Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Kuchar

paypal i weryfikacja powyżej 2500 EUR

Recommended Posts

Cześć Panowie,

Czy mieliście do czynienia z kontem paypal, który przy zbliżeniu sie do rocznego obrotu >2500 EUR weryfikuje konto doszczętnie? Poniżej wklejam screen - co o nim myślicie? 

Firma PayPal nieustannie pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa, regularnie monitorując konta w swoim systemie. Sprawdziliśmy ostatnio Twoje konto i potrzebujemy dodatkowych informacji, które umożliwią nam świadczenie bezpiecznych usług. Zależy nam na jak najszybszym przywróceniu normalnego statusu konta. Przepraszamy za niedogodności.

1 grudnia 2011: Na Twoje konto PayPal wpłynęły w tym roku kalendarzowym płatności w łącznej kwocie co najmniej 1800 EUR, zbliżasz się więc do rocznego limitu odbioru płatności, który wynosi 2500 EUR. Od klientów, którzy przekroczą ten limit, firma PayPal zbiera pewne informacje, do czego jest zobowiązana na mocy przepisów Unii Europejskiej dotyczących zapobiegania praniu brudnych pieniędzy. Więcej informacji na temat wymaganych czynności można znaleźć w Centrum rozstrzygania.

Jak przywrócić normalny status konta?
Rozwiązywanie problemów tego typu zwykle jest łatwe. W większości przypadków wystarczy podać kilka dodatkowych informacji o koncie lub ostatnich transakcjach.

Aby pomóc w rozwiązaniu problemu, przejdź do Centrum rozstrzygania.

Zapoznamy się z przekazanymi przez Ciebie informacjami i wyślemy Ci wiadomość e-mail, jeśli będziemy potrzebować więcej danych.

Po uzupełnieniu wszystkich pozycji na liście kontrolnej sprawa zostanie zbadana przez jednego z naszych specjalistów ds. kont. Wyniki kontroli zostaną przesłane pocztą e-mail.

post-2-0-71837300-1371676799_thumb.jpg

pierwsze slysze  ....ale paypal juz dawno na psy zszedl dlatego using sktill or netteler:)

nic nie zrobisz musisz to weryfikowac albo usunac...

Bardziej interesuje mnie ten fragment:

do czego jest zobowiązana na mocy przepisów Unii Europejskiej dotyczących zapobiegania praniu brudnych pieniędzy. Więcej informacji na temat wymaganych czynności można znaleźć w Centrum rozstrzygania.

jak to się ma do naszych instytucji, do Urzędu Skarbowego... 

Też miałem ten komunikat, wyskakuje po otrzymaniu łącznych sum 1800€. To akurat to dla mnie nic strasznego, gorzej jest z tym ich dziwnym limitem 2500eur. Potem już chyba koniec transakcji na jeden rok chyba że masz konto business. Gdzieś czytałem ze łatwo ich oszukać z tym że się potrzebuje konto biznesowe, np. że kupujesz rzeczy z zagranicy dla znajomych i to podobno przechodzi. Nie próbowałem, spróbuje.

Nie masz co się bać o US, jakby to tam szło to już dawno była by afera w internecie. Po prostu muszą weryfikować, taki rozkaz ue.

Też miałem ten komunikat, wyskakuje po otrzymaniu łącznych sum 1800€. To akurat to dla mnie nic strasznego, gorzej jest z tym ich dziwnym limitem 2500eur. Potem już chyba koniec transakcji na jeden rok chyba że masz konto business. Gdzieś czytałem ze łatwo ich oszukać z tym że się potrzebuje konto biznesowe, np. że kupujesz rzeczy z zagranicy dla znajomych i to podobno przechodzi. Nie próbowałem, spróbuje.

Nie masz co się bać o US, jakby to tam szło to już dawno była by afera w internecie. Po prostu muszą weryfikować, taki rozkaz ue.

Witam!. Ja dostałem własnie dziś taką informację czyli dobiłem do 1800 Euro..  Pisze mi że mam 134 dni na rozwiązanie sporu.. Limit zaś zeruje mi się 9 czerwca. Czy musze coś robić czy wystarczy poczekać do czerwca i bedę miał nowy limit a ten "spór" się anuluje.. bo 134 dni jak minie to będzie juz lipiec.. więc wcześniej się wyzeruje..  Ja kolekcjonuje stare aparaty i kupuje je na ebay UK ale musze korzystać  z konta koleżanki która tam mieszka,  bo większość sprzedających nie wysyła za granicę więc ja jej wpłacam ze swojego PP na jej konto PP a ona kupuje i płaci a potem mi wysyła..  Co radzisz? poczekać? masz jakieś informacje czy po wyzerowaniu się (i nie przekroczeniu 2500) sprawa się anuluje? dzięki i pozdrawiam

@musti: Spór się raczej nie anuluje, po prostu zweryfikuj konto. Z tego co pamiętam to PP przelewa Ci na konto jakieś drobniaki i potem masz podać kwotę jaką Ci przelali. Wątpię żeby po odnowieniu limitu 2500eur mógł znów używać swojego konta, bez weryfikacji się nie obędzie.

@musti: Spór się raczej nie anuluje, po prostu zweryfikuj konto. Z tego co pamiętam to PP przelewa Ci na konto jakieś drobniaki i potem masz podać kwotę jaką Ci przelali. Wątpię żeby po odnowieniu limitu 2500eur mógł znów używać swojego konta, bez weryfikacji się nie obędzie.

dzięki za odpowiedź. Ale ja mam zweryfikowane konto. Status: zweryfikowany. Gdy klikam w "limity" to mam limit 9600zł i ile pozostalo do wykorzystania limitu i czas w którym limit się odnawia. Po lewej jest okienko do zafajkowania a  pod spodem przycisk usuń limity. I trochę się dygam to zrobić..  dodam tylko że jak się loguje na PP to od razu wyskakuje mi takie cos:

"Firma PayPal nieustannie pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa, regularnie monitorując konta w swoim systemie. Sprawdziliśmy ostatnio Twoje konto i potrzebujemy dodatkowych informacji, które umożliwią nam świadczenie bezpiecznych usług. Zależy nam na jak najszybszym przywróceniu normalnego statusu konta. Przepraszamy za niedogodności.

• 3 mar 2014 : Na Twoje konto PayPal wpłynęły w tym roku kalendarzowym płatności w łącznej kwocie co najmniej 1800 EUR, zbliżasz się więc do rocznego limitu odbioru płatności, który wynosi 2500 EUR. Od klientów, którzy przekroczą ten limit, firma PayPal zbiera pewne informacje, do czego jest zobowiązana na mocy przepisów Unii Europejskiej dotyczących zapobiegania praniu brudnych pieniędzy. Więcej informacji na temat wymaganych czynności można znaleźć w Centrum rozstrzygania.

Jak przywrócić normalny status konta?

Rozwiązywanie problemów tego typu zwykle jest łatwe. W większości przypadków wystarczy podać kilka dodatkowych informacji o koncie lub ostatnich transakcjach.

Aby pomóc w rozwiązaniu problemu, przejdź do Centrum rozstrzygania.

Zapoznamy się z przekazanymi przez Ciebie informacjami i wyślemy Ci wiadomość e-mail, jeśli będziemy potrzebować więcej danych.

Po uzupełnieniu wszystkich pozycji na liście kontrolnej sprawa zostanie zbadana przez jednego z naszych specjalistów ds. kont. Wyniki kontroli zostaną przesłane pocztą e-mail."

Zaś jak wejdę na zakładkę "moje konto"  pod spodem pokazuje mi się żółty pasek na którym pisze:

"Podaj dane dotyczące konta. Sprawdź status lub rozstrzygnij sprawę"

Więc co ja mam zrobić w końcu.. Moje konto z tego co pamiętam zweryfikowałem kontem bankowym bo kartą jakoś mi się wtedy nie powiodło (nie pamiętam dlaczego)

@musti

A próbowałeś tam kliknąć Rozstrzygnij? Z tego co widzę to już po terminie to pewnie się nie da.

Niestety nie wiem jak Ci pomóc bo sam to załatwiłem dość sprawnie i szybko, ale ze względu na upływ czasu nie pamiętam w jaki sposób to zrobiłem. Spróbuj skontaktować się z Supportem.

@musti

A próbowałeś tam kliknąć Rozstrzygnij? Z tego co widzę to już po terminie to pewnie się nie da.

Niestety nie wiem jak Ci pomóc bo sam to załatwiłem dość sprawnie i szybko, ale ze względu na upływ czasu nie pamiętam w jaki sposób to zrobiłem. Spróbuj skontaktować się z Supportem.

Nie to nie jest po terminie.. termin to jeszcze ponad 130dni. Zaś ta data to termin pojawienia się tego tego komunikatu o którym tu piszę. Od pierwszego dnia pojawienia się tego  tak było.

Próbowałem te limity zwiększyć i pierwszy krok to było okreslenie jakiego typu klientem jestem.. czy osoba prywatna czy firma itd.. dalszych kroków nie robiłem.. pomyslalem że poczekam do czerwca i ewentualnie czy coś sie zmieni po wyzerowaniu limitu.. jeśli nie to będę wtedy działał.. jakoś nie uśmiecha mi się im dodatkowych informacji słać.. no ale jak się nie obejdzie to pewnie będę musiał..

dzięki za próbę pomocy. pozdrawiam

@musti 

Właśnie żeby odblokować to musisz przejść tę weryfikację którą wyłączyłeś, tam dużo danych się nie podaje. Myślałem że nie wiesz jak to zrobić, a ty po prostu nie chciałeś tego zrobić  :D