Jump to content
News Ticker
  • This is a news ticker
Future

Skrill - Przewalutowanie

Recommended Posts

Witam

Posiadam konto skrill w PLN a BF EUR. Przy wypłacie z BF przewalutowanie kosztuje od 2.99% do 4.99%.

Gdybym zmienił walutę na skrill na eur to przewalutowanie przy wypłacie z bankomatu byłoby korzystniejsze? Jak to dokładnie jest?

Jakie są procedury związane ze zmianą skrilla na BF ?

Póki co mam jeszcze trochę do wypłacenia przez skrill bo chyba suma wpłat i wypłat musi sie pokrywać.

Chodzi mi o to czy opłaca się zmieniać walutę na skrillu aby uniknąć tego kosztu przewalutowania.

Bo teraz wypłacając na skrill średnio przelicza po kursie jakieś 0.15 niższym niż jest a to sporo.

Może przewalutowując bezpośrednio w bankomacie jest korzystniejszy kurs.

OPŁATY POBIERANE PRZY WYMIANIE WALUT

W przypadku transakcji wymagających przewalutowania, Skrill (Moneybookers) dodaje 2.49% do hurtowych kursów wymiany walut obcych. Opłata służy ochronie przed wahaniami kursów walut i ryzykiem związanym z rynkami walutowymi. Kursy wymiany walut stosowane przez Skrill (Moneybookers) są na bieżąco aktualizowane w ciągu dnia.

Biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs euro 4,14 przy wyplacie z bankomatu na PLN dostaniesz kurs około 4,04.

Wychodzi 0,1 różnicy kursu więc bardziej sie to opłaca niż z BF na skirll.

Jeszcze jedno pytanie.

Zmieniając walutę na skrill muszę założyć nowe konto a stare zlikwidować.

To jak w betfair zmienić na nowe ? Chyba tam nie można dodać drugiego?

Napisz do supportu betfair z prośbą o zmianę przypisanego adresu skrill.

Ewentualnie do nowego konta skrill dodaj stary adres mailowy, ten przypisany w betfair (jeśli zamknąłeś poprzednie konto skrill). Do jednego konta skrill można przypisać kilka adresów mailowych.

Witam,

skrzywienie zawodowe nakazało mi sprawdzić najkorzystniejsza formę wypłaty środków ze Skrilla i moje uwagi są następujące:

- przy płatnością kartą każdy operator stosuje swój kurs EUR (od 4 zł w terminalach Pekao do 4,15 w innych)

- najgorszy kurs wymiany w bankomatach ma euronet - przy obecnym kursie 3,80!!!

- najlepszy kurs łapię w bankomatach banku spółdzielczego (obecnie 4,15-4,16).

Także koledzy, ważne jest gdzie się Wasze ciężko zarobione pieniądze wybiera, bo jeżeli nie robimy tego w bankomacie z walutą (euronet ma tylko w Wawie) to różnica na wybranych 1000 zł pomiędzy euronetem a np. bankiem spółdzielczym to 22 EUR.

czy karta skrill (waluta euro) mozna wyplacic w bankomacie euronetu euro by uniknac przewalutowania?

pozniej smigamy do kontoru oczywiscie

regulamin (euronet) maja ze tylko konta zalozone w pl i waluta pln ale moze sie cos zmienilo?

prubowal ktos moze? przewalutowania to zlodziejstwo albo jakis inny pomysl?

Witam Piontek

W bankomatach naszego kraju wypłacamy pln.

Tak samo jak za granicą w bankomacie wypłacasz walutę która obowiązuje w danym kraju.

Proponuje Ci wypłacać na Słowacji lub w Niemczech podczas wycieczki albo wypłatę powiązać z wakacjami  w kraju gdzie jest waluta euro.

Obywatel RP posiada konto w PLN a skrill w EURO.
Która z tych opcji zasilenia konta skrill wychodzi korzystniej (taniej)?

1. Natychmiastowy przelew bankowy - natychmiastowe zasilenie   Trustly 1,0%

2. Zwykły przelew bankowy - za darmo.
Lecz w tej opcji przewalutowanie wg https://www.skrill.com/pl/fees/ wynosi od 2,99% do 3,99%.

Opcja nr 1 wygląda korzystniej, nie ma tu żadnych kruczków związanych z dodatkowymi opłatami?

Witam panowie,  nie znalazłem takiego tematu więc zapytam tutaj. Zmieniał ktoś walutę na skrill więcej niż jeden raz? Chodzi mi o zakładanie 2 konta w innej walucie i pisanie do nich by stare zamknęli. Raz już to robiłem i nie było problemu pytanie czy jak zrobię to jeszcze raz nie będą mi robili jakichś problemów?