Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
tryiton

Strony z wolumenem rynków

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników Forum Traderzy.pl.

Chciałbym nawiązać do stron internetowych, które publikują wolumeny rynków z betfair.

Przykładowo:

http://www.oddsfair.net/en/

http://oddsandstats.com/high_volumes.asp

Korzystacie z podobnych narzędzi, żeby wychwytywać dysproporcje we wniesionych zakładach?

Ja stricte jeszcze nie działam w tradingu, staram się raczej wybierać zdarzenia, gdzie wpadają jakieś większe stawki albo na jedną z opcji (1, x, 2) położona została duża, wywołująca sporą dysproporcję kwota i grać je za określoną, stałą kwotę. 

Pokrótce opiszę schemat mojego działania, założenia: 

1) total matched rynku to minimum 1000 €

2) kurs, na który gram to minimum 1.75 (aby uniknąć typowego grania po niskich kursach)

3) procent kasy na daną opcję w stosunku  do całego rynku 1x2 to minimum 90% 

4) wstrzymuję się czasem nawet do 5-10 minut przed rozpoczęciem meczu, z uwagi na różne 'cuda' ze stawkami godzinę/dwie przed zdarzeniem 

przykładowo (wyłącznie poglądowo):

Braintree - Halifax Town (2,28 - 3,75 - 3,30)

stawki: 

1 - 5494 €, X - 152 €, 2 - 251 â‚¬

Zdaję sobie sprawę, iż nie jest to typowy, traderski system, jednakże myślę, że sporo osób na tym forum może być zainteresowanych takim podejściem, stąd mój temat. 

Być może jest to naiwne poszukiwanie insiderów i bazowanie na cudzym stawkowaniu, aczkolwiek jestem otwarty na każdy głos w dyskusji i chętnie odpowiem na jakiekolwiek pytania.

Pozdrawiam. 

Na chwilę obecną (nie podliczyłem jeszcze wczorajszego dnia), wygląda to tak:

383 zdarzenia

procent wygranych: 61

yield: +24%

średni kurs: 1,93

Witam wszystkich użytkowników Forum Traderzy.pl.

Chciałbym nawiązać do stron internetowych, które publikują wolumeny rynków z betfair.

Przykładowo:

http://www.oddsfair.net/en/

http://oddsandstats.com/high_volumes.asp

Korzystacie z podobnych narzędzi, żeby wychwytywać dysproporcje we wniesionych zakładach?

Ja stricte jeszcze nie działam w tradingu, staram się raczej wybierać zdarzenia, gdzie wpadają jakieś większe stawki albo na jedną z opcji (1, x, 2) położona została duża, wywołująca sporą dysproporcję kwota i grać je za określoną, stałą kwotę. 

Pokrótce opiszę schemat mojego działania, założenia: 

1) total matched rynku to minimum 1000 €

2) kurs, na który gram to minimum 1.75 (aby uniknąć typowego grania po niskich kursach)

3) procent kasy na daną opcję w stosunku  do całego rynku 1x2 to minimum 90% 

4) wstrzymuję się czasem nawet do 5-10 minut przed rozpoczęciem meczu, z uwagi na różne 'cuda' ze stawkami godzinę/dwie przed zdarzeniem 

przykładowo (wyłącznie poglądowo):

Braintree - Halifax Town (2,28 - 3,75 - 3,30)

stawki: 

1 - 5494 €, X - 152 €, 2 - 251 â‚¬

Zdaję sobie sprawę, iż nie jest to typowy, traderski system, jednakże myślę, że sporo osób na tym forum może być zainteresowanych takim podejściem, stąd mój temat. 

Być może jest to naiwne poszukiwanie insiderów i bazowanie na cudzym stawkowaniu, aczkolwiek jestem otwarty na każdy głos w dyskusji i chętnie odpowiem na jakiekolwiek pytania.

Pozdrawiam. 

nie korzystam z tych stron ale gram w in play podobnie patrze sie na volumen po ktorej stronie rosnie duza przewaga

O oddsfair powróciło :D, wracając do tematu to wyniki świetne. Próbka juz jest niemała to i ten yield sporawy jak na typowanie.

Edited by firence

Wybaczcie, przebywałem w delegacji i nie miałem za bardzo jak się tu pojawić.

Już spieszę z wyjaśnieniami. :) 

Stosuję stałą stawkę, niezależnie od danego spotkania. 

Gotowych typów nie chciałbym podawać, bo to wbrew pozorom dużo pracy przy wyłapywaniu tych różnic.

Zabieram się niebawem do pisania skryptu, który podawałby na tacy takie różnice ze stron (chyba, że znacie jeszcze jakieś podobne www z wolumenem, śmiało :) ), eliminujący to żmudne przeglądanie i wyłapywanie co lepszych okazji.

Do tego odchodzi błąd ludzki, bo czasami można czegoś po prostu nie zauważyć.

Zapewne pójdę w stronę jQuery i zbierania wyników do jakiejś edytowalnej bazy. 

Oczywiście temat nie ma na celu uświadamiania wszystkich jakie to wspaniałe i chwalenie się wynikami.

Każdy system powinno się dopracowywać, a im więcej osób wyrazi swoją opinię/pomysł, tym lepiej - zarówno dla mnie, jak i dla osób zainteresowanych. 

Cały czas oczywiście poszukuję jeszcze lepszego źródła danych, testuję Advanced Cymatic Trader for Betfair, Jetbeta, Betangela itp., ale na jakieś konkretne wnioski jeszcze za wcześnie.