Jump to content
  • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Test Test

Test Test

Recommended Posts

Witam, jestem w tradingu jestem totalnie świeży. Z bukmacherką miałem styczność 2-3 lata, lecz niestety skończyło się to niewielkim minusem (~50 zł). Mam do Was parę pytań. Czytałem już parę tematów i staram się coś tam ogarnąć. Od czego zacząć? Czy ściągać jakieś programy pomocne? Jak wyciągnąć bonusy od bukmacherów za pomocą giełdy? No i przede wszystkim jakie zdarzenia grać jako początkujący żeby nabrać doświadczenia.

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki i pozdrawiam serdecznie wsztyskich użytkowników :)

Po pierwsze ukierunkuj sie czy chcesz gieldy uzywac do tradingu czy do bukmacherki (a moze i to i to)

Jak juz ukierunkujesz swoje zamiary to wtedy pomysl czy bedzie Ci w ogole potrzebne jakies dodatkowe oprogramowanie do gieldy. Jesli wybierzesz bukmacherke to mysle ze na poczatek w zupelnosci wystarczy standardowy interfejs betfair ktory i tak jest bogaty w wiele przydatnych informacji.
Jesli wybierzesz trading to na pewno musisz poczytac na temat geeks toya i fairbota. Ja sam uzywam jak narazie bet tradera z ktorego mozna korzystac za darmo.

Aby wyciagnac bonusy od bukmacherow wystarczy grac zwykle surebety wlaczajac w to betfair.

Jakie zdarzenia grac? Hmm to juz sam powinienes wiedziec w jakich dyscyplinach czujesz sie mocny. Do bukmacherki wystarczy wybrac dyscypline na ktorej sie znasz i typowac. Do tradingu sprawa juz troche bardziej skomplikowana. Trading dzieli sie na pre play czyli przed spotkaniem i na in play czyli w trakcie zdarzenia. Pre play jest na tyle bezpieczny ze mozna niektore rzeczy w miare mozliwosci przewidziec. In play to juz wszystko zalezy od tego co dzieje sie w trakcie zdarzenia. Jesli chodzi o trading to tutaj tak samo musisz wiedziec w jakich dziedzinach czujesz sie obeznany. Na sam poczatek odradzam wyscigi konne.

Z wlasnego doswiadczenia moge poradzic zeby na poczatku poswiecic jakis czas na obserwacje zachowan rynkow w roznych dyscyplinach i dopiero wtedy zaczynac zabawe na realne pieniadze :)

1. Jeszcze mam pytanie, np kupiłem backa na under 2,5 za 2,18 i kurs na lay spadł do 1,85. Jak to sprzedać?
2. Jeżeli kupię back przed meczem to mogę go sprzedać w trakcie meczu?

Ad 1.

Masz 2 wyjścia:

1. Stawiasz lay za taką samą stawkę, po której kupiłeś backa tym samym masz freebeta.

2. Możesz rozłożyć zysk równomiernie na każde zdarzenie, np. korzystając z kalkulatorów, choćby z tego:

http://www.chromaweb.com/bets/calculator/index.php

Ad 2.

Back kupiony przed meczem możesz sprzedać w jego trakcie, analogicznie jak powyżej.