyszła. Mianowicie zawsze dopierałem rynek w przerwie tak, gdzie kurs był w okolicach 2. i to był błąd (100e x 2 = 200;  200/1,98 =101e). 

Wniosek kurs który spadał 2 ticki dawał w sumie nie dużego greena. Oglądają twój blog od razu rzuciło mi się to w oczy. Wystarczy, że zagram w niskim kursie np 1.3( dając lay tak żeby moje zobowiązanie wyniosło 100 e, mój stejk wzrasta 3 krotnie tym samym 1 tick to już około 3,33e)

Może nie napisałem tego bardzo zrozumiale, ale zaraz wrzucę screeny i każdy zrozumie. :]

PIERWSZY SCREEN PRZEDSTAWIA 2TICKI, A DRUGI TYLKO 1 TICK WIĘC ŁATWO WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI.

post-3868-0-15404500-1360138230_thumb.jp

post-3868-0-79614900-1360138230_thumb.jp

Edited by dyzio477

Wczoraj próbowałem pograć za drobne tenis ip trochę mi nawet wyszło zrobiłem 3e chyba i potem na innym rynku niestety ktoś mnie z drobnych okroił :P w sumie -0,40e. Postanowiłem się uczyć na bardzo malych stawkach i jest to dla mnie bardzo dobre zobrazowanie co by było gdybym poszedł z grubszą kasą to już by nie było co zbierać.

Piłka oczywiście zielono :]

Bilans Luty: +5,67e

Bilans ogółem: +34,19e 

post-3868-0-14660000-1360138905_thumb.jp

No to start w lutym z małym potknięciem, później już całkiem lepiej. Muszę się tylko pilnować, żeby emocje nie wzięły góry i żeby nie dać gafy teraz. To jeden z celów na ten miesiąc a drugi utrzymać formę. Nie będę określał celu przypuśćmy uzbierać ileś... bo będę jak debil dążył do tego i zacznę robić błędy. Cel główny utrzymać formę :]

Bilans luty: +9,57e

Bilans ogółem: 38,09e

post-3868-0-90885400-1360189489_thumb.jp

Podobno człowiek mądry uczy się na swoich błędach, inteligentny na cudzych - wiesz na którym blogu szukaćinspiracji do niepopełniania błędów nie? :) Ładny wyniczek, oby tak dalej

hmmm myślę, że w każdym blogu znajdziesz coś...nie zawsze jest to podane, czasem dojrzysz czyjś błąd czasem swój. Opanowanie... Nic na siłę, jak nie idzie to brać 0. Lepiej nic niż próbować coś wydusić z rynku z którego się nie da bo wtedy red murowany. :] 

Myślę, że przede wszystkim trening :D doświadczenie bezcenne nie ważne czy sam do tego dojdziesz czy znajdziesz u kolegów w blogu, Ważne żeby szukać a nie stać w miejscu.

Bardzo mądry cytat Greener :)

Stało się, nadszedł dzień na moralniaka... trzeba się określić tylko w jedno... Czas na przemyślenia i obranie konkretnej droogii

póki co zawieszam na kilka dni bloga na przemyślenia

post-3868-0-43168900-1360279569_thumb.jp

Też miałem taką wpadkę na dartach. To skłoniło mnie do nie pchania się w coś, na czym się nie znam w kontekście tradingu oczywiscie.

czytajac sb wpadles w pulapke. widze tu syndrom "nakosze kasy tak jak oni" ;) niestety to tak nie dziala. na shoucie rzadko widac redy, a takowe sa i gdybys je widzial, zobaczyl ich wielkosc, moze ostudziloby to Twoj zapal. poza tym rynki in play sa bardzo trudne do gry i wymagaja duzo doswiadczenia (tym bardziej darty czy tenis, gdzie kursy lataja jak poebane).

na pocieszenie moze dodam, ze nie jestes pierwszy i nie ostatni. potraktuj to jako oplate za "szkolenie", tak jakbys placil za jakis kurs. bo to, ze jestes madrzejszy o zdobyta wiedze, nie ulega watpliwoscia.

Pogodziłem się już ze swoją głupotą i szczerze mówiąc, wyszło to nawet na plus. Czuję się bardzo zmotywowany do bardziej przemyślanego działania. Dziś całkiem ładny wynik udało mi się uzbierać. Usiadłem teraz i obserwuję rynek przed wejście i naprawdę widzę różnicę, w takim tempie i motywacją oraz przede wszystkim opanowaniem mój błąd szybko zostanie zwrócony :]

Za bardzo przywiązywałem uwagę tylko do przerwy, a oferta jaka jest każdy wie i to też że przerwy już nie są tak dochodowe tak stwierdziłem przeglądając blogi. Zacząłem ostatnio wchodzi pre, ale nie tam dzień przed i liczyć że kurs spadnie albo pójdzie w górę tylko na tradycyjna mielonkę. Wyszykuję rynki gdzie jest duży obrót tzn głównie tenis i piłka i rozstawiam kasę i spokojnie patrzę jak leci. Zysk w połączeniu z przerwą jest naprawdę zadowalający wstawię screeny niedługo, bo teraz za bardzo czasu nie mam.

Można??

Oczywiście, że można. Nie ma rzeczy nie możliwych.Jeżeli się czegoś naprawdę chcę i się poświęci na to czas to wszystko jest możliwe.

Wrzucam screen z ostatnich dwóch dni jako dowód. 1/3 strat już odrobiona więc myślę, że będzie szło już powoli z górki, jedyne co trzeba to porządnie się skupić i przeanalizować co ostatnio działo się na rynku.  

post-3868-0-62477800-1360666096_thumb.jp

Sign in to follow this  

• Create New...